IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златен пендар

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
    Предполагам визираш това, отпреди 121 години?
    Статистиката е, че бях писал че 5 г. ще кибичи и затова. Не исках да го повтарям, ама пусто като не казваш се налага да ти поясня.
    Дай линк да видя кръщенката 2-3 гр. за 500 лв. Отделно да е реална сделка.
    Извинявам се, но ако съм фен на Трабант за какво ми е Мерцедес и обратното.
    Да бе 121. Нали съм ти пускал кръщенката, какво се правиш?! Лошоте е, че е пробита, като всяка кръщенка де. Иначе е в идеално състояние. И е 4 грама 23.65 карата. Лева не ми обясни защо да не го чистя с електроди? Нещо става ли му?
    Отделно за мен не е разбирач този дето си мисли, че разбира, а няма нищо, а този дето ги има ценностите и само му задават въпроси разбирачите

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
      Ооооооооооооооо, ти да не си нумизмостатистик
      ??? Та само за голата статистика, ще ти кажа, че съм я купил през 1993г. за 30 деноминирани лева, а сега я гледах в един аукцион /не където пазаруват алчни търгаши/ за 500 лъва.

      П.П. За едното левче от преди 111 г. нищо не пожела да научиш. Мисля, че не си сериозен купувач. Но поне не отрече, че е рядка. А ЯЗЕ Я КЪТАМ!!!
      Предполагам визираш това, отпреди 121 години?
      Статистиката е, че бях писал че 5 г. ще кибичи и затова. Не исках да го повтарям, ама пусто като не казваш се налага да ти поясня.
      Дай линк да видя кръщенката 2-3 гр. за 500 лв. Отделно да е реална сделка.
      Извинявам се, но ако съм фен на Трабант за какво ми е Мерцедес и обратното.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
        Е ОК, няма да я насочвам, кажи все пак откога е на тезгяха, не е заяждане, статистика.
        Ооооооооооооооо, ти да не си нумизмостатистик
        ??? Та само за голата статистика, ще ти кажа, че съм я купил през 1993г. за 30 деноминирани лева, а сега я гледах в един аукцион /не където пазаруват алчни търгаши/ за 500 лъва.

        П.П. За едното левче от преди 121 г. нищо не пожела да научиш. Мисля, че не си сериозен купувач. Но поне не отрече, че е рядка. А ЯЗЕ Я КЪТАМ!!!
        Last edited by LANDLORD 31; 30.05.2012, 21:34.

        Коментар


        • Стана тя каквато стана, разбра се кой чака някой да му сипе нещо на тепсия, без да е наясно със стойността му. Един вид крадеца вика дръжте крадеца.
          Относно познанията ми - не се тревожи, със сигурност са на светлинни години пред теб.
          Нужно ли е за N-ти път да те питам откога продаваш кръщенката?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

            Жека - аз това знам
            А ПишманЛордчето - не го мисли - той с всеки изминал ден е по-близо до МЕЧТАТА:
            СтудиУтУ - всички знаем къде
            Аз накрая може да си купя студиото, ама на френската ривиера, щото вече натам мисля да си продавам нумизматиката. Тука няма купувачи, не само сериозни , но да кажа купувачи въобще. Туканка е пълна трагедия , само бедни и алчни търгаши. Ако сте от София, поне да ви поканя на съботно-неделния битак. Там да изпием по бира и да видим брата ром дали не продава нещо, което не му знае стойността!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
              Шъ мЪ Прощавате - Ъмъ що е то ПЕНДАР
              ПЕНДАРА - нашите прабаби и прадядовци са казвали на така наречените Турски ПЕТОЛИРИ! т.е 500 коруша!!!
              Лирата (100 коруша) е 7,21 гр. 22 карата
              ПетоЛирата (500 коруша) е 36 гр. 22 карата
              ПЕНДАР идва от Гръцкото Пента (пет) - как се е омешало в нашия език Гръцката цифра с Турската парична система за мен е неясно - но пък нали затова сме си уникални
              Та нашите прадеди това са разбирали под ПЕНДАР Тъй като монетата е с доста голям диаметър (сега не ми се мери за да посоча точно колко) се възприело всяка мома като се появи на седЕнката с по-голямЪЧка монета и другите да викат - МАЛИИИ КВА ГОЛЕМА ПЕНДАРА
              А междувремено почват да се появяват и други монети с подобен диаметър - но доста по тънки (и по-леки съответно) Има Австрийски такива, тази за кръщенето и т.н.
              НО ПЕНДАРАТА СИ Е САМО ЕДНО 500 КОРУША 36 ГР. 22 КАРАТА
              та така ..........
              Копирах ти поста, не защото има нещо умно в него, но там поне пише какво е пендар, щото ЖЩеката, цял живот се занимава с нумизмо, а не знае що е пендар!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                Не я насочвай , щото тя търси цена на материал, а аз си търся студиото
                Е ОК, няма да я насочвам, кажи все пак откога е на тезгяха, не е заяждане, статистика.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                  Ами ако е кръщенка ще я насоча към един "познат". Дано има студио в Слънчев бряг, че иначе спукана работата.
                  Иначе под пендар, какво да ти обяснявам...
                  P.S.: Откога я пусна кръщенката за продан?
                  Не я насочвай , щото тя търси цена на материал, а аз си търся студиото

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                    Е, точно това реших да спестя на Лорда, да не го затормозявам, пък ти...Има и известни допълнения, но пак ще гледам да не го натоварвам.

                    Жека - аз това знам
                    А ПишманЛордчето - не го мисли - той с всеки изминал ден е по-близо до МЕЧТАТА:
                    СтудиУтУ - всички знаем къде
                    remember remember the fifth of november

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                      Шъ мЪ Прощавате - Ъмъ що е то ПЕНДАР
                      ПЕНДАРА - нашите прабаби и прадядовци са казвали на така наречените Турски ПЕТОЛИРИ! т.е 500 коруша!!!
                      Лирата (100 коруша) е 7,21 гр. 22 карата
                      ПетоЛирата (500 коруша) е 36 гр. 22 карата
                      ПЕНДАР идва от Гръцкото Пента (пет) - как се е омешало в нашия език Гръцката цифра с Турската парична система за мен е неясно - но пък нали затова сме си уникални
                      Та нашите прадеди това са разбирали под ПЕНДАР Тъй като монетата е с доста голям диаметър (сега не ми се мери за да посоча точно колко) се възприело всяка мома като се появи на седЕнката с по-голямЪЧка монета и другите да викат - МАЛИИИ КВА ГОЛЕМА ПЕНДАРА
                      А междувремено почват да се появяват и други монети с подобен диаметър - но доста по тънки (и по-леки съответно) Има Австрийски такива, тази за кръщенето и т.н.
                      НО ПЕНДАРАТА СИ Е САМО ЕДНО 500 КОРУША 36 ГР. 22 КАРАТА
                      та така ..........
                      Е, точно това реших да спестя на Лорда, да не го затормозявам, пък ти...Има и известни допълнения, но пак ще гледам да не го натоварвам.

                      Коментар


                      • Що е ПЕНДАР

                        Шъ мЪ Прощавате - Ъмъ що е то ПЕНДАР
                        ПЕНДАРА - нашите прабаби и прадядовци са казвали на така наречените Турски ПЕТОЛИРИ! т.е 500 коруша!!!
                        Лирата (100 коруша) е 7,21 гр. 22 карата
                        ПетоЛирата (500 коруша) е 36 гр. 22 карата
                        ПЕНДАР идва от Гръцкото Пента (пет) - как се е омешало в нашия език Гръцката цифра с Турската парична система за мен е неясно - но пък нали затова сме си уникални
                        Та нашите прадеди това са разбирали под ПЕНДАР Тъй като монетата е с доста голям диаметър (сега не ми се мери за да посоча точно колко) се възприело всяка мома като се появи на седЕнката с по-голямЪЧка монета и другите да викат - МАЛИИИ КВА ГОЛЕМА ПЕНДАРА
                        А междувремено почват да се появяват и други монети с подобен диаметър - но доста по тънки (и по-леки съответно) Има Австрийски такива, тази за кръщенето и т.н.
                        НО ПЕНДАРАТА СИ Е САМО ЕДНО 500 КОРУША 36 ГР. 22 КАРАТА
                        та така ..........
                        remember remember the fifth of november

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                          Естествено , че има предвид "кръщенка"
                          Ами ако е кръщенка ще я насоча към един "познат". Дано има студио в Слънчев бряг, че иначе спукана работата.
                          Иначе под пендар, какво да ти обяснявам...
                          P.S.: Откога я пусна кръщенката за продан?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                            Какво визирате под златен пендар?
                            Има Фердинандови пендари по 12-13 грама, има кръщенки по 2 до 15-16 грама, има и махмудии, от 0.3 та до 4-5 гр.?
                            Естествено , че има предвид "кръщенка"

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Toniilna Разгледай мнение
                              Интересува ме може ли да се намери стар златен пендар, който да купя за бебе?
                              От къде и каква е цената?
                              Интересува ме като стойност злато, не нузметична стойност.
                              Какво визирате под златен пендар?
                              Има Фердинандови пендари по 12-13 грама, има кръщенки по 2 до 15-16 грама, има и махмудии, от 0.3 та до 4-5 гр.?

                              Коментар


                              • златен пендар

                                Интересува ме може ли да се намери стар златен пендар, който да купя за бебе?
                                От къде и каква е цената?
                                Интересува ме като стойност злато, не нузметична стойност.

                                Коментар

                                Working...
                                X