IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мерките срещу тютюнопушенето реално вредят ли на икономиката,както казва "бизнеса"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
    Кои права? Тези на пушач ли? Не знаех, че пушачеството е чисто човешко право.

    В случая никой не Ви ограничава "правата" - Вие пак можете да си излезете да си пушите. Непушачите дори да излезнат за малко от задимено заведение, по никакъв начин няма да компенсират одимяването си.
    Не на хората а на собственика. Като гарантираш частната собственост, всеки който притежава заведение сам ще определя дали може или не може да се пуши в него. Общината като има стадиони и паркове да си забранява там колкото иска.
    I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
      Нещо не си в час, пушачите осигуряват над 10% от приходите в бюджета и около 30% от приходите на..

      До октомври Акцизите от тютюневи изделия са в размер на 1 513.4 млн. лв., а данъчните постъпления (вкл. приходите от осигурителни вноски) са в размер на 17 807.9 млн. лв.
      Така е, аз всеки ден ръгам 5-7 кинта в бюджета с цигари

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mesoiadess Разгледай мнение
        Мерките срещу пушенето повишават покупателната способност на населението и го карат да инвестира в нови сектори на икономиката и неразработени ниши .
        Нещо не си в час, пушачите осигуряват над 10% от приходите в бюджета и около 30% от приходите на..

        До октомври Акцизите от тютюневи изделия са в размер на 1 513.4 млн. лв., а данъчните постъпления (вкл. приходите от осигурителни вноски) са в размер на 17 807.9 млн. лв.
        Last edited by prodigal; 08.12.2012, 15:54.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
          Съвсем скоро ще има заведения за пушачи. Иначе няма как да оцелеят....
          За нова година сме се събрали само компания пушачи за да няма после претенции .
          Last edited by Jay Gould; 08.12.2012, 13:26.
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mesoiadess Разгледай мнение
            Мерките срещу пушенето повишават покупателната способност на населението и го карат да инвестира в нови сектори на икономиката и неразработени ниши .
            Трябва тогава да забранят и бирата - нещо за което ще гласувам с две ръце, тогава направо ще прецъфтим като майски рози
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Мерките срещу пушенето повишават покупателната способност на населението и го карат да инвестира в нови сектори на икономиката и неразработени ниши .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                Аз съм пушач. Също приветствам забраната, но нека и пушачите имат избор!!! Нека има заведения за пушачи! Ако трябва да им направят двойни данъците! Но това някой да ми обяснява, че пушачите били еди си кви, а непушачите - върха на сладоледа.... Няма нужда. Аз пък не пия и не харесвам пиячи, не слушам чалга и не харесвам чалгаджии. Удрям чикии, но не харесвам чикиджии. Дайте да забраним пиенето, чалгата и чикиите а?
                Съвсем скоро ще има заведения за пушачи. Иначе няма как да оцелеят. Ще направят прекрасни отоплени покрити тераси и дворове. Е, малко ще качат цените, за да компенсират намалените обороти и разходите за отопление, пък и конкуренцията ще е по-малка, Не всяко заведение има прилежаща територия за покриване. Тези, които нямат, ще трябва да вдигнат цените или да затворят. Накрая ще стане, както си беше - пушачи и непушачи на по-веселото място - на "терасата", а вътре - празно.

                Коментар


                • [QUOTE=НАИВHИК;1059355422]Аз съм пушач. Също приветствам забраната, но нека и пушачите имат избор!!! Нека има заведения за пушачи! "

                  Лошото на разделените заведения за пушачи и не пушачи е,че когато в една компания има и от двата вида хора,винаги компромис правят Не пушачите и сядат в залата за пушачи.
                  Бях пушач дълги години,но чак като ги отказах започнах да усещам аромата на кафето.Приятели пушачи приветстват забраната-пушат по-малко.

                  Коментар


                  • Аз съм пушач. Също приветствам забраната, но нека и пушачите имат избор!!! Нека има заведения за пушачи! Ако трябва да им направят двойни данъците! Но това някой да ми обяснява, че пушачите били еди си кви, а непушачите - върха на сладоледа.... Няма нужда. Аз пък не пия и не харесвам пиячи, не слушам чалга и не харесвам чалгаджии. Удрям чикии, но не харесвам чикиджии. Дайте да забраним пиенето, чалгата и чикиите а?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                      Аз съм доволен, че не се пуши в заведенията. Няма е вече смрадта

                      +1

                      Oт както е в сила забраната започнах да ходя по-редовно по ресторанти. Сигурно не съм единствен.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bones56 Разгледай мнение
                        Не мисля, че някой трябва да определя или налага правила за това, което правим със собственото си здраве. Взимал съм всичко от бира до херо и въпреки това съм успял да налучкам правилния път. Просто никога не съм гледал себе си като на пропаднал или криминален елемент. Все още пафкам тревица и пийвам по повод. Даже и домашна биричка взех да си правя. Мнението ми е, че подобни забрани, обслужват единствено джоба на определен кръг от хора.

                        С две думи. Всеки да има свобода на избор. В противен случай, да ти сера на живота!
                        Кои права? Тези на пушач ли? Не знаех, че пушачеството е чисто човешко право.

                        В случая никой не Ви ограничава "правата" - Вие пак можете да си излезете да си пушите. Непушачите дори да излезнат за малко от задимено заведение, по никакъв начин няма да компенсират одимяването си.
                        Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                        Коментар


                        • Аз съм доволен, че не се пуши в заведенията. Няма е вече смрадта
                          Дори и като пушех ми беше неприятно да седя в заведение - смърди, люти на очите, дрехите ти поемат пушек. Така си е добре и дано не клекнат дупетатините!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                            Не само трябва да остане забраната в сила, но и контролът трябва да е МНОГО по-строг - сегашната перверзия с "отворените помещения" със стени от пластмаса е очевидно за санкция!
                            Стига зя бре! Ручай Продукти на Монсанто и няма да те лови цигарен дим. Аман от ревлЮвци.

                            Коментар


                            • Не само трябва да остане забраната в сила, но и контролът трябва да е МНОГО по-строг - сегашната перверзия с "отворените помещения" със стени от пластмаса е очевидно за санкция!
                              Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от slavkovrr Разгледай мнение
                                Присъединявам се към двете мнения! Спадът на оборотите на заведенията и тяхната посещаемост не се дължи толкова на забраната за тютюнопушене, колкото на икономическата криза и безпаричието на хората.Вижте магазините по центъра на София, къде е клиентелата за предстоящите празници?
                                Проблема не е в пушенето и в кризата а в манталитета на тези хора.Балкантурист и комунизма са неизтребими в главите им.Селските им номера нямат край.Ще изброя само някои от тях.
                                1.Тарикатлък с грамажа
                                2.Пробутване на всевъзможни боклуци с изтекъл срок на годност
                                3,Навъсени келнери с дрехи втора употреба
                                4.Скапано обслужване.Един от компанията се наял на другите още не е сервирано.
                                5.Алкохол с неизвестен произход и по малко грамаж.
                                6.Мръсни маси покривки липса на сол оцет и др. такива
                                7.Възможност да лепнеш някоя зараза.
                                Изобщо мила родна картинка.И по стар български обичаи виновни са другите.Клиента е шаран който няма къде да отиде дай да го излъжем.Е затова не ходя по кръчми.Отида в магазина питам имате ли това отговор нямаме.Мързел и простотия на всяка крачка в нашата мила татковина.И претенции а виновни са другите

                                Коментар

                                Working...
                                X