IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мерките срещу тютюнопушенето реално вредят ли на икономиката,както казва "бизнеса"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
    Пич,

    ти май не ме разбираш какво шпрехам. Туризмът и че ти имаш ресторант няма нищо общо с пушенето.

    Конкуренцията ще ви отвее ( другите страни ).

    П.П. Благодаря, че каза че имаш ресторант - скоро ще ти го фалират - понеже за тях закусвалня и 3 звезди ресторант е едно и също

    Кофти е, кат' не си излизал по кръчми и чакаш да дойде Новогодишния баМкет със средствата от КТД-то ( колективния трудов договор ), но па както не ходиш по кръчми да си "повярваш", че чуваш петлите от ресторантски бизнес, а той бил само той.

    Взел съм пуканки и ви гледам сеира. Т.е. съжалявам ви!!!! Скоро в Гърция, Сърбия, Македония, Румъния ще се ходи - защото е по-евтино. Ти се радвай, че не се пуши в БГ
    От такива пишман инвеститори,дето си взимат пуканки и гледат сеир сме на тоя хал.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
      Ами, нямам. Но пък общувам с хвалипръцковци, особено интернетни такива редовно. Забелязал съм че пушачите и пиячите по принцип бият останалите във всяко физическо отношение и особено - в секса. Не се и съмнявам, че и там си чупил рекорди.

      А от цигарите наистина не се затъпява, но ако всеки един пушач наистина можеше да се откаже, начаса би го направил. Само че не се отдава на всички. И със сигурност - не без усилие.

      А по отношение на пушенето в ресторантите, аз лично предпочитам да гледам през масата как някой се боцка с хероин - поне не смърди.
      Умньо си - закла ме!

      П.П. Не сме се виждали да те "тровя", обаче вече си с оферта

      Коментар


      • Първоначално изпратено от TNO Разгледай мнение
        Имам ресторант и одобрявам забраната.Благой Рагин и другите като него съсипват бранша и туризма като цяло.Ако в заведенията не се пуши,техните ще останат празни,защото хората ще избират къде да се ХРАНЯТ,а не къде да пушат.Разбира се ,че оборота след 15.12 ще скочи,тогава са коледните банкети.Заради Б.Р. и други като него имаме слаб туризъм,ол инклузив със скапана храна.
        Време е да си отивате ,"господа",забраната за пушенето е най-малкия ви проблем.
        Дано Бойко и парламента не клекнат отново,защото ще бъде смешно и демотивиращо!
        Пич,

        ти май не ме разбираш какво шпрехам. Туризмът и че ти имаш ресторант няма нищо общо с пушенето.

        Конкуренцията ще ви отвее ( другите страни ).

        П.П. Благодаря, че каза че имаш ресторант - скоро ще ти го фалират - понеже за тях закусвалня и 3 звезди ресторант е едно и също

        Кофти е, кат' не си излизал по кръчми и чакаш да дойде Новогодишния баМкет със средствата от КТД-то ( колективния трудов договор ), но па както не ходиш по кръчми да си "повярваш", че чуваш петлите от ресторантски бизнес, а той бил само той.

        Взел съм пуканки и ви гледам сеира. Т.е. съжалявам ви!!!! Скоро в Гърция, Сърбия, Македония, Румъния ще се ходи - защото е по-евтино. Ти се радвай, че не се пуши в БГ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          Явно нямаш представа как се правят по 100 лицеви опори в серия и по 1000 коремни преси в серия.


          Ами, нямам. Но пък общувам с хвалипръцковци, особено интернетни такива редовно. Забелязал съм че пушачите и пиячите по принцип бият останалите във всяко физическо отношение и особено - в секса. Не се и съмнявам, че и там си чупил рекорди.

          А от цигарите наистина не се затъпява, но ако всеки един пушач наистина можеше да се откаже, начаса би го направил. Само че не се отдава на всички. И със сигурност - не без усилие.

          А по отношение на пушенето в ресторантите, аз лично предпочитам да гледам през масата как някой се боцка с хероин - поне не смърди.

          Коментар


          • Имам ресторант и одобрявам забраната.Благой Рагин и другите като него съсипват бранша и туризма като цяло.Ако в заведенията не се пуши,техните ще останат празни,защото хората ще избират къде да се ХРАНЯТ,а не къде да пушат.Разбира се ,че оборота след 15.12 ще скочи,тогава са коледните банкети.Заради Б.Р. и други като него имаме слаб туризъм,ол инклузив със скапана храна.
            Време е да си отивате ,"господа",забраната за пушенето е най-малкия ви проблем.
            Дано Бойко и парламента не клекнат отново,защото ще бъде смешно и демотивиращо!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
              Законът (не бих го нарекъл забрана) според мен не бива да се отменя. Тъкмо стана приятно в заведенията и офисите - свежо, уютно, прозрачно. А и почти всички свикнаха, дори и голяма част от пушачите вече споделят предимствата от това - гореспонатите плюс спестените пари при употребата на електронна цигара. Здравето за съжаление колкото и да е изтъкван и от двете групи хора аргумент просто не може да се окаже решаващ, защото не е измерим веднага, така както свежестта и спестените пари. А човек е устроен така, че да търси моментален ефект и резултат от дадено действие и решение - било то лично или чуждо, но засягащо болшинството от хората. Положителни страни има и за собствениците на заведенията, като една от тях е че няма да им се налага ежегодно да освежават стени, тавани и мебели пожълтели от тютюнев дим, а пък на персоналът няма да му се наложи да работи при условия ако не по-вредни, то поне по-трудни и дискомфортни от една нормална и в рамките на приетото за организма работна среда.
              Не съм пушач, и не мога да се поставя на мястото на хората за които това е толкова важно и жизнено необходимо, а не е и нужно. Много от тях изтъкват като основна причина това, че са потъпкани основни техни права и че им е наложена някаква тотална забрана, но това абсолютно не е така! Никой на никого не е забранил да пуши! Всеки е свободен да прави със себе си каквото иска, стига това да не противоречи на морала и етиката, и да не вреди на останалите членове на обществото.

              П.П. Горното е поредното ми лично мнение, с което не претендирам за правота и за каквито и да е привилегии или лични облаги!

              Бъдете здрави, всички!
              Бебе КеФ,

              защо не направиш 1 кръчма и да я направиш печеливша, а толкова клавир потроши да пишеш.

              Покажи ни как става? Ще съм първият ти фен, ако си успешен

              П.П. Щях да ти предлагам верига от кръчми с печеливш модел, ама ще помислиш, че те базикам и да превземем Света ( с мое финансиране ) - от теб идеите само към днешна дата.

              Все пак нали е голяма далавара, а още го е нямало на Пазара.
              Last edited by marandi; 11.12.2012, 22:09.

              Коментар


              • Законът (не бих го нарекъл забрана) според мен не бива да се отменя. Тъкмо стана приятно в заведенията и офисите - свежо, уютно, прозрачно. А и почти всички свикнаха, дори и голяма част от пушачите вече споделят предимствата от това - гореспонатите плюс спестените пари при употребата на електронна цигара. Здравето за съжаление колкото и да е изтъкван и от двете групи хора аргумент просто не може да се окаже решаващ, защото не е измерим веднага, така както свежестта и спестените пари. А човек е устроен така, че да търси моментален ефект и резултат от дадено действие и решение - било то лично или чуждо, но засягащо болшинството от хората. Положителни страни има и за собствениците на заведенията, като една от тях е че няма да им се налага ежегодно да освежават стени, тавани и мебели пожълтели от тютюнев дим, а пък на персоналът няма да му се наложи да работи при условия ако не по-вредни, то поне по-трудни и дискомфортни от една нормална и в рамките на приетото за организма работна среда.
                Не съм пушач, и не мога да се поставя на мястото на хората за които това е толкова важно и жизнено необходимо, а не е и нужно. Много от тях изтъкват като основна причина това, че са потъпкани основни техни права и че им е наложена някаква тотална забрана, но това абсолютно не е така! Никой на никого не е забранил да пуши! Всеки е свободен да прави със себе си каквото иска, стига това да не противоречи на морала и етиката, и да не вреди на останалите членове на обществото.

                П.П. Горното е поредното ми лично мнение, с което не претендирам за правота и за каквито и да е привилегии или лични облаги!

                Бъдете здрави, всички!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                  Очевидно ти липсва воля и дисциплина, а може би и информация как да се справиш с наркотично пристрастяване. А всъщност не е толкова трудно.
                  Ъъ .. спортист съм и то не псевдо кат' свети Боко.

                  На 21 година пропуших и на 26 години сефте опитах концетрат, след 35 го подкарах редовно. Явно нямаш представа как се правят по 100 лицеви опори в серия и по 1000 коремни преси в серия.

                  Просто никога не си си ги представял какво значи да се напрягаш и да си викаш: "Само още 1 бройка отгоре." и още един милиметър отгоре за какъв труд иде реч и пот.

                  П.П. Изкарахте Айнщайн, че е малоумник, защото е пушач и пуснахте "статистики" как се затъпявало от цигари. Вече почнахте и спорта.

                  Ще сбъркате - т.е. на изборите вече сте бита карта! ( смигам )

                  П.П.П. Само за протокола и в момента бягам по 10 км от раз, плувам 50 м басейн под вода и правя шпагат, както съм на 40 г. Колко непушачи ще го направят това? ( риторично )

                  Тия "манекенки" в А футболна група ще изкарам 30 мин. с тях и няма да разбереш на колко съм. Даже ще им вкарам и головете, дет' толкоз ги мъчат и не знаят за какво въобще излизат на терена.
                  Last edited by marandi; 11.12.2012, 22:00.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                    Спирал съм цигарите 4 пъти досега ( даже и в казармата ) - но ще ги спра, когато аз си поискам,

                    Очевидно ти липсва воля и дисциплина, а може би и информация как да се справиш с наркотично пристрастяване. А всъщност не е толкова трудно.

                    Коментар


                    • От утре ще пушим пушим ...
                      Животът е огледало.....усмихвай се

                      Коментар


                      • Бебе Маранди, японците май са се съобразили с тебе!!

                        http://www.dnes.bg/index/2012/12/11/...aponiia.175183

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          Хапвай си спокойно, когато ти се сака по т.нар. Грегориански/Юлиански календар.

                          Русото не е душманин. Даже подкрепя сосно всеки - кат' ти се хапва - ще си хапваш, кат' ти фака - ще си факаш, кат' ти се лочи ще си лочиш денонощно

                          Чиляк не тряя му се казва ко да прай - всеки си знае най-добре от какво има нужда, по кое време и кога.

                          А, някой ден Оня горе ще го "изпитва", ама не и Русото, щот' се нямам за оня "горе".

                          Англо-саксонците дет' искат да ви правят от вчера за утре кат' тях - над 55% не искат да живеят в собствените си държави повече. Натам ви води и свети Боко - всички да се разкарат от БГ - защото хем е стиснат, хем па алчен.

                          Типичният комплексар - скоро ще дойдат и други да ви помагат - споки

                          Чиърс!
                          И много прост.Маранди не забравяй че някои сме с връзки там горе.Най малкото един ден ще се озовем при адаша с големия тефтер.....

                          Коментар


                          • Ами хомосексуалистите може ли да да се целуват по съседните маси?
                            Аз ще разреша на лесбийките


                            Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                            Днес съм я ползвал.Проблеми никакви.Проблеми има при много ниски температури под -10 -12.Трябва да си носиш шише с вода за да я измиеш понякога замръзва четката и разбира се трябва да си облечен не може по бельо.Но ако си мислиш че е студено не е.
                            Аз ти бях писал някъде, че имам три външни тоалетни, една на вилата, една в Радомир, една в София направена за строителите на къщата /още не съм я бутнал/, но се сетих, че и на магазина и офиса имам една, която не е външна щото е в сградата, ама за да отида до нея трябва да изляза от сградата сляза по едни стълби на кота минус3м.щото е с отделен вход. Трябва да питам наемателя на магазина дали не му е студено, щото тя е и с клекало- класика!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jimmy Разгледай мнение

                              аз, например, що?
                              Хапвай си спокойно, когато ти се сака по т.нар. Грегориански/Юлиански календар.

                              Русото не е душманин. Даже подкрепя сосно всеки - кат' ти се хапва - ще си хапваш, кат' ти фака - ще си факаш, кат' ти се лочи ще си лочиш денонощно

                              Чиляк не тряя му се казва ко да прай - всеки си знае най-добре от какво има нужда, по кое време и кога.

                              А, някой ден Оня горе ще го "изпитва", ама не и Русото, щот' се нямам за оня "горе".

                              Англо-саксонците дет' искат да ви правят от вчера за утре кат' тях - над 55% не искат да живеят в собствените си държави повече. Натам ви води и свети Боко - всички да се разкарат от БГ - защото хем е стиснат, хем па алчен.

                              Типичният комплексар - скоро ще дойдат и други да ви помагат - споки

                              Чиърс!
                              Last edited by marandi; 11.12.2012, 20:05.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                                Вярно, че т'ва го е писал някой пълен чи.иджия?
                                Да, сигурно .., и си иска свободата човекът!

                                Кой яде след 22ч, бре мой?
                                аз, например, що?

                                Видно е, че повечето от вас са виждали ресторант само по филмите.
                                Даже и на филм не съм виждал, кво е това

                                50% от населението ги изкарахте "престъпници"
                                не знам кои 50% имаш предвид, аз пуша по 2 кутии на ден

                                P.S. Впрочем - сигурно доста повече от 50% ръкоблудстват - що ги "изкарвате" престъпници
                                Last edited by Jimmy; 11.12.2012, 19:44.
                                Don't work hard, work smart!

                                Коментар

                                Working...
                                X