IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

непоклаТИМите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Джей, не приемай!!! Вземи по-добре митницата

    Коментар


    • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
      аиде... ей туй е вече гадно

      - а той каза ли кой е
      Джей нямаш ли амбиции в политиката, или поне за в местната власт!?
      Last edited by kev; 07.03.2013, 15:43.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
        Къде да срещнем, на яхтата им ли? Че да ме пуснат да плувам с бетонени плавници? Ако ти се правиш, че не се сещаш какви са тия, то аз отлично си спомням !
        г-н Керезов се чуди що не му ходят по срещите

        Коментар


        • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
          аиде... ей туй е вече гадно - а той каза ли кой е
          Не - точно на единия от протестите на който за малко и мен да арестуват и бяха дърпали Иван Станчов за ризата, след като хората почнаха да се разотиват идва един с някакво детенце на раменете и ме пита "Ти ли си еди кой си, с оня блог..." - казвам "Да, а ти кой си?" - а тоя "Няма значение!" и си тръгва.... За миг се изкуших да му подложа крак (видя ми се малко невъзпитано така да ме питат без да се представят) и да го поразпитам, ама с дете на раменете, няма да се разправям пред детето я. Мислих, че е колегата тук, но щом той казва, че не е може да е бил и някой друг.
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
            Значи някой друг ми бе цъфнал миналата година август
            аиде... ей туй е вече гадно

            - а той каза ли кой е
            Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
              Аз не съм те питал, бъркаш нещо
              Значи някой друг ми бе цъфнал миналата година август
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от DD Разгледай мнение
                Това, че нещо излиза по медиите не означава, че е истина. Журналистите са лешояди, търсещи сензация и често пишещи глупост да са в крак с модата и да продават. Вестниците са търговски дружества и като такива се стремят да увеличават профита си.
                По отношение на стадиона моля обърни се към този, който е обещавал нещо в негова връзка. Не мисля, че ще ти откаже среща !!
                Използването на линк от дадена статия обаче не те прави невинен в това, че пействаш невярна или нескопосана информация !
                Виж, не обичам крайни мнения за и против нещо. Но ти сега какво искаш да кажеш? ТИМ са супер и всичко, което е излязло в пресата против тях е лъжа, така ли? Това също за мен е крайно. Май само ти си вярваш, защото при стабилни отчети през последните 5-6 г. акциите им се сринаха с повече от 90%. За този факт едно логично обяснение не прочетох през годините. Мен честно казано личните ми допирни точки с ТИМ са само две и това ме интересува.

                1. Когато търгувам на БФБ.

                Защо се стигна дотам работеща компания-мастодон да се търгува на П/Е около 1,5? (обясненията за кризата не ги приемам, по отчет Химимпорт почти не усети кризата).

                2. Когато живея в родния си град Варна.

                Защо се поставят бариери, за да не могат други частни инициативи да конкурират на свободни начала техните бизнеси в туризма, развлеченията и въздушният транспорт? Понеже не съм турист в родния си град и обичам да си почивам на по-тихи места, лично мен най-ме бъркат нереално високите цени на самолетни билети за полети от Варна към Европа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                  Много си им набрал нещо Едва ли някой ще те бетонира обаче и следващия път, като ме видиш, вместо да идваш и да ме питаш "Ти ли си еди кой си" и после да изчезваш, ела да пием по едно кафе
                  Аз не съм те питал, бъркаш нещо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                    Къде да срещнем, на яхтата им ли? Че да ме пуснат да плувам с бетонени плавници? Ако ти се правиш, че не се сещаш какви са тия, то аз отлично си спомням !
                    Много си им набрал нещо Едва ли някой ще те бетонира обаче и следващия път, като ме видиш, вместо да идваш и да ме питаш "Ти ли си еди кой си" и после да изчезваш, ела да пием по едно кафе
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от DD Разгледай мнение
                      По отношение на стадиона моля обърни се към този, който е обещавал нещо в негова връзка. Не мисля, че ще ти откаже среща !!
                      Къде да срещнем, на яхтата им ли? Че да ме пуснат да плувам с бетонени плавници? Ако ти се правиш, че не се сещаш какви са тия, то аз отлично си спомням !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение

                        "По-добре 10 години преговори, вместо 1 месец война!"
                        И аз не искам война, затова предлагам на ТИМ да се саморазпусне, а Химимпорт да последва Еларг и да пристъпи към доброволна ликвидация. Предвид счетоводната цена на акция и борсовата котировка, акционерите би трябвало яко да спечелят

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                          DD, neeedtoknowmore и прочие служители на ТИМ, бихте ли напомнили на г-н Митев, че изборите са след два месеца, а нещо не се виждат багери? Или варненци ще чакаме някои други избори...
                          Това, че нещо излиза по медиите не означава, че е истина. Журналистите са лешояди, търсещи сензация и често пишещи глупост да са в крак с модата и да продават. Вестниците са търговски дружества и като такива се стремят да увеличават профита си.
                          По отношение на стадиона моля обърни се към този, който е обещавал нещо в негова връзка. Не мисля, че ще ти откаже среща !!
                          Използването на линк от дадена статия обаче не те прави невинен в това, че пействаш невярна или нескопосана информация !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от DD Разгледай мнение
                            Jay имам един конкретен въпрос към теб ( ако искаш ми отговаряй). Предварително искам да кажа, че винаги съм уважавал менията ти, защото те смятам за разумен човек, но не винаги съм ги споделял. Та: След като нямаш нищо против тях, защо си траеш на измишльотините, които се пишат тук от някои никове, от които прозира ясна цел компрометиране и лични интереси (Субълба примерно)? С него имахме спор още от времето дали има нужда да се прави Алеята или не. Тогава той действаше по същия начин с фалшиви визуализации на проекта.
                            ПС: За Алея 1 съм писал и тук в тази тема и преди това и няма да се спирам на темата, но искам да кажа нещо неясно явно на мнозина. Тия 18 декара между ската на парка и плажа те ги взеха наистина сравнително евтино, но още в дните след покупката чух за едни други цифри - Тия на подкупа който им е поискан за да им разрешат да ги купят. Тогава цената на квадратен метър става доста грандиозна. Никой обаче не упреква политиците за това, нали? А точно някой от тях се облажил основно от сделката. Цифрите вече не ги помня, но това за което чух бе доста внушително.

                            Относно SEBULBA - не се познавам лично, но ми е съгражданин и от Варна. Ако има мнение против ТИМ, то вероятно си има причина. Дали някой ден ще разбера какво е то, то зависи от него - може ако иска да ми обясни, а ако не иска няма. Аз обаче го уважавам за мнението му, независимо защо го изказва. Визуализациите които той показа бяха тиражирани дори от медиите на ТИМ, явно с цел да се види как ще реагира обществото и само дни след това бяха сменени с други. Така, че той само ги цитира. Гледам на него като на съгражданин и аз без да познавам и двете страни добре - няма как да взема мнение. Но дори да ги познавах и да бях близък и с ТИМ аджии и със SEBULBA, аз пак щях да потърся някакъв диалог и с едните и с другите, да видя какво може да се направи за да се спечели от диалога - Защото войната е краен вариант. Понякога е нужна, но в много случаи човек може да спечели повече от мирно решение на даден проблем, вместо от конфронтации. Ще цитирам една руска поговорка:

                            "По-добре 10 години преговори, вместо 1 месец война!"

                            Понякога съм краен тук във форума, но ако забелязвате, това е само ако се намеси някой политизиран плъх - независимо от коя партия. Тях просто си ги псувам понеже са нагли, лъжат и са зле възпитани и това е, но с всички останали и в живота се държа както те се държат с мен. Ако не съм видял лошо от даден човек и не ме е обидил с нищо, защо да се карам с него? Ако двама човека до мен се скарат, не е ли по-добре да кажа "Момчета какъв е проблема, я да видим как може да се реши и всички да са доволни?!" - Винаги съм бил такъв. Насилието, словесно или физическо е крайния вариант, да понякога трябва да се приложи, но само ако са изчерпани всичко други средства. Войната е само продължение на политиката, но тя често може да се избегне с диалог. Имам белези по тялото си, докато науча това, но се уча и никога не съм спирал да се уча, че понякога с някоя нормална дума и уважение към виждането на другия или към неговите интереси, може да се постигне повече от пряко насилие. В 90 те години бях нещо като съветник в една много малка "фирма" чиято дейност бе основни събиране на дългове - освен легалните бизнеси. Ролята ми основно бе да казвам "да", "не" на разни идеи, или да водя почти невъзможни преговори. Предотвратявал съм всички инциденти които можеха да имат опасни последици с това, че казвам "Дайте да видим къде е проблема и как да го решим изгодно за всички" дори когато едната или другата страна са категорично против диалог. Тия хора тогава в офиса можеше да ходят без охрана, с всички в града ако бяха не в мирни отношения, поне бяха в поносими защото ако някъде виждах сблъсък на интереси хващах си чукалата и отивах да преговарям да видя къде е проблема и как може да се реши доволно и за двете страни. Нужно е просто да изслушаш и тях. Често общите интереси вадят много повече ползи и пари от караниците.
                            Last edited by Jay Gould; 07.03.2013, 14:45.
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Не разбираш, че хората са бедни и гладнни....
                              НЕ са !! От тук нататък, пак няма смисъл...
                              Last edited by iivanoff; 08.03.2013, 10:09.
                              Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                              Коментар


                              • Единият от собствениците на холдинговото дружество ТИМ - Марин Митев, обяви, че строежът на стадиона във Варна ще започне. По думите му след няколко отлагания това ще се случи преди изборите следващата година.

                                "Този път слухът е верен. Като история - тунинговането на стария стадион щеше да излезе 15 млн. лева, но бяхме решили да направим нещо по-европейско. Новият стадион щеше да струва около 200 милиона, с 35 000 места. Световната финансова криза наложи да редуцираме местата до 25 000 – то и градът няма нужда от повече, и окончателният проект скоро ще бъде представен пред обществеността. Разбира се, строителството на стадион Варна с 25 000 места, ще стартира преди предстоящите избори", каза Марин Митев пред varnautre.bg.
                                DD, neeedtoknowmore и прочие служители на ТИМ, бихте ли напомнили на г-н Митев, че изборите са след два месеца, а нещо не се виждат багери? Или варненци ще чакаме някои други избори...

                                Коментар

                                Working...
                                X