IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой ще е евентуалният нов собственик Икономедия АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нашата група би инвестирала ако се наложи, за да се запази независимостта на медийте в България.
    "ТАЛАНТЪТ Е ПО-ЕВТИН ОТ СОЛТА НА МАСИТЕ. ТОВА, КОЕТО РАЗДЕЛЯ ТАЛАНТЛИВИТЕ ОТ УСПЕЛИТЕ Е ЯКОТО НИ БАЧКАНЕ ЗА БЛАГОТО НА ВСИЧКИ НАШИ БИЗНЕС ПАРТНЬОРИ!" СТАНЧО РАНГЕЛОВ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
      Ами Батман си! Това са "бизнес" издания. Какъв точно бизнес не знам, но е някакъв бизнес. Ти кога за последно си чел новини на хартиен носител? Аз не съм от години. Наскоро жена ми си купила вестник Уикенд и го прочетох от началото до края. ....
      Уикенд и аз си купувам на месеца по 1-2 пъти като се сетя, поне има клюки, други не. Хартиените издания на Икономедия АД се скапаха от скука, а интернет изданията им продължават със същата слама. Какво да им чета? За СДС, какво казала някоя пръдла от някоя агенция, как някой чиновник каканиже глупостите написано от ПР агента му или какво казал нам си кой депутат. Че това инфо ли е? Няма новини, днес например ако отвориш сайтовете им, знаеш ли какво става в Китай или Африка? Не! А с петрола? С войната в Конго какво става? Че те журналята ни дори не знаят къде какви войни се водят, с какво се търгува, кой какво търси.. Интересите им се свеждат само до гъза на някой общинар, пък като видят министър се насират и си мислят, че и читателите им са като тях. Да ама те не са и ако няма информация, за какво някой би си дал парите или дори да чете - безплатно? Ти четеш ли рекламните притурки които ти дават на излизане от супера? Аз не освен ако не съм съвсем каталясал от скука. Новините са информация, тя струва пари, а щом няма информация, а само боза - пари йок ...... Амин и на тия!
      Last edited by Jay Gould; 01.12.2012, 01:52.
      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
        Заглавията от първа страница на Дневник

        Изявление от Съвета на директорите на "Икономедиа" АД - издател на "Дневник" и "Капитал"
        Заигралите се със СДС отцепници от "Атака" ще пренасочат субсидията си от ГЕРБ към сините
        Прокуратурата обвини в присвояване бившия шеф на Агенцията по вписванията
        Пиле с ориз отрови 31 души в Първа АГ болница в София
        Екоминистърът обеща да използва всички средства, за да спре турския проект за централа до Резово
        Заплатите на работещите в пернишко предприятия бяха откраднати при въоръжен грабеж


        Капитал ........

        Това e вече краят...Дългата агония на СДС вече приключи.
        Безотчетна и безконтролна...Системните проблеми на българската прокуратура според съда в Страсбург


        Цялата "информация" на заглавните им страници не струва и пукнат лев. На кой освен на журналята и някой друг откачен политикан му пука за тия глупости? Какво да му четеш на това? Това ако са бизнес издания, аз съм Батман! Скапаните журналисти си мислят, че с "Добър ден гусин Костов и Борисов" са супер интересни за бизнеса и хората. Никой не го интересува какво е казал шефът на някоя държавна агенция нито иска да гледа тъпата му снимка от "личен архив".. Това не са новини, а сено. Информацията е пари, а ако я няма и е заместена с талаш, значи носителят и не струва нищо. По-глупави от тях са само рекламодателите им ... Който и да ги вземе си слага таралеж в гащите и се е набутал яко. Амин
        Ами Батман си! Това са "бизнес" издания. Какъв точно бизнес не знам, но е някакъв бизнес. Ти кога за последно си чел новини на хартиен носител? Аз не съм от години. Наскоро жена ми си купила вестник Уикенд и го прочетох от началото до края. Пишеше какво ли не за кого ли не. Най-всякакви важни новини за някакви хора, които не знам кои са и защо са важни. По-интерено ми беше, че за да прочета какво пише,трябва да разгръщам страници. Забравено усещане, сега не помня какво съм прочел, но преживяването си беше интересно. 50% от хората четат новините в интернет, също и коментарите под статиите, а някои даже коментират новините. Останалите 50% нямат интернет, нито излишен 1 лев за вестници, нито пари за ракия в кръчмата, а там вече и не се пуши. Гледат телевизор. А по телевизора всяка сутрин има "преглед на печата" - четат им вестници. По всички канали. Затова беше тази забрана за пушенето в кръчмите. Да не могат да се събират и да коментират. Това е БИЗНЕСЪТ в цялата работа - наближават избори, а тия които гледат телевизора са ИЗБИРАТЕЛИ..
        Last edited by winner; 01.12.2012, 01:38.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
          Някой били ми обяснил разликата м/у Василев и Прокопиев? Освен тази, че сега единия е в немилост пред властта и бизнеса другия не е
          Прокопиев е низвергнат или сам се постави в тази позиция от доста време.

          Но тук говорим за медията, главно.
          Капитал и Дневник от години НЕ са казионни медии.
          Никога в смисъла и позицията на други дежурни с всяка власт.

          Критиките към тях имат и основание, като - не достатъчно професионализъм, информираност, обективност или обхватност на темите на деня.

          Но няма момент в близката им история, в който да може да се напише - тази медия е проправителствена. Информацията в нея е преднамерена и лъжа.

          И при предишното управление имаха най-жлъчните и остри критики по специфични проблеми...
          И често имат много добри и разследващи материали!

          Коя е другата медия в България, която би отговорила на днешните предизвикателства и монопол на информацията???
          Коя? Особено, да има и хартиен формат - достигащ до села и паланки.
          За другата алтернатива онлайн - медиапул, атаките вече също започнаха...

          Дали има смисъл да се вълнуваме от подобни въпроси?
          Няма - ако решението ни е взето и посоката е далече от тук...

          Коментар


          • Заглавията от първа страница на Дневник

            Изявление от Съвета на директорите на "Икономедиа" АД - издател на "Дневник" и "Капитал"
            Заигралите се със СДС отцепници от "Атака" ще пренасочат субсидията си от ГЕРБ към сините
            Прокуратурата обвини в присвояване бившия шеф на Агенцията по вписванията
            Пиле с ориз отрови 31 души в Първа АГ болница в София
            Екоминистърът обеща да използва всички средства, за да спре турския проект за централа до Резово
            Заплатите на работещите в пернишко предприятия бяха откраднати при въоръжен грабеж


            Капитал ........

            Това e вече краят...Дългата агония на СДС вече приключи.
            Безотчетна и безконтролна...Системните проблеми на българската прокуратура според съда в Страсбург


            Цялата "информация" на заглавните им страници не струва и пукнат лев. На кой освен на журналята и някой друг откачен политикан му пука за тия глупости? Какво да му четеш на това? Това ако са бизнес издания, аз съм Батман! Скапаните журналисти си мислят, че с "Добър ден гусин Костов и Борисов" са супер интересни за бизнеса и хората. Никой не го интересува какво е казал шефът на някоя държавна агенция нито иска да гледа тъпата му снимка от "личен архив".. Това не са новини, а сено. Информацията е пари, а ако я няма и е заместена с талаш, значи носителят и не струва нищо. По-глупави от тях са само рекламодателите им ... Който и да ги вземе си слага таралеж в гащите и се е набутал яко. Амин
            Last edited by Jay Gould; 01.12.2012, 00:20.
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Някой били ми обяснил разликата м/у Василев и Прокопиев? Освен тази, че сега единия е в немилост пред властта и бизнеса другия не е
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Ако няма други желаещи, нашата група може да ги "поеме".
                Мнението не е препоръка за търговия.

                Коментар


                • Капитал и Дневник са медии за PR агенции, секретарки, рекламни агенции, политици и чиновници. Винаги са били преди всичко рупори на властта и държавната администрация. От две години имам бан в електронните им издания, защото си позволих критична бележка против Семерджиев от Държавната комисия за енергийно и водно регулиране и против така наречената "зелена енергия" в страната, иначе казано зелена измама и източване. Не отразяват пазарите, бизнеса, инвестициите и това което ни вълнува, така, че не мога да разбера какво чак толкова ги мислите. Слугите винаги са един или друг вид роби и да си ги продават и подритват е нещо обичайно. Подозирам, че след изборите ще ги закопат. По-евтино е старите кранти да ги пратят в екарисажа отколкото да хранят тая измислена журналистика.

                  Смъртта на медиите http://investments.dir.bg/_wm/librar...7&df=8&dflid=3
                  Смъртта на медиите 2 http://borsi.dir.bg/_wm/library/item...8&df=8&dflid=3
                  Last edited by Jay Gould; 30.11.2012, 23:27.
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                    Привет

                    Да разбираме ли,че ако примерно Цветан Василев се окаже новият собственик(или фирма свързана с него) е ...."СЪМНИТЕЛЕН"...и какво залагате в смисъла на тази дума в случая

                    Успех
                    Да е жив и здрав Андрей и всички именници днес

                    Предполагам за него ще е трудно да ти отговори в прав текст, затова аз да пробвам )

                    Да, за мен Цв.Василев е абсолютно съмнителен субект с политическите обвързаности и влияния, които ръководят целия бизнес на групата около него.
                    Булгартабак е пример.
                    Желанието за железницата ни ...също.
                    А когато Държавата си държи парите в една не особено голяма банка, това е преди всичко субсидиране на бизнес с държавни пари, от които излиза, че после се изкупува влияние и държавен бизнес(има и такова понятие).

                    И когато голямата част от медийния пазар е изкупен от този кръг, не съмнително, а страшно опасно става да продължи изкупуването, изнудването или направо елиминирането на останалите медии, НЕследващи линията на Кръга.

                    Коментар


                    • Аз не вярвам, че ще има нов собственик. Но е много грозно Икономедия и Прокопиев да правят номера ала Меком и Стефан Райчев.
                      Явно това е единствения начин от банката да си вземат парите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                        Привет

                        Да разбираме ли,че ако примерно Цветан Василев се окаже новият собственик(или фирма свързана с него) е ...."СЪМНИТЕЛЕН"...и какво залагате в смисъла на тази дума в случая

                        Успех
                        Лично аз не съм чул той да е кандидатът. Всичко е спекулация

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Андрей Любенов Разгледай мнение
                          Привет
                          Капитал и Дневник са от малкото медии, към които аз лично имам уважение. За нас като фирма, а и в качеството ми на главен редактор, изчезването на икономедия ще е много лоша новина - особено ако се сдобият със съмнителни собственици... Това е лично мнение

                          Прави ми впечатление нещо - вижте статията от днес - събрала е 40 коментара, над 30 са силно негативни за Прокопиев и Икономедиа. Интересни са никовете, които са ги направили - точно тези, които са плюли по всичко, свързано със Софарма. Кликнете им на профилите и лесно ще видите

                          Та в тази насока явно има нещо интересно... Да видим
                          Това е видяно отдавна, няколко пъти съм го писал в коментари към новини за Софарма. Подобни профили без мнения по други теми регистрирани по едно и също време.......и тук е вашето място да триете като администратори !
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Андрей Любенов Разгледай мнение
                            Привет
                            Капитал и Дневник са от малкото медии, към които аз лично имам уважение. За нас като фирма, а и в качеството ми на главен редактор, изчезването на икономедия ще е много лоша новина - особено ако се сдобият със съмнителни собственици... Това е лично мнение

                            Прави ми впечатление нещо - вижте статията от днес - събрала е 40 коментара, над 30 са силно негативни за Прокопиев и Икономедиа. Интересни са никовете, които са ги направили - точно тези, които са плюли по всичко, свързано със Софарма. Кликнете им на профилите и лесно ще видите

                            Та в тази насока явно има нещо интересно... Да видим
                            Привет

                            Да разбираме ли,че ако примерно Цветан Василев се окаже новият собственик(или фирма свързана с него) е ...."СЪМНИТЕЛЕН"...и какво залагате в смисъла на тази дума в случая

                            Успех

                            Коментар


                            • Какво независимо има в това да си на Иво Прокопиев? С какво Прокопиев или Донев са по-добри от някои други?
                              Най-смешно е някой като намесва морал където не му е мястото. Това ми припомня за един приятел, вика ми "Дал господ да излезе позицията", а аз " Господ го няма на борсата, тя е за тарикати и мошеници". Та така - какъв морал, това е бизнес! На борсата или в бизнеса е като на война.
                              Last edited by Fiscalist; 30.11.2012, 18:13.
                              Custodite sortem vestram

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Андрей Любенов Разгледай мнение
                                Привет
                                Капитал и Дневник са от малкото медии, към които аз лично имам уважение. За нас като фирма, а и в качеството ми на главен редактор, изчезването на икономедия ще е много лоша новина - особено ако се сдобият със съмнителни собственици... Това е лично мнение

                                Прави ми впечатление нещо - вижте статията от днес - събрала е 40 коментара, над 30 са силно негативни за Прокопиев и Икономедиа. Интересни са никовете, които са ги направили - точно тези, които са плюли по всичко, свързано със Софарма. Кликнете им на профилите и лесно ще видите

                                Та в тази насока явно има нещо интересно... Да видим

                                купувайте ги , че да останат независими
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X