IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мерките срещу тютюнопушенето реално вредят ли на икономиката,както казва "бизнеса"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
    Стегни се малко, бря

    Кажи ся кой те "натиска" да пишеш глупости и да си изпускаш нервите? Свети Боко не е такъв чиляк - някой друг е.

    Обади си и ще ти олекне
    По убеждение ги пиша, никой не ме е натискал. Цяла организирана Европа е постигнала благоденствие затова, че има забрани да се пречи на другите. Примерно във Виена никой няма право да шуне след 22 часа, което мен лично ме кефи, защото тук се прекалява в обратната посока , след 22 започва купона. Хората които работят или учат обаче трябва да спят, другите според умните австрийци кучета ги яли, те не стават за нищо, така, че забраната е добре дошла за по-умната и продуктивна част от населението. Така и с пушачи-непушачи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
      Да ти е... майката и на тебе! Като си написала толкова много , какво решение предлагаш? Маранди, поне се е дистанцирал от проблемите и говори /пише във второ лице, сякаш не го касаят. Все едно да напиша аз Лорд съм на Марс, Вие земляните какви ги вършите , хохохоххохооххх!
      Стегни се малко, бря

      Кажи ся кой те "натиска" да пишеш глупости и да си изпускаш нервите? Свети Боко не е такъв чиляк - някой друг е.

      Обади си и ще ти олекне

      Коментар


      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
        Еееееее,не обиждай здравната ни министърка,като жена имам предвид,на мене ми действа адски възбуждащо,съвсем сериозно,миии.,въпрос на вкус бре Марандич.... А иначе,във връзка с коментираната забрана съм напълно съгласен с тезите бате Серго.Да,тютюнопушенето със сигурност не е от най-полезните навици,нооооо -"безпътица, безработица, ниско образование и обща култура, деформация на психика и ценностна система....",добавям-неефективна съдебна система,т.е.-липса на справедливост в обществото и,и,и........ -ей това са бичове ,които могат много по-скоропостижно да размажат и да унищожат човека.
        Затова апелирам да се въведат:
        Забрана на безработицата!
        Забрана на безпътицата!
        Забрана на ниското образование и ниска обща култура!
        Забрана на деформацията на психиката и ценностната система!
        Забрана на несправедливостта!
        ......и,и,и......прочие забрани...........
        Да живеят забраните!(ама само,които ни изнасят.....,нали така господа управници...!.)
        Да те е... и тебе! Като си написала толкова много , какво решение предлагаш? Маранди, поне се е дистанцирал от проблемите и говори /пише във второ лице, сякаш не го касаят. Все едно да напиша аз Лорд съм на Марс, Вие земляните какви ги вършите , хохохоххохооххх!
        Last edited by Лорда; 15.12.2012, 08:51.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          Що бе? При Сашо Диков (в Канал 3) има едни корифеи дето лекуват по скайп, че даже и магии развалят
          И какво общо имам с твоите "нагласи"? Чатнах - майтапчия си, ще ти пратя номера на Сашко и си излей мъката там

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
            Тия какво толкова ви обещават след "вярна" служба, бря? Консул в Щатите ли или набедрена превръзка от палмови листа в Зимбабве за Крал на туземците?

            П.П. Над 10 години се занимавам с животозастраховане - ти ми изкара некъв спуснат съсел ( апаратчик ) за по-голям експерт от мИня? Ърмм .. Че аз докат' те видя и за 10 сек. съм те "сканирал" като здравен статус и директно ще ти казвам от какво си боледувал досега и от какво ще боледуваш после, ако не се пазиш от еди какво си, за да не пукнеш преди 50 лазарника? Викаш тая е "експерт" вече .... брей - колко лесно ставало.

            На 3 месеца служба ( от още 3 съсела преди нея в 1 мандат само ) и нейните думи станаха "факти"? Баси "експертите" и "фактите" - то тая въобще не трябва да я слушаш, щот' може да пукнеш след 10 нейни появи от стрес, кат' вземе да пили микрофонЯ с оня "нежен" глас - кучетата в махалата почват да вият кат' я чуят, па не знам ...

            П.П.П. След Нова година ще ви подкарам - ся съм уморен и ми трябват 20 дена сън - после ще ви се стъжни
            Еееееее,не обиждай здравната ни министърка,като жена имам предвид,на мене ми действа адски възбуждащо,съвсем сериозно,миии.,въпрос на вкус бре Марандич.... А иначе,във връзка с коментираната забрана съм напълно съгласен с тезите бате Серго.Да,тютюнопушенето със сигурност не е от най-полезните навици,нооооо -"безпътица, безработица, ниско образование и обща култура, деформация на психика и ценностна система....",добавям-неефективна съдебна система,т.е.-липса на справедливост в обществото и,и,и........ -ей това са бичове ,които могат много по-скоропостижно да размажат и да унищожат човека.
            Затова апелирам да се въведат:
            Забрана на безработицата!
            Забрана на безпътицата!
            Забрана на ниското образование и ниска обща култура!
            Забрана на деформацията на психиката и ценностната система!
            Забрана на несправедливостта!
            ......и,и,и......прочие забрани...........
            Да живеят забраните!(ама само,които ни изнасят.....,нали така господа управници...!.)
            Last edited by retro_69; 15.12.2012, 00:01.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
              Ако не е нЕква тъпня да станеш "оригинален" си задай въпроса? И ще ти кажа имам ли поглед върху конкретния казус и мога ли да те насоча към специалисти по това.

              Ако е в стил Лорда - днес си правих 3 чек*и и вече съм спец по генетика - едва ли ще мога да ти помогна
              Що бе? При Сашо Диков (в Канал 3) има едни корифеи дето лекуват по скайп, че даже и магии развалят
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                ...да те питам нещо .. по скайп лекуваш ли/ даваш ли становище



                ПП Атанасова, че е куха лейка с предприемчив мъж това ние ясно на всички
                Ако не е нЕква тъпня да станеш "оригинален" си задай въпроса? И ще ти кажа имам ли поглед върху конкретния казус и мога ли да те насоча към специалисти по това.

                Ако е в стил Лорда - днес си правих 3 чек*и и вече съм спец по генетика - едва ли ще мога да ти помогна

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                  П.П. Над 10 години се занимавам с животозастраховане - ти ми изкара некъв спуснат съсел ( апаратчик ) за по-голям експерт от мИня? Ърмм .. Че аз докат' те видя и за 10 сек. съм те "сканирал" като здравен статус и директно ще ти казвам от какво си боледувал досега и от какво ще боледуваш после, ако не се пазиш от еди какво си, за да не пукнеш преди 50 лазарника? Викаш тая е "експерт" вече по "здраве" ....
                  ...да те питам нещо .. по скайп лекуваш ли/ даваш ли становище



                  ПП Атанасова, че е куха лейка с предприемчив мъж това ние ясно на всички
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                    Фактите ги изложи здравната колежка Атанасова и няма нужда да я повтарям.
                    Тия какво толкова ви обещават след "вярна" служба, бря? Консул в Щатите ли или набедрена превръзка от палмови листа в Зимбабве за Крал на туземците?

                    П.П. Над 10 години се занимавам с животозастраховане - ти ми изкара некъв спуснат съсел ( апаратчик ) за по-голям експерт от мИня? Ърмм .. Че аз докат' те видя и за 10 сек. съм те "сканирал" като здравен статус и директно ще ти казвам от какво си боледувал досега и от какво ще боледуваш после, ако не се пазиш от еди какво си, за да не пукнеш преди 50 лазарника? Викаш тая е "експерт" вече по "здраве" ....

                    Брей - колко лесно ставало .... - що карат тогава докторите да зубрят 10 години общо за магистър и специализация после кат' то ставало за 3 месеца. Дай да те направим тИбя "здравен" експерт за 2 дни - ко толкоз - нали после штъ пратим посланник "навънка" да не те псуват кат' те видят

                    На 3 месеца служба ( от още 3 съсела преди нея в 1 мандат само ) и нейните думи станаха "факти"? Баси "експертите" и "фактите" - то тая въобще не трябва да я слушаш, щот' може да пукнеш след 10 нейни появи от стрес, кат' вземе да пили микрофонЯ с оня "нежен" глас - кучетата в махалата почват да вият кат' я чуят, па не знам ...

                    П.П.П. След Нова година ще ви подкарам - ся съм уморен и ми трябват 20 дена сън - после ще ви се стъжни
                    Last edited by marandi; 14.12.2012, 23:30.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                      Фактите ги изложи здравната колежка Атанасова и няма нужда да я повтарям...
                      А, и ти ли си министър?
                      Кое е твойто, Минитерство на Имотите?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sergo Разгледай мнение
                        Дай факти?
                        Аз мисля дадох достатъчно!
                        Би ми било интересно да дадеш изследвания, за да се аргументираш конкректно. Мисля, че твърденията ти са популистки, извинявай за израза, и са погрешни, но бих си сменил мнението, ако видя убедителни данни. Факт е, че не се прави достатъчно, че информацията се манипулира и че има ясно случаи, в които индустриалните интереси и политики, а не загрижеността за здравето са водещи, но подобна апологетика на тютюна не е научна и коректна.

                        А ти само бръщолевиш некакви парадигми вменени от официалните доктрини.

                        И съм сигурен, че побърза първи да се имунизиращ против луда крава.
                        Фактите ги изложи здравната колежка Атанасова и няма нужда да я повтарям.
                        Ако мислиш, че много си треперя за здравето, дълбоко грешиш. Та аз се напивам почти всеки ден. Гледам да се натоварвам физически с работа, без дори понякога да ми се налага. Поддръжката на имотите е добра възможност. Дори наемателите ми се чудят понякога с какви неща се нагърбвам. Мисля за тези след нас, ама Вие явно нямате такова отговорно мислене, както и Ви липсва самокритика. Запънали сте се , че имате права, а за правата на останалите нехаете. Пушенето е доказано вредно в целия свят и въобще не се счита за модерен навик, напротив за твърде ретрограден, а в някои страни и като женски-факт! Да напомня, че и Европа не е познавала тая гад само допреди няколкостотин години. А щом са го ползвали само някакви червенокожи диваци отвъд океана , не ми го "фали

                        Коментар


                        • И за да няма нездоразбрали - тютюнът е вреден, не трябва да се употребяват цигари на публични, закрити места.
                          По това спор няма.
                          Но преди това, трябва да се спре и употребата на алкохол, на "безвредната" и дори разрешена цигарка марихуана, на разрешената "лична доза" наркотични отрови в истинския смисъл на думата (особено синтетичните), на ГМО-та, на всякакви дейности, които замърсяват въздуха и убиват много повече хора и прочие и прочие. Тогава ще ви повярвам, че наистина ви дреме за здравето на обществото, а не е поредния малоумен цирк под благовиден предлог.
                          Last edited by sergo; 14.12.2012, 22:54.

                          Коментар


                          • Аз също не разбирам много неща.
                            Някои се опитвам да разбера, други приемам без да се опитвам (или мъча) .
                            Пак повтарям не стои въпроса за "тровенето" на околните! Тук се изяснихме нали?

                            Ако вляза в заведение дето не се пуши - няма да пуша или няма да влизам, но няма да почна да мрънкам - тук аджеба що не се пуши, ама една цигарка само и т.н. Ако непушач влезе в заведение за пушачи, очаквам от него същото!

                            .................................................. .
                            "В спора се ражда истинската караница"

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                              Не става въпрос за загриженост към вас пушачите! Тровете се колкото си искате.
                              Пушекът обаче е този който ни трови и нас-пасивните пушачи. А като знаем нивата на корупция и ганьовците шефове на заведения , нали се сещаш колко ще работи формулата с отделните помещения. Колкото е неработила и преди. Пак казвам, на мен не ми пречат пушачите, мисля обаче за децата си.
                              Тезата ти по принцип е симпатична, Андрей Пантев има същата теория за подозрителност към хората в двете крайности- тези които са откровени пияници и онези които не близват.

                              Дай факти?
                              Аз мисля дадох достатъчно!
                              Би ми било интересно да дадеш изследвания, за да се аргументираш конкректно. Мисля, че твърденията ти са популистки, извинявай за израза, и са погрешни, но бих си сменил мнението, ако видя убедителни данни. Факт е, че не се прави достатъчно, че информацията се манипулира и че има ясно случаи, в които индустриалните интереси и политики, а не загрижеността за здравето са водещи, но подобна апологетика на тютюна не е научна и коректна.

                              А ти само бръщолевиш некакви парадигми вменени от официалните доктрини.

                              И съм сигурен, че побърза първи да се имунизиращ против луда крава, птичи и свински грип.
                              Last edited by sergo; 15.12.2012, 19:43.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                                Аз на заплата не разчитам, ама KEV наистина изложи аргументи, а ти само агресивни нападки и обиди. Щом мислиш, че съм педал, добре, няма да опонирам, ама чудно защо имам семейство и деца, а ти НЬЕТ. Като заговори за статистика, се замислих колко ли женени и колко стари ергени има сред педалчиците?

                                E, прилагаш "двоен" стандарт.

                                Науката си е наука. Ако на някой не му харесват нейните изводи и се чувстват лично засегнати, просто, да си каже, че е негово мнение. Както аз например:

                                1.Считам, че МНОГО по-големи отровители са пушаците от автобусите на градския транспорт (и междуселищния!). За личен опит: покарай велосипед зад тез прословути ТРАНС-портни средства.
                                2.Всички КОСМО-опити с пробиване на озоновия слой, докараха дупки в него!
                                3.Всяко "вкарване" на пластмаса в хранителната промишленост значително трови, нас, потребителите. Ами ГМО-то, ами ... и т.н., знам, че знаеш всичките недостатъци на цивилизацията, която глези богаташчета.

                                И, разбира се, пушенето е вредно, в някаква ГОЛЯМА доза - и за пушача, и за околните.
                                Но - всяко нещо що е в употреба - трябва да е в подходящата ДОЗА. Дори, радиоктивното облъчване... не знам, дали ме разбираш!

                                От много по-отдавна от таз информация знам (друго изследване), че цигара с кафе е по-безопасно, отколкото отделно кафе, отделно цигара. И ... така съм направил - пия по 5-6 кафета разпределени в деня с по една цигара... Или много повече.Това ми е норма от близо 40г...
                                Пък в болница не съм влизал.
                                Сега, когато велосипедирам (по принуда) след МПС - не се чувствам добре.
                                ...
                                Не можем да се откажем от ... сичкия кеф, в полза на здравеопазване. Пускаме естествения отбор в действие и всичко си отива на мястото..., съгласно некои науки!
                                Last edited by sergo; 14.12.2012, 22:47.

                                Коментар

                                Working...
                                X