IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Земетресение в София!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    ....., че ако застрахования се гътне преди 14 год. получава само събраните премии?! Това масова практика ли е при детските застраховки?.
    ..... ИМПЕРАТОР-OFF
    ако прочетеш внимателно назад - ще попаднеш на казуса - "рискова застраховка за деца" - те тВа жУотно - го нЕма в масовите застъпени риКСове......, що? Рискът е прекалено голям, а застрахователите НЕ СА благотворителни дружества, колкото и цинично да звучи..., съжалявам!

    Но - пак повтарям - всеки риск си има цена - стига застрахованият да пожелае да му РАЗРАБОТЯТ ИНДИВИДУАЛНА ТАРИФА..., може да ти се вземе акъла, разбира се... Нали има певици, които си застраховат гласа, крайници....

    Питай ТАМ, където си сключил застраховката, като отидеш с ясно фиксирани от теб параметри - ще ти направят тарифи, а ти ще си платиш, вкл. за извънредния труд на актюера, който струва доста, но когато е разпределен между много хора - не хвърля толкова, но за теб - нищо, че е скъп - ще ти го тарифират ПОНЕ ТРОЙНО...
    "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
      Императоров, нали се начислява лихва периодично бре? Също като на депозит.
      Само не ми е ясна тази пръчка, че ако застрахования се гътне преди 14 год. получава само събраните премии?! Това масова практика ли е при детските застраховки?.
      И като цяло те моля да дадеш малко повече инфо за това което ти предлагаш, а не просто да агитираш някой да дойде при теб само защото си
      ИМПЕРАТОР-OFF

      То не може така - както ти искаш - срещата трябва да стане факт, защото там ще се каже истината. Тук доста разводняваме нещата, а там ще си говорите вече конкретно...

      Сега се сетих - във връзка с предното обяснение - какво ще се плати като обезщетение по животозастраховката - то и Импа би потвърдил /ето защо трябва на 4 очи - защото тук я караме "през куп - за грош", при което винаги се пропускат съществени моменти.../..., та - АКО...

      Ако застрахованият е получил /примерно/ обезщетение за трайна нетрудоспособност от злополука /произволен пример/...., ноооо - след време - същият риск вземе, че го гътне, т.е. - "ритне камбаната" /да не се случва, де/ - застрахователят изплаща на наследниците обезщетението /ако е поел такъв риск/ - за смърт от злополука, но от сумата СЕ УДЪРЖА платеното вече обезщетение за трайна нетрудоспособност от злополука по същият риск...

      Ако леталният край е от друг фиксиран риск - получава се договореният лимит при сключване на застраховката...

      Кефя се на знанията си..., как изплуууууват само от недалечно минало, досущ като сафрид от Астика! Наздраве!
      "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
        Триангулация.
        Да - засича се от три или повече сеизмически станции.


        Иначе - наскоро си мислех, че аз, ако бъда злочесто затрупан от земетресение, ще ме намерят впоследствие студен, но и приятно усмихнат, щото последната ми мисъл е, че съм вътрил родната любима компания с една торба бимберици...
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
          Императоров, нали се начислява лихва периодично бре? Също като на депозит.
          Само не ми е ясна тази пръчка, че ако застрахования се гътне преди 14 год. получава само събраните премии?! Това масова практика ли е при детските застраховки?.
          И като цяло те моля да дадеш малко повече инфо за това което ти предлагаш, а не просто да агитираш някой да дойде при теб само защото си
          ИМПЕРАТОР-OFF
          Ландлордов - не знам какво е пръчката, щото не мога да познавам сичкото продукти на сичкото човекозастрахователи.
          Но като цяло, доколкото знам разните пенсионни и детски човекозастраховки са човекозастраховки само на думи, някои на практика нямат или почти нямат човекозастрахователски елемент.


          Аз предлагам нещо просто - продукт при който сухото след удръжките, се инвестира във фондове с ниво на риск избрано от клиентът, които, разбира се, могат да се сменят. Доходност 6-20% на година, в зависимост от фондът и пазарната ситуация. Рекордната ни доходност е 97% за 9 месеца, ама това е изключение.

          Повече - мога само да ти направя оферта, която да ти изпратя - пиши на лични - за колко пари и за какъв срок.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • ...неееее, такОВА хрупкавО сафридЧЕ!....

            Никоя жена /разбира се - присъстващите са изключение! / - не би могла да го приготви - но тайната /за мъжката част/ - с царевично брашно...
            "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Без да защитавам БАН, но при земетресение е по-лесно да се определят параметрите му от външен наблюдател, т.е. трябва да си по-далече от епицентъра. Поне така мисля с моя лаишки мозък и знания на тази тема.
              ...никога изводите не би трябвало да съвпадат - те са по правило - в ганиците на 0.5 - 0.6 по Рихтер, но нямам съмнения, че може и повече, ако се има предвид желанието да се ограничи паниката...
              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                Ландлордов - така е, я, прав си за сичко... ама тая ти - спестовната - ного куца. Тя е перманентно губеща - нали има инфлация...
                Императоров, нали се начислява лихва периодично бре? Също като на депозит.
                Само не ми е ясна тази пръчка, че ако застрахования се гътне преди 14 год. получава само събраните премии?! Това масова практика ли е при детските застраховки?.
                И като цяло те моля да дадеш малко повече инфо за това което ти предлагаш, а не просто да агитираш някой да дойде при теб само защото си
                ИМПЕРАТОР-OFF

                Коментар


                • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                  ...защо да нямат - нали постоянно се отчитат стойностите на амплитудите, правят си корекциите -интерполират - за отстояние от епицентъра - и е въпрос на минути да пуснат данните...

                  Ми хората ТАМ работят в едно по-различно БАН, а и стимулите им са /вероятно/ ехееееййй...
                  Без да защитавам БАН, но при земетресение е по-лесно да се определят параметрите му от външен наблюдател, т.е. трябва да си по-далече от епицентъра. Поне така мисля с моя лаишки мозък и знания на тази тема.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от rado 42 Разгледай мнение
                    Ако някой вече е пуснал този линк , се извинявам за дублирането . Тук има доста информация за всички трусове по света . Например земетресението от снощи е 3 - 5 км. встрани от това във вторник сутринта

                    http://earthquake.usgs.gov/earthquak...uakes_all.html

                    Само не знам как тия пичове имаха детайлна информация на 8-мата минута във вторник ??
                    ...защо да нямат - нали постоянно се отчитат стойностите на амплитудите, правят си корекциите -интерполират - за отстояние от епицентъра - и е въпрос на минути да пуснат данните...

                    Ми хората ТАМ работят в едно по-различно БАН, а и стимулите им са /вероятно/ ехееееййй...
                    "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                      Абе и вие малко зациклихте тука...Все едно ме грее какво ще плати животозастраховката... и ще плати ли? Че аз по това време ще да съм труп студен, и съответно без финансови, или други проблеми. Малко не разбирам логиката на такиви продукти... много ме грее кво ще стане като умра...
                      Е-е-е-е - не тъй - не бъди безотговорен към твоите близки.

                      А и към себе си - ами ако останеш жив, ама без краце? Кво прайш тогава?

                      Ландлордов - така е, я, прав си за сичко... ама тая ти - спестовната - ного куца. Тя е перманентно губеща - нали има инфлация...
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от rado 42 Разгледай мнение

                        Само не знам как тия пичове имаха детайлна информация на 8-мата минута във вторник ??
                        Триангулация.

                        Коментар


                        • Ако някой вече е пуснал този линк , се извинявам за дублирането . Тук има доста информация за всички трусове по света . Например земетресението от снощи е 3 - 5 км. встрани от това във вторник сутринта

                          http://earthquake.usgs.gov/earthquak...uakes_all.html

                          Само не знам как тия пичове имаха детайлна информация на 8-мата минута във вторник ??

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                            Абе и вие малко зациклихте тука...Все едно ме грее какво ще плати животозастраховката... и ще плати ли? Че аз по това време ще да съм труп студен, и съответно без финансови, или други проблеми. Малко не разбирам логиката на такиви продукти... много ме грее кво ще стане като умра...
                            Като станеш труп студен, може би ще имаш други интереси, но жената и децата няма да им е безразлично ако гушнат едни 50 000 бона като малка утеха. А ако не те е еня за тях , това е друга бира. В САЩ всички съпрузи си правят един на друг животозастраховка като доказателство на чувствата си.
                            Сега да не помислиш, че съм застраховател, не съм но имам три животозастраховки-една от държавата, една рискова за смърт и безработица и една спестовна на лапето.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                              Проблемацията е детето бре Няма да мое се усмихне ако се гътна. Остава съвсем безпаричен завалията.
                              Ама ти с тая застраховка пак му оставяш проблеми.
                              Най-добре е кеш в трезор, ключ за него и пълномощно при адвокат, което се задейства след смъртта ти. Но без да знае детето, че всичко може да направи.
                              Същото се отнася и за жената.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                                Абе и вие малко зациклихте тука...Все едно ме грее какво ще плати животозастраховката... и ще плати ли? Че аз по това време ще да съм труп студен, и съответно без финансови, или други проблеми. Малко не разбирам логиката на такиви продукти... много ме грее кво ще стане като умра...

                                Това е философски въпрос - Импа ще ти го каже - от него зависи, той САМ си "ухажва" клиентите - и знае какво да прави, щото НАСЛЕДНИЦИТЕ да вземат полагаемото се... Съдействие трябва, а той го може това - има опит и знания!

                                Дано не се получава т.нар. "летален" изход - съгласно дефинициите им...
                                "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                                Коментар

                                Working...
                                X