IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Еврозоната експлодира. Нашите медии въвеждат цензура.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • не се тревожете за еу,
    иде краят на дълговата криза,
    глей само как я борят маляките:
    "Гърция ще легализира наркотиците в малки количества
    Гърция ще декриминализира употребата и притежанието в малки количества на всички видове наркотици, съобщи днес министърът на правосъдието Милтиадис Папайоану след приемането на проектозакон от съвета на министрите, предаде "Франс прес", цитирана от БТА."

    Коментар


    • само трагедии от битово естество, чалга и 'стойностни' политици ....
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • И аз това щях да питам. Медиите ни предложиха за пореден път пълно информационно затъмнение, докато Европа се тресе. Да не ни тревожат излишно, може би. Къде по-добре за душевното ни и физическо здраве са натуралистичните криминални хроники.

        Коментар


        • Що не коментирате края на еврозоната, света и още нещо, както намеква Фори в тази тема, ами се занимавате с егото на маранди? Да си направи друга тема - " Величието и неповторимостта на русата ми кратуна".

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
            Не знам, братле ( т.е. ЗНАМ ) от 1999 до 2004 бях топ-компютърен спец, както софтуерно, така и хардуерно и то не само за БГ-стан.

            Тия неща тогава пак ОбразУванието в БГ-стан не ги изучаваше е паралелките си във ВУЗ-овете. После "мащаба" рязко спадна - всеки тъпак, който си е купил Комп, взе да се прави на "разбирач", даже и от 7-ми клас нагоре.

            Нервите, които ми костваше да "вървя" и да оправям лайната на другите, ми бяха до време и отсвирих тотално.

            Още тогава "спорех", че аз не съм "Бог на компютрите", както ме кичеха тогава, но имам телефоните на 'орицата, които могат да решат всеки един проблем по различен казус. Т.е. аз не знам всичко при комп-с и едва ли има чиляк, който да го знае.

            Демек, винаги съм решавал проблеми и то на експертно ниво при 3 правителства и мандата. Тогава се отвратих и повече не искам да чувам за политика, защото тия само "серат" и после друг да им "бърше".

            П.П. Майната им - Чиърс!
            То май всичко,с което се захванеш,в един момент пропада
            Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение

              П.П. Дай конкретен казус и да "нищим", ако искаш - с тия простотии на лична основа си ми ясен, че нямаш хал-хабер, щом и ПейПал изкара "смешници". А, те са от ранг-а на Гугъл и "случайно" ПейПал се появиха 2002 г.

              Та, аз наистина те харесвам, но просто чалъмите на лична основа ги забрави. Понаучи се малко, иначе ще литнеш от системата. Аз мога да те "литна" също - колкото и да ти е "странно". Няма да си ми първия - нито последния, но е криза и разбирам, че ти литнеш ли от сегашното си място, едва ли ще си намериш работа в близките години.

              И, затова съм толерантен, колкото и да ти е странно .... но, ако наистина искаш нещата да станат "лични" - само ми подскажи?
              Марандев,ама хич не ми е интересно житието-битието ти!Смешните ти напъни за заплахи мога да отмина единствено с усмивка
              ПейПал никъде не съм ги нарекъл смешници,по-скоро такива са хората,които си мислят,че това е върха на транзакциитеВ общи линии не е задължително някой да предлага нещо гениално,че да има успех.Понякога и простичките неща,когато са направени като хората носят голям успех.Така че не ми изопачавай думите,ако обичаш.Ама то май всичките ти писания са в тази посока.
              Към теб нямам абсолютно нищо лично,щото не те и познавам даже.А и не изгарям от желаниеНо имам против някой да пише глупости със самочувствието на последна инстанция на истината.
              А отношението ми към теб е изцяло на принципа:"Каквото повикало,такова му отвърнало".Това също може да се провери,ако човек малко се поразрови назад из темите.
              Та понеже споменаваш ЕЦБ,преди време ти бях обърнал внимание да прегледаш(даже цитат ти бях пуснал)как ЕЦБ определя електронните пари и в кой паричен агрегат ги слага.Ама Маранди писател,а не читател.
              И да те светна,че още през 1998 година ЕЦБ публикува Report on electronic money,където разглежда влиянието на електронните пари върху паричната политика и ценовата стабилност.Така че не ми обяснявай глупости,че електронните пари нямали нищо общо с инфлацията!
              Та, с други думи,ще получаваш такова отношение,каквото демонстрираш и ти.Но да си развяваш невежеството няма да позволя.
              Last edited by onufri; 08.09.2011, 09:42.
              Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
                Самата истина , едно ПЦ струваше колкото нова кола (макар и заз-ка) , пък колата малко по-малко от хапартамент. Това няколко години по рано - към 1993 .

                Аз за съжаление си купих ПЦ .

                Интернет-а започна от към 97'ма , ама 1 мбит/с струваше 15к $ месечно (или 5К , забраил съм вече , ама беше много К) . Мобифона струваше към 1000 лева , а сметките към 100-200 месечно. То и сега е така де.

                и от всичкото това най-необяснима ми е сегашната цена на хапартаментите (еле па за 2008-ма) , наемите ми се струва по ниски от тогавашните.
                Не знам, братле ( т.е. ЗНАМ ) от 1999 до 2004 бях топ-компютърен спец, както софтуерно, така и хардуерно и то не само за БГ-стан.

                Тия неща тогава пак ОбразУванието в БГ-стан не ги изучаваше е паралелките си във ВУЗ-овете. После "мащаба" рязко спадна - всеки тъпак, който си е купил Комп, взе да се прави на "разбирач", даже и от 7-ми клас нагоре.

                Нервите, които ми костваше да "вървя" и да оправям лайната на другите, ми бяха до време и отсвирих тотално.

                Още тогава "спорех", че аз не съм "Бог на компютрите", както ме кичеха тогава, но имам телефоните на 'орицата, които могат да решат всеки един проблем по различен казус. Т.е. аз не знам всичко при комп-с и едва ли има чиляк, който да го знае.

                Демек, винаги съм решавал проблеми и то на експертно ниво при 3 правителства и мандата. Тогава се отвратих и повече не искам да чувам за политика, защото тия само "серат" и после друг да им "бърше".

                П.П. Майната им - Чиърс!
                Last edited by marandi; 08.09.2011, 03:05.

                Коментар


                • Самата истина , едно ПЦ струваше колкото нова кола (макар и заз-ка) , пък колата малко по-малко от хапартамент. Това няколко години по рано - към 1993 .

                  Аз за съжаление си купих ПЦ .

                  Интернет-а започна от към 97'ма , ама 1 мбит/с струваше 15к $ месечно (или 5К , забраил съм вече , ама беше много К) . Мобифона струваше към 1000 лева , а сметките към 100-200 месечно. То и сега е така де.

                  и от всичкото това най-необяснима ми е сегашната цена на хапартаментите (еле па за 2008-ма) , наемите ми се струва по ниски от тогавашните.

                  Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                  През 1999 г. се наложи да премина на компютри - 2 броя от тях тогава струваха на около 70% от една гарсониера в топ-център в среден български град.
                  Last edited by SStoilov; 08.09.2011, 02:50.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
                    Абе да ти кажа , някои го четем , та дори и сващаме какво е написал
                    Благодарско, Стоил-чи!

                    В БГ-то мащаба е малък и затова 'орицата си мислят, че кат' се "подкарат" на лична основа с нападки и ще се "оправят" нещата.

                    Пример: Политическите партии - бре в Щати, ЮКей и сие са по 2 водещи сили, а в наш БГ-стан са ..... еба ли ги и аз не ги знам, щот' не ме интересуват поредните нещастници.

                    Чиърс, братле!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                      Един вид,още през 2008 ти стана ясно,че и с животозастраховането на можеш да се справиш,та се наложи да се откажеш.
                      Хубаво е,че ме "открехваш" на такива общодостъпна информация като нивото на спестовност.Така ми спестяваш излишно четене.Аз нямам претенции да съм висока топка,ама ти си толкова спънат,че и с ниската не можеш да се оправиш.Иначе нямаше толкова дълго да ти държи влага скромната ми забележка,че някои неща не са ти хич ясни
                      Аз интернет ползвам от 1998 година,ама това едва ли е толкова важно.Иначе е разбираемо,че помниш каква ти е била заплатата през 1999 година.Все пак с толкова малко пари не ти е било хич лесно.Надявам се сега да си по-добре,но като ти гледам нивото на неразбран блогар силно се съмнявам
                      Да обяснявам нещо на човек,който си мисли,че Пейпал е върха на транзакциите наистина е излишно губене на време.Вече ми става ясно и в какво се изразява "бизнеса" ти.Пък и трябва да призная,че по-добре от теб не мога да го кажа - ти нищо не разбираш от електронни пари...а и не само от тях

                      Бъди здрав и дълги години да ни радваш с хумористичните си писания.Дано само по-малко хора да ти се връзват,че и без туй финансовата култура е ниска и с "учители" като теб съвсем ще я втасаме.
                      Онуфрев,

                      вЕрно голяма смешка ще излезеш, братле

                      Втори курс като бях в Техническия да уча кораби-те и тогава пуснах първата фирма - 1996 г. През 1999 г. се наложи да премина на компютри - 2 броя от тях тогава струваха на около 70% от една гарсониера в топ-център в среден български град. Всичко е "описано" в НАП ( вече ) и е било изрядно винаги!

                      Демек, бяха луди пари. Винаги съм "денсил" на собствен риск, щот' съм в реалния сектор от 1996 г. Прав си, че като се замисля, от 2000 беше номера с Интернета, но електронните пари ЕЦБ ги въведе в 2002 г.

                      Та, какво си ползвал, че не мога да се сетя? И как си го ползвал? Кръстосва кълки пред комп-а и се чуди за какво служи ли?

                      Ами, те и сега 80% от мацките по баМките го правят, демек кръстосват кълки, научили 5 бланки на кръст и им лепнали нЕкво гръмко заглавие от типа: "Специалист ...... еди-какво си".

                      П.П. Дай конкретен казус и да "нищим", ако искаш - с тия простотии на лична основа си ми ясен, че нямаш хал-хабер, щом и ПейПал изкара "смешници". А, те са от ранг-а на Гугъл и "случайно" ПейПал се появиха 2002 г.

                      Та, аз наистина те харесвам, но просто чалъмите на лична основа ги забрави. Понаучи се малко, иначе ще литнеш от системата. Аз мога да те "литна" също - колкото и да ти е "странно". Няма да си ми първия - нито последния, но е криза и разбирам, че ти литнеш ли от сегашното си място, едва ли ще си намериш работа в близките години.

                      И, затова съм толерантен, колкото и да ти е странно .... но, ако наистина искаш нещата да станат "лични" - само ми подскажи?

                      Коментар


                      • Абе да ти кажа , някои го четем , та дори и сващаме какво е написал

                        Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                        Тъй де спря да го поддържаш,щото никой не го чете

                        Коментар


                        • bertram

                          Сумите с които трябва да съкратят бюджетните си разходи са огромни като съотношение към продукта който произвеждат тези държави , задачата е невъзможно да се реши по този начин. Ако се направи то приходите към бюджетите им рязко , също ще паднат с толкова много че припокриването на новия дефицит ще изисква още свиване на разходи и то в сериозна прогресия. В крайна сметка народното недоволство , не само в Гърция но и в Испания , Португалия , Италия и цялата група ще ескалира с непредвидими последствия - гарантирано е. Нищо не може да утихне и да се успокои , а просто предстои един период на почистване на дългове чрез инфлация и обезценка на еврото и от това няма бягане.В момента са позволени и се развиват Понци схеми с продажбите на дългови - ДЦК със забележи фантастична доходност. България сега банките я ошушкват по този начин , тарикати като Пешката държат в банките с чуждестранни собственици у нас пари , които банките със собственици - агенти на съответните държави , защото не е тайна че те са държавна агентура банкерите..харчат за закупуване на високодоходните гръцки..и нам какви си книги , които никой после няма да изплати. Та така - държави и банки сега правят пирамиди ,като има будали които да им дават..И това не е пътя към успокоението , гръцката държава може да фалира , обеднее...но не и гръцките граждани които ще са излапали тези парички...
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Хаххахаха , жестоко ..

                            Или както аз казвам, сега минахме на варианта - гроздето е кисело.

                            Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                            Ми то комай никой не иска да влиза.... ....виж как нашето правителство умело не успя да влезе в Еврозоната, благодарение лично на премиера (това последното винаги следва да се добавя)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                              Накрая, престанах и да поддържам целия блог, поради тъпи нападки без аргументи към случващото се. Демек, писна ми като ви кажа нещо ( безплатно ) какво ще се случи, да ми се изреждат стотици безхаберници да ми обясняват, че пиша глупости.
                              Тъй де спря да го поддържаш,щото никой не го чете
                              Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                                В чилякозастраховането отдавна нЕма пари, братле. От секторите, които най-много пострадаха в БГ-станската криза са строителство и финансово посредничество.

                                Затова и през 2008 г., когато прописах в тоя форум, подсказах, че идва "модата" на кешовицата. Събирайте, каквото можете и го изнасяйте навън, само че чиляк трябва да има идея какво да го прави, ако реши да инвестира.

                                Та, като безрискова форма на спестяване чилякозастраховките си имат своите достойнства и аз никога не отказвам консулт и там, ако някой прояви интерес. Мога да ти го сравня и с баМковите депозити и то точно с 2 изречения и ще видиш, че риска при спестяване в депозити е пъти по-голям от други форми, които баМките предлагат.

                                Сега в момента от макро-гледна точка нивата на спестовност в България взеха да достигат нормалните за развитите икономики, ама и да тръгна да ти го обяснявам защо - ти пак няма да ме разбереш щот' си "ниска" топка, която като се скрие зад една табелка на баМка и си мисли, че е баМкер.

                                Даже ще ти кажа, че точно поради революцията на технологиите и въвеждането на електронните пари, баМките въвеждат системи за транзакции, които ще могат да правят и 'орица с основно образУвание, демек всеки втори хванат от пътя. Та, ти едва ли ще се "пенсионираш" като баМкер, повярвай ми. Ще те "подменят" с по-нов и с по-малко претенции.

                                Понеже този процес вече се извършва, аз нон-стоп си късам нервите с некомпетентни служители, които умишлено подвеждат, защото им се спускат месечни таргети, поради маркетинговия план на баМката.

                                Та, вие "до вчера" не знаехте какво е компютър и интернет, бре като служители, а аз ползвам Интернет от 1999 година и то през няколко линии тогава ( наземна и въздушна с цел сигурност на връзката и месечната такса тогава беше 900$ на месец. През нея година средната заплата в БГ-стан беше 30$, ако не се лъжа. Та, ти ли си чиляка, който да ми казва аз какво разбирам или не разбирам?! ( риторично ).

                                В БГ-стан останаха Банкери в истинския смисъл на думата, които ми се броят на пръстите на едната ми ръка и с тях имам какво да си кажа, но с теб едва ли ....?

                                Мащаба ми на транзакции от години е цял свят да менкам транзакции от точка А, до точка Б, почти всеки ден и то не през БГ-баМки, защото 90% от служителите ви даже не са чували за ПейПал, а камо ли да знаят за какво иде реч, а ПейПал не са единствените и мога да ти сравня предимства и недостатъци с всеки подобен гигант, който оперира в сферата на електронните пари.

                                П.П. Та, обясни ми още един път как аз нищо не "разбирам" отново за електронните пари, плийз
                                Един вид,още през 2008 ти стана ясно,че и с животозастраховането на можеш да се справиш,та се наложи да се откажеш.
                                Хубаво е,че ме "открехваш" на такива общодостъпна информация като нивото на спестовност.Така ми спестяваш излишно четене.Аз нямам претенции да съм висока топка,ама ти си толкова спънат,че и с ниската не можеш да се оправиш.Иначе нямаше толкова дълго да ти държи влага скромната ми забележка,че някои неща не са ти хич ясни
                                Аз интернет ползвам от 1998 година,ама това едва ли е толкова важно.Иначе е разбираемо,че помниш каква ти е била заплатата през 1999 година.Все пак с толкова малко пари не ти е било хич лесно.Надявам се сега да си по-добре,но като ти гледам нивото на неразбран блогар силно се съмнявам
                                Да обяснявам нещо на човек,който си мисли,че Пейпал е върха на транзакциите наистина е излишно губене на време.Вече ми става ясно и в какво се изразява "бизнеса" ти.Пък и трябва да призная,че по-добре от теб не мога да го кажа - ти нищо не разбираш от електронни пари...а и не само от тях

                                Бъди здрав и дълги години да ни радваш с хумористичните си писания.Дано само по-малко хора да ти се връзват,че и без туй финансовата култура е ниска и с "учители" като теб съвсем ще я втасаме.
                                Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                                Коментар

                                Working...
                                X