IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Уиски

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Инвестицията в отлежало малцово уиски е оправдана.Търсенето от Китай и САЩ се увеличи през последните години, но при подобни продукти предлагането няма как да отговори бързо. Не можеш да произведеш 15-годишно уиски за 5 години примерно.
    Лафройг си е сериозна пушилка и е добре да не се започва с него. От пушилките препоръчам Ardbeg 10 и Caol Ila 12. Талискър 10 също е много добро.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
      Лафройг ми е любимото торфено уиски, препоръчвам. 10ката и Quarter cask за парите са суупер, по-старите вече са мн скъпи...

      За инвестиция мисля, че съм закъснял с 10тина години За ром се говори сега, ама тепърва трябва да чета, а няма време за всичко...
      Вчера го пробвах. Добро е. Малко силен начален мирис на дим. Включвам го в колекцията

      Имаше едно дето Мишо го препоръча - Талискър. Тия дни ще го поръчам да го видим как е. И зеленото Джони. Барът е зареден засега.

      За инвестиция - само съхранението ме притеснява.
      Last edited by Selena; 13.03.2021, 18:52.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
        винаги е добра идея и е умно да се инвестира в алкохолец,, говоря за редкажи, скъп и марков алкохол, разни лимитирани серии и ограничени тиражи и бройки.. Ама си е и рисково начинание щото утре мое Голямото Началство да забрани алкохола и да наложи сух режим. Случвало се е вече при краварите в говедарията САЩ и в Русията. И ко прайм тогаз ??
        Наемаш медиум и консултираш Лъки Лучано. Той знае.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
          винаги е добра идея и е умно да се инвестира в алкохолец,, говоря за редкажи, скъп и марков алкохол, разни лимитирани серии и ограничени тиражи и бройки.. Ама си е и рисково начинание щото утре мое Голямото Началство да забрани алкохола и да наложи сух режим. Случвало се е вече при краварите в говедарията САЩ и в Русията. И ко прайм тогаз ??

          Ами тогава цената на твоята колекция ще скочи до небесата. Всички забранени неща са скъпи.
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • винаги е добра идея и е умно да се инвестира в алкохолец,, говоря за редкажи, скъп и марков алкохол, разни лимитирани серии и ограничени тиражи и бройки.. Ама си е и рисково начинание щото утре мое Голямото Началство да забрани алкохола и да наложи сух режим. Случвало се е вече при краварите в говедарията САЩ и в Русията. И ко прайм тогаз ??

            Коментар


            • Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
              Лафройг ми е любимото торфено уиски, препоръчвам. 10ката и Quarter cask за парите са суупер, по-старите вече са мн скъпи...

              За инвестиция мисля, че съм закъснял с 10тина години За ром се говори сега, ама тепърва трябва да чета, а няма време за всичко...
              Да, ромът доста навлезна напоследък. Все повече мои приятели предпочитат него да употребяват на поводи.

              Коментар


              • Лафройг ми е любимото торфено уиски, препоръчвам. 10ката и Quarter cask за парите са суупер, по-старите вече са мн скъпи...

                За инвестиция мисля, че съм закъснял с 10тина години За ром се говори сега, ама тепърва трябва да чета, а няма време за всичко...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                  Никакъв проблем, стига да не членуваш в Дружеството на анонимните колекционери.

                  Той не е анонимен колекционер. Доста общи познати имаме.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                    Да попитам - тук сте все експерти. Това уиски добро ли е?

                    https://www.laphroaig.com/en/
                    Лафройг е пушено уиски и или много го харесваш или въобще не те кефи. Малко е хардкор - марля, болница, асфалт, торф, море. Колекционерска стойност по-скоро не за сега. Въпреки че 15г и 18г имаше до скоро, но изчезнаха.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                      Не виждам, с какво колекционерството му пречи (на пиенето)?
                      Никакъв проблем, стига да не членуваш в Дружеството на анонимните колекционери.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Тези са добри , а някои много изгодни..

                        https://tastingroom.bg/%D0%BA%D0%B0%...YyxwCrilmrR0wY

                        Grant's - реших да го опитам, след като скролвах страничката... Уиски като уиски. Може би малко по-"плътно". Какво означава това? Вариант на усещане. Толкова "разбирам" от уиски и ми е все тая...

                        Иначе, ако тук говорят за инвестиция в уиски, която някой долу не одобрява, тъй като това е питие, мога да кажа, че едното не пречи на другото. Имам познат-колекционер, с пълни шкафове с най-различни бутилки. Това не му пречи постоянно да има от същите (дублиращи) бутилки за консумация...

                        Не виждам, с какво колекционерството му пречи (на пиенето)?

                        Коментар


                        • Японско- нисък сегмент..

                          https://tastingroom.bg/%D0%BA%D0%B0%...1%d0%ba%d0%b8/

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Ето още добри- ирландско..

                            https://tastingroom.bg/%D0%BA%D0%B0%...YyxwCrilmrR0wY
                            Зеленото джони май ще го пробвам анти ковидно ... мерси за инфото

                            Коментар


                            • Добро американско..Нисък сегмент..

                              https://tastingroom.bg/%D0%BA%D0%B0%...8n4JBUheV448Oo

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                                Питай в "кръчмата". Тези тук са инвеститори, а не пияници. Освен ако Киро не знае...
                                Верно бе. И там ще питам. Ма що да не се съчетаят двете работи ...

                                Коментар

                                Working...
                                X