IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мерките срещу тютюнопушенето реално вредят ли на икономиката,както казва "бизнеса"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ся кат' се замислих - аз па не обичам банани и пъпеши.

    Знам, че 95% от населението ги боготвори - що не ме "облечете" малко с власт, за да ви покажа как ще се забрани навсякъде банан и пъпеш да припари в БГ.

    П.П. Просто така ми е кеф - да изкарам 95% от населението за престъпници. Ще пусна нужните хартии за целта и да се преследва от закона.

    Тоя плужек Цецка в Парламенто - напрово ми секва глътката кат' я видя колко е дебела, а па не спирате да я давате нон-стоп по ТВ-то.

    Децата я гледат тоже и вече и те станаха дебели кат' нея. Вече гонят Фидосова.

    Свети Боко па гони тях 2-те - лудница стана в т'ва БГ - елате вижте колко съм дебел. Мога ви подкарам и за сърдечно-съдовите и онко-болните - само кажете кой ги предизвиква

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jimmy Разгледай мнение
      Вярно, че т'ва го е писал някой пълен чи.иджия?

      Кой яде след 22ч, бре мой? Казах, където се хапва ( закъсвални, ресторанти, пицарии - ОК и да осигурят "коридор" за пушачи под аспирацията примерно

      В кръчми, кафенета, стриптийз барове и дискотеки - да се пафка с изисквания за аспирация - нали до вчера РИОКОЗ ходеха кат' ахмаци да мерят с уреди колкоо дърпа аспирацията и на колко време се обръща въздуха в 1-но помещение. От утре какво ще "мерят" тия от РИОКОЗ - брой чи.ии по кръчмите ли?

      Кой ходи на ресторант до 5ч сутринта за "здравословен" живот. Видно е, че повечето от вас са виждали ресторант само по филмите.

      П.П. Свети Боко загуби изборите вече - ама той още не го знае и партийните тролчета, ще го разберете последни, както и той.

      50% от населението ги изкарахте "престъпници" - от вчера за вдругиден. Напънете се още малко- щот' все ви водят последни в ЕС и Европа, та я "окъсахте" до 50% от населението
      Last edited by el.t; 11.12.2012, 19:29.

      Коментар


      • Искам след 22 часа в заведенията да се разрешат чекиите! Всичко друго е ограбване на моята свобода! Искам да мога да си лъскам в баровете след 22! Не мога да лъскам навън, защото ми е студено. На който не му харесва да му свършват в лицето и върху яденето, да не ходи по ресторанти след 22. Моята свобода е нарушена, ако няма поне стая за чекиджии. Защото аз не мога да издържа 2 часа в затворено място без да си ударя една. Не мога да прекарам приятна вечер с приятелите ми нечекиджии, ако не си ударя поне 20 чекии на масата! Аз вече се съобразявам като не лъскам в тролея и в театъра, затова трябва да ми бъде разрешено след 22 часа поне в ресторанти да си лея спермата на воля. Защото това е моята свобода!
        Don't work hard, work smart!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          Благодаря!

          Дадох исторически пример с англо-саксонците, където това е било изнесено под формата на данък - че местния деспот има право да преспи с всяка булка на сватбата й - т.е. има право на първа брачна нощ.

          Дали кръчмите ще ги водиш по едни наредби частна собственост, а в същото време ще им се месиш дори и за въздуха и клиентите, които да ги посещават - е същото като англо-саксонския модел за първа брачна нощ. Грубо погазване на Свобода и свободен избор на уж "частна" собственост. Нека кръчмарите и Пазарът си решат дали да се пуши или - не. Как и къде?

          П.П. Писал ви нещата в блог-чето и защо тия неща няма да сработят по много причини и най-общо казано - те не отговарят на народо-психологията - т.е. никой не може да те прави англо-саксонец за 2 дни, щот' така решил, за да лиже чужди задници.

          Най-смешното е, че в момента в пъти повече се бавя да се оправят нещата и да имате стандарт в топ 5 на Европа - понеже трябва да се разритват и тъпанари по трасето.
          ------------------------------------------
          Хубаво е непушачите никога да не споменават Айнщайн, защото по тяхната логика - той нямаше да изкара 1-ви семестър в университета, а щяха да го изключат, понеже пуши.

          Това са ви фактите - мен ме боли трътката какво ще решите! Но дайте шанс да имате новия Айнщайн някога и да е българин, а не да изтребите потенциала на 50% от нацията още в зародиш, за да се правите на англо-саксонци. Не сте и никога няма да бъдете!

          Поздрави!
          Нямам никакви познания в ресторантьорския и кръчмарския бизнес.И през ум не ми е минавало да раздавам съвети на тези хора как да си ръководят бизнеса.Иска ми се само да създадат условия и за хора които не пушат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
            Бате Пешо как е твоята външна тоалетна при -5 сутрин в момента? Мога ли спокойно да изпафкам една-две цигари в нея докато съм по нужда?
            Днес съм я ползвал.Проблеми никакви.Проблеми има при много ниски температури под -10 -12.Трябва да си носиш шише с вода за да я измиеш понякога замръзва четката и разбира се трябва да си облечен не може по бельо.Но ако си мислиш че е студено не е.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
              Marandi винаги съм знаел че сме от една порода.Разбирам те напълно.Свободата си винаги съм отстоявал и съм понесъл доста удари.Никой не е успявал да ме пречупи няма и да успее.Никога няма да допусна някой да се гаври с мен и да се разпорежда с душата ми.Бог ми е дал свободна воля и право на избор.Това с жените незнам как да го коментирам.Едно е да изнасилват жена ти другото е сама да се плющи.Във втория случай съм безсилен.Виж някой ако се осмели да изнасилва просто му е бедна фантазията какво може да му се случи.Мое да осъмне пред Министерски съвет с нещо набито на метър в задника му или с избиване на семейството му.Просто ще хвана калашника и никой не мое ме спре.
              Бате Пешо как е твоята външна тоалетна при -5 сутрин в момента? Мога ли спокойно да изпафкам една-две цигари в нея докато съм по нужда?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                Marandi винаги съм знаел че сме от една порода.Разбирам те напълно.Свободата си винаги съм отстоявал и съм понесъл доста удари.Никой не е успявал да ме пречупи няма и да успее.Никога няма да допусна някой да се гаври с мен и да се разпорежда с душата ми.Бог ми е дал свободна воля и право на избор.Това с жените незнам как да го коментирам.Едно е да изнасилват жена ти другото е сама да се плющи.Във втория случай съм безсилен.Виж някой ако се осмели да изнасилва просто му е бедна фантазията какво може да му се случи.Мое да осъмне пред Министерски съвет с нещо набито на метър в задника му или с избиване на семейството му.Просто ще хвана калашника и никой не мое ме спре.
                Благодаря!

                Дадох исторически пример с англо-саксонците, където това е било изнесено под формата на данък - че местния деспот има право да преспи с всяка булка на сватбата й - т.е. има право на първа брачна нощ.

                Дали кръчмите ще ги водиш по едни наредби частна собственост, а в същото време ще им се месиш дори и за въздуха и клиентите, които да ги посещават - е същото като англо-саксонския модел за първа брачна нощ. Грубо погазване на Свобода и свободен избор на уж "частна" собственост. Нека кръчмарите и Пазарът си решат дали да се пуши или - не. Как и къде?

                П.П. Писал ви нещата в блог-чето и защо тия неща няма да сработят по много причини и най-общо казано - те не отговарят на народо-психологията - т.е. никой не може да те прави англо-саксонец за 2 дни, щот' така решил, за да лиже чужди задници.

                Най-смешното е, че в момента в пъти повече се бавя да се оправят нещата и да имате стандарт в топ 5 на Европа - понеже трябва да се разритват и тъпанари по трасето.
                ------------------------------------------
                Хубаво е непушачите никога да не споменават Айнщайн, защото по тяхната логика - той нямаше да изкара 1-ви семестър в университета, а щяха да го изключат, понеже пуши.

                Това са ви фактите - мен ме боли трътката какво ще решите! Но дайте шанс да имате новия Айнщайн някога и да е българин, а не да изтребите потенциала на 50% от нацията още в зародиш, за да се правите на англо-саксонци. Не сте и никога няма да бъдете!

                Поздрави!
                Last edited by marandi; 11.12.2012, 18:01.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                  Ако съм прозвучал агресивно - моля за извинение! Както теб, така и всички непушачи!

                  П.П. Просто не обичам манипулации в областта "Стимул и рефлекс на стадото", понеже тогава стадото без да разбира навлиза в 1 много малък континиум, който се нарича вътрешно лично пространство или лична свобода и я прегазва, понеже някой го е подкарал натам с гегата и изпотъпква всичко.

                  Няма да ме разбереш, понеже трябва да изпиша 3 страници с обяснителни разяснения от психологията на кое се вика генетичен, психологичен и социален детерминизъм.
                  --------------------------
                  Не защото се съмнявам в качествата ти, а просто, защото не всеки има подготовка в специфични материи.

                  Поздрави!

                  П.П.П. Вътрешната си свобода винаги трябва да я отстоявате - утре някой кретен, ще реши, че трябва да дефлорира всяка бъдеща булка и ти пак ще му ръкопляскаш, защото наредбата била такава. Но вие няма да го наричате това изнасилване/педофилия, а ще го наричате спазване на наредбата за дъщеря ми/снаха ми, без някой да я питал нея тя иска ли, баща й иска ли, съпругът и децата й искат ли?

                  Случвало се е вече в Историята ви - да ебат жените ви и да гледате отстрани!

                  А, къде е Конституцията и правото на свободен избор при всеки?! Тия лафове за пасивни пушачи ги забрави - концентрацията е пренебрежимо малка от общия брой вдишвания и издишвания през 1 човешки цикъл. Проблемите са на друго място.

                  Както свети Боко бил направил къщичка и пътечка на всяка катерица и бубулечка по магистралите му ( дет' вече римски пътища ще ги изкара, че той ги е строил ), то кръчмарите отдавна направиха по 1 аспиратор над всеки пепелник да поема дима веднага + обща аспирация. Нито ще се отровиш, нито ще се омиришеш на цигари в определен клас заведения. Но където се хапва - не трябва да се пуши - съгласен съм с това напълно.

                  Погазвате основни човешки права от позиция на "силата", което е грозно. Небето и въздухът са за всички, за да ги присвоява някой за "обществени" места. Пушач никога няма да направи това към друг.

                  Поздрави!
                  Marandi винаги съм знаел че сме от една порода.Разбирам те напълно.Свободата си винаги съм отстоявал и съм понесъл доста удари.Никой не е успявал да ме пречупи няма и да успее.Никога няма да допусна някой да се гаври с мен и да се разпорежда с душата ми.Бог ми е дал свободна воля и право на избор.Това с жените незнам как да го коментирам.Едно е да изнасилват жена ти другото е сама да се плющи.Във втория случай съм безсилен.Виж някой ако се осмели да изнасилва просто му е бедна фантазията какво може да му се случи.Мое да осъмне пред Министерски съвет с нещо набито на метър в задника му или с избиване на семейството му.Просто ще хвана калашника и никой не мое ме спре.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                    оризенозахарно бебе Маранди недей да подскачаш като захарно петле, а помисли върху тезите дето подхвърляш и после упорито преповтаряш и защитаваш.
                    Ти може би в Софето стъпваш инцидентно, но аз живея там от 42 години, та знам много добре състоянието на въздуха. Мога да ти споделя, че само заради затварянето на "кремиковци" и разширението на метрото, въздуха се върна 30 години назад. Вече и втора зима се очертава доста снежна, което не е било от доста време. Виж и изследванията:
                    http://sofia.dir.bg/news.php?id=12473658
                    Лордов,

                    Русото е велик пълководец и мотиватор. До 10-15 години Софето трябва да стане в топ 5 на най-скъпите столици в Европа.

                    И до 15 години ще се опитам да се изчисти държ. дълг и да сте в топ 10 в Света по стандарт.

                    Историята ви е такава и аз няма да спра, докато БГ-станците не си заслужат мястото, което им се полага, спрямо Историята, която имат и да подритвате в движение всеки чужденец, пред които се кланяте в момента, включително и за цигарите.

                    П.П. Не отричам днешните проблясъци, но има още много какво да се желае. Няма да влизам в политиката, спокич - Пазарите са най-добрият регулатор, а Русото разбира от Пазари, където Държавата, колкото пъти се намеси - толкова пъти хрупа "бой". Спокойно, бачка се яко по въпроса

                    Чиърс!
                    Last edited by marandi; 11.12.2012, 16:15.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                      Мисля, че търсиш логическа връзка в случайни събития. По повода забраните - в по-добри времена, повечето хора с склонни да толерират кофти навиците на другите или поне да ги игнорират. Но в тия вълчи времена, тъпрението клони към нула, и е много лесно да драснеш фитила на някого.
                      Трябваше наш'те капацитети да оставят стария режим и да го наложат, като поработят и срещу рекламата на тютюн. Най-вече към насочената към по-младите. Ясно е, че сегашните пушачи няма да се откажат от навика си, но след едно поколение ще са на половина по-малко.
                      ++++++++++++

                      В Норвегия след забраната пушачите се увеличават. Защо ли? Ами, забраненото е най-сладко..

                      Забравяте, че борбата с пушенето не е нещо ново, а се води от 500 години насам, включая анатемосване от църквата в зависимост от това дали папата и патриарха пушат или не, рязане не глави, уши, носове и т.н. В общи линии дори това не е ликвидирало пушенето и се връща либералния режим, или с идване на някой пушач на власт, или след война, когато на никой не му пука и който дойде да прави забележки на победителите пушат получава куршум в наглата кратуна. Нали се сещаш какво би сторил съветски или американски войник ако някой скапан нацист му направи забележка, че си е запалил цигара, или ако по време на 30 годишната война папист или протестант непушач каже на немски наемник или френски мускетар да си загаси лулата Последните забрани за пафкане в 20 век са непосредствено преди Първата и Втората Световни Войни. Тези в 19 век също са следвани от войни. Точно това имам предвид, хората обичат да си забраняват един на друг разни неща, докато накрая талибаните съвсем не изкукат и не се хванат за ножа.

                      И нещо по темата - Талибаните в Афганистан, известни с простотията си, фанатизма и нетърпеливостта към пороците на околните също забраняват пушенето. Общо взето всички психопати, масови убийци и лица като Андрей Чикатило, Бостънския Удушвач и т.н. не са пушили.. Факт Личното ми мнение е, че на тия които се борят с пороците просто дъската им хлопа, а от забраните печелят единствено мафията и корупцията.

                      Любопитни факти за пушенето и кампаниите против http://borsi.dir.bg/_wm/library/item...8&df=8&dflid=3
                      Last edited by Jay Gould; 11.12.2012, 11:45.
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                        Само съобщавам историческите факти, нищо повече. Всички забрани, почти без изключение в рамките на следващите 10 г. са били последвани от войни. Дали има общо или е случайно не знам пък и не ме интересува.
                        Мисля, че търсиш логическа връзка в случайни събития.
                        По повода забраните - в по-добри времена, повечето хора с склонни да толерират кофти навиците на другите или поне да ги игнорират. Но в тия вълчи времена, тъпрението клони към нула, и е много лесно да драснеш фитила на някого.
                        Трябваше наш'те капацитети да оставят стария режим и да го наложат, като поработят и срещу рекламата на тютюн. Най-вече към насочената към по-младите. Ясно е, че сегашните пушачи няма да се откажат от навика си, но след едно поколение ще са на половина по-малко.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                          Интересен развой на темата.
                          Тютюнът - гарант на правата на човека, демокрацията и световния мир.
                          Само съобщавам историческите факти, нищо повече. Всички забрани, почти без изключение в рамките на следващите 10 г. са били последвани от войни. Дали има общо или е случайно не знам пък и не ме интересува.
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Интересен развой на темата.
                            Тютюнът - гарант на правата на човека, демокрацията и световния мир.

                            Коментар


                            • Може да е случайно съвпадение, но от 300 г. почти всички забрани за пушене, след няколко години са били последвани от кръвопролитни войни.

                              Обясненията са 2 - или е чиста случайност, или идиотизма в хората и тяхната все по-голяма нетърпимост към околните, водят накрая до този финал. В Германия забраните за пушене въведени от Хитлер са в сила до 1948 г., макар след 1945 г. никой вече да не ги е спазвал.

                              И наистина, как може кой да е немски инспектор или полицай, да влезе в ресторант и да каже "Господа окупатори - американци, руснаци, англичани и французи, глобявам ви за цигарите и ви водя в полицейското управление!"
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                                Мога да се хвана на бас, че и в следващите 5 години, ще ви видят по статистика с най-мръсния въздух в ЕС.

                                Затова искам тотална забрана и след 5 години бат' Пешо да дойде и да ми се извини, че не съм тровил аз въздуха от 200 км с моя фас, а някой друг

                                П.П. В икономиката ( макро-то ) това се нарича да създаваш квази-данъци. Демек обираш населението с данък, който въобще не отива по предназначение, а само за фонд работна заплата и ДМС ( год. бонуси за администрацията ).
                                оризенозахарно бебе Маранди недей да подскачаш като захарно петле, а помисли върху тезите дето подхвърляш и после упорито преповтаряш и защитаваш.
                                Ти може би в Софето стъпваш инцидентно, но аз живея там от 42 години, та знам много добре състоянието на въздуха. Мога да ти споделя, че само заради затварянето на "кремиковци" и разширението на метрото, въздуха се върна 30 години назад. Вече и втора зима се очертава доста снежна, което не е било от доста време. Виж и изследванията:
                                http://sofia.dir.bg/news.php?id=12473658

                                Коментар

                                Working...
                                X