IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

непоклаТИМите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от DD Разгледай мнение
    Jay имам един конкретен въпрос към теб ( ако искаш ми отговаряй). Предварително искам да кажа, че винаги съм уважавал менията ти, защото те смятам за разумен човек, но не винаги съм ги споделял. Та:
    След като нямаш нищо против тях, защо си траеш на измишльотините, които се пишат тук от някои никове, от които прозира ясна цел компрометиране и лични интереси (Субълба примерно)? С него имахме спор още от времето дали има нужда да се прави Алеята или не. Тогава той действаше по същия начин с фалшиви визуализации на проекта.
    Глупости, фалшиви. Появиха се по варненските медии. Я покажи истинските такива?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
      Чакай сега - Да си видял някъде да коментирам написаното? Пуснах го само защото тук въпреки, че уж всички разбират от борса, доста хора май не са запознати с определени факти и ми е много смешно когато някой на прибиране от зала Армеец седне пред компа и вземе да ми обяснява, че във Варна проблемът ни бил ТИМ . За Енерго про още като излязоха на борсата казах някой неща, а повечето тук "Това не е вярно" Да ама какво стана?! За мен проблемът е в политиците, а не в ТИМ и те сами си го казаха преди няколко години, "Ние сме с всяка власт!" Който и да е на власт ще се опитват да се разберат с него. Това е
      Както съм писал не веднъж, за тях в годините, според мен те си имат и лоши и добри страни, но основната им грешка бе, че се скараха с гражданите на Варна последните 1.5 г. вместо да го ударят на диалог, малко компромиси и разум и от двете страни. Това обаче отдавам на управлението им което е доста в стил - Роднина- милиционер, роднина-милиционер ....... и което спъва много от бизнесите им. Ясно ми е че всичко опира до доверие, но понякога е по-добре човек да рискува, но да се довери на персонала си или на външни хора, вместо да се затваря като рапан в черупка и да затрива бизнеси само по липса на кадри. Впрочем не зная случай, човек да се е занимавал със законен бизнес и да е имал проблем с тях. Общо взето който се е оплаквал от ТИМ е стъпвал някъде накриво. Случвало се е да ми каже някой "Аууууу тимаджии така и така откраднаха еди кой си бизнес от еди кого си", но на въпроса ми, тоя човек бил ли е чист, правил ли е измами, завлякъл ли е някой с пари, чисто ли му е криминалното досие - винаги следва мълчание.. Затова и съм без никакво становище за ТИМ от години. Спирачка са понякога за развитието на Варна - да, но това е точно по причината която описах горе. Една политика на открити врати щеше да реши тоя проблем. И в случая съм силно раздвоен - От една страна аз с тия хора никога не съм имал проблем, дори охранителната им фирма ми бе свършила дребна услуга в 90 те години, без никога да съм им бил клиент. Около 2000 г. те ми бяха клиенти с веригата си Мустанг. Никога не съм имал проблем да ми платят, дори се е случвало касиерката им да ми звъни и да ми казва "ако искаш не носи днес, че в касата няма пари, а мини след 2 дни" - градът е сравнително спокоен и няма стрелби по улиците (впрочем преди тях реда го държеше покойния Данчо Марков и пак бе така). Съпругата на единия от тях е дама която дълбоко уважавам и ми е бивша съученичка. От друга страна обаче проблема е - те купуват бизнес, често обаче го оставят на самотек и той не само не се развива, ами наоколо всичко отива на кино. Така с години. Какъв е смисъла да придобиеш нещо и неща, а да не ги ползваш максимално ефективно, или както е в много случаи - купуват и забравят. Друг проблем е, че за всички тия години те не само не се изсветлиха пред хората в града, ами придобиват все по-лоша слава. Което говори, че нещо в диалога на компанията с околните куца. Това само по себе си вреди и на бизнеса - и тоя техния и тоя на околните.
      Jay имам един конкретен въпрос към теб ( ако искаш ми отговаряй). Предварително искам да кажа, че винаги съм уважавал менията ти, защото те смятам за разумен човек, но не винаги съм ги споделял. Та:
      След като нямаш нищо против тях, защо си траеш на измишльотините, които се пишат тук от някои никове, от които прозира ясна цел компрометиране и лични интереси (Субълба примерно)? С него имахме спор още от времето дали има нужда да се прави Алеята или не. Тогава той действаше по същия начин с фалшиви визуализации на проекта.

      Коментар


      • http://offnews.bg/index.php/168701/c...-organizatsiya

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
          В тази тема по принцип не става въпрос за приватизацията на ЧЕЗ. Там мисля, че няма кой какво да оспори.
          Геттофф знам за какво става въпрос в тази конкретна тема на инвестора, имах предвид в темата за тим не само тук, а и в другите форуми и facebook ( извинявам се, че не съм се изразил правилно). В момента се използва всякаква информация, която да ги компрометира независимо дали е измислица или истина. Ситуацията е ЕЖК ( една жена на опашката каза) и на база на това се опитват да създадат мнение у хората угодно за определени цели. Не казвам, че са ангели и със сигурност има много засегнати бизнес интереси, но в една капиталистическа икономика това са реални неща случват се навсякъде по света. Другия вариант е да изградим отново Комунизъм и ако обществото го пожелае сигурно и това ще стане.
          Дразня се обаче от липсата на информираност на хората и на ниската им финансова култура. Народа е уплашен и гладен и залита в крайности, които са вредни за всички дори и за тях. Въпроса тук е кога ще го осъзнаят!!
          Успех на всички в каузите им !!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от xkm Разгледай мнение
            Jay Gould написа :


            ТИМ контролира 25% в “ЧЕЗ Електро и 5% дял в ЧЕЗ Разпределение. Това се разбира от финансовия отчет на “ЧЕЗ България” за последното тримесечие на миналата година. http://offnews.bg/index.php/168701/c...-organizatsiya

            Jay ти пишеш интелигентно във форума и не ти прави чест да публикуваш линкове към подобни пасквили . Статията е елементарно и наивно написана .
            Аз питам какво лошо е извършил ХИМИМПОРТ като е закупил законно акции на ЧЕЗ през борсата и е придобил съответните проценти ? Къде са заплахите , изнудванията , нечистите игри , за които бълвате тук ? ...
            Дано скоро го изкупят на 100 % !!!
            Чакай сега - Да си видял някъде да коментирам написаното? Пуснах го само защото тук въпреки, че уж всички разбират от борса, доста хора май не са запознати с определени факти и ми е много смешно когато някой на прибиране от зала Армеец седне пред компа и вземе да ми обяснява, че във Варна проблемът ни бил ТИМ . За Енерго про още като излязоха на борсата казах някой неща, а повечето тук "Това не е вярно" Да ама какво стана?! За мен проблемът е в политиците, а не в ТИМ и те сами си го казаха преди няколко години, "Ние сме с всяка власт!" Който и да е на власт ще се опитват да се разберат с него. Това е
            Както съм писал не веднъж, за тях в годините, според мен те си имат и лоши и добри страни, но основната им грешка бе, че се скараха с гражданите на Варна последните 1.5 г. вместо да го ударят на диалог, малко компромиси и разум и от двете страни. Това обаче отдавам на управлението им което е доста в стил - Роднина- милиционер, роднина-милиционер ....... и което спъва много от бизнесите им. Ясно ми е че всичко опира до доверие, но понякога е по-добре човек да рискува, но да се довери на персонала си или на външни хора, вместо да се затваря като рапан в черупка и да затрива бизнеси само по липса на кадри. Впрочем не зная случай, човек да се е занимавал със законен бизнес и да е имал проблем с тях. Общо взето който се е оплаквал от ТИМ е стъпвал някъде накриво. Случвало се е да ми каже някой "Аууууу тимаджии така и така откраднаха еди кой си бизнес от еди кого си", но на въпроса ми, тоя човек бил ли е чист, правил ли е измами, завлякъл ли е някой с пари, чисто ли му е криминалното досие - винаги следва мълчание.. Затова и съм без никакво становище за ТИМ от години. Спирачка са понякога за развитието на Варна - да, но това е точно по причината която описах горе. Една политика на открити врати щеше да реши тоя проблем. И в случая съм силно раздвоен - От една страна аз с тия хора никога не съм имал проблем, дори охранителната им фирма ми бе свършила дребна услуга в 90 те години, без никога да съм им бил клиент. Около 2000 г. те ми бяха клиенти с веригата си Мустанг. Никога не съм имал проблем да ми платят, дори се е случвало касиерката им да ми звъни и да ми казва "ако искаш не носи днес, че в касата няма пари, а мини след 2 дни" - градът е сравнително спокоен и няма стрелби по улиците (впрочем преди тях реда го държеше покойния Данчо Марков и пак бе така). Съпругата на единия от тях е дама която дълбоко уважавам, занимава се с изкуства от години и пише поезия и ми е бивша съученичка. От друга страна обаче проблема е - те купуват бизнес, често обаче го оставят на самотек и той не само не се развива, ами наоколо всичко отива на кино. Така с години. Какъв е смисъла да придобиеш нещо и неща, а да не ги ползваш максимално ефективно, или както е в много случаи - купуват и забравят. Друг проблем е, че за всички тия години те не само не се изсветлиха пред хората в града, ами придобиват все по-лоша слава. Което говори, че нещо в диалога на компанията с околните куца. Това само по себе си вреди и на бизнеса - и тоя техния и тоя на околните.
            Last edited by Jay Gould; 07.03.2013, 14:05.
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Първоначално изпратено от DD Разгледай мнение
              За съжаление хората в тази тема параноясаха даже и Jay го гледам започна да залита, но всеки си има глава на раменете и отговаря за собствените си постъпки. Приватизацията беше през борсата ( най-прозрачния възможен начин за приватизация) и те са участвали както всички нас на равни начала. Не намирам нищо криминално в това, но балалайките не могат да разберат това. Учудва се поведението на дарик, които също пуснаха тази нескопосана статия, а ги мислех за сериозна медия до този момент ((
              В тази тема по принцип не става въпрос за приватизацията на ЧЕЗ. Там мисля, че няма кой какво да оспори.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от xkm Разгледай мнение
                Jay Gould написа :


                ТИМ контролира 25% в “ЧЕЗ Електро и 5% дял в ЧЕЗ Разпределение. Това се разбира от финансовия отчет на “ЧЕЗ България” за последното тримесечие на миналата година. http://offnews.bg/index.php/168701/c...-organizatsiya

                Jay ти пишеш интелигентно във форума и не ти прави чест да публикуваш линкове към подобни пасквили . Статията е елементарно и наивно написана .
                Аз питам какво лошо е извършил ХИМИМПОРТ като е закупил законно акции на ЧЕЗ през борсата и е придобил съответните проценти ? Къде са заплахите , изнудванията , нечистите игри , за които бълвате тук ? ...
                Дано скоро го изкупят на 100 % !!!
                За съжаление хората в тази тема параноясаха даже и Jay го гледам започна да залита, но всеки си има глава на раменете и отговаря за собствените си постъпки. Приватизацията беше през борсата ( най-прозрачния възможен начин за приватизация) и те са участвали както всички нас на равни начала. Не намирам нищо криминално в това, но балалайките не могат да разберат това. Учудва се поведението на дарик, които също пуснаха тази нескопосана статия, а ги мислех за сериозна медия до този момент ((

                Коментар


                • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
                  - помисли си кой и какво ще спечели ако ВСИЧКИ направят това което "улицата" те съветва! Хубаво си помисли... няма нужда да ми споделяш
                  Не разбираш, че хората са бедни и гладнни. Града запада и те обвиняват за това Кмета и ТИМ. В случая няма значение дали са прави или не. Важно е в какво вярват. Според тях ако изкоренят злото те ще живеят по-добре. Не се замислят дали някой друг ще спечели от тях. В този момент ТИМ не комуникира с хората и не им обеснява колко е полезна за тях и как ще им подобри живота. Твърдения как някой друг печели на гърба на нещастния човек е губеща позиция за тях. Това имах предвид като казвам, че не са способни да формулират идея а търсят човек, когото да обвинят за проблемите. Необходим е малко по-различен поглед към ситуацията. Стандартната процедура по превземане на протест, чрез подмяна на лидерите няма да помогне. Същевременно протестиращите ако не направят единна конструктивна рамка на своите идеи рискуват някой с лоши намерения да заеме отсвободеното място. Просто разсъждения върху текущата ситуация.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Аз виждам нещата от малко по-друг ъгъл. Според мен този път е различно, и групата е изправена прод голям проблем. До момента винаги са се борили срещу човек или група хора за пари. В момента срещу тях стои идея. Има обща цел. Тук стандартните им методи не вършат работа. Няма кого да натиснат за да прекратят натиска от улицата. Протестиращите нямат водачи. Движението им е децентрализирано. Хората си споделят във фейсбук идеи, шерват се статуси, споделят се всякакви критични статии, появяват се банери. Посланието на идеята стига до всеки. ТИМ не могат да го спрат. Предполагам в скоро време ще се появят графити по стените, ще се появят стикери по автобусни спирки, по уличните стълбове, по трафопостове. Сигурно ще се разпространяват листоивки. Това са всевъзможни актове за които не се изисква кординирани действия. Всеки недоволен може да действа сам и да причини несъразмерно големи щети върху имиджа на ТИМ. Призиви от типа “Варна бойкотира ТИМ”, “А ти днес плати ли им”, “Зона свободна от ТИМ” и всякакви подобни могат да нанесат щети за стотици хиляди лева. Колко струва един спрей, самозлепващи се лепенки или лист хартия. Всичко може да бъде направено в домашни условия. Тук парите нямат значение. Важна е отдадеността на каузата и креативността. Протестиращите вече имат и знаме което да следват. Това е Пламен Горанов. До момента точно това им липсваше.
                    За сега главният им проблем е неизбистрената философска рамка. Имат доста идеи, но са хаотични. Искането за свалянето на кмета беше добро начало. Връзките между ТИМ и община Варна са публична тайна. Въпроса е как ще процедират от тук нататък. Общинския съвет си остава на ТИМ. Той не може да бъде подменен. При оставка общинския съветник се замества от следващия в листата, който също е техен. До колко ще успеят да формулират правилни искания от политическа гледна точка. Промените трябва да се направят чрез институционии. Най добрия им съюзник би бил Плевнелиев. Посредством служебното правителство и президентската институция може да се постигнат чудеса. Дали протестиращите могат да оформят политически искания които да бъдат представени на високо ниво. В случай, че Президента иска да свърши нещо хората могат да му бъдат упора. Това би била голяма симбиоза за постигане на общи цели. Интересно ми е дали ще се задоволят само с кмета. Дали от неделя няма да тръгнат на лов и за областния управител? Все неизвестни.
                    Втората читава идея която лансираха беше бойкота върху бизнеса на ТИМ. През пенсионните фондове щетите могат да бъдат огромни. За сега идеята леко затихва, въпреки, че това е най-силния им коз. Според мен причината е икономическата неграмотност на масата. Те не знаят на кого са поверили старините си. Кой управлява пенсията им. Какво ще получат накрая не ги интересува, защото е след цели 30 години. Не осъзнава своята мощ и колко ефективно средство е бойкота. За тях пенсионния фонд е нещо абстрактно. Могат да си представят някоя дискотека или заведение, което да избягват защото са ходили там. Ще ми бъде интересно какво ще стане в бъдеще.
                    Накратко казано в момента се води идейна война за съзнанието на отделния варненец. Протестиращите искат страхливите да си кажат мнението, Колебаещите се да решат, апатичните да проговорят. Рез лични срещи и интернет могат да достигнат до всеки. ТИМ нямат послание. Те търсят човек когото да спрат, а такъв няма. Продължават да вярват, че срещу тях стоят икономически сили. Основния им проблем с Алея първа е липсата на комуникация. И до ден днешен вярват, че срещу тях не е каузата за защита на морската градина а някакви холандци. Интересно след като се забрани строителството на терена как ще могат върху него да строят холандците. ТИМ повтарят една и съща грешка за трети път. През 2008 ма година отправиха послание към миноритарните акционери “нас не ни пука за вас” и акцитеим се срутиха. После сбъркаха и за морската градина. Липсата на уважение към отсрещния човек е голям проблем. Тук залога за тях е много по-голям. Та накратко казано ТИМ ако не осъзнаят пред какво са изправени могат постепенно да изчезнат. Един от положителните за тях ходове е да еволюират до нормална западна корпорация. За тяхно съжаление те нямат този маталитет и капацитет да го постигнат. Поради това бавно ще агонизират във война със собствените си клиенти, служители и съграждани. Тъжно но истина. Дали хаотичната енергия на протестиращите ще избистри единна философска рамка е друг въпрос. Възможно е да съборят групата и без такава рамка, но за тях е важно да знаят какво ще правят след ТИМ.
                    Изключително добре написано!

                    Коментар


                    • Jay Gould написа :


                      ТИМ контролира 25% в “ЧЕЗ Електро и 5% дял в ЧЕЗ Разпределение. Това се разбира от финансовия отчет на “ЧЕЗ България” за последното тримесечие на миналата година. http://offnews.bg/index.php/168701/c...-organizatsiya

                      Jay ти пишеш интелигентно във форума и не ти прави чест да публикуваш линкове към подобни пасквили . Статията е елементарно и наивно написана .
                      Аз питам какво лошо е извършил ХИМИМПОРТ като е закупил законно акции на ЧЕЗ през борсата и е придобил съответните проценти ? Къде са заплахите , изнудванията , нечистите игри , за които бълвате тук ? ...
                      Дано скоро го изкупят на 100 % !!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Ivanoff, неправилно възприемаш мнението ми като враждебно на ТИМ. Показвам им каква грешка правят. Ти правиш същата отричайки, че насреща им стои идея. При конфликт между централизирана и децентрализирана система централизраната губи. Видяхме го при арабската пролет, при падането на комунизма и къде ли още не. ТИМ вместо да формулират читава идея се занимават с глупости.
                        ... аз не правя грешка отричайки че насреща им стои идея, защото насреща им не стои идея, поне не в този смисъл който влагаш ти!

                        - помисли си кой и какво ще спечели ако ВСИЧКИ направят това което "улицата" те съветва! Хубаво си помисли... няма нужда да ми споделяш
                        Last edited by iivanoff; 08.03.2013, 09:30.
                        Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                        Коментар


                        • ТИМ контролира 25% в “ЧЕЗ Електро и 5% дял в ЧЕЗ Разпределение. Това се разбира от финансовия отчет на “ЧЕЗ България” за последното тримесечие на миналата година. http://offnews.bg/index.php/168701/c...-organizatsiya
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Ivanoff, неправилно възприемаш мнението ми като враждебно на ТИМ. Показвам им каква грешка правят. Ти правиш същата отричайки, че насреща им стои идея. При конфликт между централизирана и децентрализирана система централизраната губи. Видяхме го при арабската пролет, при падането на комунизма и къде ли още не. ТИМ вместо да формулират читава идея се занимават с глупости.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              ТИМ повтарят една и съща грешка за трети път. През 2008 ма година отправиха послание към миноритарните акционери “нас не ни пука за вас” и акцитеим се срутиха. После сбъркаха и за морската градина. Липсата на уважение към отсрещния човек е голям проблем. Тук залога за тях е много по-голям.
                              Като цяло добре обосновано мнение. Тук съм най-съгласен. ТИМ имат най-вече проблем с арогантността в чувството за превъзходство към отсрещния. Много хора ще кажат, че ТИМ нямат проблеми. Но за мен имат един основен и това е имиджовият проблем. А той няма как да се реши с тази арогантност.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Аз виждам нещата от малко по-друг ъгъл. Според мен този път е различно, и групата е изправена прод голям проблем. До момента винаги са се борили срещу човек или група хора за пари. В момента срещу тях стои идея. Има обща цел. Тук стандартните им методи не вършат работа. Няма кого да натиснат за да прекратят натиска от улицата. Протестиращите нямат водачи. Движението им е децентрализирано. Хората си споделят във фейсбук идеи, шерват се статуси, споделят се всякакви критични статии, появяват се банери. Посланието на идеята стига до всеки. ТИМ не могат да го спрат. Предполагам в скоро време ще се появят графити по стените, ще се появят стикери по автобусни спирки, по уличните стълбове, по трафопостове. Сигурно ще се разпространяват листоивки. Това са всевъзможни актове за които не се изисква кординирани действия. Всеки недоволен може да действа сам и да причини несъразмерно големи щети върху имиджа на ТИМ. Призиви от типа “Варна бойкотира ТИМ”, “А ти днес плати ли им”, “Зона свободна от ТИМ” и всякакви подобни могат да нанесат щети за стотици хиляди лева. Колко струва един спрей, самозлепващи се лепенки или лист хартия. Всичко може да бъде направено в домашни условия. Тук парите нямат значение. Важна е отдадеността на каузата и креативността. Протестиращите вече имат и знаме което да следват. Това е Пламен Горанов. До момента точно това им липсваше.
                                За сега главният им проблем е неизбистрената философска рамка. Имат доста идеи, но са хаотични. Искането за свалянето на кмета беше добро начало. Връзките между ТИМ и община Варна са публична тайна. Въпроса е как ще процедират от тук нататък. Общинския съвет си остава на ТИМ. Той не може да бъде подменен. При оставка общинския съветник се замества от следващия в листата, който също е техен. До колко ще успеят да формулират правилни искания от политическа гледна точка. Промените трябва да се направят чрез институционии. Най добрия им съюзник би бил Плевнелиев. Посредством служебното правителство и президентската институция може да се постигнат чудеса. Дали протестиращите могат да оформят политически искания които да бъдат представени на високо ниво. В случай, че Президента иска да свърши нещо хората могат да му бъдат упора. Това би била голяма симбиоза за постигане на общи цели. Интересно ми е дали ще се задоволят само с кмета. Дали от неделя няма да тръгнат на лов и за областния управител? Все неизвестни.
                                Втората читава идея която лансираха беше бойкота върху бизнеса на ТИМ. През пенсионните фондове щетите могат да бъдат огромни. За сега идеята леко затихва, въпреки, че това е най-силния им коз. Според мен причината е икономическата неграмотност на масата. Те не знаят на кого са поверили старините си. Кой управлява пенсията им. Какво ще получат накрая не ги интересува, защото е след цели 30 години. Не осъзнава своята мощ и колко ефективно средство е бойкота. За тях пенсионния фонд е нещо абстрактно. Могат да си представят някоя дискотека или заведение, което да избягват защото са ходили там. Ще ми бъде интересно какво ще стане в бъдеще.
                                Накратко казано в момента се води идейна война за съзнанието на отделния варненец. Протестиращите искат страхливите да си кажат мнението, Колебаещите се да решат, апатичните да проговорят. Рез лични срещи и интернет могат да достигнат до всеки. ТИМ нямат послание. Те търсят човек когото да спрат, а такъв няма. Продължават да вярват, че срещу тях стоят икономически сили. Основния им проблем с Алея първа е липсата на комуникация. И до ден днешен вярват, че срещу тях не е каузата за защита на морската градина а някакви холандци. Интересно след като се забрани строителството на терена как ще могат върху него да строят холандците. ТИМ повтарят една и съща грешка за трети път. През 2008 ма година отправиха послание към миноритарните акционери “нас не ни пука за вас” и акцитеим се срутиха. После сбъркаха и за морската градина. Липсата на уважение към отсрещния човек е голям проблем. Тук залога за тях е много по-голям. Та накратко казано ТИМ ако не осъзнаят пред какво са изправени могат постепенно да изчезнат. Един от положителните за тях ходове е да еволюират до нормална западна корпорация. За тяхно съжаление те нямат този маталитет и капацитет да го постигнат. Поради това бавно ще агонизират във война със собствените си клиенти, служители и съграждани. Тъжно но истина. Дали хаотичната енергия на протестиращите ще избистри единна философска рамка е друг въпрос. Възможно е да съборят групата и без такава рамка, но за тях е важно да знаят какво ще правят след ТИМ.
                                ТИМ ще трябва изключително бързо да си декомпозират бизнеса. Точно обратното на това, което правиха последните години. Най-големия проблем на мега структурите в БГ, е че лапкането така им се услажда и не могат да се усетят кога трябва да спрат. Придобиването на такъв размер активи в бул маркет е ок. Обаче кво правим когато нещата се спихват? Декапитализацията е неизбежна. Борсата е затворена страница за тях. Класически пример, защо и най-голямата структура винаги трябва да уважава миноритарите - във всяко едно отношение. Идва "pay day" - soon or late!

                                Коментар

                                Working...
                                X