IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

непоклаТИМите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Я сега да ми кажете кой е виновен - този който яде баницата или този който я дава!?!
    Борба с корупцията е нужна + Работеща съдебна система. От там на сетне нещата ще почнат да се наместват.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
      Ти сериозно ли? Повечето интелегентни млади хора, които познавам, са крайни идеалисти и хипари, просто защото ако се опитваха да се впишат трябваше да са крайни неудачници. Да, обаче времето напредва, и тези хора се чувстват все по-некомфортно, а са стотици хиляди... Така че системата в България, такава каквато е, ще бъде срината до основи, и то доста скоро, друг е въпросът какво точно ще дойде на нейно място.
      Това черното - абсолютно вярно. Мисля, че това, което ще дойде на място на досегашната система, ще бъде по-хубаво. Идеализма е хубаво нещо. Идеалистите са неманипулируеми. Идеалистите не търпят заблуди. Да живеят идеалистите !!!
      Баба ме научи на много неща.
      tnm

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
        Вижте на какво попаднах във Фейса:
        Дори и малка част от това да е вярно, тя работата страшна... Дори и да има преувеличения, за някои от тия неща отдавна се говори....
        Искаш да кажеш, че това е само малка част от голямата работа
        Въобще не се споменава за монопола в зърнения бизнес, за речния флот, пристанищата, олиото, биодизела и медиите!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от rookie trader Разгледай мнение
          Такива като момчето което се запали са огромна рядкост. Ако имаше малко повече такива хора , щях да съм по обнадежден за ситуацията.
          Ти сериозно ли? Повечето интелегентни млади хора, които познавам, са крайни идеалисти и хипари, просто защото ако се опитваха да се впишат трябваше да са крайни неудачници. Да, обаче времето напредва, и тези хора се чувстват все по-некомфортно, а са стотици хиляди... Така че системата в България, такава каквато е, ще бъде срината до основи, и то доста скоро, друг е въпросът какво точно ще дойде на нейно място.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от DD Разгледай мнение
            Не защитавам Черкезов, но ако той ти беше написал пост с подобен подтекст със сигурност щяха да се появят коментари от рода на тим плаши със саморазправа.
            Ето го двойния аршин, с който мерите. Протестите са хубаво нещо, защото дават възможност хората да изразят недоволството си, но в 90 % от хората на улицата ако им зададеш въпроса с какво персонално на теб са ти навредили тим ще ти отговорят несъстоятелно или ще забият на друга посока. В допълнение аз все още съм убеден, че от недоволството се възползват хора, преследващи лични интереси. Като тоя под моя пост.
            Вижте на какво попаднах във Фейса:

            ГОЛЕМИТЕ КРАЖБИ НА ТИМ

            1.ИЗТОЧВАНЕ на средства от пенсионните фондове "ЦКБ Сила" и "Съгласие" и "инвестирането им" в кухи активи на различни, гравитиращи около ТИМ компании и инвестиционни фондове, от сорта на ИК "Галата", Велграф Асет Мениджмънт, ЕМПИ и т.н. Не по-малко от 400 000 000 лева!
            2. Създаване на летищен КАРТЕЛ по Черноморието чрез летищата във Варна и Бургас и поддържането на нереално високи летищни такси. Пътниците са ощетени от това с не по-малко от 200 000 000 лева.
            3. Създаването на МОНОПОЛ в авиопревозите от Черноморието, чрез отблъскването на конкурентни компании, чрез предоставянето им на неизгодни условия. Пряко следствие от това са цени на полети от Варна и Бургас с 30-50% по-високи от аналогични дестинации. Гражданите са ощетени с не по-малко от 200 000 000 лева от това през изминалите години
            4. "Бизнесат" им със застраховки и охрана, чрез дружествата "Армеец" и ТИМ СОТ. Не може в нормална европейска държава, групировка, сочена за лидер на организираната престъпност, да притежава лицензи за подобна дейност. Значи от една страна насаждат СТРАХ, а от друга - предлагат "решение". Тази "дейност" си има имена - нарича се РЕКЕТ или ИЗНУДВАНЕ. Приходи от тази престъпна дейност - не по-малко от 500 000 000 лв. през последните години.
            5. РЕКЕТА над фирми и граждани по линия на ОУП на Варна и Шабла, осъществяван чрез ТПО-Варна. Широко известен факт е, че им "плащано" да "оправят" парцели. Също така, закупени от тях парцели, по новия градоустройствен план (изготвен от самите тях) се оказват изключително "апетитни". Отново РЕКЕТ и ЗЛОУПОТРЕБА С ВЛАСТ.
            6. ИЗТОЧВАНЕ на Община Варна чрез различни обществени поръчки - например изготвяне на ОУП
            7. ИЗТОЧВАНЕ на Община Варна чрез банката си ЦКБ - заставането на входа и н изхода на общината. Сметките с парите на Общината са в ЦКБ, а в същото време банката е основен кредитор на Община Варна ( кредитите естествено са обезпечени с апетитни имоти на общината)
            8. ИЗТОЧВАНЕ на Община Варна чрез различни НЕИЗГОДНИ КОНЦЕСИИ - например скандалната концесия за Крайбрежната Алея, където вземат най-атрактивната част от брега за жълти стотинки, а я отдават скъпо и прескъпо под наем.
            9. ИЗТОЧВАНЕ на Република България чрез НЕИЗГОДНА и ПРОТИВОЗАКОННА ПРИВАТИЗАЦИЯ. Примери: Св. Константин и Елена, Елпром Варна, скандалната Алея 1, Авиокомпаниите, Химимпорт. Не можем да подминем и "подаръка" от правителството на ГЕРБ в последните часове на неговото управление - 160 д-ка до Летище София.
            Всичко това е нещо повече от КРАЖБА - това е НАЦИОНАЛНО ПРЕДАТЕЛСТВО. Щети за България - не по малко от 1 000 000 000 лева
            10. ИЗТОЧВАНЕТО на Община Варна със сделки от типа "кон за кокошка". Например сделката "Графити", където срещу един от най-апетитните терени във Варна, Общината получи жалки огризки като обезщетение.
            11. НЕЗАКОННО СТРОИТЕЛСТВО като обектите им "Хотел Азалия" (построен директно върху пясъците на плажа) и "Тринити Парк", построен във Морската градина.
            12. Ощетяване на Републиканския бюджет чрез кражбата на акцизи, ДДС и мита чрез дружествата им Ловико (алкохол) и Хим ойл (горива)
            13. ТИМ е ВТОРИЯТ по големина акционер в ЧЕЗ, и са сочени за неформален собственик на ЕНЕРГО-ПРО. Отново ЗЛОУПОТРЕБИ С МОНОПОЛ.
            14. РАЗСИПИЯ И ЛИКВИДАЦИЯ на приватизирани индустриални предприятия, с цел продажба на активите им. Например Елпром-Варна. Съседното Елдом Инвест си работи много добре, дори и в криза.
            15. БОРСОВИ МАНИПУЛАЦИИ, ИЗМАМИ и КРАЖБИ от инвеститори, не без любезното съдействие на правителството и Комисията за финансов надзор. Загубите за инвеститорите се изчисляват на не по-малко от 600 000 000 лв.

            Да обобщим какво имаме: ИЗТОЧВАНЕ, КАРТЕЛ, МОНОПОЛ, РЕКЕТ, ИЗНУДВАНЕ, НЕИЗГОДНА И ПРОТИВОЗАКОННА ПРИВАТИЦИЯ, пак ИЗТОЧВАНЕ, пак РЕКЕТ, и пак ИЗТОЧВАНЕ, НЕЗАКОННО СТРОИТЕЛСТВО, КРАЖБА НА ДДС И АКЦИЗИ, и пак ЗЛОУПОТРЕБА С МОНОПОЛ, НАЦИОНАЛНО ПРЕДАТЕЛСТВО, БОРСОВИ МАНИПУЛАЦИИ И ИЗМАМИ. И това е само върха на айсберга, видимата част от тяхната "дейност". Само господ знае какво има отдолу. Простата сметка показва, че тия са си присвоили през годините около 3 000 000 000 лева пара, открадната от всички нас. Това е повече от платеното до тук по проекта "Белене" + "Цанков Камък"!
            Дори и малка част от това да е вярно, тя работата страшна... Дори и да има преувеличения, за някои от тия неща отдавна се говори....
            Last edited by SEBULBA; 05.03.2013, 14:42.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
              Съзнанието на хората е друго. А съзнанието определя битието. Няма ли искане - няма нищо.
              Битието моделира съзнанието така е по правилно

              Коментар


              • Първоначално изпратено от rookie trader Разгледай мнение
                Абе аз едно и също ти повтарям , ама не можеш да ме разбереш. Алтернативата на сегашната система е същата система. Само , че ще мине малко време , преди новите "патриоти" да се овълчат.

                Аре , че трябва да се работи. Успех с протестите , търговията или кой каквото прави там. Както казах всеки е прав и е успешен за себе си.
                Съзнанието на хората е друго. А съзнанието определя битието. Няма ли искане - няма нищо.
                Баба ме научи на много неща.
                tnm

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                  С протести, как иначе. Хората не ги ли чуваш. Няма да се приберат докато не сменят системата. Това означава само едно. Лъвът е скъсал синджиря !!!

                  Малко духовна подкрепа от името на Мечо за БУНТА:
                  http://www.youtube.com/watch?feature...&v=bI0y3L2Pb5M
                  Абе аз едно и също ти повтарям , ама не можеш да ме разбереш. Алтернативата на сегашната система е същата система. Само , че ще мине малко време , преди новите "патриоти" да се овълчат.

                  Аре , че трябва да се работи. Успех с протестите , търговията или кой каквото прави там. Както казах всеки е прав и е успешен за себе си.
                  Не е препоръка. Който взима инвестиционно решение на базата на писания във форум , е идиот!

                  Коментар




                  • http://www.youtube.com/watch?feature...&v=Grr1DdoriZw
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Нещо което се случи при нас от 2008г, до днес, по отношението на корупцията в Община Варна на чело на Киро и Тим. Един реален проект свързан с промишлеността за няколко милиона, нямало ОУП на Варна, не могат да издадат необходимите документи, приключихме до там и инвеститора си замина. Следва втори проект за жилищно строителство и сгради за обществено обслужване, пак за няколко милиона, няма да казвам какво се случи, сами се досещате, инвеститора пак се отказа. Това е положението в Община Варна и до днес. А ставаше дума за реални инвестиции, чужди инвеститори, няколко стотин работни места, данъци и такси в хазната и т.н. Ако някой иска да инвестира във Варна, нека заповяда.
                      Last edited by petrolen magnat; 05.03.2013, 13:51.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                        С протести, как иначе. Хората не ги ли чуваш. Няма да се приберат докато не сменят системата. Това означава само едно. Лъвът е скъсал синджиря !!!

                        Малко духовна подкрепа от името на Мечо за БУНТА:
                        http://www.youtube.com/watch?feature...&v=bI0y3L2Pb5M
                        Мечо ето ти ги организаторите на протестите и "безкористните" и намерения.
                        http://dartsnews.bg/News/42425
                        За съжаление хората са употребени и този път :-((
                        А дали не сте едни и същи хора пишещи и тук от хотелчето ?!?!?!

                        Коментар


                        • Изпълзяха много мишоци тук.БГ поговорката аз не сакам да съм добре ама вуте да е зле им приляга точно.Искат да конфискуват имущество,да вкарват някого в затвора и прочие.Това са го преживели нашите дядовци след 1944 г.Овчярът хвърля гегата и иска да става директор.Само с искане не става-трябва акъл и можене "уважаеми" ИСКАЩИ.Думата искам колкото и да я повтаряте няма да ви направи можещи.Друго освен да плюете май не можете.Давайте сега ви се е паднало скрити в тълпата от справедливо протестиращи.Хората искат работа вие искате просто да рушите с надеждата поне трошица от лъвския пай да докопате.
                          Какво толкова ви е избол очите проекта Алея 1?Аз съм за красива и уредена Варна.Миналото лято разкараха оня змиярник и комарник,укрепиха брега.Ще строят,което значи РАБОТА за варненци,като построят ще РАБОТЯТ построените обекти,което значи още РАБОТА,ще има приходи от туризъм.Ще плащат данъци,че да могат некадърните и мързеливите някак да преживяват от соц.помощи и разбира се да имат сили пак да плюят.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от rookie trader Разгледай мнение
                            Всички в тази държава са "наши хора". От най бедния, до най богатия. Който и да хванеш, ако му дадеш възможност, ще преебе "другарчето". Това е народопсихология, наследена от социализма и комунизма и ние Българите сме печално известни в цяла Европа с това.

                            Ще ме извинявате , ама не виждам как ще стане.
                            С протести, как иначе. Хората не ги ли чуваш. Няма да се приберат докато не сменят системата. Това означава само едно. Лъвът е скъсал синджиря !!!

                            Малко духовна подкрепа от името на Мечо за БУНТА:
                            http://www.youtube.com/watch?feature...&v=bI0y3L2Pb5M
                            Баба ме научи на много неща.
                            tnm

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от rookie trader Разгледай мнение
                              Малко земя ли има за обработване? Ама всички са гъзари и искат да бачкат на бюрце нали.
                              Пак ти казвам. По далеч от офис аквариума не хвърляш. Аз самия съм имал желание да стартирам в селското стопанство, но поставените от държавата условия, плюс липсата на каквито и да е било протекции ме отказаха още в началото. В този бизнес основната част отново са "наши" хора, а други "наши" хора ни убиват с внос на евтино ГМО. Абе, какво ли ти обяснявам. Ясен си ми от километър, както и за кого биеш с барабанчето.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                                За да могат да се съчетаят висока безработица с 10 пъти по ниско заплащане е необходимо ВАРВАРСКО ограбване !!!

                                И мафиотизирана икономика.

                                Хората за това са на улицата !!!
                                Напълно си прав. Но не виждам решението. Съжалявам. Както казах, който и да хванеш от улицата, ще влезе в "играта " за отрицателно време.

                                Такива като момчето което се запали са огромна рядкост. Ако имаше малко повече такива хора , щях да съм по обнадежден за ситуацията.
                                Last edited by rookie trader; 05.03.2013, 13:36.
                                Не е препоръка. Който взима инвестиционно решение на базата на писания във форум , е идиот!

                                Коментар

                                Working...
                                X