IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Уиски

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Туй беше при мен положението по празниците. Добро съотношение цена / качество.

    По темата с инвестициите, преди години бях намерил 2 бутилки Glen Keith, били или щели да ги затварят, викам си е сега ще ударя кьоравото, ще ги кътам 20 години и поршето готово. Така ми течеше мисълта тогава, вкарваш 100 лева и след време порше... (да бях купил биткойн за тия 100 лева тогава).

    Всичко добре, докато 6 месеца по късно на един запой свърши алкохола, заминаха бутилките, даже не помня добро ли беше...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

      Благодаря ! Пиши когато имаш повече информация. Успех !
      Борсата е catawiki интересното е, че както някой по-долу каза май интересът се е изместил към коняците. Преди имаше уиски секция, а сега са ги набутали в сегмента с коняка и рома.

      Ето линк:https://www.catawiki.com/c/965-rum-cognac-fine-spirits


      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Има една добра он лайн холандска борса за закупуване и продаване на подобни артикули. Не съм проверявала самите производители, което също е вариант за купуване.

        Подобна мисъл ми се върти отдавна в главата и съм на път да я реализирам.
        Благодаря ! Пиши когато имаш повече информация. Успех !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
          От пишещите тук има ли хора реално инвестиращи в уиски ? Аз се замислям да си направя малка колекция с по хубави и скъпи уискита. Ще се радвам да споделите мнение ! А иначе е ясно, че всички обичаме и да го пием !
          Има една добра он лайн холандска борса за закупуване и продаване на подобни артикули. Не съм проверявала самите производители, което също е вариант за купуване.

          Подобна мисъл ми се върти отдавна в главата и съм на път да я реализирам.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            и от Алтерко ще спечеля такова
            Нищо няма да спечелиш от Алтерко (по съвсем тривиални причини).

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
              Да щом се появи и такава тема , ищак за колекциониране и употреба на луксозни марки алкохол.
              Още един сигнал че пазара навлиза в маниина фаза и скоро време бичият пазар ще приключи.
              По дъната нема такива мераци.
              Е по дъната алкохола се консумира да се дави мъката, а не се колекционира ! Бичи пазар при нас не е имало, така че не виждам нещо което го няма как може да приключи ! Ако минем на темата каква кола отива на един инвеститор, тогава трябва да почнем да се притесняваме !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Мне, от басовете трупам в склада - не съм купувал уиски от сватбата насам - все някой мъкне за подарък или загубен бас. не се оплаквам откъм уиски, и от Алтерко ще спечеля такова
                Голям залък лапни, голяма дума не казвай

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                  И какво сега Груев... поради липса на ликвидност, вискиту го пласираш по басове..?
                  Мне, от басовете трупам в склада - не съм купувал уиски от сватбата насам - все някой мъкне за подарък или загубен бас. не се оплаквам откъм уиски, и от Алтерко ще спечеля такова
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Специално з атеб, щото си ми сред любимците, ще ти кажа - имам приятел в Дойчланд, който беше сред сериозните инвеститори точно в уиски (старо, спаециални серии и ала-бала). даже имаха фонд с едни други шматароци (той е на 35), та постоянно хойкаше да търси редки уискита в Япония, Тайланд, Америка, а в Анфлия и Шотландия имаха представител Разпродаде всичко преди 2 години и каза, че няма особен смисъл вече, щото всеки се е набил в нишата, наводнена е, а и реднеците не рпавели особена разлика между уискитата, освен да парадират, че пили нещо за 1000 долара бутилката, примерно.

                    П.С. По стара селска традиция съм купил уискито на годината за 2016 - годината на раждане на дъщерите ми. Не беше нищо особено - канадско ръжено за 50 долара бутилката, но ми седи като спомен. Обичам хубавото уиски, но не и да го държа като сувенир.
                    И какво сега Груев... поради липса на ликвидност, вискиту го пласираш по басове..?

                    Коментар


                    • Да щом се появи и такава тема , ищак за колекциониране и употреба на луксозни марки алкохол.
                      Още един сигнал че пазара навлиза в маниина фаза и скоро време бичият пазар ще приключи.
                      По дъната нема такива мераци.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Специално з атеб, щото си ми сред любимците, ще ти кажа - имам приятел в Дойчланд, който беше сред сериозните инвеститори точно в уиски (старо, спаециални серии и ала-бала). даже имаха фонд с едни други шматароци (той е на 35), та постоянно хойкаше да търси редки уискита в Япония, Тайланд, Америка, а в Анфлия и Шотландия имаха представител Разпродаде всичко преди 2 години и каза, че няма особен смисъл вече, щото всеки се е набил в нишата, наводнена е, а и реднеците не рпавели особена разлика между уискитата, освен да парадират, че пили нещо за 1000 долара бутилката, примерно. Сега се занимава с коняк - под коняк нямам предвид Слънчев бряг, Метакса, арменски шитни и прочие - там бил бизнеса. Поръчах му един коняк с моята година на раждане, но ми каза, че с толкова младо (42 годишно) не се занимава. та ти си знаеш де, аз само споделям опит. Наздраве!

                        П.С. По стара селска традиция съм купил уискито на годината за 2016 - годината на раждане на дъщерите ми. Не беше нищо особено - канадско ръжено за 50 долара бутилката, но ми седи като спомен. Обичам хубавото уиски, но не и да го държа като сувенир.

                        П.П.С. За сватбата ми имаше ракия от моето рождение - 32 годишна към онзи момент, запазена от дядо ми. В негова чест (Бог да го прости) я сложих по масите. Ми не се изпи, народът наблегна на едногодишната ракия на тъста, дбеймисъм и смирноф. Та така
                        Груец мерси за мнението ! Ще се замисля над нещата, не съм тръгнал на сляпо да купувам нищо, но ми допада идеята за малка колекция от качествени и скъпи уискита ! Да са ти живи и здрави дъщерите, аз също съм с две моми !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                          От пишещите тук има ли хора реално инвестиращи в уиски ? Аз се замислям да си направя малка колекция с по хубави и скъпи уискита. Ще се радвам да споделите мнение ! А иначе е ясно, че всички обичаме и да го пием !
                          Специално з атеб, щото си ми сред любимците, ще ти кажа - имам приятел в Дойчланд, който беше сред сериозните инвеститори точно в уиски (старо, спаециални серии и ала-бала). даже имаха фонд с едни други шматароци (той е на 35), та постоянно хойкаше да търси редки уискита в Япония, Тайланд, Америка, а в Анфлия и Шотландия имаха представител Разпродаде всичко преди 2 години и каза, че няма особен смисъл вече, щото всеки се е набил в нишата, наводнена е, а и реднеците не рпавели особена разлика между уискитата, освен да парадират, че пили нещо за 1000 долара бутилката, примерно. Сега се занимава с коняк - под коняк нямам предвид Слънчев бряг, Метакса, арменски шитни и прочие - там бил бизнеса. Поръчах му един коняк с моята година на раждане, но ми каза, че с толкова младо (42 годишно) не се занимава. та ти си знаеш де, аз само споделям опит. Наздраве!

                          П.С. По стара селска традиция съм купил уискито на годината за 2016 - годината на раждане на дъщерите ми. Не беше нищо особено - канадско ръжено за 50 долара бутилката, но ми седи като спомен. Обичам хубавото уиски, но не и да го държа като сувенир.

                          П.П.С. За сватбата ми имаше ракия от моето рождение - 32 годишна към онзи момент, запазена от дядо ми. В негова чест (Бог да го прости) я сложих по масите. Ми не се изпи, народът наблегна на едногодишната ракия на тъста, дбеймисъм и смирноф. Та така
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • От пишещите тук има ли хора реално инвестиращи в уиски ? Аз се замислям да си направя малка колекция с по хубави и скъпи уискита. Ще се радвам да споделите мнение ! А иначе е ясно, че всички обичаме и да го пием !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

                              Иначе съхранението на Лафроайг 15 е безсмислено, стойноста му не се увеличава аритметично, като си седи в бутилката, щом ново такова мога да си го купя от магазина.
                              И не, вино, ракия, уиски и др. не "отлежават" във бутилката, съхранени под наклон със специална температура, влажност и светлина.
                              Така само се запазва първоначалното качество.
                              Даже евтините вина започват да дават фира в качеството след 3-4 год, пише го на етикета на някои от тях.

                              Уискито, което всеки трябва да опита - Macallan 18 Year Cherry Oak 1995 e oколо хиляда евро, спрямо 350 евро за същото такова от миналата година, стойноста се качва само защото първото има етикет със старата година, иначе вкуса е същият.
                              А за който не е наясно със този пазар и е пил само червено Джони и бърбъна Джак, ще му препоръчам най-мекото уиски, 10 годишно и на приемлива цена - Бушмилс, около 30 лв.
                              Цената на на отлежалото уиски се повишава заради нормални пазарни принципи. Търсенето изпреварва предлагането. Примерно, Бушмилс 16 преди 7-8 години спокойно се купуваше по около 65 лв. Сега на промоция пада до 90-95.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Svetlin Разгледай мнение
                                Инвестицията в отлежало малцово уиски е оправдана.Търсенето от Китай и САЩ се увеличи през последните години, но при подобни продукти предлагането няма как да отговори бързо. Не можеш да произведеш 15-годишно уиски за 5 години примерно.
                                Лафройг си е сериозна пушилка и е добре да не се започва с него. От пушилките препоръчам Ardbeg 10 и Caol Ila 12. Талискър 10 също е много добро.
                                Иначе съхранението на Лафроайг 15 е безсмислено, стойноста му не се увеличава аритметично, като си седи в бутилката, щом ново такова мога да си го купя от магазина.
                                И не, вино, ракия, уиски и др. не "отлежават" във бутилката, съхранени под наклон със специална температура, влажност и светлина.
                                Така само се запазва първоначалното качество.
                                Даже евтините вина започват да дават фира в качеството след 3-4 год, пише го на етикета на някои от тях.

                                Уискито, което всеки трябва да опита - Macallan 18 Year Cherry Oak 1995 e oколо хиляда евро, спрямо 350 евро за същото такова от миналата година, стойноста се качва само защото първото има етикет със старата година, иначе вкуса е същият.
                                А за който не е наясно със този пазар и е пил само червено Джони и бърбъна Джак, ще му препоръчам най-мекото уиски, 10 годишно и на приемлива цена - Бушмилс, около 30 лв.

                                Коментар

                                Working...
                                X