IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мерките срещу тютюнопушенето реално вредят ли на икономиката,както казва "бизнеса"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Съгласен съм, че забраната на пушенето води до загуба на клиенти в заведенията, но въпреки всичко мисля, че тази стъпка е по-полезна отколкото вредна за обществото ни. Няма да си кривя душата, че съм доволен, че не се умирисвам на тютюнев дим след посещение на заведение, но това не е толкова важно. Даже и да падне консумацията в заведенията , а също така и на цигари...мисля, че на всички е ясно, че тези пари ще се изхарчат в икономиката...най-малкото ще отидат за храна или дрехи.

    Истински важно е да се вземат мерки, които да водят до трайно намаляване на пушачите, защото каквото и да си говорим примера най-важното е децата ни да не почват с цигарите и пиенето от училище.

    За мен е престъпна небрежност на Министъра на Вътрешните Работи , на Здравеопазването и Земеделието и Храните, че деца пазаруват без проблем цигари и алкохол в магазините. НИКОЙ по никакъв начин не следи за това.

    Преди да бяха забранили пушенето в заведение, трябваше да спретнат следната нормативна уредба и редовни акции

    Ако магазин продаде алкохол и цигари на лице под 18г - глоба 10000лв и отнемане на лиценза. Който не може да прецени дали клиента има необходимата възраст - иска лична карта - така е по света. Личните Карти са задължителни така, че няма какво да се оправдават.
    Пускат 2 пубера (под прикритие) а след тях 2-3 проверяващи . Влиза пубера купува цигарки и глобата е готова.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Здравето не е всичко, но без здравето всичко е нищо. Тъжно е, че трябва да се убеждаваме с петиции, когато има действащ закон за забрана на тютюневия дим в закрити и някои открити обществени места. Правото на един човек да пуши свършва там, където започва носа на другия човек. Кой собственик на заведение има претенцията, че ще ни опази от над 8400 химически вещества в тютюневия дим?!
      чист въздух!?
      Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
        А сега си представете Борис Бекер, Пийт Сампрас, и тн.
        На кой да подражават младежите и девойките?!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от slavkovrr Разгледай мнение
          Присъединявам се към двете мнения! Спадът на оборотите на заведенията и тяхната посещаемост не се дължи толкова на забраната за тютюнопушене, колкото на икономическата криза и безпаричието на хората.Вижте магазините по центъра на София, къде е клиентелата за предстоящите празници?
          Радвам се че мислите като мен.
          Не трябва да позволяваме на паразитите да се размножават по заведенията и да дават лош пример на подрастващите. В нормалните европейски страни пушачите се крият в миши дупки, защото ги е срам че могат да подадът грешен сигнал към младежите, представете си картината хора на средна възраст с треперщи ръце, пожълтяли от никотина нокти и пръсти, прегърбени, как дърпат яростно от фасовете в очакване на по добри времена за тях самите. А сега си представете Борис Бекер, Пийт Сампрас, и тн.
          На кой да подражават младежите и девойките?!
          Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Тялото Разгледай мнение
            А! Някой да се сети да каже. В момента във всички услуги и дребни продажби има невероян срив. Оборотите по магазините за дрехи са по-зле от август месец. Заведенията са точно толкова зле колкото и другите бизнеси.

            Виновни ? 50% правителството , 50% всички дебили които имат изкривено мислене и ценности и дори да знат какво да правят ги мързи.
            Присъединявам се към двете мнения! Спадът на оборотите на заведенията и тяхната посещаемост не се дължи толкова на забраната за тютюнопушене, колкото на икономическата криза и безпаричието на хората.Вижте магазините по центъра на София, къде е клиентелата за предстоящите празници?

            Коментар


            • Приятели, моля подпишете тази петиция и нека НЕ допуснем отново да се пуши в заведенията!!!
              Мислех, че най-сетне борбата срещу цигарите е спечелена, но уви - ще трябва пак да подписваме и да заявяваме на глас, че нашето здраве е по-важно от егойзма на пушачите!!!

              Не на връщането на цигарения дим в заведенията

              До Президента на Република България

              До Министър-председателя на Република България

              До Председателя на народното събрание на Република България

              До всички политици и партии в Република България

              До Омбудсмана на Република България

              До всички медии в България

              До цялата Българска общественост



              Това е гражданска петиция срещу връщане на пушенето в заведенията!





              Уважаеми дами и господа,

              тук ще видите колко от вашите бъдещи избиратели, НЕ ЖЕЛАЯТ връщане на тютюнопушенето в заведенията. Моля не позволявайте тази грешка и не отстъпвайте от дадената дума!



              До всички Българи:

              Нека всички, които искат заведения без цигарен дим, да го кажем и покажем с имената си в тази петиция!

              Нека не оставяме за пореден път интересите на няколко човека с власт и пари над тези на стотици хиляди българи!




              http://www.peticiq.com/ne_na_cigarite_v_zavedeniata
              Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

              Коментар


              • Няма се пуашите. В Гърция не можах да намеря и едно заведение в което да НЕ се пуши . Викат ми,не се бойте,и при вас ще стане така след 1-2 г. Трябва време здравните инсепкори и шефовете им да си разпределят пазара. Който изкара зимата,ще оцелее
                Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с опит.
                私は最高のトレーダーだ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                  Джей, малко си краен. Не мисля, че забраната с/у тютюнопушенето (срещу, която съм) е свързана с насърчаване приема на дрога.
                  Сривът, основно се дължи на липсата на пари и в по-малка степен на забраната с/у тютюнопушенето. Вина имат и банки,монополисти и други подобни, които прибират паричките на потенциалните ви клиенти.
                  Не е краен, говори като сектант. Ами нали тези хора които няма да си дават парите по чалга заведенията, ще ги дадът за спорт, фитнес, тенис, театър, тематична екскурзия, подарък за любимата, мое би диамант, но истински, не от тези евинийки на сваровски!!!
                  Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                    Джей, малко си краен. Не мисля, че забраната с/у тютюнопушенето (срещу, която съм) е свързана с насърчаване приема на дрога.
                    Сривът, основно се дължи на липсата на пари и в по-малка степен на забраната с/у тютюнопушенето. Вина имат и банки,монополисти и други подобни, които прибират паричките на потенциалните ви клиенти.
                    Това с дрогата един собственик на заведение го изказа като предположение. А за заведенията, тя кризата и без това ги бе ударила, но масовите фалити и уволнения се дължат в момента предимно на цигарите. Ето, откак се е развалило времето, в заведение не съм сядал, освен при един познат чието кафене е с найлони отвън и със специални печки над масите. Ходих на дискотека, но там се пуши - хората си плащат подкупите за да не ги закачат. В кафенетата в които ходих преди, сега не стъпвам, а и какво да правя? Познатите ми също гледам силно ограничиха ресторантите, не понеже нямат пари, но приеми, че да платиш за вечеря сума ти пари, а там да се отнасят сякаш си негър понеже ти се пуши, ами по-добре едно домашно парти или вечеря както и става. Впрочем аз още като излезе забраната казах, че това не е мой проблем. Мога зимата и да не стъпя в заведение, не ми пречи, щом засегнатите не се сетиха да реагират . А те са много - не само заведенията и семействата на тези които работят в тях. Забраната ще дава ефект за около 2 години, докато редуцира силно някой видове бизнес, защото след заведенията ще фалират и те... Например, първи фалиращи са тези фирми които имаха преди абонамент за ароматизиране на заведения. Сега са напълно ненужни. Много печатници рекламни агенции също ще ги настигнат. Мебелни компании, продавачи на оборудване .. Тук съм писал за някой още април преди да приемат забраната

                    http://borsi.dir.bg/_wm/library/item...7&df=8&dflid=3

                    1. Някой заведения както в Западна Европа и САЩ ще увеличат цените си, за да компенсира загубите в бизнеса. От друга страна по-малкия брой заведения, неминуемо ще доведе до покачване най-малкото защото конкуренцията ще е по-малка и след няколко години по-малкия брой заведения, вече стабилизирал броя си клиенти ще качи цените.
                    2. Заведенията за бързо хранене или тези за кафе на крак, няма да пострадат, тъй като в повечето от тях така и не се пуши. Заведенията които и сега се посещават от деца, също.
                    3. Няма да пострадат много и заведенията и кафенетата разположени в моловете, тъй като в повечето от тях и без това не се пуши. Тъй като обаче забраната ще обхване всички, те все пак ще претърпят спад, тък като някой непушачи които са отивали специално в мол за да пият кафе без цигара, сега ще имат избор да седнат в кое да в близко заведение. Като цяло тези заведения в които не се пуши и вече имат изградена клиентела, вероятно ще имат спад поради изведнъж нараснала конкуренция.
                    4. Ще има спад в заплатите на сервитьори, бармани и готвачи.
                    5. Вероятно ще се увеличи консумацията от улични автомати за кафе.
                    6. Ресторантите обаче, особено по-скъпите, ще намалят оборотите си. Кафенетата и малките барове също. Много е вероятно подобно на някой заведения в Западна Европа или САЩ да сменят работното си време и да работят само в най-натоварените часове.
                    7. Малките барове, селски кръчми и махленски заведения в България ще изкапят в около 50 % от броя си.
                    8. Закриването на някой заведение не може да не засегне и рекламните компании който ги обслужват с външни реклами – рекламни табели, рекламни материали, менюта и т.н.
                    9. Ще намалее оборота и на компаниите които зареждат подобни заведения с храни и напитки.
                    10. Ще намалеят оборотите и на някой мебелни фирми специализирали се в обзавеждане на заведения и хотели.
                    11. Спад ще има в продажбите на техника за заведения.
                    12. Спад ще отбележат наемите на заведения и на помещения подходящи за такива.
                    13. Спад ще има и в цените на недвижими имоти правени с тази цел.
                    14. Подобно на Германия и Франция ще се отбележи около 15-25 % спад в хазартния бизнес. В големите градове спадът ще е по-голям.
                    15. Лек спад ще отбележи и хотелиерския бизнес.
                    16. Бюджетът на първо време. Най-вероятно след като спаднат приходите от други видове бизнеси, да се качат с още някой акцизи, или да се въведат допълнителни данъци за да се задържат приходите в хазната. Само бонусите раздадени на чиновници тази година са за около 100 милиона лева, така че един спад с 200-300 милиона лева задължително ще бъде компенсиран с покачване на други приходи. Примерно - акциз върху някой видове храни, какъвто въведоха в Дания, или по някой друг начин. Държавата вероятно ще намери начин да компенсира спадналите данъчни приходи и мисля, че още 2013 г. след изборите, или най-късно в 2014 г. ще станем свидетели на още някой данъци или покачване на някой стари.....


                    Данъка върху лихвите в банките е доказателство, че съм прав, той обаче е капка в морето. Още след изборите ще ушият няколко данъка поне, тъй като в дефицит ще е поне 1 милиард след 1-2 години.
                    Last edited by Jay Gould; 05.12.2012, 22:34.
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                      Джей, малко си краен. Не мисля, че забраната с/у тютюнопушенето (срещу, която съм) е свързана с насърчаване приема на дрога.
                      Сривът, основно се дължи на липсата на пари и в по-малка степен на забраната с/у тютюнопушенето. Вина имат и банки,монополисти и други подобни, които прибират паричките на потенциалните ви клиенти.
                      А! Някой да се сети да каже. В момента във всички услуги и дребни продажби има невероян срив. Оборотите по магазините за дрехи са по-зле от август месец. Заведенията са точно толкова зле колкото и другите бизнеси.

                      Виновни ? 50% правителството , 50% всички дебили които имат изкривено мислене и ценности и дори да знат какво да правят ги мързи.

                      Коментар


                      • Джей, малко си краен. Не мисля, че забраната с/у тютюнопушенето (срещу, която съм) е свързана с насърчаване приема на дрога.
                        Сривът, основно се дължи на липсата на пари и в по-малка степен на забраната с/у тютюнопушенето. Вина имат и банки,монополисти и други подобни, които прибират паричките на потенциалните ви клиенти.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                          А пълна забрана има само в 7 страни мисля от ЕС.
                          http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_smoking_bans

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                            Споделям мнението, че в повечето случаи се търси облагодетелстване на определени кръгове. Но точно в конкретния случай не мога да определя кой е облагодетелстван. Определено не са цигарените компании, не са и кръчмите, кафетата и другите подобни от бранша. Не са и вносителите на лекарства и докторите - щото би трябвало нацията да стане по-здрава, уж.
                            Собственик на голямо заведение лятото ми бе дал 1 отговор - Дрогата - има някой толкова тъпи среди в МВР и в политиците над тях замесени в наркоразпространението, че тия идиоти си мислят, че като не пушат в заведенията, клиентите ще почнат да си купуват дрога (понеже продажбите и яко падат последните години). Това е пълна глупост, но някой проприопитеци вносители на дрога си мислят, че е така. От друга, подкупите - изхвърчат нагоре - за длъжността "здравен инспектор" се плаща както за почти всяка длъжност в страната за да постъпиш на работа. От забраната се яде по веригата яко нагоре. Месечния абонамент ако си собственик на заведение, за да те предупредят кога идва проверка и кога не, е от 200 до 6 000 лв. Е, как си ако си докарваш по 10 000 на месец + заплатата, а как са твоите шефове нагоре, защото като в митниците и МВР всичко се разпределя по веригата нагоре. Още - внесъл си 3 контейнера електронни цигари.. Доволен ли си от забраната? И още как, продажбите им изхвърчаха с около 500 % Само виж кой са вносителите на проекта имената на депутатите внесли закона в НС и тия които стоят зад тях и ще ти стане ясно. Нищо случайно няма в Бълхрия. А пълна забрана има само в 7 страни мисля от ЕС.
                            Last edited by Jay Gould; 05.12.2012, 18:49.
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                              Споделям мнението, че в повечето случаи се търси облагодетелстване на определени кръгове.

                              Но точно в конкретния случай не мога да определя кой е облагодетелстван.

                              Определено не са цигарените компании, не са и кръчмите, кафетата и другите подобни от бранша. Не са и вносителите на лекарства и докторите - щото би трябвало нацията да стане по-здрава, уж.
                              Нека го погледнем от тази страна. Когато цигарите се поставят на нивото на другите, т. нар. "дроги", цената им ще хвръкне до небесата. Това е процес, който вече се случва. Сладкото е забранено, а когато го няма, то става още по-"сладко". Историята се повтаря, отново и отново. И нека не се заблуждаваме. Печелят винаги тези, които определят правилата. Алкохол и тревица всеки може да си свари и отгледа, табака (като наследник на хора от границата) изисква повече умения и мащаби.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bones56 Разгледай мнение
                                Мнението ми е, че подобни забрани, обслужват единствено джоба на определен кръг от хора.
                                Споделям мнението, че в повечето случаи се търси облагодетелстване на определени кръгове.

                                Но точно в конкретния случай не мога да определя кой е облагодетелстван.

                                Определено не са цигарените компании, не са и кръчмите, кафетата и другите подобни от бранша. Не са и вносителите на лекарства и докторите - щото би трябвало нацията да стане по-здрава, уж.

                                Коментар

                                Working...
                                X