IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Почивка в Гърция 2016?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
    Аз от както почнаха цирковете по границата, не стъпвам в Гърция. Те ще ни правят тука на луди, а ние ще ходим да им правим оборот. Я да си фалират там. Предпочитам вече да дам повече пари и да отида някъде другаде от колкото при тия мързеливи измамници.
    Прав ти път, техния сезон винаги е пълен Пък ти си разправяй как били фалирали, за узото криза няма!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
      Аз от както почнаха цирковете по границата, не стъпвам в Гърция. Те ще ни правят тука на луди, а ние ще ходим да им правим оборот. Я да си фалират там. Предпочитам вече да дам повече пари и да отида някъде другаде от колкото при тия мързеливи измамници.
      Правилно !

      Коментар


      • Аз от както почнаха цирковете по границата, не стъпвам в Гърция. Те ще ни правят тука на луди, а ние ще ходим да им правим оборот. Я да си фалират там. Предпочитам вече да дам повече пари и да отида някъде другаде от колкото при тия мързеливи измамници.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          ...

          За нашето море няма да говоря, но според мен са малко повече митовете и легендите около него. Да, факт е, че е много по-мръсно, то най-малкото е мъртво, но си има и нелоши места по него, а пясъкът в Албена (знам, че е ултра пенсионерски) е несраним с нищо в Европа (знам и че е изкуствено наненсен там) -най-добратат плажна ивица+зеленина и спокойствие, ако имаше и добри хотели, а не само соц, щеше да е топ дестинация в Европа, ама...
          На едно мнение сме за Албена - любимо място преди години...но, миналата година ми се наложи в един преход една нощувка и се стъписах...къде е мениджмънта, маркетинга...в коя епоха...Но е единственият ни "курорт" запазил зеленината
          Та, в Керамоти - пясъкът е пеещ, танцуващ под краката ти, златен като в Албена, но с предимството на разстоянието на огромен залив - няколко нанесени албенски...
          Селото е прилично, с няколко поне добри заведения ...но най-вече, предполага откриването на спокойствие и чистота, което търся в почивката ...Пълно е и с българи - посетители и предприемачи с хотели...
          За Нафплио и Епитаврос, уважавам мнението ти, но категорично се разминава с моето. Други близки приятни селища до тези са Толо и Ермиони...

          Знаеш за англо- американските бомбардировки над София и Пловдив, в които като изключително изобретение се ползват и детските играчки бомби.
          И прословутата фраза(приписвана или не, без значение) на Чърчил - “София трябва да бъде изравнена със земята и в развалините й да се засеят картофи!“
          Днес, посещаваш ли Англия?

          Дори да не коментираме 5вековните турски изстъпления по земите ни, тези с тракийските земи от преди век ...повод ли са да не стъпваш в Турция?

          Мога да пиша и за красоти, които харесвам в България, но темата е друга!
          __________
          Интересна ми е тази рекламирана блокада сега от превозвачи или не знам какви на гръцката граница...
          Кому е нужна?
          Или по-скоро, от какво се опитва да отвлече вниманието?

          На всички - Хубав, цветен и щастлив Великден!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            e, ти пък сега за читави морета Ми виж там Питера (не съм ходил, евентуално след 2 години, ама то тогава ще е есветовното, така че след 3) или пък мечтата ми за Транссибирската железница, не е задължително да е все море, я
            Може и на архипелаг Гулаг да идеш, ние ще сме на почивка на слънчице по туй време

            Коментар


            • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
              Грую,само да спомена,че имам познат който от две години след посещение на нашето прекрасно море има еднакъв прякор с Любо Супен.Добрече човечеца отдавна се е отчел
              Егати
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Грую,само да спомена,че имам познат който от две години след посещение на нашето прекрасно море има еднакъв прякор с Любо Супен.Добрече човечеца отдавна се е отчел
                За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                Коментар


                • Okoло Бари не е лошо, имаше там едно градче с каменни къщички, така че има какво да се види, а и не е особено туристическо, та става. За храната при маляките и у нас няма какво да говорим - там има зеленчуко и плодопроизводство, тук имаме зърнари, там има прясна риба, тук има замразена, там има морски дарове директно от морето, тук имаме извадени от консерва или "нов Фнос" и те така - да саравняваме ябълки с ябълки все пак. Но пък нямат нашите плажове, така както ние нямаме синьоти море на средиземноморието. Отделно, че хотелите им са стари и сериозен бардак, а нашите са нови, а хубавите им хотели са 3-4 пъти по-скъпи от подобен на нашето море. Сравнението при баба малячка на село на 15 км от плажа с 4-5* ол инклузив в Бг е най-малкото некоректно
                  П.С> Аз лично не ходя в чужбина там, където ходи масата, затова и малякия ми е в игнор листата, освен много на юг (но там е много жега( или южните острови без имигранти
                  Първоначално изпратено от sdar Разгледай мнение
                  Сицилия е далеко, а и 2 ферибота, става много пътуването, клони повече към 3 дни освен ако не драпаме денонощно. Аз си мислех за по-близката част на Италия, някъде около тока на бутуша, около Бари или около подметката на ботуша. Извинявам се за описанието, но никога не съм бил там. Ще поразгледам и ще видя.

                  А за нашето море, за пясъка си прав, добър е, но само за единия пясък не става работата. Като бяхме млади беше що-годе добре, дискотеки, гъчканици, бива. Половината пъти се разминаваш с заразите и долу-горе през година караш нормална почивка. Но вече не сме на тези години и търся нещо по-спокойно, по-нормално, по-чисто и без болести. Пясък чак толкова не ми трябва, да има плаж и чисто море е по-важно. А за маляките не си прав, вече много години почиваме там, един път не сме се разболявали, което е огромен плюс. Обаче това с което ме печелят освен чистотата е храната. Такава храна по нашето море чисто и просто няма. Който е ходил знае за какво говоря.
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    мен лично Южна Италия не ме кефи, малякия пък съвсем, затвоа и препоръчвам по-на север да се ходи. Лазурния бряг на Франция е свинщина и камънак, така че не е опция, но моретата под Генуа са си супер и не е претъпкано, а и ти е сравнително близо, считам, че без проблем ще се справиш с 2 дни път и почивка в Словения или Хърватска. Ако пък държиш на Южна Италия, то препоръчвам след ферибота Игуменица-Бари да се поразходиш малко на юг и да свърнеш към Месина с другия ферибот към Сицилия - там също е страхотия, поне за мен. А и италианците стачкуват значително по-рядко от маляките

                    За нашето море няма да говоря, но според мен са малко повече митовете и легендите около него. Да, факт е, че е много по-мръсно, то най-малкото е мъртво, но си има и нелоши места по него, а пясъкът в Албена (знам, че е ултра пенсионерски) е несраним с нищо в Европа (знам и че е изкуствено наненсен там) -най-добратат плажна ивица+зеленина и спокойствие, ако имаше и добри хотели, а не само соц, щеше да е топ дестинация в Европа, ама...
                    Сицилия е далеко, а и 2 ферибота, става много пътуването, клони повече към 3 дни освен ако не драпаме денонощно. Аз си мислех за по-близката част на Италия, някъде около тока на бутуша, около Бари или около подметката на ботуша. Извинявам се за описанието, но никога не съм бил там. Ще поразгледам и ще видя.

                    А за нашето море, за пясъка си прав, добър е, но само за единия пясък не става работата. Като бяхме млади беше що-годе добре, дискотеки, гъчканици, бива. Половината пъти се разминаваш с заразите и долу-горе през година караш нормална почивка. Но вече не сме на тези години и търся нещо по-спокойно, по-нормално, по-чисто и без болести. Пясък чак толкова не ми трябва, да има плаж и чисто море е по-важно. А за маляките не си прав, вече много години почиваме там, един път не сме се разболявали, което е огромен плюс. Обаче това с което ме печелят освен чистотата е храната. Такава храна по нашето море чисто и просто няма. Който е ходил знае за какво говоря.

                    Коментар


                    • На мен не ми пречи, че Албена е соц, но всяко лято там избухват някакви чревни инфекции, деца се разболяват, изтощени родители обикалят частни лекарски кабинети и т.н.
                      Може би с по-големи деца да няма такива проблеми.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                        Щото рушняците нито имат читави морета, нито имат читав туристически продукт. Инак ще отида, хич не ми дреме
                        Е винаги можеш да идеш в кримнаш....само трябва да научиш химна на раззия и да го репетирате по 2-3 пъти на ден на плажа

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от sdar Разгледай мнение
                          Благодаря за насоките. Държа да сме с автомобил, главно заради много багаж който влачим с нас, още повече че почиваме за 2 седмици с пътя, т.е. трябват си повече и дрехи и дреболии. Със самолет и рент а кар бих се навил ако ги нямаше децата, но сега съм твърдо за наш автомобил. Отделно, имаме навика да влачим обратно много покупки, според мястото където сме били на почивка, я маслини, я мед, я нещо друго. Пак си трябва транспорт.
                          Затова и границата ни на пътуване стига някъде до Хърватия или до южна Италия с ферибот през гръцко например, за да се вместим в 2 дни път. Но ако е второто, тогава пак през Гърция минаваме. Както и да е, ще помисля и трябва да решавам, че няма време.

                          П.П. За Черно Море не исках да коментирам, но там няма да стъпя скоро. Заради лош опит, зарази които са ни проваляли почивката и отпуската, и не стига това, ами са ни идвали и златни за лечения и лекарства в последствие. Хем си губиш отпуската, хем я прекарваш болен, хем се изръсваш за лечение (вкл. и болници). Благодаря, но който иска да си рискува, аз съм се нарискувал достатъчно и съм теглил късата клечка няколко пъти.
                          мен лично Южна Италия не ме кефи, малякия пък съвсем, затвоа и препоръчвам по-на север да се ходи. Лазурния бряг на Франция е свинщина и камънак, така че не е опция, но моретата под Генуа са си супер и не е претъпкано, а и ти е сравнително близо, считам, че без проблем ще се справиш с 2 дни път и почивка в Словения или Хърватска. Ако пък държиш на Южна Италия, то препоръчвам след ферибота Игуменица-Бари да се поразходиш малко на юг и да свърнеш към Месина с другия ферибот към Сицилия - там също е страхотия, поне за мен. А и италианците стачкуват значително по-рядко от маляките

                          За нашето море няма да говоря, но според мен са малко повече митовете и легендите около него. Да, факт е, че е много по-мръсно, то най-малкото е мъртво, но си има и нелоши места по него, а пясъкът в Албена (знам, че е ултра пенсионерски) е несраним с нищо в Европа (знам и че е изкуствено наненсен там) -най-добратат плажна ивица+зеленина и спокойствие, ако имаше и добри хотели, а не само соц, щеше да е топ дестинация в Европа, ама...
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                            Щото рушняците нито имат читави морета, нито имат читав туристически продукт. Инак ще отида, хич не ми дреме
                            e, ти пък сега за читави морета Ми виж там Питера (не съм ходил, евентуално след 2 години, ама то тогава ще е есветовното, така че след 3) или пък мечтата ми за Транссибирската железница, не е задължително да е все море, я
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              супер, ми що не идеш в Русия тогава - квото те вълнува Путин и т.н., нали си на почивка - голяма страна, необятна, все ще има какво да се види от Петербург до Сибир, а Ей това умните и красивите сте голяма работа с двойния стандарт...
                              Щото рушняците нито имат читави морета, нито имат читав туристически продукт. Инак ще отида, хич не ми дреме

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Италия, Лигурско и/или Тиренско море - не е такъв гмеч като в Хърватия (много е хубава, но пренаселена), различна култура, поносими цени и най-вече: страхотна храна, каквато няма никъде на Балканите. 2 дена ти е пътя в посока, като можете да разгледате и Любляна/Плитвичките езера, ако искате. Може и със самолет и рент-а-кар там, даже е твърде вероятно да ти излезе по-евтино и със сигурност по-бързо. Препоръчвам и Сардиния - има полети от Букурещ директно (не те знам къде живееш, затов го давам като алтернатива) - чистота, спокойствие, усмихнати хора, че и богаташи има, ако ти се гледат такива, а цените са доста поносими, но си трябва ранна резервация. Успех.
                                Благодаря за насоките. Държа да сме с автомобил, главно заради много багаж който влачим с нас, още повече че почиваме за 2 седмици с пътя, т.е. трябват си повече и дрехи и дреболии. Със самолет и рент а кар бих се навил ако ги нямаше децата, но сега съм твърдо за наш автомобил. Отделно, имаме навика да влачим обратно много покупки, според мястото където сме били на почивка, я маслини, я мед, я нещо друго. Пак си трябва транспорт.
                                Затова и границата ни на пътуване стига някъде до Хърватия или до южна Италия с ферибот през гръцко например, за да се вместим в 2 дни път. Но ако е второто, тогава пак през Гърция минаваме. Както и да е, ще помисля и трябва да решавам, че няма време.

                                П.П. За Черно Море не исках да коментирам, но там няма да стъпя скоро. Заради лош опит, зарази които са ни проваляли почивката и отпуската, и не стига това, ами са ни идвали и златни за лечения и лекарства в последствие. Хем си губиш отпуската, хем я прекарваш болен, хем се изръсваш за лечение (вкл. и болници). Благодаря, но който иска да си рискува, аз съм се нарискувал достатъчно и съм теглил късата клечка няколко пъти.

                                Коментар

                                Working...
                                X