IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мерките срещу тютюнопушенето реално вредят ли на икономиката,както казва "бизнеса"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
    Трайкат ли си?!?!?!?! Че те осмърдяха целия форум! Аз предлагам да забранят пушенето не само в заведенията, а изобщо. И търговията с цигари - да се забрани. Така хем ще решим въпроса с контрабандните цигари без бандерол, щото и тези с бандерол ще са криминализирани, хем ще ги изравним с тревата, която е даже по-полезна. Аз съм се зарекъл, ако доживея до 90, да пропуша трева.
    На тебе алкохола ако ти спрат, по-добре..
    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      мога да те уверя, че във всеки 'бар' в циганска махала по избор и сега можеш да пушиш колкото искаш...даже без бандерол ....ако си пропуснал

      много се пенявиш...не съм пислал нищо за външния вид на пушачите, а за това, че пушенето е вреден навик, а хора като теб го изкарват едва ли не ценност на демокрацията (един от стълбовете)
      Именно!

      Утре ще ви "забранят" да има плешиви и с очила в БГ-стан - к'во правиш ти тогава? ( риторично ).

      П.П. Благодаря, че светна идиотите, че и във Франция се пуши. Аз ще те допълня, че навсякъде се пуши в т.нар. ЕС.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
        Във Франция има цели гета, където и полиция не може да влезе, но твоите "познати" са пропуснали да те уведомят за това.
        мога да те уверя, че във всеки 'бар' в циганска махала по избор и сега можеш да пушиш колкото искаш...даже без бандерол ....ако си пропуснал

        много се пенявиш...не съм писал нищо за външния вид на пушачите, а за това, че пушенето е вреден навик, а хора като теб го изкарват едва ли не ценност на демокрацията (един от стълбовете)
        Last edited by bertram; 13.12.2012, 01:11.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
          Трайкат ли си?!?!?!?! Че те осмърдяха целия форум! Аз предлагам да забранят пушенето не само в заведенията, а изобщо. И търговията с цигари - да се забрани. Така хем ще решим въпроса с контрабандните цигари без бандерол, щото и тези с бандерол ще са криминализирани, хем ще ги изравним с тревата, която е даже по-полезна. Аз съм се зарекъл, ако доживея до 90, да пропуша трева.
          Нали това ви предложих.

          Като искате да стигаме докрай - нека да е докрай, Мамин сладък

          П.П. Забранете производството и продажба на цигари в цяло БГ-стан. Нали се кикерите за тотални забрани. Да се таксува всяка кутия в БГ като ядрено оръжие, която влезе. Цеко СифонЯ да сложи по 1 снайперист на всеки покрив и да отстрелва като "дивеч" всеки пушач в БГ.

          Аз ще скокна до Македония, ще си сменя гражданстовото за 200 ойро, ще си купувам цигари оттам и пак ще си пафкам.

          Примерите са произволни, но Хайде забранете ги и ги извадете от търговската мрежа. Щот' сте много "отворени". Чакам!!!

          Но, ако утре кат' изляза и измина 500 метра и видя 10 обекта за продажба на цигари - явно не си държите на думата - сте чикиджии за мен. Дайте ТОТАЛ да е и утре Булгартабак да е закрит, а не спонсориран - също и Родопите.
          Last edited by marandi; 13.12.2012, 01:16.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            Прави впечатление, че пушачите се пенят много повече отколкото непушачите. Удариха го на човешки права, конституция, срив на БВП и тн..

            в крайна сметка става дума за един доказано ВРЕДЕН (и за околните) навик.

            понеже имам рода във франция знам какви заклети пушачи са младите бунтари (20-30г, че и нагоре) ..но не съм чул да се жалват, че не могат да пушат по кафетата и ресторанти. За клубовете не знам как седи въпроса.

            просто тук (в БГ) си мислим, че сме нещо специални и страшно свободни духове, а истината е, че сме затиснати от вредни навици (пушене, пиене, мързел) и не искаме да излезем от блатото.

            аз обичам да си пийвам и винце и бира и виски, но ако кажат, че в ресторанти няма да се сервира алкохол- няма да вдигам революция, защото съм наясно, че алкохола е вреден и ще съм щастлив ако децата ми не го консумират колко аз съм го правил в студентските си години..

            поздрави

            ПП не мога да опиша колко грозна гледка са бременни закачени на система в отделението за проблемна бременност в Майчин Дом, които заедно със системата(една стойка има на колелца) излизат в предверието да пушат....
            тях ако ги питаш това е личен избор и конституционно право, а после реват, че държавата не им помагала достатъчно ако имали проблеми..

            (това наблюдение е от преди 3г..сега не знам дават ли да се пуши из коридорите на Майчин Дом)
            Във Франция има цели гета, където и полиция не може да влезе, но твоите "познати" са пропуснали да те уведомят за това.

            И ти вече знаеш, че и в гетата им не се пуши, дет' даже и Държавата не може да влезе там с танкове. Кефиш ме - шти звънна

            П.П. Съжалявам, че ти загубих времето да ме четеш понеже съм смотан, мързелив, грозен, дебел и говоря като развален грамофон - демек пушач съм.

            Толкова ЕТИКЕТИ налепихте на хора, които не познавате и не сте виждали, че чак вече ми е смешно

            П.П.П. Сега завърти всички епитети, които ползвате наобратно, ако вземе пушач да ги прилага към непушач. Няма ли да стане смешно? Аз лично не мога да си го позволя като стил.
            Last edited by marandi; 13.12.2012, 00:56.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
              Къде видя някой пушач да е готов за революция
              Знаят си кусурите и си трайкат - не се пуши, не се, ок, бойкот на заведението,
              к'во тук значи...някакво заведение
              А коментарите за загубите на бизнеса в бранша - и без коментари, лесно може да се установи
              Но, истинският въпрос е - дали Държавата е загрижена за здравето на хората и това ЛИ е Истинската причина за забраната?!
              Точно така!!
              Със задаването на истинския въпрос ще излезе и истинския отговор.Здравето ли?!Серго го каза веднъж и аз ще го повторя.Ние сме им нужни резединени.Независимо как но разединени.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                Къде видя някой пушач да е готов за революция
                Знаят си кусурите и си трайкат - не се пуши, не се, ок, бойкот на заведението,
                к'во тук значи...някакво заведение
                А коментарите за загубите на бизнеса в бранша - и без коментари, лесно може да се установи
                Но, истинският въпрос е - дали Държавата е загрижена за здравето на хората и това ЛИ е Истинската причина за забраната?!
                Трайкат ли си?!?!?!?! Че те осмърдяха целия форум! Аз предлагам да забранят пушенето не само в заведенията, а изобщо. И търговията с цигари - да се забрани. Така хем ще решим въпроса с контрабандните цигари без бандерол, щото и тези с бандерол ще са криминализирани, хем ще ги изравним с тревата, която е даже по-полезна. Аз съм се зарекъл, ако доживея до 90, да пропуша трева.

                Коментар


                • Къде видя някой пушач да е готов за революция
                  Знаят си кусурите и си трайкат - не се пуши, не се, ок, бойкот на заведението,
                  к'во тук значи...някакво заведение
                  А коментарите за загубите на бизнеса в бранша - и без коментари, лесно може да се установи
                  Но, истинският въпрос е - дали Държавата е загрижена за здравето на хората и това ЛИ е Истинската причина за забраната?!

                  Коментар


                  • Прави впечатление, че пушачите се пенят много повече отколкото непушачите. Удариха го на човешки права, конституция, срив на БВП и тн..

                    в крайна сметка става дума за един доказано ВРЕДЕН (и за околните) навик.

                    понеже имам рода във франция знам какви заклети пушачи са младите бунтари (20-30г, че и нагоре) ..но не съм чул да се жалват, че не могат да пушат по кафетата и ресторанти. За клубовете не знам как седи въпроса.

                    просто тук (в БГ) си мислим, че сме нещо специални и страшно свободни духове, а истината е, че сме затиснати от вредни навици (пушене, пиене, мързел) и не искаме да излезем от блатото.

                    аз обичам да си пийвам и винце и бира и виски, но ако кажат, че в ресторанти няма да се сервира алкохол- няма да вдигам революция, защото съм наясно, че алкохола е вреден и ще съм щастлив ако децата ми не го консумират колко аз съм го правил в студентските си години..

                    поздрави

                    ПП не мога да опиша колко грозна гледка са бременни закачени на система в отделението за проблемна бременност в Майчин Дом, които заедно със системата(една стойка има на колелца) излизат в предверието да пушат....
                    тях ако ги питаш това е личен избор и конституционно право, а после реват, че държавата не им помагала достатъчно ако имали проблеми..

                    (това наблюдение е от преди 3г..сега не знам дават ли да се пуши из коридорите на Майчин Дом)
                    Last edited by bertram; 13.12.2012, 00:13.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Имате ли огънче

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
                        Бат Маранди, ви отваря очите но повечето се запъвате като магарета, без да осмислите фактите и доводите на опонента.
                        Борбата с тютюнопушенето е рзлично от това което бе гласувано от Калинките. Тя започва с информиране на населението за вредите от тютюнопушенето, информационна кампания от Мин. Здр. Организиране на спортни мероприятия, концерти в подкрепа на идеята. Определят се дни в които здравни заведения преглеждат хора с никотинова зависимост безплатно и съставят индивидуална програма. Лекции по училища и университети (превенция сред подрастващите) и ... т.н. След това се ограничава тютюнопушенето на обществени места ПЛАВНО И ПОСТЕПЕНО за да се следи развитието и успешността на кампанията. Докато нашите Калинки като най-умни в тая галактиха решиха так-так.
                        Постояно се натъртва, че видите ли навсякъде в развитите държави е така, затова и тук така. Мойте наблюдения от другите държави обаче говорят друго. Както Маранди неведнъж ви писа почти навсякъде с малки изключения (Ирландия, Австралия,..?) има стаи за пушачи в хотелите, в нощните клубове, казина, ресторанти се пуши или има специално обособени места - зони за това.
                        Като са толкова доволни непушачите че сега не се пуши никъде, защо не ходят по заведения да ги пълнят, а ги оставят да фалират? Защото са малцинство от социално активните в България. Икономически погледнато този закон в този му вид е уникална глупост несравнима дори с "черешовия пазар" от близката история.
                        Електроните цигари са забранени в доста страни по света !!! Точно пък тия китайските за по 10лв които масово се продават по заведенията в БГ, хич не са вредни.
                        Благодаря за подкрепата, Братле!

                        Ама, не искам да чувам за Политика и тъпи политици. Тия хора в БГ-то ги направиха на опитни зайчета и затова съм издивял - за всичко.

                        Вече и за едни пикливи цигари се случва да ги правят пак на идиоти и те кълват.

                        П.П. Лично аз, ако ми се връчи поръчка да стигнем до 5 години и минем Словения и Чехия - няма да търся мъст от близките 70 години - а, просто ще ги игнорирам тях и децата им държавна служба като особено вредни и да не работят в сфери, в които повече пречат.

                        Да се дуеш кат' пуяк 23 години, че си последен в Европа е меко казано смешно, а да го представяш кат' "Успехи". Още по-смешно ще стане, когато Европа започне след 5 години да прави ръст.

                        Тогава 2.5% ръст на БВП в БГ-стан и ръст от 2.5% в Германия ще означавява разлика от 10 пъти в доходите. Т.е. разликата между тях и нас ще се увеличи в тяхна полза още повече/ежегодно и то в порядък 10 пъти.

                        Боли ме много какви шматки живеят в БГ-стан, които не искат да маршируват гордо чужди държави, както те - така и децата им и внуците им, а залагат задника си на всичко, което мине от тук да ги плющи. Унизително е и българите като Империя не са били никога такива.

                        П.П. Както и да е - ще се направи всичко възможно да се стопира всичко. Без политика, а с други методи - понякога по-сложното излиза по-евтино.
                        Last edited by marandi; 12.12.2012, 23:46.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                          Виж сега, аз официално запитване мога да ти изготвя, ама не от кака Цецка, а от Диян.
                          За макро-показатели ще искам документ, че си принципал на Държавата ( демек питона Цацка от трибуната, дет' живее "здравословно" по сегашното ви законодателство ), за да разгледам нещата сериозно при конкретно задание и параметри. Целият мой труд ще е безплатен, защото си обичам БГ-стан и откачам на какво ви превърнаха за 70 години. На "Вечната Колония" на всеки и за всичко.

                          П.П. Да не спамим темата - даже мисля да спирам да пиша повече тук. За омлети ми е по-приятно като пиша. Тук - некви фанатици са се сбрали, дет' не са излизали от БГ-стан, ама вече му "разбират" къде как било, щот' така ги облъчили поръчковите ТВ-та по "новините".

                          Чиърс!
                          Last edited by marandi; 12.12.2012, 23:01.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                            Лордов,

                            бачкам винаги в писмен вид. Грабвате ламята Цецка от Парламенто и ми изготвя официално запитване за проявен интерес - възможно ли е БГ-стан да прави по 5-6% ръст на БВП в следващите 5 години да речем + допълнителните изисквания като параметри.

                            Сядам - ще го разгледам и ако мога ще поема ангажимент. Като условия никога не вземам пари напред, кат' комунягите ( дет' първо си слагат тяхното, а после бият чертата колко трябва да нацепят населението ) с "изгодни" договори за по 10 години напред.

                            Само режийните се поемат, които хич не са много и % от бъдещ изпълнен резултат. После ще ви оптимизирам секторите, даже и по имейл. Няма да уволня никого. Спокойно

                            П.П. Това единственият вариант, по който работя. Даваш целите и времето, за което да се постигнат. Ако мога да помогна, поемам ангажимент - ако са нереални го отказвам.
                            Виж сега, аз официално запитване мога да ти изготвя, ама не от кака Цецка, а от Диян. Ама малко искам поне да ми подскажеш идеите си на лични, щото ако се мотивирам с това , че има един голям форекс гений във форума на инвестора, който преди 2 години беше спец по инфлация, дефлация и стагфлация, както и от имоти и земетресения, а сега в последно време е специализирал във форекс и кулинария., може лекинко да ми се подиграят
                            Last edited by Лорда; 12.12.2012, 22:33.

                            Коментар


                            • Бат Маранди, ви отваря очите но повечето се запъвате като магарета, без да осмислите фактите и доводите на опонента.
                              Борбата с тютюнопушенето е рзлично от това което бе гласувано от Калинките. Тя започва с информиране на населението за вредите от тютюнопушенето, информационна кампания от Мин. Здр. Организиране на спортни мероприятия, концерти в подкрепа на идеята. Определят се дни в които здравни заведения преглеждат хора с никотинова зависимост безплатно и съставят индивидуална програма. Лекции по училища и университети (превенция сред подрастващите) и ... т.н. След това се ограничава тютюнопушенето на обществени места ПЛАВНО И ПОСТЕПЕНО за да се следи развитието и успешността на кампанията. Докато нашите Калинки като най-умни в тая галактиха решиха так-так.
                              Постояно се натъртва, че видите ли навсякъде в развитите държави е така, затова и тук така. Мойте наблюдения от другите държави обаче говорят друго. Както Маранди неведнъж ви писа почти навсякъде с малки изключения (Ирландия, Австралия,..?) има стаи за пушачи в хотелите, в нощните клубове, казина, ресторанти се пуши или има специално обособени места - зони за това.
                              Като са толкова доволни непушачите че сега не се пуши никъде, защо не ходят по заведения да ги пълнят, а ги оставят да фалират? Защото са малцинство от социално активните в България. Икономически погледнато този закон в този му вид е уникална глупост несравнима дори с "черешовия пазар" от близката история.
                              Електроните цигари са забранени в доста страни по света !!! Точно пък тия китайските за по 10лв които масово се продават по заведенията в БГ, хич не са вредни.

                              Коментар


                              • Ъъ .. и бебе Кеф,

                                ще те помоля да ми подпишеш декларация, че нямаш близки, роднини, жена, деца, родители, прародители - които са пушачи.

                                И че ти се отричаш от тях в писмен вид. Иначе говориш глупости в момента.

                                П.П. Аз не си позволявам да класифицирам 50% от хората като престъпници - а ти го почна - чист фашизъм. И то вътрешен комплексарски фашизъм - без оправдания с "външни" сили.

                                Докажи ми го! Писмен вид и пред нотариус, че не контактуваш с пушачи в продължение на години.

                                П.П.П. Ако ти си създал Вселената, Галактиките, Земята и в частност въздуха - тогава може да казваш кой какво да прави.

                                Но не си ги създал ти, налЕ?

                                Лелей, че подпалих. Бил съм развален грамофон, ърмм? А ти си пълен галфон за мИня.

                                Дай да избием всички деца със синдром на Даун, аутистите, възрастните хора със сърдечно-съдови и онко-болни заболявания. Мангалите тоже и прочие ..... - щот' и те те "тровят".

                                По твоята логика да трепем наред, а? ТЪП ПРОСТ ФАШИСТ!

                                Ако до Нова година не си промените геноцида над 50% от населението - лично ти казвам, че ще съдействам на всички кръчмари и Българи да ви спукат задника от осъдителни присъди за геноцид.

                                Аз БГ-стан няма да го осъдя никога - каквото и да ми е причинила, но мога да давам съвети, налЕ?
                                Last edited by marandi; 12.12.2012, 22:03.

                                Коментар

                                Working...
                                X