IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

9-ти Май - Ден на Победата

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Всичко започва през 1933



    на картинката пише от кого...

    Коментар


    • А 2005 нямахте проблем с Ирак и Афганистан...



      А това е от вчера... памет, уважение?!?!

      Коментар


      • SPART

        Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
        Разгеле - ще задам Два Въпроса:

        1)Кой отпусна хартия от Резерва за издаване на парцаливата "демокрация"(която дори беше и ежедневник)?
        2)Във връзка с 1) - какво е общото между главния редактор на въпросната малотиражка и Агенцията за чуждестранна помощ на един леко по-късен етап?

        Ако отговорите ти не ми харесат, директно ще насоча младите да четат Тошо Пейковите "Записки на българския преход" и току-виж,че русофобите сред тях драстично намалеят!
        Пардон - вече го направих,тъй че можеш да не отговаряш!
        Вече многократно съм обяснявал /сигурно е омръзнало на всички/, че 90 % от всичко направено за СДС е дело на Андрей Луканов. Нещо повече, СДС е креатура на Андрей Луканов. Нещо още повече, на Координационен съвет на СДС за негов пръв председател беше предложен Луканов. Предложи го Чавдар Кюранов. Гнусно! И нещо още по-най. Лицето Иван Костов, който на кръглата маса беше от квотата на БСП, беше внедрен в СДС. Печалните резултат всички ги знаем.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дон Карлос Разгледай мнение
          Аз съм пряк участник в тези събития....
          И хайде, моля, стига манипулации, защото има и млади хора, които им вярват.
          Разгеле - ще задам Два Въпроса:

          1)Кой отпусна хартия от Резерва за издаване на парцаливата "демокрация"(която дори беше и ежедневник)?
          2)Във връзка с 1) - какво е общото между главния редактор на въпросната малотиражка и Агенцията за чуждестранна помощ на един леко по-късен етап?

          Ако отговорите ти не ми харесат, директно ще насоча младите да четат Тошо Пейковите "Записки на българския преход" и току-виж,че русофобите сред тях драстично намалеят!
          Пардон - вече го направих,тъй че можеш да не отговаряш!
          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
            Пропуснал си и "присъединяването" на половин Европа, в т.ч. и България към социалистическия блок, както и превръщането в една от двете суперсили.
            Прав си, включил съм само директните анексии (а може би пропускам нещо)... индиректните не ги броя...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
              Някои днешни постове тук ме накараха да направя една проста сметка.

              С колко е разширил територията си СССР в резултат на ВСВ?

              И ето какво се оказва:

              Литва - 66 300
              Латвия - 65 791
              Естония – 45 227
              от Финландия – 36 000
              от Полша – 190 000
              Буковина – 8 097
              Закарпатска Словакия – 12 777
              Бесарабия – 51 000
              Източна Прусия - 36 994
              Тува – 170 000
              Сахалин - 87,100
              и Курили – 10 500

              Общо – 779 786 кв. км. или територия по-голяма от тази на Франция...

              Възможно ли е една "отечествена" война да бъде в същото време и завоевателна?


              Пропуснал си и "присъединяването" на половин Европа, в т.ч. и България към социалистическия блок, както и превръщането в една от двете суперсили.

              Коментар


              • Някои днешни постове тук ме накараха да направя една проста сметка.

                С колко е разширил територията си СССР в резултат на ВСВ?

                И ето какво се оказва:

                Литва - 66 300
                Латвия - 65 791
                Естония – 45 227
                от Финландия – 36 000
                от Полша – 190 000
                Буковина – 8 097
                Закарпатска Словакия – 12 777
                Бесарабия – 51 000
                Източна Прусия - 36 994
                Тува – 170 000
                Сахалин - 87,100
                и Курили – 10 500

                Общо – 779 786 кв. км. или територия по-голяма от тази на Франция...

                Възможно ли е една "отечествена" война да бъде в същото време и завоевателна?

                Last edited by kandid; 10.05.2015, 19:04.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дон Карлос Разгледай мнение
                  За късопаментните или злонамерените се налага с N-ти път да обяснявам:
                  През март 1990 г. , зад гърба на кръглата маса, Андрей Луканов се обърна лично за "помощ" към Ричард Ран и постави всички пред свършен факт. Аз съм пряк участник в тези събития, така че "позволи на българската полиция да знае малко френски", както се казва в един лаф.

                  http://vbox7.com/play:dea38351ca

                  Искам изрично да подчертая, че тогава държавицата ни беше все още беше Народна република България, действаше комунистическото Народно събрание, а Великото народно събрание все още не беше избрано.
                  И хайде, моля, стига манипулации, защото има и млади хора, които им вярват.

                  Доне, а бил ли сте член на БКП?

                  Коментар


                  • Къса памет или злонамереност?

                    Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                    .
                    Това ми припомни годините 1990-92г. когато шепа родни троцкисти(т.е демократи) след като помахаха на площад "Девети Септември" на вайс-президента Дан Куейл решиха,че могат да изпросят от сащ план "Маршъл" за България ...И разбира се,че го получиха, но под формата на "Ран-Ът".Всички виждаме резултата днес - мутрата и плявнята скърбят за македонските милиционерчета без да им дреме,че Малашевци и Бакърена преливат,а на орландовци рекетират.Да не говорим за прованса, където варненския полито-икономически модел придобива масова популярност! Де е сополоф да ми опонира?
                    За късопаментните или злонамерените се налага с N-ти път да обяснявам:
                    През март 1990 г. , зад гърба на кръглата маса, Андрей Луканов се обърна лично за "помощ" към Ричард Ран и постави всички пред свършен факт. Аз съм пряк участник в тези събития, така че "позволи на българската полиция да знае малко френски", както се казва в един лаф.

                    http://vbox7.com/play:dea38351ca

                    Искам изрично да подчертая, че тогава държавицата ни беше все още беше Народна република България, действаше комунистическото Народно събрание, а Великото народно събрание все още не беше избрано.
                    И хайде, моля, стига манипулации, защото има и млади хора, които им вярват.

                    Коментар


                    • Грешка!

                      Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                      При Луканов и при Виденов имаше всякакви простотии - но режим на ток нямаше в буквалния смисъл на думата.
                      Имаше, разбира се, в най-буквалния смисъл. Всеки гледаше часовникът му е да е точен, за да не остане в асаньора.
                      Аз два пъти бях неточен и два път оставах в асансьора за 3 часа. Това беше при Виденов. Разказвал съм за едната случка във форума. Единия път беше в компанията на майка с количка и малко бебенце, което се скъса от рев цели 3 часа. Другия път имаше бременна жена, която за малко да пометне от страх.
                      Тези "демократични" екстри на ограбената до шушка България ще ги помня докато съм жив.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
                        Ето заради такива неблагодарници, не заслужавате никаква признателност...
                        .
                        Това ми припомни годините 1990-92г. когато шепа родни троцкисти(т.е демократи) след като помахаха на площад "Девети Септември" на вайс-президента Дан Куейл решиха,че могат да изпросят от сащ план "Маршъл" за България ...И разбира се,че го получиха, но под формата на "Ран-Ът".Всички виждаме резултата днес - мутрата и плявнята скърбят за македонските милиционерчета без да им дреме,че Малашевци и Бакърена преливат,а на орландовци рекетират.Да не говорим за прованса, където варненския полито-икономически модел придобива масова популярност! Де е сополоф да ми опонира?
                        Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                          Да пускаш и да не пускаш,все тая!На минжеф не му изнася,че ленд-лийза първоначално е насочен към Великобритания!И си пише човека глупости за някви митове,които върлуват само в мътното му подсъзнание...Пък такива като тебе копи-пействат облъчени от омраза,без изобщо да разбират,ама на - пусто демократично сърце не дава покой!А СССР е включен в Програмата на 1.10.1941г.

                          Цялата т.нар.Помощ, донякъде си има нормална(американска) икономическа обосновка.
                          Преведено е от руски автор. Ако искаш да ти намеря оригинала?

                          Не твърдя, че руският автор е обективен.

                          И да донякъде си прав - не ми понасят лъжите и пропагандата на Сталин и ко и затова донякъде съм склонен да му вярвам. Пък и има логика в написаното - особено за останалите митове.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
                            Факи, троли глупости за ватници и прочее, но не се изказвай по сериозни теми, че само ставаш за смях.
                            За смях на кой? На читателите на руска пропаганда и на мързилките?
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дон Карлос Разгледай мнение
                              Това не отговаря на истината. Режим на тока имаше и при Луканов и при Виденов. 3към3.
                              Дори и днес ЕРП-тата заплашват с режим на тока, ако не бъдат удволтворени исканията им за драстично повишение на цената на тока.
                              При Луканов и при Виденов имаше всякакви простотии - но режим на ток нямаше в буквалния смисъл на думата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                                Това звучи смешно в устата на човек който чете само руски пропагандни сайтове.

                                Факи, троли глупости за ватници и прочее, но не се изказвай по сериозни теми, че само ставаш за смях.

                                Коментар

                                Working...
                                X