IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мерките срещу тютюнопушенето реално вредят ли на икономиката,както казва "бизнеса"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
    Аз на заплата не разчитам, ама KEV наистина изложи аргументи, а ти само агресивни нападки и обиди. Щом мислиш, че съм педал, добре, няма да опонирам, ама чудно защо имам семейство и деца, а ти НЬЕТ. Като заговори за статистика, се замислих колко ли женени и колко стари ергени има сред педалчиците?
    Колко даде днес на хората в нужда в БГ ти?

    П.П. 5% вече ровят по кофите от населението ви и ти си горд с това, както забелязвам, щот' си от "управляващите".
    Last edited by marandi; 14.12.2012, 22:37.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
      Лични нападки станаха аргумент ли? Да дойда ли да си легнем с тИбя, че поне да разбереш, че си педалчик да се правиш на клоун пред факти и световни статистики?

      Умря за 1000 кинта заплатка? ( баси кадърника си ) - като чета все едно си изкупил цяла Европа, Америка и Африка, а то било за заплатката

      Днес колко даде за бедните в БГ? ( аз дадох 5 кинта на едни деца ) от ромски произход.
      Аз на заплата не разчитам, ама KEV наистина изложи аргументи, а ти само агресивни нападки и обиди. Щом мислиш, че съм педал, добре, няма да опонирам, ама чудно защо имам семейство и деца, а ти НЬЕТ. Като заговори за статистика, се замислих колко ли женени и колко стари ергени има сред педалчиците?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
        Виж ся, май-пиеш по-бързо от мене, щом си станал толкова агресивен. Казваш, че съм комплексарче, ама как ще нарека аз човек, който пише за държавата и съгражданите си във второ лице. Ти да не си на луната? Съвсем сериозно питам!
        Второто ми наблюдение е, че обикновено ГЕРБ се плюят от безработни неудачници или такива на които им е дръпната хранилката. Ти си ме съжалявай колкото искаш, но аз дали не трябва да съжалявам човек който учи другите как се играе форекс в темата за 30-годишните, а във форекс темата дума не е обелил никога!
        Признавам ти едно качество- влизаш успешно за някои в роли. Всичко си описал във форума, което не си.
        Лични нападки станаха аргумент ли? Да дойда ли да си легнем с тИбя, че поне да разбереш, че си педалчик да се правиш на клоун пред факти и световни статистики?

        Умря за 1000 кинта заплатка? ( баси кадърника си ) - като чета все едно си изкупил цяла Европа, Америка и Африка, а то било за заплатката

        Днес колко даде за бедните в БГ? ( аз дадох 5 кинта на едни деца ) от ромски произход и оставих 2 лв. бакшиш на момичето на бара, щот' кръчмата е на приятел и искат да го фалират - демек помагам и на собственика и на персонала му. Просто не мислех да излизам, но се наложи за 2 часа.

        Ти какво даде днес на хора в нужда?
        Last edited by marandi; 14.12.2012, 22:33.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          Какви са му "аргументите" - че на хартия пушачи в България вече няма ли? ( а те са 50% ).

          То за вас "хранилките" и цигани няма, а те са вече 20%, дет' си ги отглеждате сами и възпроизвеждате.

          П.П. Не ми говори за хартия и реалност. Мъчно ми е за теб - партийния бизнес е за мухльовци, ама още не си го разбрал. Кат' си ГЕРБЕР - що не излезеш на чуждите пазари и да им покажеш колко си кадърен, а се мъчиш да мачкаш собственото си население?

          Е, как ще стане? Я, да помисля? Русото докато е жив, ще си една смешна партия за местна консумация - щот' си такова ( демек клон на БСП - бивши комуняги, ама прекръстени ). Излез и направи Световен продукт ( лейбъл ) - гледай 7 млрд. пазар, а ти си комплексарче и гледаш на комшията си, дет' си брои стотинките и се чудиш и тях да му опънеш.

          Безсрамници!

          П.П.П. Два пъти ви питам и мълчите кат' насрани - ако ви направя най-малко ръст на БПВ 5-6% в следващите 5-10 години и ви се качат заплатите двойно само за 1 година, а после и нагоре к'во правим?

          Явно ви кефи да сте на първо място по най-нещастна нация и единствения ви кеф е, че имало пушачи. Утре ще е защо има сирене и накрая защо има хляб?
          Виж ся, май-пиеш по-бързо от мене, щом си станал толкова агресивен. Казваш, че съм комплексарче, ама как ще нарека аз човек, който пише за държавата и съгражданите си във второ лице. Ти да не си на луната? Съвсем сериозно питам!
          Второто ми наблюдение е, че обикновено ГЕРБ се плюят от безработни неудачници или такива на които им е дръпната хранилката. Ти си ме съжалявай колкото искаш, но аз дали не трябва да съжалявам човек който учи другите как се играе форекс в темата за 30-годишните, а във форекс темата дума не е обелил никога!
          Признавам ти едно качество- влизаш успешно за някои в роли. Всичко си описал във форума, което не си.

          Коментар


          • От дългогодишен опит, мога да ви кажа, че кафе, цигари, алкохол,сол, месо, сланина,яйца, захар, мед.... в умерени( дозата е индивидуална) количества няма да ви навредят.
            Могат даже да ви направят по-устойчиви на заболявания, психически даже по-силни.

            Истински страшните неща действително са ГМО, органични химически продукти, медикаменти и имунизации (не всички разбира се).

            Най- страшните са свързани с безпътица, безработица, ниско образование и обща култура, деформация на психика и ценностна система.... за тях никой не пише и не се правят изследвания.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
              Маранди не си прав. KEV изложи аргументи, а ти само обиждаш за хранилки и прочее.
              Наистина ли го вярваш това? Аз съм ГЕРБ-ер, но не съм на хранилка, сигурен съм, че и KEV също. Трудно е да наречеш черното бяло, виждам че стотици постинги не ти стигат.
              Какви са му "аргументите" - че на хартия пушачи в България вече няма ли? ( а те са 50% ).

              То за вас "хранилките" и цигани няма, а те са вече 20%, дет' си ги отглеждате сами и възпроизвеждате, ама 2010 година на преброяването ги изкарахте 780 хил. с непосочена принадлежност и нагло казахте, че циганите намаляват като брой. Тия още 780 хил. к'ви са? Джедаи, елфи ....?

              П.П. Не ми говори за хартия и реалност. Мъчно ми е за теб - партийния бизнес е за мухльовци, ама още не си го разбрал. Кат' си ГЕРБЕР - що не излезеш на чуждите пазари и да им покажеш колко си кадърен, а се мъчиш да мачкаш собственото си население?

              Е, как ще стане? Я, да помисля? Русото докато е жив, ще си една смешна партия за местна консумация - щот' си такова ( демек клон на БСП - бивши комуняги, ама прекръстени ). Излез и направи Световен продукт ( лейбъл ) - гледай 7 млрд. пазар, а ти си комплексарче и гледаш на комшията си, дет' си брои стотинките и се чудиш и тях да му опънеш.

              Безсрамници!

              П.П.П. Два пъти ви питам и мълчите кат' насрани - ако ви направя най-малко ръст на БПВ 5-6% в следващите 5-10 години и ви се качат заплатите двойно само за 1 година, а после и нагоре к'во правим?

              Явно ви кефи да сте на първо място по най-нещастна нация и единствения ви кеф е, че имало пушачи. Утре ще е защо има сирене и накрая защо има хляб?
              Last edited by marandi; 14.12.2012, 22:21.

              Коментар


              • Тотуню вреди на всичко вкл и е на това http://ochni-bolesti.blogspot.com/
                Анализи EUR/USD

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sergo Разгледай мнение
                  Прекалено стерилният и чист човек също е опасен.

                  Прекалената загриженост, прераства в дискриминация! ( Особено ако са намесени финансови интереси).

                  Прекаленият светец и богу не е драг!
                  Тютюнът е зло, по-малко от хиляди други!

                  .................................................. ........
                  Ученик, тича при Директора в голямото междучасие и вика:
                  - Г-н Директор в коридора Пенка и Ганчо пият в мазето!
                  Директора отговаря:
                  - А пушат ли ?
                  - Не - отговаря доносникът.
                  - Тогава няма страшно !
                  Не става въпрос за загриженост към вас пушачите! Тровете се колкото си искате.
                  Пушекът обаче е този който ни трови и нас-пасивните пушачи. А като знаем нивата на корупция и ганьовците шефове на заведения , нали се сещаш колко ще работи формулата с отделните помещения. Колкото е неработила и преди. Пак казвам, на мен не ми пречат пушачите, мисля обаче за децата си.
                  Тезата ти по принцип е симпатична, Андрей Пантев има същата теория за подозрителност към хората в двете крайности- тези които са откровени пияници и онези които не близват.

                  Коментар


                  • Има много други фактори, които ако липсват, колкото и да избягва пасивното или активно пушене човек, няма да направи живота си по-здравословен, нито по-дълголетен... Не тютюнопушенето е най-големия "бич за здравето" днес. Че е хубаво да се избягва, хубаво е, но това само по себе си не е гаранция за крепко здраве, както най-често си въобразява всеки обездвижен непушач.

                    То в София въобще възможно ли е човек да не "пуши" пасивно?

                    Коментар


                    • Прекалено стерилният и чист човек също е опасен.

                      Прекалената загриженост, прераства в дискриминация! ( Особено ако са намесени финансови интереси).

                      Прекаленият светец и богу не е драг!
                      Тютюнът е зло, по-малко от хиляди други!

                      .................................................. ........
                      Ученик, тича при Директора в голямото междучасие и вика:
                      - Г-н Директор в коридора Пенка и Ганчо пият в мазето!
                      Директора отговаря:
                      - А пушат ли ?
                      - Не - отговаря доносникът.
                      - Тогава няма страшно !

                      Коментар


                      • Маранди не си прав. KEV изложи аргументи, а ти само обиждаш за хранилки и прочее.
                        Наистина ли го вярваш това? Аз съм ГЕРБ-ер, но не съм на хранилка, сигурен съм, че и KEV също. Трудно е да наречеш черното бяло, виждам че стотици постинги не ти стигат.

                        Коментар


                        • Някой ден "хранилката" ще те изплюе и ще се срамуваш от себе си какви си ги ръсил, за да си спасиш пикливата заплата.

                          Нали си кадърен - излез на площада на селото и изкарай само 2 лева ( чисти ) да видиш как се прави. Като го направиш 3 пъти подред - пак ще говорим.

                          А пушачите в момента ви правят по 4 лв. на кутия ( чисти ) за хранилката, пенсиите, болниците и прочие, които са с реална стойност под 50 стотинки или 1000% печалба всеки ден

                          П.П. Изложи се много, а страшно много те харесвах! Повярвай ми.

                          Сега ще ти подскажа и "гения" БаМкоФфф ... какво ще направи догодина - ще вдигне още акциза на цигарите ( и вече Филип Морис вдига авансово цените си ), за да покрие загубите си. Демек кутия цигари ще стане 6-7 лв. до 1 година, а защо не гледа колко кутии цигари могат да се купят с 1 минимална заплата в Света? БГ-стан сте 4-5 пъти по-зле като покупателна способност.

                          Сещаш ли се колко си ми прозрачен? И ти казвам, че това няма да "сработи" и ще го разбереш до 2-3 години защо - или Пазарът каква обратна информация ще върне. Ама 15% от Администрацията и тя ще е литнала на пътя дотогава. Дано не си от тях.
                          Last edited by marandi; 14.12.2012, 22:10.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
                            Ей, все се каня да спра да пиша по темата, ама като прочета поредния ти арогантен и приличащ на рефрен от развален грамофон пост (забележи, не казвам малоумен както ти напоследък не пропускаш да обиждаш), и не мога да се сдържа

                            1.Здравето (чисто физическото), дори и най-важно като аргумент в случая е от второстепенно значение (дори за вас), защото не е реално измерима категория в достатъчно кратко време. Тук говорим за неща като - комфорт, уют, свежест, които биха допринесли за една нормална среда както за работа така и за развлечения, и което нещо се споделя и от заклети пушачи, поне такива които аз познавам.

                            2.Не, не ни трепете само бавно ни убивате освен с цигарения дим, а и с арогантността, манията си за недосегаемост, а напоследък и с досадното хленчене че сте жертви и онеправдани.

                            3.Държавата забранила ли ти е да пушиш и да правиш каквото искаш със себе си!? Отговори, ама честно! А това кой чий въздух присвоява, и е присвоявал години наред просто не мисля да го коментирам! То бива наглост, бива ама...

                            4.Аз тапири до сега не бях виждал, но явно и в България ги има!

                            П.П. Нищо лично, просто използвам поредния ти пост за принципното си изложение по темата.
                            Момче - само с 2-та ти поста и ми стана ясно, че си ГЕРБ-ова хранилка.

                            Не се срамувай от това. Разликата е, че аз съм публичен и реален, а ти анонимна хранилка ( ник-че ) и така са ти поръчали "отгоре" докато по цял ден няма какво да правиш да удряш и по някой пост с печката в краката и да "громиш" критиците, които ви говорят съвсем реални неща - и ви се дадоха стотици примери досега

                            В цял свят имаш класове кръчми и повярвай на 5-звезди ниво - никой не те гледа къв си, с кого си се наебал и прочие.

                            Простолюдието НСИ ви измерва и до ден днешен хотели 2-3 звезди в статистиката.

                            А, знаеш ли, че ви смениха методологията преди 2 години само - т.е. дотогава беше 2 звезди хотел - демек кенеф и ти четеш НСИ и ми се пърчиш. Само дет' не знаеш, че там не са включени 3.4.5 звезди хотели и кръчми ( смигам )
                            --------------------------
                            Добре лаеш - ама, нито си излизал в "чужбина" - нито си виждал за какво иде реч.

                            Т'ва е дискриминация и няма значение дали някой е пушач. Ако, ще те ритат от работа - сори, ама нямам вече стимул да помогна.
                            Last edited by marandi; 14.12.2012, 21:49.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                              Престанете едностранчиво да представяте нещата и оборвайте статистиките. Защо там, където най-много се пуши - живеят най-дълго като население ( средно ).

                              Баси хората сте и не ми давай статистики от СЗО и прочие измисляци! ( демек фарма-химическата ви мафия, дет' печалбите им след 2005 г. вече бият тия от наркотици ).

                              Питам, ами ако след 20 години се окаже, че сме удължавали живота на всички и сме ги лекували - к'во прайм? Пушач няма да тръгне да трепе непушач, а вие ще скъсате синджира. Ай, по-кротко, че ще литнете на пътя безработни и да си ги дундурка Държавата, кат' е 'ноу "отворена" да решава кой какво да прави със себе си и вече и въздуха иска да му присвои.

                              П.П. Виждал съм шарани, ама вие ще огънете кукичката наобратно вече от "дърпане"
                              Ей, все се каня да спра да пиша по темата, ама като прочета поредния ти арогантен и приличащ на рефрен от развален грамофон пост (забележи, не казвам малоумен както ти напоследък не пропускаш да обиждаш), и не мога да се сдържа

                              1.Здравето (чисто физическото), дори и най-важно като аргумент в случая е от второстепенно значение (дори за вас), защото не е реално измерима категория в достатъчно кратко време. Тук говорим за неща като - комфорт, уют, свежест, които биха допринесли за една нормална среда както за работа така и за развлечения, и което нещо се споделя и от заклети пушачи, поне такива които аз познавам.

                              2.Не, не ни трепете само бавно ни убивате освен с цигарения дим, а и с арогантността, манията си за недосегаемост, а напоследък и с досадното хленчене че сте жертви и онеправдани.

                              3.Държавата забранила ли ти е да пушиш и да правиш каквото искаш със себе си!? Отговори, ама честно! А това кой чий въздух присвоява, и е присвоявал години наред просто не мисля да го коментирам! То бива наглост, бива ама...

                              4.Аз тапири до сега не бях виждал, но явно и в България ги има!

                              П.П. Нищо лично, просто използвам поредния ти пост за принципното си изложение по темата.

                              Коментар


                              • За Серго - такива сме ние, а непушаческата активно-плюеща хапятя сган - си е сган.

                                Серго, те немат друго възбуждане в живота, освен ако не наплюят някого. Това е техният живот - не да правят, а да наплюят...
                                С което се намират, според техното жалко съмучуфствии – горе-долу сред хората. Те са далеч не хора, обаче, нищо че могат да ходят на два крака и че родителите им са ги научили да говорят.
                                Не, не са даже и полухора, батка.

                                Би ми се щело да им съчувствам, но понеже тея ефтинджаси стават все повече, Серго, (девет към едно сме вече), нямам право да им давам мегдан да си веят куйрука - понеже са толкова ограничени, та не разбират, че следващата забрана ще захване и тях.
                                И тука, Серго - като ги захване тая следваща забрана (например да не ядят сирене) - те ще гледат също така да я поддържат, щото иначе се оказват пред себе си педерастчета 100%, каквито са, но не им харесва да го знаят и затова не вярват да са.
                                Но са си педерастчета.

                                Кое ни отделя от тези свине (моля за извинение от истинските свине), та ни прави хора, Серго?
                                Отделя ни това, че можем да оценяваме себе си, докато тези двукраки свине никога не са чували за такава идея. То ест те са повече свине отколкото една свиня, затворена насила в кочината, Серго. Те, Серго, търсят да оправдаят пред себе си, защо са в кочина, вместо да да пробват излаз от кочината даже и с цената на своя живот - което го прави всяка свиня, ако успее.

                                И така моят извод от горното е, че много двукраки с човешки ген са доста по-долу от свине, от животни и от субекти въобще, Серго.
                                Не че ми е болка, но точно тези недосвине – така наречени хора - ни седат на шията, Серго, и гледат да ни управляват, само и само за да си докажат, че не са такъв боклук, какъвто наистина са.


                                Къ мислиш по тая, Серги?
                                http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc
                                Last edited by vmаnkov; 14.12.2012, 18:55.
                                Свободен във виелицата.
                                http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                                Коментар

                                Working...
                                X