IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Земетресение в София!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Маи пак 4 та степен взехте,сачуствам ви
    Животът е огледало.....усмихвай се

    Коментар


    • При теб усещанията са от нередовно пиене на хаповете....
      Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
      И в Попове се усети! Харп, казаха ни да, вече сте под ракетния щит и на другия ден ни изклатиха! МРЪСНИЦИ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jess Разгледай мнение
        Да си жив и здрав, моабет да става. Аз и на първото ТРУС пуших една цигара и полегнах, та не е болка за умиране, ако не дадеш инфо веднага. Да друса, да друса... колко да друса? Айде със здраве! Дет' са казали хората: "Ако ти е писано да се удавиш, няма да се обесиш". Просто ми беше интересно
        Формулката на Рихтер за магнитуд ( дет' вече го знаете ) - т.е. крайния резултат е даден официално колко е:

        M = 4,8 + 1,5 logE

        M = \ log_{10}A - \log_{10} A_\mathrm{0}(\delta) = \log_{10} \frac {A}{A_\mathrm{0}(\delta)}

        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%...82%D1%83%D0%B4
        ---------------------------------------
        И не знаят каква е дълбочината?

        Ама го "сметнали" по Рихтер? - хихии
        ---------------------------------------
        П.П. Мама ( лека й пръст ) все ми повтаряше - "А, бе защо все се опитват да ме правят на проста?"

        Чиърс и съм с вас!
        Last edited by marandi; 24.05.2012, 02:42.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
          Видя ли му трудовата книжка на професора - сам, лично?

          Зарко, неспасяем си! Сега някаква велика конспирация видя - тези професори от БАН, които дават интервюта, са актьори и имат фалшиви дипломи! И видиш ли наш Зарко гъзара /с лаптопо/ ги хвана
          Лека нощ, наистина няма смисъл. Смел си, богат си, живееш в 100% сигурно жилище, само Ти, Обама, Доган, ББ и още една шепа от твоята си конспирация !
          Защо въобще ни е БАН, дайте целият бюджет на Зарко, той има решение, дипломи и интелект по всички въпроси!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
            Инфо-то е моята Руса кордела за разликите - хихи

            Ама, чек' че се притеснявам и аз май повече от софиянци в момента

            П.П. Някой ден кат' съм на кеф, ще ти отговоря на всички чуденки, щот' е елементарно. Да ме прощават от БАН ...
            Да си жив и здрав, моабет да става. Аз и на първото ТРУС пуших една цигара и полегнах, та не е болка за умиране, ако не дадеш инфо веднага. Да друса, да друса... колко да друса? Айде със здраве! Дет' са казали хората: "Ако ти е писано да се удавиш, няма да се обесиш". Просто ми беше интересно

            Коментар


            • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
              Аз ги цитирам бе Зарко, не е цитат на цитата, написах ти го преди 3 поста:
              "Относно това от къде знам мнението на БАН - от интервю /в ТВ ефир/, а не от вестник."

              аВе - АВЕ..., нали всичко това са именно ЖЪЛТУРИ - Ве..., па било то и в ефир! Нали събират и те ЗРИТЕЛИ. Разбира се - хонорарът за "излизане" в ефир - не е малък..., а отговорностите - какво са те, ако човек си сложи някой лев в джоба /така разсъждават някои вестникари и редактори на предавания в предизвикване на интереса на хората - ТЕ СЕ ХРАНЯТ ОТ ДИСКОМФОРТА на хората и не им пука за последствията.../

              Видя ли му трудовата книжка на професора - сам, лично?

              Ако си я видял, имай предвид, че той НЯМА ПОНЯТИЕ какво говори, именно защото я е подкарал "през просото" - ЗЕМЕТРЕСЕНИЯ НЕ МОГАТ ДА СЕ ПРЕДСКАЗВАТ.

              Няма да раздувам повече доказателства, защото не мога да търпя твоето лековерие и неориентираност. Имам предвид това - че имам свое мислене - което е елементарно, но почива на логика и познанията за това, което знае цял свят, а не няколко измислени хора - наречени "професори"..., все пак последните са хабилитирани с някаква тема, но това НЕ ОЗНАЧАВА, че знаят всичко, както мислят много хора...

              Никой от нас не знае всичко на тоя свят. Я да погледам нещо смислено, а да не ти втълпявам мисленето си..., в което ти сам не виждаш опит за УСПОКОЯВАНЕ на обстановката, но пък за сметка на това - правиш опити да ме "ограмотиш" - т.е. - да влееш в мен твоята паника...

              Те тВа няма как да се получи. Бъди здрав! И дано си направиш ПО-реални критерии за оценка на събитията около нас..., но ако не го направиш - ми товарИ си се с измишльотини... Човек, което сам си направел - никой, ама никой друг - не можеЛ да му направи!
              Last edited by zarco; 24.05.2012, 02:32.
              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

              Коментар


              • Още едно . .....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jess Разгледай мнение
                  Някой ще ме светне ли каква е разиката в поразиите м/у вертикалите и хоризонталните? Ако е много дълго дайте линк към четиво? Просто от интерес, обещавам да не стягам багажа...
                  Инфо-то е моята Руса кордела за разликите - хихи

                  Ама, чек' че се притеснявам и аз май повече от софиянци в момента

                  П.П. Някой ден кат' съм на кеф, ще ти отговоря на всички чуденки, щот' е елементарно. Да ме прощават от БАН ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                    Разбра ли се на колко дълбочина вече?

                    П.П. Шегувам се понеже, за да го определят магнитуд-а по Рихтер и мястото, няма как да не знаят и дълбочината? Скалата им на измерване е такава, иначе не могат да кажат колко е по Рихтер, дет' му викате.

                    И съжалявам за иронията, ама вече се чудя утре бат' ББ ли ще излиза да каже на каква дълбочина е било.

                    Т.е. чиста математика е и в момента се укриват факти!
                    ------------------
                    Ти си гледай твойте 'орица от БАН - няма лошо ( смигам )
                    http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4831331
                    Добре де, кого да гледам? Дай алтернативи

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                      Относно епицентъра - отново в Пернишко.
                      Разбра ли се на колко дълбочина вече?

                      П.П. Шегувам се понеже, за да го определят магнитуд-а по Рихтер и мястото, няма как да не знаят и дълбочината? Скалата им на измерване е такава, иначе не могат да кажат колко е по Рихтер, дет' му викате.

                      И съжалявам за иронията, ама вече се чудя утре бат' ББ ли ще излиза да каже на каква дълбочина е било.

                      Т.е. чиста математика е и в момента се укриват факти!
                      ------------------
                      Ти си гледай твойте 'орица от БАН - няма лошо ( смигам )

                      Коментар


                      • Някой ще ме светне ли каква е разиката в поразиите м/у вертикалите и хоризонталните? Ако е много дълго дайте линк към четиво? Просто от интерес, обещавам да не стягам багажа...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          Подкрепяйте се и си помагайте в трудни моменти и не си ги "мерете".
                          -----------------------------------------------------------------------
                          Това е мой цитат от 1.22 ч. днес:
                          "Зарко, може ли поне по тази тема да сме задружни?"

                          Относно епицентъра - отново в Пернишко.
                          "Сеизмологичният център към Геофизичния институт на БАН съобщи, че силата му е 4 по скалата на Рихтер, а епицентърът отново е бил близо до Перник" - вести .БГ
                          Last edited by първи стъпки; 24.05.2012, 02:14.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                            ... забравих да ти кажа /и на теб/ - да не обобщаваш в спекулации с думичката "ВСИЧКИ"..., но ти си знаеш... Бъди здрав и "ЦИТИРАЙ" все повече ЦИТИРАНИ "професори"...
                            Аз ги цитирам бе Зарко, не е цитат на цитата, написах ти го преди 3 поста:
                            "Относно това от къде знам мнението на БАН - от интервю /в ТВ ефир/, а не от вестник."

                            Коментар


                            • Шшшш ... шЪ ви поря по ред на номерата всичките - хихи

                              Паниката "убива" в пъти повече от даден катаклизъм. Подкрепяйте се и си помагайте в трудни моменти и не си ги "мерете".
                              -----------------------------------------------------------------------
                              П.П. Аз просто се изнервих за бавната обработка на БАН ли беше или там сеизмичния център?

                              1 час мина, още няма инфо за епицентър/хипоцентър/огнище.

                              Както и да е - аз съм от тия дет' палят от четвърт и затова ги затворих емисарските сайтове.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                                За пореден път всички разбираме, че си гоУем и не се притеснявай, хванахме иронията за кочината и забелязахме лаптопа. Евала, ти знаеш повече от професорите в БАН, къщата ти е строена с буфери. Лека нощ, остави ни нас, по блоковете да се питаме и притесняваме, моля.

                                ... забравих да ти кажа /и на теб/ - да не обобщаваш в спекулации с думичката "ВСИЧКИ"..., но ти си знаеш... Бъди здрав и "ЦИТИРАЙ" все повече ЦИТИРАНИ "професори"...
                                "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                                Коментар

                                Working...
                                X