IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой ще е евентуалният нов собственик Икономедия АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Въпросът не е в какво искаме да е списването на Капитал и Дневник а в сравнение с останалите дали може да бъде достоверен и по обективен от тях ...
    И аз смятам че е по обективен .....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
      Един въпрос към критиците, особено към тези, които наричат Капитал и Дневник - парцали:

      Посочете ми няколко медии в България, от които си заслужава да четеш новини и анализи?
      Ако искате и в двата варианта -- с хартиен печат и само онлайн такива.
      Ърммм, ами то май няма такива. Едно време не можех без Капитал. Сега се справям

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Андрей Любенов Разгледай мнение
        Привет
        Капитал и Дневник са от малкото медии, към които аз лично имам уважение. За нас като фирма, а и в качеството ми на главен редактор, изчезването на икономедия ще е много лоша новина - особено ако се сдобият със съмнителни собственици... Това е лично мнение

        Прави ми впечатление нещо - вижте статията от днес - събрала е 40 коментара, над 30 са силно негативни за Прокопиев и Икономедиа. Интересни са никовете, които са ги направили - точно тези, които са плюли по всичко, свързано със Софарма. Кликнете им на профилите и лесно ще видите

        Та в тази насока явно има нещо интересно... Да видим
        Г-н Любенов,

        Вие твърдите ли, че имате независима редакторска политика и никога не Ви е било нареждано какво да се пише, когато е имало интереси съвпадащи с бизнеса на групата около фирмата Ви? Обективен ли сте? Винаги ли сте излагал двете страни по един въпрос? Личности приближени до собственика имали ли са правото да поръчват статии явно или ако анонимни експерти?

        Благодаря

        Коментар


        • Един въпрос към критиците, особено към тези, които наричат Капитал и Дневник - парцали:

          Посочете ми няколко медии в България, от които си заслужава да четеш новини и анализи?
          Ако искате и в двата варианта -- с хартиен печат и само онлайн такива.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
            И аз чета Капитал и Дневник.В сравнение с делянчовите вестници .... сравнение не може да се прави.Ама за "не"-казионните медии ...Да си спомним, кога създаде Дневник и защо? Кога от венцеславене на Костов почна да го плюе?Кога от фен на Бойко стана неказионен? С НИЩО не е по-добър от делянчо на мама златен или така спряганите за нови собственици ТИМ. Не е по-добър и от Любо Пъпката
            Греъм, затова съм писала от години, не от самото им създаване
            Всички големи медии и собствениците им са рожба на прехода, с всичките му съпътстващи измерения и проявления.
            Факт е, че кръга около седесарския Николов стои в началото, което и определя толерантната политика към Костов. Но чак венцеславене, каквото днес деляновите медии правят на Борисов, нямам спомен...
            Някои от разследващите материали на Йово Николов от онези години могат и днес да са еталон на разследващата журналистика, доколкото все още я има.
            Дори в онези периоди на про-... винаги е имало мярка, необходима доза неутралност, за да не бъдат отвратени от крайности по-информираната им читателска аудитория.

            Но най-важното е, че всеки национален медиен пазар има нужда от различни като политика медии, за да може информацията да бъде пречупвана през различни ъгли, а не едностранно сервирана.

            Иначе, преди малко в тема политика писах за Оруел и "Фермата на животните", а тук ще напомня за "1984"....това ни очаква с монопола и над медиите...


            п.п...един от големите му проблеми на Прокопиев, отразен в изданията е нетърпимостта му с ТИМ - от години
            Last edited by съни(тя); 01.12.2012, 11:31.

            Коментар


            • натискът върху Прокопиев не е от вчера,
              още по времето на триглавата ламя,
              инспирациите към основният му бизнес-
              кариерата на Каолин са големи и то
              основно от страна на аамет доганоглу,
              мисля дори имаше заплахи към семейството му,
              та за това и човекът се изнесе от бегетовицата,
              не се учудвам и на това...за съжаление това е
              дАржавата в която дживеем,
              от сега виждам развитието-при нов собственик,
              следват съдилищата български които ще го затвърдят,
              след което съд некъде извън нашата "неподкупна
              съдебна система" може бе в Страсбург, къдете
              бегетовицата ще бъде осъдена и за масрафа,
              ще плащаме отново ние...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Андрей Любенов Разгледай мнение
                Привет
                Капитал и Дневник са от малкото медии, към които аз лично имам уважение. За нас като фирма, а и в качеството ми на главен редактор, изчезването на икономедия ще е много лоша новина - особено ако се сдобият със съмнителни собственици... Това е лично мнение

                Прави ми впечатление нещо - вижте статията от днес - събрала е 40 коментара, над 30 са силно негативни за Прокопиев и Икономедиа. Интересни са никовете, които са ги направили - точно тези, които са плюли по всичко, свързано със Софарма. Кликнете им на профилите и лесно ще видите

                Та в тази насока явно има нещо интересно... Да видим
                Андрей,
                не забелязваш ли, че вашите читатели нямат положително мнение за Парцалите?
                Защо ги отблъскваш и от Вас с такива мнения? Или просто искаш да има повече постинги , не зависимо дали ще плюят конкуренцията или ще ги хвалят.

                От горното твое мнение си вадя извода, че си проверил
                кои никове са против и кои са за Прокопиев или Донев
                Я кажи и IP-адресите вероятно и тях си сравнил.
                Току виж се окаже, че защитниците пишат
                от мрежата на Дневник и Капитал, а противниците от Монитор .

                П.С. Многократно съм констатирал, че и Монитор (телеграф и т.н.) и Капитал (Дневник ....) са ПОРЪЧКОВИ медии.

                Препоръчвам Ви малко българска класика: http://youtu.be/Zvaj7TN05XM
                "Вестникар ли?" от ИВАН ВАЗОВ, верно че по негово време не е имало и-нет и журналист е било равно на вестникар.
                А който нему се гледа целия филм (или не му се чете) да погледне от тук:http://www.youtube.com/watch?feature...7TN05XM#t=370s
                А изводите от постановката за БГ журналистиката са:
                "Весникар ли е? Не ми го хвали?"
                "Жаба да видя, няма да ма е толкоз гнуз"
                "Аз гнусутий в къщата си НЕ ща"
                Last edited by bullbear; 01.12.2012, 09:38.
                http://tekstove.info/browse.php?id=14422

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Андрей Любенов Разгледай мнение
                  Привет
                  Капитал и Дневник са от малкото медии, към които аз лично имам уважение. За нас като фирма, а и в качеството ми на главен редактор, изчезването на икономедия ще е много лоша новина - особено ако се сдобият със съмнителни собственици... Това е лично мнение

                  Прави ми впечатление нещо - вижте статията от днес - събрала е 40 коментара, над 30 са силно негативни за Прокопиев и Икономедиа. Интересни са никовете, които са ги направили - точно тези, които са плюли по всичко, свързано със Софарма. Кликнете им на профилите и лесно ще видите

                  Та в тази насока явно има нещо интересно... Да видим
                  Капитал от самото си създаване преди много години е поръчково издание. Добре, че създателите на парцала минаха през в. Пари да ги понаучат на занаят, но от всяко дърво свирка не става...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                    Прокопиев е низвергнат или сам се постави в тази позиция от доста време.

                    Но тук говорим за медията, главно.
                    Капитал и Дневник от години НЕ са казионни медии.
                    Никога в смисъла и позицията на други дежурни с всяка власт.
                    И аз чета Капитал и Дневник.В сравнение с делянчовите вестници .... сравнение не може да се прави.Ама за "не"-казионните медии ...Да си спомним, кога създаде Дневник и защо? Кога от венцеславене на Костов почна да го плюе?Кога от фен на Бойко стана неказионен? С НИЩО не е по-добър от делянчо на мама златен или така спряганите за нови собственици ТИМ. Не е по-добър и от Любо Пъпката
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                      аха , Прокопиев е по готин собственик, докато Цецо Василев и Тимаджии са разбойници и вестниците стават парцали.................. железна логика.
                      По-ясно от това не може да се каже....Прокопиев ще го изкарат едва ли не "борец" за правда и свобода...смях в залата

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                        Същото става и с пазара на акции. Ако например мен ме интересува пазара на БФБ няма да звъня в някой брокер (той първо може да си няма хал-хабер, печели от комисионни) ами ще се обадя на приятел който е в час. Инвеститор. Брокерът никога няма да каже, не купувайте акции следващите месеци, че нали ще умре от глад ако го каже?.
                        ти как разбираш кой твой приятел е в час ........... ами ако е прекалил с Уикенда , нали може да те подведе......Не съм съгласен ,че човек не трябва да се обръща към специалисти. С това непрекъснато съмнение към тези които може би знаят е доста пагубна ..... то и си личи де ....... ставаме читатели на Уикенд - защото клюките са по интересни.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                          капитал и дневник е хубава медия ( да ме прощават от инвестора) и ще бъде много жалко ако станат парцал с шапка КТБ или ТИМ или ПИБ
                          аха , Прокопиев е по готин собственик, докато Цецо Василев и Тимаджии са разбойници и вестниците стават парцали.................. железна логика.

                          Коментар


                          • Браво Jay, много точно си го написал. Аз ще го синтезирам:
                            Ако искаш да разбереш смисъла на нещата, които се случват, трябва да разбереш кой има полза от тях
                            Мнението не е препоръка за сделки с ценни книжа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
                              ...
                              За имотите знаеш ли защо няма да прочетеш? Писал съм за това, но сега ще повторя. Защото ако кажеш на журналист "напиши статия за имоти", при кого ще отиде той за мнение? В някоя фирма за имоти - А точно от фирмата, никой няма да му каже следното "Цените тук и тук ще падат, по-добре не купувайте следващите 3 години, а тук може и да се качват!" Същото става и с пазара на акции. Ако например мен ме интересува пазара на БФБ няма да звъня в някой брокер (той първо може да си няма хал-хабер, печели от комисионни) ами ще се обадя на приятел който е в час. Инвеститор. Брокерът никога няма да каже, не купувайте акции следващите месеци, че нали ще умре от глад ако го каже?! Кой обаче говори в медиите за акции? Брокери! За валути пък питат някой като Левон Хампарцумян "Какъв ще е курсът на долара господин Хампарцумян?" и той им каканиже... Че от къде ще знае той какъв ще е курса, бе .. Той е банкер.
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                                Уикент и аз си купувам на месеца по 1-2 пъти като се сетя, поне има клюки, други не? Хартиените им издания се скапаха от скука, а интернет изданията им продължават със същата слама. Какво да им чета? За СДС, какво казала някоя пръдла от някоя агенция, как някой чиновник каканиже глупостите написано от ПР агента му или какво казал нам си кой депутат. Че това инфо ли е? Няма новини, днес например ако отвориш сайтовете им, знаеш ли какво става в Китай или Африка? Не! А с петрола? С войната в Конго какво става? Че те журналята ни дори не знаят къде какви войни се водят, с какво се търгува, кой какво търси.. Интересите им се свеждат само до гъза на някой общинар, пък като видят министър се насират и си мислят, че и читателите им са като тях. Да ама те не са и ако няма информация, за какво някой би си дал парите или дори да чете - безплатно? Ти четеш ли рекламните притурки които ти дават на излизане от супера? Аз не освен ако не съм съвсем каталясал от скука. Новините са информация, тя струва пари, а щом няма информация, а само боза пари йок ...... Амин и на тия!
                                През 1992 завърших и започнах работа като журналист в един местен вестник. Циганска история. Журналистите са интелигентни, бедни, смачкани хора, без идея и перспектива за себе си. Много от по-старите кучета си бяха откровени алкохолици. Това ми бяха първите впечатления и затова приключих бързо с тази професия. На следващата година вече имах бизнес, а след още една година започнах да се занимавам с имоти, та досега. Не можеш да очакваш беден човек да се зарови и да те информира за неща, които не са му спуснати като ежедневна задача. Дал Господ информация в нета. Каквото те интересува ще го намериш. Те горките, нямат време, нито интерес, нито полза. Журналистът не става за НИЩО. Не разбира от нищо. Ако го уволнят, не може да си намери дори работа като нощен пазач. А е прочел тонове книги.

                                Сега съм от другата страна. Читател съм, когато имам време. Но понеже времето е малко, чета само това, което става за четене. Интернет е велико нещо! Всеки писател може да пише, но и всеки читател може да си избере четивото. Журналисти като Димитри Иванов, Кеворк, д-р. Тони Филипов и още няколко са уникати и не ми се налага да чета тонове графомании, за да стигна до ценното. Интернет налага нова култура на писането и четенето - селективност. Ние сме бедни хора - като си купим кренвирш от 3 лева килото, трябва да го изядем, нищо че е гнусен. Същото е с вестника, като си дал 1 лев, четеш до края. В Интернет е друго, там е "безплатно". Прескачаш без угризения и нищо не е задължително.

                                От кое време чакам да се появи хубава аналитична статия за пазара на градски имоти. Без лозунги, без личен интерес, просто анализ. Е, няма. Не че не знам какво става, ама друго си е да прочетеш нещо безпристрастно, пък дори и да имам несъгласия.

                                Коментар

                                Working...
                                X