IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Почивка в Гърция 2016?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    даже и не ги изчакахме те да свалят окончателна блокадата и ние я свалихме - нямам какво повече да добавя, все повече се замислям за емиграция
    Защо Грую,какво лошо има да живвеш между много пу.ки?
    За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      естествено, че никой няма да блокира границата от наша страна, още повече пък през лятото - в това отношение сме абсолютно пълно пОтки и си заслужаваме тъпченето отвсякъде, а първите, дето ще си юрнат на моренцииии, и то още за Великден, ще са точно тези, дето сега блокирали уж.

      Абсолютно съм убеден, че не повече от 2 часа, след като маляките свалят окончателно блокадата, нашите пОтки също ще я свалят, "за да не разваляме добрите отношения с комшиите"

      .....
      даже и не ги изчакахме те да свалят окончателна блокадата и ние я свалихме - нямам какво повече да добавя, все повече се замислям за емиграция
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
        Здравей,

        Много полезен и изчерпателен пост, мерси, за което.
        Имам едно допълнително питане. До Кипър вариантът за транспорт е само един, нали? Със самолет? Ти с коя компания летиш?

        Относно нашето Черноморие, с мъка го казвам, защото ако беше нормално положението 100 от 100 пъти бих избрал България, но там положението е огромен ужас. Златните, Влас, Сънито и т.н. са синоним на селяния, комплекси, снобарство. Созопол и Китен е мазало. За Синеморец чувам различни мнения, Лозенец май вече не е оферта и така ...
        Тъпото, отчасти на Гърция, са наистина многото руснаци и селяндури от нашата мила татковина, ама ко да праиш...
        аз не мога да разбера тази обсесия на тема Малякия - казвам го за пореден път: само човек, който не е излизал от България, може да се кефи на Малякия.

        За Кипър - ми какво да ти кажа - Уиз е напълно ок, но за летния сезон надуват цените освен това в гръцката част на Кипър реално нямат нищо, защото най-добрите плажове са в турската част, а достъпът до там е малко тегав. Летял съм с Уиз почти до всичките им дестинации - ми стават си, няма проблем, особено при положение, че алтернативата им е България Еър. Можеш да се пробваш, ако ти се играе да търсиш, да се разходиш и до някъде из Европата, примерно Италия, да се направиш един уикенд там и след това от там да летиш за Кипър - понякога излиза по-евтино отколкото директен полет от БГ. Парадокс

        За лично бих ти преопръчал, вместо да слагаш една торба пари за Кипър, да отидеш до Дубай - самолетния билет за Март (времето е перфектно тогава) е горе-долу на цената на такъв за Кипър през лятото, а в Дубай ще видиш несравнимо повече и по-интересни неща. Цените са доста прилични и почти не се различават от тези в Кипър, освен ако не се забиеш като мен в доста скъп хотел.

        П.С. А има и много други дестинации особено в Италия, като най-близка (не че в Испания и любимата ми Португалия няма, но са малко по-далечни), които са в пъти, ама в пъти по-добри като качество и на морския, и на културния туризъм, и на кулинарния на фона на Малякия - говоря за нормални хотели. Естествено, ако се спи при баба Марушка, дето ти прави мекички на 15 км от чакълестия плаж за 10 евро на вечер и се сравнява с ол инклузив в България, много ясно, че у Малякия ще е по-евтино. То така и приятели, дето ходят на ски, ми правят разни сравнения, дето си вземали едно шали 20 човека и си готвели по цял ден, пък им излизало по-еврино, отколкото ако идат на ол инклузив в Банско - ами много ясно, че ще е по-евтино

        П.П.С. Да кажа и 2 думи за родното Черноморие - аз ходя в Синеморец - има всичко, от което имаш нужда за релакс, нормален релакс, а не детска дискотека. Има и отдалечени плажове (без Силистар, там стана мазало), има и нормални хотелчета - добре е. Ходя и На Елените, също е ок, макар че е презастроено, но там е по-скоро за ол инклузив. По-миналата бях за малко и до Сънито - тръгнах с огромно притеснение и отрицание, завърнах се полудоволен. Но както казах и преди - трябва да си видял някои неша с очите си, а не само да повтаряш кухи фрази от типа "на тия нема да им стъпим, там са свине" и "у малякия мекичките на баба Марушка са най-яките" - разходете се по света, вижте и пак да си говорим
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Големи балкански драми тия дни. Реакция главно на условен рефлекс, като в детската градина .. аз го спънах и той ме наплю.

          Коментар


          • Здрасти пак

            Препоръчвам Wizz - полета е кратък , няма нужда от храни и напитки Полети - сряда и неделя.

            А за Гърция - миналата година бях всеки уикенд плюс петък или понеделник , и да си кажа честно руснаци не видях. Преобладаващите бяха французи , германци, румънци и англичани. Аз ходя на първия ръкав на Халкидики и с изключение на едно село , в което са съсредоточени всички дискотеки , на другите места е супер спокойно за почивка. Братушки може и да има , но определено са малцинство. По евтино им е при нас
            Last edited by mitkomik; 19.02.2016, 11:32.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mitkomik Разгледай мнение
              Здравейте,

              Кипър е много приятна дестинация. Това , което мога да кажа е , че имат общо взето 4 курорта в гръцката част - Пафос, Ларнака, Лимасол и Агия Напа. Съответно -
              Пафос - активна почивка , повече пенсионери , много спокойно
              Ларнака - семеен курорт
              Лимасол - най-наточения , хубави хотели , нощен живот съответно по-скъпо
              Агия Напа - 18-25 - нон-стоп купон. Барове и дискотеки работят в определено време по около 2 часа - като с напредване на ноща купона се мести все по-навън от центъра , като от 4 часа сутринта отварят дискотеките на плажа и купона продължава с пълна сила. Може би най-добрия плаж.
              Та общо взето има за всеки по нещо.

              В Гърция ще ходя и тази година. Просто ми харесва как се грижат за туристите. Ходил съм на доста места, и да Гърция не е перфектно , но за 3-4 дена ми е най-лесно. И поне там където ходя качество - цена е ок. Хубав хотел и приятна кръчма , нощен живот не търся - все пак ходя да си почивам.
              А за БГ са единици местата , където си заслужава. И за съжаление няма гаранция , че следващата година ще получиш същото като миналата.
              Здравей,

              Много полезен и изчерпателен пост, мерси, за което.
              Имам едно допълнително питане. До Кипър вариантът за транспорт е само един, нали? Със самолет? Ти с коя компания летиш?

              Относно нашето Черноморие, с мъка го казвам, защото ако беше нормално положението 100 от 100 пъти бих избрал България, но там положението е огромен ужас. Златните, Влас, Сънито и т.н. са синоним на селяния, комплекси, снобарство. Созопол и Китен е мазало. За Синеморец чувам различни мнения, Лозенец май вече не е оферта и така ...
              Тъпото, отчасти на Гърция, са наистина многото руснаци и селяндури от нашата мила татковина, ама ко да праиш...

              Коментар


              • Гръцкият фронт на дестабилизацията на България и ЕС

                Коментар


                • аз съм си у гръцко секо лято.
                  Не мога да разбера с какво тази блокада прави българското черноморие по-хубаво, че да ида в този презастроен коптор.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    защо, нали си практичен човек - блокада на границата, по-малко туристи, по-евтин продукт догодина, при константно качество, ако го приемем за константа. Къде ти се загуби интереса? Ти си много умен човек, а допуска елементарна мисловна грешка, грешка, която е много по-подходяща за тираджия, но не и за теб (имам високо мнение за теб и то е заслужено).
                    Хайде сега ме обори, ще се радвам да го направиш.
                    Нямам интерес от лош гръцки туризъм. Той ми вади хляба в момента. Не ми дреме много за цената, в общи линии тя е константна за цяла Гърция.
                    Българите могат да дадат наклон на гръцкия туризъм само по Халкидикиту.
                    Искам цивилизовани методи. Искам отговорни хора в държавата да заставят Гърция да си озапти пиянките.
                    Искам браншовата организация на превозвачите да влезе във връзка със същите в Европа и да намерят решение.
                    Искам следващата година стачката на фермерите да не ни изненадва отново.

                    Коментар


                    • За мен следя тренда свалих стопа на на 11.50 ще чакам зона 9.50 ...80 да затворя , наблюдавам и кабела какво ще подскаже ... Успех на търгуващите
                      Животът е огледало.....усмихвай се

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bango Разгледай мнение
                        Аз миналата година посетих Гърция на 3 пъти за по 7-8 нощувки в различни дестинации, вкл. хвалебстваните от Грую-Циклади.

                        Тази година ще пропусна поради няколко причини:

                        1. Защото гръците почнаха много да дразнят. Още с циганиите около дълга си миналото лято, сега и с тези блокади, постоянни стачки, които засягат и фериботите.

                        2. Заради очакваното прехвърляне на руснаци от Турция към Гърция, което ще засегне и Кипър. Когато съм бил в хотел, особено голям, пълне с руснаците е кошмарно. Гладни, жадни, нахални, безскрупулни и шумни. Винаги първо питам или гледам по коментарите, дали се пълни с руснаци и избягвам такива.

                        3. В следствие на 2. гърците ще надуят цените, което се наблюдаваше и през предходните 2 години, но сега покрай руснаците, ще спрат да ни мезят нас, румънците и сърбите, които поне в северна Гърция им спасихме туризма по време на кризата след 2008.

                        Аз лично съм заложил за Хърватия за началото на Лятото, а за краят му оглеждам за Алгарве-Южна Португалия-Коста Смералда-най-южна Испания или дивите Канари като Фуертевентура. В Испания и Португалия обслжването и качеството е по-добро от гръцкото но градовете и забележителностите по-атрактивни от гръцките.
                        Предполагам, че и турците ще свалят много надолу пакетите, след като се отчетат руските откази от почивка, но лично аз не харесвам големите им и кичозни хотели.
                        Силно се съмнявам че ще има много руснаци, техните туристи намаляха с 40% още миналата година, а тая ще са още по-зле. Пак ще стане глад и мизерия като съветските времена там.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          П.П.С. И аз не харесвам Бг мутрите, но ги предпочитам пред маляшките -
                          Е ти на къде го отплесна. Говорим за нормални хора - има ги и тук и оттатък границата, а пък тази граница е измислена. В природата няма резки граници, населението на една държава преминава плавно в население на друга. Оттатък има 'наши' територии. Така или иначе са били под наше влияние векове.
                          Няма да се караме с гърците за глупости. Още повече няма да се караме в ТОЗИ момент. Време е да се позагърбят тия препирни на фона на огромния наплив от иноконтиненталци към юропата.

                          Коментар


                          • Аз миналата година посетих Гърция на 3 пъти за по 7-8 нощувки в различни дестинации, вкл. хвалебстваните от Грую-Циклади.

                            Тази година ще пропусна поради няколко причини:

                            1. Защото гръците почнаха много да дразнят. Още с циганиите около дълга си миналото лято, сега и с тези блокади, постоянни стачки, които засягат и фериботите.

                            2. Заради очакваното прехвърляне на руснаци от Турция към Гърция, което ще засегне и Кипър. Когато съм бил в хотел, особено голям, пълне с руснаците е кошмарно. Гладни, жадни, нахални, безскрупулни и шумни. Винаги първо питам или гледам по коментарите, дали се пълни с руснаци и избягвам такива.

                            3. В следствие на 2. гърците ще надуят цените, което се наблюдаваше и през предходните 2 години, но сега покрай руснаците, ще спрат да ни мезят нас, румънците и сърбите, които поне в северна Гърция им спасихме туризма по време на кризата след 2008.

                            Аз лично съм заложил за Хърватия за началото на Лятото, а за краят му оглеждам за Алгарве-Южна Португалия-Коста Смералда-най-южна Испания или дивите Канари като Фуертевентура. В Испания и Португалия обслжването и качеството е по-добро от гръцкото но градовете и забележителностите по-атрактивни от гръцките.
                            Предполагам, че и турците ще свалят много надолу пакетите, след като се отчетат руските откази от почивка, но лично аз не харесвам големите им и кичозни хотели.

                            Коментар


                            • До Анди2000

                              Здравейте,

                              Кипър е много приятна дестинация. Това , което мога да кажа е , че имат общо взето 4 курорта в гръцката част - Пафос, Ларнака, Лимасол и Агия Напа. Съответно -
                              Пафос - активна почивка , повече пенсионери , много спокойно
                              Ларнака - семеен курорт
                              Лимасол - най-наточения , хубави хотели , нощен живот съответно по-скъпо
                              Агия Напа - 18-25 - нон-стоп купон. Барове и дискотеки работят в определено време по около 2 часа - като с напредване на ноща купона се мести все по-навън от центъра , като от 4 часа сутринта отварят дискотеките на плажа и купона продължава с пълна сила. Може би най-добрия плаж.
                              Та общо взето има за всеки по нещо.

                              В Гърция ще ходя и тази година. Просто ми харесва как се грижат за туристите. Ходил съм на доста места, и да Гърция не е перфектно , но за 3-4 дена ми е най-лесно. И поне там където ходя качество - цена е ок. Хубав хотел и приятна кръчма , нощен живот не търся - все пак ходя да си почивам.
                              А за БГ са единици местата , където си заслужава. И за съжаление няма гаранция , че следващата година ще получиш същото като миналата.

                              Коментар


                              • Нека и аз се включа малко в темата макар и не точно...
                                Искам да разкажа за опита, който придобих висейки на границата (от гръцка страна) повече от 4 часа.
                                Та... имах ходене до Солун с приятелката ми - подарък за нас от други по случай Св.Валентин и прочие глупости. Ние си отбелязахме българския празник и общо взето си изкарахме страхотно в града(последното нещо което се забелязваше там е криза). На отиване всичко беше нормално - нямаше блокади, нямаше барикади, тракторите си стояха паркирани отстрани на пътя и пътуването беше песен. Кошмарът започна в понеделник, когато тръгнахме да се прибираме. Първо още на изхода на Солун посока Кулата в началото на магистралата беше първата блокада организирана от полицията им(всички блокади бяха организирани от полицията), която отбиваше колите и вдигаше рамене при въпроса ми "Как да стигна до границата?". От там обиколихме половин Северна гърция и на всеки 60-70км имаше полицейски блокади, които се оправдаваха с фермерите. Фермери никъде не видяхме!!!! След около 5 часова панорамна обиколка на гърция стигнахме до ГКПП Кулата - Промахонас. Имаше уверение от гърците, че в интервала 11,00 - 16,00 няма да има проблеми с преминаването. Ние бяхме там в 15,00 и вече имаше 2 километрова опашка от леки коли и автобуси на последната полицейска блокада на 1км от самото ГКПП. Отново оправданието беше, че фермерите са блокирали границата. Този път това беше така. На въпросът ми защо ни спират на 1км от самата блокада, а не там отговорът беше, че щяло да стане проблем, ако ни пуснат при фермерите !!!!! Оказа се, че това са 10-15 мъртво пияни ЦИГАНИ (дори не бяха и гърци), които бяха надули гръцка музика, бяха изкарали скарите и бяха запалили 4-5 гуми. След близо 4 часови разправии на полицията с около 3000 изнервени шофьори (българи, сърби, румънци и гърци). Единият полицай дойде и каза да се съберат десетина човека и да отидат да "преговарят" с фермерите. Тогава видях как гърците си решават проблемите (макар и за мен типично по цигански) - гръцките шофьори първи скочиха и казаха следното: "Или отиваме всички, или никой не отива. Следователно отиваме всички!!" След което за 10 минути !!! организираха 3000 коли да тръгнат към границата Единственото, което полицията успя да направи е да заснеме с телефоните си идващият ураган от коли и да ги пусне.
                                Никога не съм харесвал гърците (още е така) !!! Но когато видях как всички стават като един и си решават проблемите ми стана малко тъпо, че ние българите не сме така
                                Според мен гърците напълно си заслужават съдбата, тъй като са свикнали, че другите трябва да им решават проблемите (като най-често това означава да им даде пари за продължат с "щракалките" и мързела.
                                Само ми е чудно след месец и половина, когато същите тези фермери отидат на полето за да работят какви ще са нашите ответни мерки към тях. Дано са адекватни...
                                Малко дълго се получи, но ...
                                FUCK the greeks !!!
                                Last edited by mussi; 18.02.2016, 12:05.
                                Only God Can Judge me...

                                Коментар

                                Working...
                                X