IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мерките срещу тютюнопушенето реално вредят ли на икономиката,както казва "бизнеса"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
    Уфф, уж критикуваш другите, че не четели, ама май и ти по тая тема си като развален грамофон Та (за кой ли път вече):

    1.Никой не ви е забранил тотално да пушите!

    2.Освен здравето, за което чисто статистически може и да имаш право, има и други неща като - уют, комфорт, свежест - които са също толкова важни, ако не и дори повече за едно приятно и ползотворно пребиваване в закрито помещение, и на непушачи и на пушачи.

    3.Днес за пореден път приятели пушачи ми споделиха, че не искат закона да се отменя, и че така им е много по-добре, а аз с кеф си изпих една от чашите с уиски при тях на вън в лятната градина на заведението, при все че сега е зима.

    4.Електронните цигари са все по-популярни сред пушачите, а плюсовете от тяхната употреба включително и от финансова гледна точка, осъзнават дори заклети такива, за които преди време трудно бих повярвал че биха го направили.

    5.Едва ли единствената ти грижа е за собствениците на заведенията, при все че самият ти не си такъв. А това по колко лицеви опори и коремни преси прави някой, другите отишли някъде с идеята да си прекарат приятно в уютна обстановка, едва ли ги интересува.

    Нищо лично! В споровете се ражда истината!
    1. На над 50% от населението забранявате точно това. Освен външен туризъм по НСИ, имате и вътрешен такъв и вие го заклахте, а той е по-голям като дял от външния. Чужденците ви харчат средно по 50 евро на ден и стоят само 5 дни. Българите ви ( пушачи ) харчат в пъти повече целогодишно, но статистиката ви е тъпа и не може да го отчете.

    2. Казах, класа на заведения в БГ вече е много висок и бие дори тия в чужбина като продукт, колкото и да не ти се вярва.

    3. Тия лафчета в стил "Една жена ми каза на пазара ....." - не ги коментирам.

    4. Електронните цигари не са разрешени още в САЩ, в някои държави от Европа и прочие - съдържат вещества, които още повече тровят хората, но се чака да измине тайминг-а за изследване, който касае години и след 2-3 години като излязат резултатите ще го прочетеш публично.

    5. Очаквах, че си Пич и ме разочарова. Всичките ми коментари са на принципна основа, които касаят 50% от населението ви и че нямате подобно безумие в ЕС, в Галактиката и прочие. Май и ти излезе партийна Бойкова подлога, а? ( смигам ).

    Този път "лафчето", ама от ЕС ни казаха така - не фърфи, а? Свикайте референдум - все пак засягате 50% от населението, което го касае пряко. Хората си знаят най-добре кое е най-добро за тях. Мен мен нЕма в целата схема - не го ли разбра досега?

    Успех!

    П.П. Никой все пак не застана зад думите, че този път от ЕС не са го искали, нито от НАТО, нито Папата - а си е лично решение на малоумници, които вече приличат на аквариуми по фигура от "здравословен" живот.

    Не може 150 килограмова бъчва да ме учи мен кое е здравословно за мен и останалите. Някой ден ще го разбереш, че това си е пълна Бъчва по всеки стандарт, нищо че "българският" стандарт го отрича все още.

    Тъжна картинка ( някой ден ще ти кажа бонус ) с една Нобелова награда, взета наскоро за изследвания в медицината и ще си обясниш много неща, които ви казвам в прав текст. Ако, те интеруса и проявиш - ще ти ги кажа веднага като термин и си ги прочети сам, че нямам време да дондуркам всеки на коляно.
    Last edited by marandi; 12.12.2012, 21:39.

    Коментар


    • http://www.peticiq.com/signatures/tosmoking/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
        Пич, ти що се занимаваш с промити комплексарчета?

        Никой не ми отговори, защо за Европа в Гърция пушат най-много и живеят най-дълго, а за Света в Япония е същото.

        П.П. Тия утре ще си нарочат, че руси/кестяняви не трябвало да има, а само църни да останат и ще метнат същата кампания и срещу тях, за да ги избият методично. Хейтъри абсолютни, особено кат' "закона" е зад нас - лелейй ....

        Ами, ако утре се направи научно откритие и се докаже, че цигарите удължават живота - к'во правим тогава?

        Навремето са ги горяли на клади, ако някой каже, че Земята е кръгла, а не плоска. Некви смешни фанатици са и не могат да се видят отстрани.

        П.П.П. Поне да променят Конституцията и да напишат ясно, че кръчмите са изключителна държавна собственост и там няма да се пуши, щот' пульо Х решил така и толкоз.

        Нещо им са омесени понятията за частна собственост и обществено място? Да си го изчистят и пишат направо, че са държавна собственост и е забранено само за българи. Чужденците мо'ат си правят кот' си искат, тъкмо ще изгърбим държавата за геноцид - хихи
        Уфф, уж критикуваш другите, че не четели, ама май и ти по тая тема си като развален грамофон Та (за кой ли път вече):

        1.Никой не ви е забранил тотално да пушите!

        2.Освен здравето, за което чисто статистически може и да имаш право, има и други неща като - уют, комфорт, свежест - които са също толкова важни, ако не и дори повече за едно приятно и ползотворно пребиваване в закрито помещение, и на непушачи и на пушачи.

        3.Днес за пореден път приятели пушачи ми споделиха, че не искат закона да се отменя, и че така им е много по-добре, а аз с кеф си изпих една от чашите с уиски при тях на вън в лятната градина на заведението, при все че сега е зима.

        4.Електронните цигари са все по-популярни сред пушачите, а плюсовете от тяхната употреба включително и от финансова гледна точка, осъзнават дори заклети такива, за които преди време трудно бих повярвал че биха го направили.

        5.Едва ли единствената ти грижа е за собствениците на заведенията, при все че самият ти не си такъв. А това по колко лицеви опори и коремни преси прави някой, другите отишли някъде с идеята да си прекарат приятно в уютна обстановка, едва ли ги интересува.

        Нищо лично! В споровете се ражда истината!
        Last edited by kev; 12.12.2012, 21:16.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
          Сладкокисел сос Маранди, как ще ни "оправиш" за 3-6 месеца?
          Лордов,

          бачкам винаги в писмен вид. Грабвате ламята Цецка от Парламенто и ми изготвя официално запитване за проявен интерес - възможно ли е БГ-стан да прави по 5-6% ръст на БВП в следващите 5 години да речем + допълнителните изисквания като параметри.

          Сядам - ще го разгледам и ако мога ще поема ангажимент. Като условия никога не вземам пари напред, кат' комунягите ( дет' първо си слагат тяхното, а после бият чертата колко трябва да нацепят населението ) с "изгодни" договори за по 10 години напред.

          Само режийните се поемат, които хич не са много и % от бъдещ изпълнен резултат. После ще ви оптимизирам секторите, даже и по имейл. Няма да уволня никого. Спокойно

          П.П. Това единственият вариант, по който работя. Даваш целите и времето, за което да се постигнат. Ако мога да помогна, поемам ангажимент - ако са нереални го отказвам.
          Last edited by marandi; 12.12.2012, 17:15.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Piatnik Разгледай мнение
            Винаги съм четял постовете ти с голям интерес дори и блога ти го преглеждам понякога но в тази тема човече виждам че ти съвсем си изплискал легена.
            Спомням си че имаше приятел или твой близък роднина с кръчма, предполагам за това така си се развихрил тук.
            Първо беше че всички пушели по заведенията на запад, после се коригира че това си го видял в 5 звезден хотел и в някакъв нощен бар... да да и един мармот ...
            После държавата да си изчистила понятията за частна собственост и обществено място само че за получаването на разрешително за ползване искат подписи от ХЕИ от пожарна безопасност и т.н. в това заведение, нищо че е частно. Що се меси така тази държава в частната собственост, ми ти ако искаш ще направиш тоалетни и мивки, ако искаш ще изкопаеш един външен кенеф, те ще ти кажат какво да правиш в частната ти собственост и какви екстри да има в заведението ти, ненормалници. Примери още много по тази тема, вярвам че си запознат но ти си готин манипулатор и ще ги пропуснеш.

            П.П.
            Чакам те на маратона в Париж, април месец е. Много е забавно и приятно, особенно ако е хубаво времето както беше миналата година. Вярвам че ще покажеш на онези мръсни кенийци как търчи бат маранди.
            Готин,

            първо огромно "Благодаря!", че си ме чел ( не се базикам ).

            Второ - имам много приятели, с много кръчми и аз нямам проблем с пушенето - повярвай ми. Т.е. и ей ся да се забия някъде и си пафкам, колкото искам.
            ---------------------------

            Трето - говорим за Тоталната забрана, какво й беше на предишната наредба, където имаше известни безумия от типа, че толерираше малките заведения до 100 кв.м. собственикът да си решавал сам дали да се пафка, а големите кръчми лягаха под ножа с луди инвестиции за аспирации и обособени отделни помещения. Имам приятели дали по 20к лв. за аспирации, които да покрият всички изисквания и даже и паяците да дишат вътре чист въздух. Така ги натиснаха до преди 2 години и те го покриха като изискване. Мислиш ли, че има бизнес, който може да му променяш условията нон-стоп през 2 години и той да е печеливш? ( от типа тая кръчма има 2 външни стени, значи там може да се пуши, а тая има само една - там не може ).

            Т.е. и там имаше безумия и се получаваше дискриминация на едните пазарни участници спрямо другите.

            П.П. Моделът на Прага с лепенки по кръчмите тук се пуши, а тук не по кръчмите е най-лесния и удачен. Прага прави по 10 милки туристи само като град - за сравнение БГ-то цялото едва стига 7 милиона ( летен, зимен и т.н. туризъм ).

            Отделно не съм съгласен с тайминг-а на подобна мярка. Защо точно сега, когато те не могат да овладеят безработицата, а умишлено ще направят още безработица и то не малка, още фалити и прочие. Не може 3 години да се кикериш всеки ден по телевизията и да бучиш за безпрецедента световна криза - като ти самият правиш изкуствена в цял отрасъл и геноцид срещу България по този начин, а се биеш по гърдите, че туризмът ти бил приоритет.

            Отговори си на тия въпроси сам, за да не кажеш, че манипулирам - просто ви давам гледна точка кат' инвеститор, бизнес притежател и клиент и анализатор, че това е безумие точно сега да се прави и отделно го няма никъде, освен в 5-6 държави в Европа - визирам Тотална забрана като влиза определена дискриминация между българи и чужденци в самата България - това се води геноцид срещу собственото население

            Това са ми забележките и ми покажи акт, написан срещу чужденец - няма да можеш да ти кажа отсега ( смигам ). Оправете си нещата и бачкайте на принципна основа и профи - никой няма време да ви чака да се учите на него в стил - "Проба-грешка."

            Поздрави!
            Last edited by marandi; 12.12.2012, 13:58.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
              Пич, ти що се занимаваш с промити комплексарчета?

              Никой не ми отговори, защо за Европа в Гърция пушат най-много и живеят най-дълго, а за Света в Япония е същото.

              П.П. Тия утре ще си нарочат, че руси/кестяняви не трябвало да има, а само църни да останат и ще метнат същата кампания и срещу тях, за да ги избият методично. Хейтъри абсолютни, особено кат' "закона" е зад нас - лелейй ....

              Ами, ако утре се направи научно откритие и се докаже, че цигарите удължават живота - к'во правим тогава?

              Навремето са ги горяли на клади, ако някой каже, че Земята е кръгла, а не плоска. Некви смешни фанатици са и не могат да се видят отстрани.

              П.П.П. Поне да променят Конституцията и да напишат ясно, че кръчмите са изключителна държавна собственост и там няма да се пуши, щот' пульо Х решил така и толкоз.

              Нещо им са омесени понятията за частна собственост и обществено място? Да си го изчистят и пишат направо, че са държавна собственост и е забранено само за българи. Чужденците мо'ат си правят кот' си искат, тъкмо ще изгърбим държавата за геноцид - хихи
              Винаги съм четял постовете ти с голям интерес дори и блога ти го преглеждам понякога но в тази тема човече виждам че ти съвсем си изплискал легена.
              Спомням си че имаше приятел или твой близък роднина с кръчма, предполагам за това така си се развихрил тук.
              Първо беше че всички пушели по заведенията на запад, после се коригира че това си го видял в 5 звезден хотел и в някакъв нощен бар... да да и един мармот ...
              После държавата да си изчистила понятията за частна собственост и обществено място само че за получаването на разрешително за ползване искат подписи от ХЕИ от пожарна безопасност и т.н. в това заведение, нищо че е частно. Що се меси така тази държава в частната собственост, ми ти ако искаш ще направиш тоалетни и мивки, ако искаш ще изкопаеш един външен кенеф, те ще ти кажат какво да правиш в частната ти собственост и какви екстри да има в заведението ти, ненормалници. Примери още много по тази тема, вярвам че си запознат но ти си готин манипулатор и ще ги пропуснеш.

              П.П.
              Чакам те на маратона в Париж, април месец е. Много е забавно и приятно, особенно ако е хубаво времето както беше миналата година. Вярвам че ще покажеш на онези мръсни кенийци как търчи бат маранди.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение
                Е в тия държави отдавна пушат по-малко от нас. Ирландия беше първата държава в Европа с пълна забрана. Според мен отдавна трябваше да се отразят в стъкмистиките. В САЩ положението е същото, на национално ниво заболяванията си остават без промяна.
                Пич, ти що се занимаваш с промити комплексарчета?

                Никой не ми отговори, защо за Европа в Гърция пушат най-много и живеят най-дълго, а за Света в Япония е същото.

                П.П. Тия утре ще си нарочат, че руси/кестяняви не трябвало да има, а само църни да останат и ще метнат същата кампания и срещу тях, за да ги избият методично. Хейтъри абсолютни, особено кат' "закона" е зад нас - лелейй ....

                Ами, ако утре се направи научно откритие и се докаже, че цигарите удължават живота - к'во правим тогава?

                Навремето са ги горяли на клади, ако някой каже, че Земята е кръгла, а не плоска. Некви смешни фанатици са и не могат да се видят отстрани.

                П.П.П. Поне да променят Конституцията и да напишат ясно, че кръчмите са изключителна държавна собственост и там няма да се пуши, щот' пульо Х решил така и толкоз.

                Нещо им са омесени понятията за частна собственост и обществено място? Да си го изчистят и пишат направо, че са държавна собственост и е забранено само за българи. Чужденците мо'ат си правят кот' си искат, тъкмо ще изгърбим държавата за геноцид - хихи
                Last edited by marandi; 12.12.2012, 12:29.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                  Не е ли очевидно че отнема доста време пушенето или отъствието му да се отразят на онкологичните статистики? А и далече не е само рака...Емфизем например. Ако можеше пушачите да се гътват за година-две щеше да е идеално, но уви бавно и мъчително е.

                  Те от 2008 г. са започнали да пушат всичките!!!!!!Преди това никой не е пушил.
                  Аман от непушачи статистици!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                    Не е ли очевидно че отнема доста време пушенето или отъствието му да се отразят на онкологичните статистики? А и далече не е само рака...Емфизем например. Ако можеше пушачите да се гътват за година-две щеше да е идеално, но уви бавно и мъчително е.
                    Е в тия държави отдавна пушат по-малко от нас. Ирландия беше първата държава в Европа с пълна забрана. Според мен отдавна трябваше да се отразят в стъкмистиките. В САЩ положението е същото, на национално ниво заболяванията си остават без промяна.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

                      Защо ли в най-пушаческите страни са по-малко, от тия с пълните забрани на пушенето? Очевидно тютюнопушенето не е рисков фактор номер 1.


                      Не е ли очевидно че отнема доста време пушенето или отъствието му да се отразят на онкологичните статистики? А и далече не е само рака...Емфизем например. Ако можеше пушачите да се гътват за година-две щеше да е идеално, но уви бавно и мъчително е.

                      Коментар


                      • Ето данните за рак на белите дробове, трахеята и бронхите към 2008.
                        40.4 - България
                        42.9 - Гърция
                        46 - Иралндия
                        47.3 - Великобритания
                        56.8 - Дания

                        Защо ли в най-пушаческите страни са по-малко, от тия с пълните забрани на пушенето? Очевидно тютюнопушенето не е рисков фактор номер 1. Ако направим едно изследване на нивото на радон в жилищните и офис сгради, да не се окаже, че номер едно е радонът. Е той не се вижда, не мирише, но е канцерогенен, а при изключени аспирации по заведенията, спокойно ще си се натрупва в доста високи концентрации.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                          Вижте колко е опасно пушенето!
                          http://paper.standartnews.com/bg/art...article=434384
                          Според мИня статията е трябвало да се казва: "Тоз', който пуши -той не умира!"

                          П.П. Японската кухня си е еВала вървите, ама ще ти обаждам в другата тема да не спамим тукинка.

                          Още не съм се престрашил да направя на Ламята 1 от всички видове японски омлети - Окономияки - той е сравнително елементарен.

                          По принцип съм кат' нинджа в ръцете, осмислил съм го кат' технология - ама тия са еПаси извергите даже и към 1 омлет
                          Last edited by marandi; 12.12.2012, 01:27.

                          Коментар


                          • Вижте колко е опасно пушенето!
                            http://paper.standartnews.com/bg/art...article=434384

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                              Е, аз как по-простичко да обясня, че само малоумник би инвестирал в БГ-стан?

                              П.П. Т'ва, че "хоризонта" ти стига до съседната кръчма не е мой проблем. Капиш?

                              И си избивай комплексите на Законодателната власт, в частност свети Боко и сие там Станишки, Костовци и прочие.

                              В момента с топ да заставиш някого да инвестира в БГ-стан и той ще избяга, но никой от всички Пичове тук не ме попита какво визирам - кат' ви казах, че БГ-стан може да се оправи точно за 3-6 месеца, налЕ и да станете Словениея да речем за този период?

                              Скивате ли колко сте тъпи? Не искате да оправите вас си, семействата, роднините, съгражданите и сънородниците си, а тръгна да ми дириш кусури.

                              Ами, сбогом "мой" и успех с умрелия ти бизнес, който не уморих аз
                              Сладкокисел сос Маранди, как ще ни "оправиш" за 3-6 месеца?
                              И като неще "ламята" да яде винения кебап, сготви му това авангардно ястие:
                              http://paper.standartnews.com/bg/art...article=434441
                              И Е НАПРАВЕНО ОТ МАРИКО-ЖЕНАТА НА АНДЖЕЙ САН!!!!!!!!!!!!!!
                              Last edited by Лорда; 12.12.2012, 00:27.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от TNO Разгледай мнение
                                От такива пишман инвеститори,дето си взимат пуканки и гледат сеир сме на тоя хал.


                                П.П. Т'ва, че "хоризонта" ти стига до съседната кръчма не е мой проблем. Капиш?

                                И си избивай комплексите на Законодателната власт, в частност свети Боко и сие там Станишки, Костовци и прочие.

                                В момента с топ да заставиш някого да инвестира в БГ-стан и той ще избяга, но никой от всички Пичове тук не ме попита какво визирам - кат' ви казах, че БГ-стан може да се оправи точно за 3-6 месеца, налЕ и да станете Словениея да речем за този период?

                                Не искате да оправите вас си, семействата, роднините, съгражданите и сънородниците си, а тръгна да ми дириш кусури.

                                Ами, сбогом "мой" и успех с умрелия ти бизнес, който не уморих аз
                                Last edited by X_Y; 12.12.2012, 10:21.

                                Коментар

                                Working...
                                X