IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мерките срещу тютюнопушенето реално вредят ли на икономиката,както казва "бизнеса"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
    Винеров,

    махнах ти горните простотии, защото са простотии - дай ми статистики за всичко, което си изцепил като "факти" за тях. И понеже няма да можеш - поне посочвай, че това е твое неангажиращо МНЕНИЕ.

    Оставих само това от поста, защото е вярно.

    Наблюдават се процеси, сходини с тия на педалите, траверсите и лесбийките. А именно - ти не си го питал някого пушач/непушач ли е, а то ще изкърти синджира да ти показва, че бил НЕПУШАЧ.

    Ем, 'убау - ще го преместя в левия крачол.

    П.П. Т.е. досадно стана - имат си забраната от 01.06. вече сме 20.12. - то не спират да лаят, че били непушачи. Е, хуба'у ... автографи ли да събираме, к'во тряя прайм, че били непушачи?

    Демек - същите педали са кат' другите педалчици. Едно към едно и мега-яко дразнят с тая показност.
    Ами направо го премести! Какви статистики ти трябват?
    Ако ти кажа, че смятам Айфеловата кула за висока, ще ме пратиш ли да ти я измеря с метъра?

    Всичките ми мнения са мои и ангажиращи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
      Бе, гледайте да не се окаже, че сте "еВали" с дупето назад и нещо ви е влизало през това време изодзадзе

      Той и Хитлер тръгна с голяма кошница срещу пушачите, па накрая се самоуби

      П.П. Ти специално ме кефиш и шъ тъ наглеждаме профилактично да не я докараш дотам. Ама, БаМкоФф кат' го гледам шъ е първия след време
      Виж сега, въпреки, че си ми приятел, познавам шефа на ОДМВР В.Търново, който не е местен, а чист софианец; и ако създадат спец звено за влизане по къщите на ората за да ги издирват кой пуши и кой не дими по примера на Блумбърг и е хрисим, обещавам ти че ще вляза във връзка с теб и ще те питам кво прайме бебе Марандиньо?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
        Блумбърг и аз сме ви е.ли майката на пушачите!
        Бе, гледайте да не се окаже, че сте "еВали" с дупето назад и нещо ви е влизало през това време изодзадзе

        Той и Хитлер тръгна с голяма кошница срещу пушачите, па накрая се самоуби

        П.П. Ти специално ме кефиш и шъ тъ наглеждаме профилактично да не я докараш дотам. Ама, БаМкоФф кат' го гледам шъ е първия след време

        Коментар


        • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
          ...........

          Единствено педерастите няма с какво да компенират порока си и по тази причина се опитват да го наложат като норма на останалите хора, и не признават баланси. Не става дума за сексуални отклонения, а за ментални такива. Всички прояви на арогантен егоизъм и неуважение към чуждите несъвършенства, за мен е Педерастия.
          Винеров,

          махнах ти горните простотии, защото са простотии - дай ми статистики за всичко, което си изцепил като "факти" за тях. И понеже няма да можеш - поне посочвай, че това е твое неангажиращо МНЕНИЕ.

          Оставих само това от поста, защото е вярно.

          Наблюдават се процеси, сходини с тия на педалите, траверсите и лесбийките. А именно - ти не си го питал някого пушач/непушач ли е, а то ще изкърти синджира да ти показва, че бил НЕПУШАЧ.

          Ем, 'убау - ще го преместя в левия крачол.

          П.П. Т.е. досадно стана - имат си забраната от 01.06. вече сме 20.12. - то не спират да лаят, че били непушачи. Е, хуба'у ... автографи ли да събираме, к'во тряя прайм, че били непушачи?

          Демек - същите педали са кат' другите педалчици. Едно към едно и мега-яко дразнят с тая показност.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от sergo Разгледай мнение
            Ясно е, че пушачите не искат всички заведения да са за пушачи, а е неясно защо непушачите искат обратното, след като се съгласяват, че ако пушим в съседното заведение, няма да им пречим.
            Въпреки това, настояват за пълна забрана.

            Ето това, някой от тях може ли да ми обясни?
            Събужда се английската клралица и гледа през прозореца - голяма тълпа цветно облечени хора носят някакви плакати и нещо скандират. Питала иконома си, какво става.
            - Гей парад, Ваше величество. Протестират в защита на правата си.
            - И кой в Нашето кралство си позволява да нарушава правата им, Джеймс? - зачудила се кралицата.
            - Никой, Ваше величество.
            - А защо тогава протестират?
            - Педерасти, Ваше величество.
            Last edited by winner; 20.12.2012, 22:48.

            Коментар


            • Блумбърг и аз сме ви е.ли майката на пушачите!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                В заведения със строг режим и стаи с омекотени стени не искаш ли да ги въдворяваме? Какво си позволявате и кои сте Вие, че да решавате кой е качествен и кой- НЕ??

                п.п.Никога не съм пушила, но едни от най- умните и способни хора, които познавам/съм познавала са били или са пушачи. Сумати мижутурки без ЛОШИ навици, но и без лични качества шетат и взимат решения.
                Валенце, не драматизирай моля! Аз съм пушач и казвам, че analog е прав. Това е зависимост и подлежи на лечение. Ако попиташ пушачите, дали биха искали никога да не са започвали да пушат, 90% ще ти отговорят с ДА. Също така е прав, че в едно все по-изпедерастено "модерно" общество, пушачите изглеждат като някакви бунтари и забраната само ги утвърждава като такива.

                Истината е, както си забелязала, че пушенето е акт на нормалност. Хората компенсират несъвършенствата си с навици, които ги карат да се чувстват добре като се "усамотяват". Някои събират марки и ги разглеждат с часове, други се напиват и "забравят", трети се дрогират, четвърти сглобяват айфелови кули от кибритени клечки, чувал съм, че някои моряци шият гоблени. Майките ни, на които често пропускаме да се обадим просто така, гледат турски сериали, където семействата са големи и всеки ден се събират около масата и има почит и респект към по-възрастните.

                Нормалните хора имат пороци и несъвършенства, но се стараят да не ги налагат на останалите като норма, а напротив търсят одобрение от обществото по свой си начин. Някои са глуповати, но компенсират с чар. Други мразят да се къпят, но инвестират в парфюми. Трети са страхливи, но правят мускули и си слагат менте ланци на врата. Четвърти са мързеливи, но се справят с това чрез интелигентност... И много други варианти на схемата порок/престиж. Така всеки се стреми към собстевният си баланс. Единствено педерастите няма с какво да компенсират порока си и по тази причина се опитват да го наложат като норма на останалите хора, и не признават баланси. Не става дума за сексуални отклонения, а за ментални такива. Всички прояви на арогантен егоизъм и неуважение към чуждите несъвършенства, за мен е Педерастия.
                Last edited by winner; 20.12.2012, 23:10.

                Коментар


                • Ясно е, че пушачите не искат всички заведения да са за пушачи, а е неясно защо непушачите искат обратното, след като се съгласяват, че ако пушим в съседното заведение, няма да им пречим.
                  Въпреки това, настояват за пълна забрана.

                  Ето това, някой от тях може ли да ми обясни?

                  Коментар


                  • Това, което ще чуеш от тях, няма нищо общо нито с някакви обяснения, нито със здравия разум.
                    Или ще бъде нещо от рода на: "Боже, какви глупости ми говорят!" (Ако някой е с ограничени умствени възможности и не разбира нещо, обикновено решава, че това са глупости.
                    Идеята, че причината може да е в него, му е недостъпна), или изсмукани от пръстите "факти", или долнопробна псевдомедицинска идеология, или (ако е хомосексуалист) пълно изложение на идиосинкразиите му - не понасял миризмата, пафкали му насреща; в най-добрия случай - вик за човешки права: той искал да влезе навсякъде, ама някъде имало такива, които пушат, и понеже това ощетявало правата му, те трябвало да бъдат премахнати (тия, които пушат, де).
                    Last edited by sergo; 20.12.2012, 22:07.

                    Коментар


                    • "Аман от талибани! Преди време едни такива, като нашите "забранители" гръмнаха с РПГ-та двете статуи на Буда в Афганистан, понеже били от дявола, преди няколко седмици един от митинга в подкрепа на ислямистите в Пазарджик обясняваше, че християните ръката щели да му целуват, ако можели да разберат, какво милост измолва за тях от Аллаха (ако ги изколели, нямало вече да са християни, и Аллах щял да се смили над тях). Абе - идиоти всякакви..."
                      Тодев

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                        Моето мнение е, че пушенето трябва да се забрани в заведенията безусловно, та дори с риск горко да се кае цялата власт за това си решение дълго след това. Поздрави.

                        Пълноценният мозък сътворява, а ощетеният - забранява.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                          Това би било прекрасно, но далеч не е достатъчно. Необходимо е и да се вложат средства за изграждане на специализирани клиники. Повечето пушачи просто не са в състояние да се справят сами със зависимостта си - ако можеха, отдавна да са го направили.

                          И все пак чрез законни нормативи може да се постигне твърде малко. Въпрос на време и образование е това да се случи и тук, но в много напредничави общества пушачите вече са модерните парии. Социалната изолация ще постигне много повече от една изкуствено наложена забрана.
                          В заведения със строг режим и стаи с омекотени стени не искаш ли да ги въдворяваме? Какво си позволявате и кои сте Вие, че да решавате кой е качествен и кой- НЕ??

                          п.п.Никога не съм пушила, но едни от най- умните и способни хора, които познавам/съм познавала са били или са пушачи. Сумати мижутурки без ЛОШИ навици, но и без лични качества шетат и взимат решения.
                          Last edited by val/she; 20.12.2012, 21:24.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                            Моето мнение е, че пушенето трябва да се забрани в заведенията безусловно, та дори с риск горко да се кае цялата власт за това си решение дълго след това.

                            Това би било прекрасно, но далеч не е достатъчно. Необходимо е и да се вложат средства за изграждане на специализирани клиники. Повечето пушачи просто не са в състояние да се справят сами със зависимостта си - ако можеха, отдавна да са го направили.

                            И все пак чрез законни нормативи може да се постигне твърде малко. Въпрос на време и образование е това да се случи и тук, но в много напредничави общества пушачите вече са модерните парии. Социалната изолация ще постигне много повече от една изкуствено наложена забрана.

                            Коментар


                            • DidoDinev

                              Акциза на цигарите трябва да се махне и да им падне цената , пушачите ще станат много по малко и в бъдеще дори ще изчезнат. Няма как да не стане , предстоят промени след които последната грижа ще е контрола над цигарите, ще има много по важни неща за контрол и той много трудно ще се осъществява..няма да има ресурс за контрол. Данъците са глупост и спирачка, чиято цел е да амортизира и намали скоростта на развитието. Държавните разходи могат да се заплащат с новонапечатани пари и инфлацията да бъде висока и никога да не се случи хиперинфлация.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                                Виждам, че си афектиран спрямо властимащите...
                                Ясно. На тебе дерта ти е бил за властимащите да не ги обиди някой, а аз се чудих какъв е тоя с нов ник тука. И не съм афектиран. Боли ме щепсела и за тях и за опозицията им ..
                                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                                Коментар

                                Working...
                                X