IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще се освободи ли България от съветско - руската окупация?

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mario Teran Разгледай мнение
    Аз осредних малко.. Ако ги минем по истинския курс долар за два лефа... колко долара остават заплатите.., Кефала е бачкал за форти бакс....
    Толкова бяха масовите заплати - 150-180 лв, но ги смяташ по офиц. курс на БНБ.

    Реален достъп до гущери имаше само на черния пазар, но там вървяха 2-3 левас и нагоре за гущерос ( тоест под 100$ ). Цените в Кореком са си същите, както тогава, но там стоките се водеха "лукс" и безбожно скъпи.

    От типа днес някой бачкал цял ден за един сникърс или шоколадово яйце

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mario Teran Разгледай мнение
      Аз осредних малко.. Ако ги минем по истинския курс долар за два лефа... колко долара остават заплатите.., Кефала е бачкал за форти бакс....
      Че за кое време говориш?
      Долара струваше 3 лв около '81 и след това взе лека-полека да се покачва. След '85 трудно се намираше по 3.20, а негрите и тарамбуките в студентски общежития го продаваха за 3.5-4
      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Чадо, от бог Маранди може само смирено да искаш автограф и когато говори за макро-икономика, да си водиш записки

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          Под 100$ беха заплатите - комунетата повече никога не дават - същото е и в момента - Хаяско е казал 100 ойро заплати и дотам.

          Администрацията с нейните "средни" заплати не ги броим, че са 20% по-високи от реалния сектор в Монголия. То винаги си е било така - един сочи с пръст и ръси глупости цял живот, а другите опъват кат' гламави за 100 гущерос.
          Аз осредних малко.. Ако ги минем по истинския курс долар за два лефа... колко долара остават заплатите.., Кефала е бачкал за форти бакс....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Бившия соц.лагер и СССР са проект на западните големи банкери, за този проект съществува документация която някога в бъдещето ако бъдат подменени парите от днешния им вид с някакъв друг посредник при размяна на стоки и услуги който не се натрупва и няма банки като тези в момента управлявани от хора , ще се повят и ще бъдат публикувани.
            Още една разпространена версия. Историята е версии, интерпретации, не се карайте, за всички има. Има много истини. Не е една. Лъжат ви, за да следвате тяхната истина. Аз затова не му се карам много на Марандитьо като омотва фактите. Той човекът прави нова версия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Бившия соц.лагер и СССР са проект на западните големи банкери, за този проект съществува документация която някога в бъдещето ако бъдат подменени парите от днешния им вид с някакъв друг посредник при размяна на стоки и услуги който не се натрупва и няма банки като тези в момента управлявани от хора , ще се повят и ще бъдат публикувани.
              СССР е проект, но соцлагера не е. Соцлагера беше непланиран от Запада, Сталин сам си го образува. За съжаление, България попадна там, за да изостане с 50 години от света.

              Коментар


              • Бившия соц.лагер и СССР са проект на западните големи банкери, за този проект съществува документация която някога в бъдещето ако бъдат подменени парите от днешния им вид с някакъв друг посредник при размяна на стоки и услуги който не се натрупва и няма банки като тези в момента управлявани от хора , ще се повят и ще бъдат публикувани.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak'
                  Пак клинчиш в друга посока. Кажи ти за чугуна де ти пълни главата и за живака в средата. Опасен товар си ти, ше те ръсим със сяра да те неутрализираме.
                  Бе, кат' гледам по-голем чугун от тИбя нема, щом не може да види, че износ за Монголия намалява с 30% на годишна база, а в същото време общия ни износ към ЕС и цел свет нараства.

                  Да ти го преведа на БГ - нашата икономика в момента изобщо не зависи от Монголия като търг. партньор

                  Хайде лай сега рушките туристи и другите "опорки", че Монголия била за БГ империя кат' въздуха и водата за всяко живо същество. Джаф-джаф

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                    Как 150долара,82 заплатата ми беше 150 лефта!!!Ей ,много лъжеш бе Марио!!!
                    Под 100$ беха заплатите - комунетата повече никога не дават - същото е и в момента - Хаяско е казал 100 ойро заплати и дотам.

                    Администрацията с нейните "средни" заплати не ги броим, че са 20% по-високи от реалния сектор в Монголия. То винаги си е било така - един сочи с пръст и ръси глупости цял живот, а другите опъват кат' гламави за 100 гущерос.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                      Марандито, ньедей така, бе. Те ни пращаха чугун да ручаме. Толку чугун си омаал, че главата ти чугунена станала.

                      ----------------------------------

                      Износът за Европейския съюз (ЕС) нараства на годишна база с 646,5 млн. евро (12,2%). Делът на износа към ЕС се увеличава от 62,7% за същия период на миналата година до 63,1%.

                      Най-много нараства на годишна база износът за Германия – със 131,4 млн. евро (12,3%), за Италия – със 78,6 млн. евро (9,5%), за Кипър – с 53,6 млн. евро (150,7%) и за Белгия – с 52,7 млн. евро (15,7%). Намалява износът за Франция – с 10,1 млн. евро (2,7%).

                      Износът за държавите извън ЕС се увеличава на годишна база с 326,7 млн. евро (10,4%), като делът му в общия износ намалява от 37,3% за януари - май 2014 г. до 36,9% за същия период на тази година. Най-голям принос за нарастването на износа има този за Турция (ръст от 84,8 млн. евро, 10,8%), Сърбия (с 39 млн. евро, 29,4%) и САЩ (с 31,2 млн. евро, 24,3%). Намалява износът за Сингапур (с 59 млн. евро, 27,2%) и за Русия (с 55,3 млн. евро, 25,9%) на годишна база.
                      -------------------------------------------------

                      П.П. Щом изнасяме за ЕС и цял свет - монголите излезнаха най-капризни, бря? Ърмм ...?

                      Ами, той Хаяско призна в прав текст, че почивките в чужбина вече не са по джоба на монголците. Това означава, че БГ империя вече не е достъпна цена за тях = а, не че има калпав продукт и услуги. Понял?
                      Last edited by chronos; 17.08.2015, 21:20.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                        Бе, не помня някога да съм ял рушка храна, да съм носил сАветски дрехи, ама ако някой чуе БГ матрьошките, ще излезе, че не ние сме ги хранили и обличали, ами те нас.

                        Че накрая и неблагодарниците дет' плюскали и пили на наш гръб с претенции, че не ги кефело. Я, у лево ( в посока Сев. Корея )
                        Марандито, ньедей така, бе. Те ни пращаха чугун да ручаме. Толку чугун си омаал, че главата ти чугунена станала.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mario Teran Разгледай мнение
                          Ти сериозно ли не се четеш, преди да публикуваш? Социалистически били парите.
                          Че да не са ги раздавали на улицата, нали хората бачкаха здраво за мизерните си надници. Заплатата бе същите 150 долара, като сега. Мизерна. Мизерния период е 70 години, седесарите няма как удобно, да са ти виновни за тая свинщина. Виновниците, се наричат - комунисти.
                          Как 150долара,82 заплатата ми беше 150 лефта!!!Ей ,много лъжеш бе Марио!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                            Бе, не помня някога да съм ял рушка храна, да съм носил сАветски дрехи, ама ако някой чуе БГ матрьошките, ще излезе, че не ние сме ги хранили и обличали, ами те нас.

                            Че накрая и неблагодарниците дет' плюскали и пили на наш гръб с претенции, че не ги кефело. Я, у лево ( в посока Сев. Корея )
                            Я пак кого каиш си хранил?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                              Маранди, навремето имаше майстори попили майсторлъка от стария режим. А днес са едни като теб, пощят се по главата (шо си викаш Русото като на снимката в сайта ти си брюнет???), ако извадят нещо оттам го сложат в салама и лютеницата и го пускат на пазара. Аз като старите кюфтенца и кебапчета вече не срещам. Казват, от месото. От майсторлъка е и от технолотията, ако си я овладял.
                              Бе, не помня някога да съм ял рушка храна, да съм носил сАветски дрехи, ама ако някой чуе БГ матрьошките, ще излезе, че не ние сме ги хранили и обличали, ами те нас.

                              Че накрая и неблагодарниците дет' плюскали и пили на наш гръб с претенции, че не ги кефело. Я, у лево ( в посока Сев. Корея )

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                                Е хората бачкали здраво и затова комунизма фалира
                                калпав мениджмънт..сещай се де!

                                Коментар

                                Working...
                                X