IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изгодно или не е превалутиране на кредит от Швейц. франк в Евро

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да не се даваме

    И аз това мисля да направя, ДА НЕ ИМ СЕ ДАМ.
    Народе за бога, дръж франка.....
    Поне за сега де....

    Коментар


    • Здравейте! Нов съм тук, но също потърпевш от франка. На мен също ми предложиха да се превалутирам.На въпроса на Kgroup: Кредита ти отдавна не е 150К лв. от момента когато франка мръдна от 1.27. Ще стане пак токлова, ако се върне курса.На 20.02 2012 ходих до Пощенска и си поисках разпечатка за евра и лева.Значи нещата се правят по фиксинг.Реалното намаление / 1година -12.48%/ за остатъка 9.05% , ако съм в евра.Ако съм в лева :1г- 8.90%,за остатъка 5.39%. ТОВА СА НАМАЛЕНИЯ, А НЕ РЕАЛНИ ПРОЦЕНТИ. При така направената калкулация излиза, че мога да "върна" времето назад. т.е заковавам се на 1.4847лв, респ.1.3173EUR/CHF- ако съм в евра.Ако съм в лева -1.53лв., респ.EUR/CHF -1.278. Дали тези нива ще бъдат възстановени? Време за размисъл има още,въпроса е дали съм съгласен да купя франкове за винаги на тези нива. Основната ми мисъл винаги е била:Нещо, колкото и хубаво да е ,тикат ли ти го в ръцете, значи е далавера за тях, но не и за нас, значи "измама". Веднъж вече се изработихме през 2008г. предлагам да не се предаваме и да си стоим така във франкове, пък каквото сабя покаже!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ивайло русев Разгледай мнение
        kgroup,мои познати са в подобна ситуация ,немога да ти дам друг съвет освен да търсиш вариант и за увеличаване на собствените ти доходи,както добре знаеш "не са страшни големите разходи а малките приходи".А относно превалутирането мен ако питаш не сменяй базовата валута.Защо не опиташ да ти коригират годишния лихвен процент по текущия кредит като гледам написаното те такива "подаръци" искат да ти направят чак да се разплачеш..Пробвай.
        +1. Колегата е прав, Не вземай подаръци от Данайците

        Коментар


        • kgroup,мои познати са в подобна ситуация ,немога да ти дам друг съвет освен да търсиш вариант и за увеличаване на собствените ти доходи,както добре знаеш "не са страшни големите разходи а малките приходи".А относно превалутирането мен ако питаш не сменяй базовата валута.Защо не опиташ да ти коригират годишния лихвен процент по текущия кредит като гледам написаното те такива "подаръци" искат да ти направят чак да се разплачеш..Пробвай.

          Коментар


          • Гърция фалира на 12 или 23 март

            Според предварително обявените планове на 12 март ще приключи сделката за отписване на 107 млрд. евро от гръцкия дълг. В резултат на това експертите твърдят, че Гърция може да бъде обявена във фалит до края на търговската сесия на Европейския съюз този ден.
            Фалит по плащанията на дълговете на Гърция, с който отчаяно се борят европейските лидери почти една година, ще бъде обявен на 23 март, пише британският журналист Джон Уорд в блога The Slog. Следващия понеделник, 26 март, гръцките банки ще бъдат затворени, след което гръцките финансови власти ще пуснат националната валута – драхмата, казва той. Световните финансови пазари ще реагират на този шок с паника, само банките от Wall Street ще бъдат готови за този обрат на събитията.
            Документът, който определя конкретни дати и подробен план за действие по време на планирания гръцки фалит е в ръцете на ръководителите на чуждестранните отдели за обмен в две големи банки на Wall Street още през януари,“ – казва Уорд. – The Slog има данни от няколко източника, потвърждаващи помежду си съществуването на документа и увереността на топмениджърите, че това е точно плана за действие, а не един от възможните сценарии. Планът уточнява точната дата на фалита- 23 март, когато ще бъде обявен след приключването на търговете.


            ----------------------

            По пазара се носят разни такива слухове.
            Това ако стане факт ще има няколко месечно цунами по валутните пазари.
            Моя съвет и мнение - се покриват с това на НАИВНИК - стой си на франка и не предприемай никакви ходове с превалутиране!
            Ако искаш ги пробвай тези банкстери с един такъв въпрос: Съгласен съм да превалутиране НО в долари! - Още от сега съм сигурен,че те няма да искат!
            А ти си отговаряш с това - в чии интерес е такава сделка!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kgroup Разгледай мнение
              Много сладка е лихвата и както казват шопите - кусам, кусам
              Между другото в момента лихвата на кредита ми е около 7.5 %, вдигнаха ми я на втората година.
              1.Доколкото знам , тази банка е гръцка, но в нея има швейцарско участие. Със сигурност имат достъп до инфо , свързано с франка. Ако се съди по това което ти предлагат, то би следвало франка да поевтинява в следващите години.
              2. Ясно е вече , че се преборва кризата с печатане повсеместно, и Швейцария не е изключение. Така, че със сигурност ще успеят да стабилизират положението минимум за 1-2год.или малко повече Т. е. има вероятност да има отлив от франка за това време, като тези капитали ще се пренасочат в други инвестиции.
              3. Със сигурност си плащал досега предимно лихвите. Главницата ти е намаляла слабо, а те искат да я увеличат.( Да не говорим за плаващия лихвен процент който ще вдигат когато си поискат.) Още едно прецакване. (Със сигурност след няколко години ще имаш ново предложение.)
              4. Според мен е добре да останеш на франкове. За защита може да купиш няколко месечна пут опция EURCHF, ако курса падне под 1.19 и да я затвориш около паритета , ако е достигнат. Можеш и сам да се хеджираш с опции при ИП. Няма да правя реклама

              Коментар


              • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                двойката е Евро/свис. ..така както си го написал да не почне да продава франкове ,че тогава двойна сопа ...
                Хихих, гоУем съм спец. Разбира се че двойката е EUR/CHF

                Коментар


                • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                  Според моите очаквания за движение на пазара, евентуален пробив на 1,20 ще доведе до рязко, но кратковременно поскъпване на франка. Удачен би бил eдин sell stop ордер около 1.1960-65. Демек ако не стигне тези нива кинтите си стоят при брокера. Ако ги стигне, почваш да губиш от кредита но печелиш от позицията, която ти си определяш каква ще бъде. Дали за целия кредит, дали за месечната вноска и т.н.
                  Освен това, ако франкът продължи да пада, не е лошо да пускаш малки позиции Селл в двойката CHF/EUR през 100 пипа например да не преебеш хубавата работа с падането на франка. За това се сещам на първо време

                  Не знам някой бъкет в БГ дали предлага сгодни опции
                  двойката е Евро/свис. ..така както си го написал да не почне да продава франкове ,че тогава двойна сопа ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kgroup Разгледай мнение
                    Добре де няма ли някой от валутната търговия, който да даде една схема за хеджиране на кредита ми към настоящия момент, за да се предпазя от евентуално поскъпване на франка.
                    Според моите очаквания за движение на пазара, евентуален пробив на 1,20 ще доведе до рязко, но кратковременно поскъпване на франка. Удачен би бил eдин sell stop ордер около 1.1960-65. Демек ако не стигне тези нива кинтите си стоят при брокера. Ако ги стигне, почваш да губиш от кредита но печелиш от позицията, която ти си определяш каква ще бъде. Дали за целия кредит, дали за месечната вноска и т.н.
                    Освен това, ако франкът продължи да пада, не е лошо да пускаш малки позиции Селл в двойката EUR/CHF през 100 пипа например да не преебеш хубавата работа с падането на франка. За това се сещам на първо време

                    Не знам някой бъкет в БГ дали предлага сгодни опции
                    Last edited by НАИВHИК; 27.02.2012, 15:50.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kgroup Разгледай мнение
                      Добре де няма ли някой от валутната търговия, който да даде една схема за хеджиране на кредита ми към настоящия момент, за да се предпазя от евентуално поскъпване на франка.
                      ти не четеш какво ти се пише ... ШНБ е сложила лимит на 1,20 евро / франк ..ти на практика си хеджиран... швейцарската банка безплатно ти отвори хедж... Сега ако искаш по предложение на Пощенска можеш да си затвориш цялата сделка и няма да имаш нужда от никакъв хедж.....
                      а ако ти треперят гащите на 1,19 продаваш евро/франк в някой български бъкет при 1:50 левъридж и си с хедж на 1,19 ..само трябва да видиш на бъкета какви са му суапите по отворена къса в евро/свис....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kgroup Разгледай мнение
                        Добре де няма ли някой от валутната търговия, който да даде една схема за хеджиране на кредита ми към настоящия момент, за да се предпазя от евентуално поскъпване на франка.
                        аз съм 90 % сигурна че франка ще започне да пада много скоро

                        Коментар


                        • kgroup, ти не си единствения на който Пощенска Банка е направила това `изгодно` предложение .. аз също имам ипотечен кредит във CHF и получихме същото предложение при абсолютно същите условия .. веднага щом ме осведомиха че Банката ще поема всички разходи по превалутирането, включително нотариалните такси, без да се замисмя отказах,защото няколко пъти се убедих практически в приказката - Too good to be true ..

                          Коментар


                          • Нов въпрос

                            Добре де няма ли някой от валутната търговия, който да даде една схема за хеджиране на кредита ми към настоящия момент, за да се предпазя от евентуално поскъпване на франка.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kgroup Разгледай мнение
                              Много сладка е лихвата и както казват шопите - кусам, кусам
                              Между другото в момента лихвата на кредита ми е около 7.5 %, вдигнаха ми я на втората година.
                              Да си имаме уважението. Кусам казват във Варна

                              Коментар


                              • ха ха

                                Много сладка е лихвата и както казват шопите - кусам, кусам
                                Между другото в момента лихвата на кредита ми е около 7.5 %, вдигнаха ми я на втората година.
                                Last edited by kgroup; 27.02.2012, 14:45.

                                Коментар

                                Working...
                                X