IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Земетресение в София!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
    Абе и вие малко зациклихте тука...Все едно ме грее какво ще плати животозастраховката... и ще плати ли? Че аз по това време ще да съм труп студен, и съответно без финансови, или други проблеми. Малко не разбирам логиката на такиви продукти... много ме грее кво ще стане като умра...
    Проблемацията е детето бре Няма да мое се усмихне ако се гътна. Остава съвсем безпаричен завалията.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
      Лошо няма, че ме "карате" да се изявявам......, ама кВо хубаво сЪфридче си имам - крееееееехко и хрупкаво..., комплект с Астиката!...

      Ха наздраве!
      Това вече е една чудесна приказка!
      Custodite sortem vestram

      Коментар


      • Лошо няма, че ме "карате" да се изявявам......, ама кВо хубаво сЪфридче си имам - крееееееехко и хрупкаво..., комплект с Астиката!...

        Ха наздраве!
        "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

        Коментар


        • Абе и вие малко зациклихте тука...Все едно ме грее какво ще плати животозастраховката... и ще плати ли? Че аз по това време ще да съм труп студен, и съответно без финансови, или други проблеми. Малко не разбирам логиката на такиви продукти... много ме грее кво ще стане като умра...
          Custodite sortem vestram

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Апропо - вчера и днес, при разговори с колеги научих с недоумение, че при могъщи човекозастрахователски компании като Уника и Алианц, пукването от земетресение е изключен риск....
            ... но в нашата компания - не е изключен риск.

            Така че моите клиенти да бъдат спокойни, другите - да си помислят пак.
            Така е , днес си видях детската по тарифа 40. Земетресението е изключен риск при смърт в общите условия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
              Тва щеше да е другия ми въпрос. Аз съм с опции пукване и пукване от злополука. Въпросът е кво ще платят при земетръс щото злополука ми е дабъл. Абе да сме живи и здрави
              Какво ще платят?

              Другата голяма питанка...

              По ВСЯКА животозастраховка се плаща - задължително по покритите рискове!

              В рамките на една животозастраховка - плаща се най-голямото дължимо обезщетение по покрит риск.

              В имущественото застраховане НЕ Е ТАКА! Може да имаш 5 застраховки на апартамента си в 5 отделни компании: ЗАДЪЛЖЕН СИ при попълване искането за обезщетение /под страх от наказателна отговорност - май Чл.313 беше/- длъжен си да декларираш ВСИЧКИ сключени застраховки ЗА ТОВА имущество. Всеки от застрахователите е длъжен да изплати пропорционална част от обезщетението, която съответства на поетата от него отговорност, отнесена към отговорностите на останалите свои колеги /застрахователи/ - за поетият в полицата риКС...


              ...критерий - колко ще бъде изплатено - реалната /остатъчна/ стойност към момента на застр. събитие - сумарното обезщетение от всички застрахователи - НЕ НАДХВЪРЛЯ пазарната оценка към момента на откриване/и заявяване/ интереса за съответното имущество...
              Last edited by zarco; 24.05.2012, 14:07.
              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                Анонов - и да стане земетресение 8 по Рихтеров, няма страшно - нашите клиенти господ ги пази. Не че не сме плащали обезщетения в компанията (платили сме досега към половин милион), ама клиентите на нашият офис - особена порода - нито се трошат, нито мрат, ного ме кефят . През зимата - в най-големите снегове и студове, един затъна в преспите из Родопите, два дена го издирваха, накрая сам додрапал до някаква хижа - само няколко пръста му измръзнали, ама и те му се оправиха...
                Да са ви живи и здрави! Добре е и за тях и за вас.
                Но ми разбра тънката мисъл, нали?

                Когато се случи това голямо земетресение, т.е. отмине риска, тогава ще започнат много компании да застраховат за подобно събитие. Ако се вярва, че периодичността на подобно събитие е около 100-на години, след него застраховката (взетата от вас премия) ще е risk-free. Абе и аз не ям доматите с колците, да знаеш.

                Коментар


                • Впрочем, доколкото зная, сега хората се бутат повече да застраховат своите домове и пак не мислят за кожата - бе с една дума - мислят се за Шотландският боец пак..
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                    ...именно по тия причини казах, че няма риск, който да НЕ МОЖЕ да бъде поет като отговорност на застрахователя, след като застрахованият е съгласен да поеме изплащане на определената застрахователна премия, уважаемий ИмператорОВ...
                    Да-да - ако те намерят затрупан злочесто от отломки - разпокъсан и с оплезен език - ще ти платят, ама друг път, ако земетресението е изключен риск.

                    Навсякъде има неща, които могат да се поемат като риск при допълнителна удръжка/плащане за това, ама дали има такава опция за земетресение? При нас е само за високорисково хоби.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                      Тва щеше да е другия ми въпрос. Аз съм с опции пукване и пукване от злополука. Въпросът е кво ще платят при земетръс щото злополука ми е дабъл. Абе да сме живи и здрави
                      Виж си общите условия.

                      Де да зная - някъде може да е обратното - да се плаща само злополуката, но не основния договор.

                      Както рекох - още можеш да ми станеш един клиент.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Драги Зарков,

                        когато в самите Общи условия земетресението е турнато като изключен риск, ходи се жалвай ако щеш на арменският поп или на етиопският архиепископ Ти си подписал при тези общи условия, туйто.

                        Туй за дефиницията за злополука не означава нищо, ако и там е изключен риск.


                        Апропо - при нас земетресението също е изключен риск - но само при злополуките. По-конкретно речено - ако някой има дългосрочен инвестиционен договор със допълнителна опция - смърт при злополука, и ако пукне затрупан от земетресение, ще му платим само застрахователната сума по основен договор, но не и за злополуката.

                        Впрочем другите цитирани от мен компании също ще платят (може би след малко натиск) ако човекът е пукнал от страх, а не буквално от самото земетресение. Пукването от шубе не е изключен риск.

                        ...именно по тия причини казах, че няма риск, който да НЕ МОЖЕ да бъде поет като отговорност на застрахователя, след като застрахованият е съгласен да поеме изплащане на определената застрахователна премия, уважаемий ИмператорОВ...
                        "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Драги Зарков,

                          когато в самите Общи условия земетресението е турнато като изключен риск, ходи се жалвай ако щеш на арменският поп или на етиопският архиепископ

                          Туй за дефиницията за злополука не означава нищо, ако и там е изключен риск.


                          Апропо - при нас земетресението също е изключен риск - но само при злополуките. По-конкретно речено - ако някой има дългосрочен инвестиционен договор със допълнителна опция - смърт при злополука, и ако пукне затрупан от земетресение, ще му платим само застрахователната сума по основен договор, но не и за злополуката.

                          Впрочем другите цитирани от мен компании също ще платят (може би след малко натиск) ако човекът е пукнал от страх, а не буквално от самото земетресение.
                          Тва щеше да е другия ми въпрос. Аз съм с опции пукване и пукване от злополука. Въпросът е кво ще платят при земетръс щото злополука ми е дабъл. Абе да сме живи и здрави

                          Коментар


                          • Драги Зарков,

                            когато в самите Общи условия земетресението е турнато като изключен риск, ходи се жалвай ако щеш на арменският поп или на етиопският архиепископ Ти си подписал при тези общи условия, туйто.

                            Туй за дефиницията за злополука не означава нищо, ако и там е изключен риск.


                            Апропо - при нас земетресението също е изключен риск - но само при злополуките. По-конкретно речено - ако някой има дългосрочен инвестиционен договор със допълнителна опция - смърт при злополука, и ако пукне затрупан от земетресение, ще му платим само застрахователната сума по основен договор, но не и за злополуката.

                            Впрочем другите цитирани от мен компании също ще платят (може би след малко натиск) ако човекът е пукнал от страх, а не буквално от самото земетресение. Пукването от шубе не е изключен риск.



                            Наивников - още не е късно да ми станеш един клиент.

                            Анонов - и да стане земетресение 8 по Рихтеров, няма страшно - нашите клиенти господ ги пази. Не че не сме плащали обезщетения в компанията (платили сме досега към половин милион), ама клиентите на нашият офис - особена порода - нито се трошат, нито мрат, ного ме кефят . През зимата - в най-големите снегове и студове, един затъна в преспите из Родопите, два дена го издирваха, накрая сам додрапал до някаква хижа - само няколко пръста му измръзнали, ама и те му се оправиха...
                            Last edited by Императорът; 24.05.2012, 13:54.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                              Ама той моя съвсем не яде. Даже на чисто месо не налита. Не ще и еФтини храни - уискас не поглежда Докторът каза че цял живот мое си кара на диетични сухи храни Винаги е в страхотно настроение. Никога не е боледувал, но си е апартаментен котарак. Изтърва ли го някой път е пътник за минути. Изпада в паника като го водя на ветеринар

                              ... ми то - котето - защо да яде Уискас? Току-виж, ако прояде - да не вземете единствено Уискаса за надеждна храна и самите вие......, благородно!... как мисли за вас в къщи Котьо..., а как не е злопаметен, нищо, че си му резнал любимите "жълъдчета", които са му носели толкова екзотични преживявания - при общуване с привлекателния пол...
                              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                                Ъъъъ, трябва да погледна моята.

                                Достатъчно е да прочетеш дефиницията за злополука...., както и да знаеш - ако някой от застрахователите - почне да ти доказва, че нямаш основания за претенции, въпреки твоята убеденост - само му спомени за това, че си готов с молбата си до КФН-то... Разбира се - думите трудно се помнят /особено при застрахователите/ - наистина си напиши искането и го изпрати до тях. ТЕ /КФН/ - са последна инстанция при решаване на спора - и връщат на застрахователя ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ предписания, под страх от отнемане на лиценз от регулаторния орган.../губи се малко време в кореспонденции - но за 2-3 седмици макс. - нещата са на 6!..., ако до тогава застрахователят не е изпреварил КФН-то..., защото нередовните и те са хитраци - чакат няколко дни - и си имат канали, за да разберат - тоА - аджеба - истина ли ни дума.../

                                Това е истината - и Импа също ще ти я каже /ако го почерпиш, разбира се/..., както се казва в дебелите книги: "За мерси - не ме търси!"...
                                "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                                Коментар

                                Working...
                                X