IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЕЛАНА, TBI или ОББ взаимни фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бяха прозрачни до 2009-2010, тогава правеха месечен бюлетин и посочваха топ5 позициите си поне. След това съкратиха персонал и спряха да публикуват инфо за инвестициите - правят някакви общи разкази за пазара вече! Непрекъснато ми афишираха че при тях дошъл да работи някакъв шеф от Албена ИХ(ще кажеш че този разфокусиран холдинг пък е постигнал някакви фамозни успехи, ама това е друга тема). Как да нямат я ги виж хубавците

    а активите във фонда намаляват вече са 1,7млн

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      ...
      От друга страна съм приятно изненадан от прозрачността на Елана - вече втори месец получавам пълна справка с всички позиции от портфейла на фонда - портфейла ми харесва БРАВО!!!
      TBI не са зле откъм прозрачност (при некои приятели е доста зле), но не си спомням инфо да са държали пари точно в КТБ, спомням си, че имаха акции там преди години. Напуснах ги по точно посочените от теб причини и - както се вижда - основателно, защото депозита не се оказа дори сигурна инвестиция ..
      Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

      Коментар


      • Прехвърлих малка сума която държах в TBI Dynamic още от 2008 в Елана Балансиран Еврофонд. Разочаровах се от факта че рисковия фонд на мениджмънта управляващ парите на ПФ Доверие е набухал 20% от парите си(ми) на депозит в КТБ!!! Представих си какво ще стане с последните останали във фонда и неизтеглили инвестицията си, когато банката фалира , защото ако сега загубата е 20% с изтеглянето на ср-ва от фонда и намаляване на активите му тези 20% ще се увеличават за оставащите на влака. Оказа се че по закон ср-та на ВФ в депозити не са гарантирани дори и до 200К!!!

        От друга страна съм приятно изненадан от прозрачността на Елана - вече втори месец получавам пълна справка с всички позиции от портфейла на фонда - портфейла ми харесва БРАВО!!!
        Last edited by tony1975; 05.11.2014, 08:52.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от НЕСТОР
          Учасник съм и в ЕЛАНА и в TBI мнението ми е пристрастно, но все пак в TBI се справят доста по-добре.
          TBI - Динамик
          07.09.2005 - 10.20 лв
          01.10.2006 - 11.21 лв
          Доходност за периода: 9.90%

          ЕЛАНА Високодоходен фонд
          01.09.2005 - 95.88 лв
          01.10.2006 - 111.22 лв
          Доходност за периода: 16.00%

          Ти Би Ай Комфорт
          27.12.2005 - 10.15 лв
          02.10.2006 - 11.0107 лв
          Доходност за периода: 8.48%

          Ти Би Ай Хармония
          27.12.2005 - 10.20лв
          01.10.2006 - 11.0192 лв
          Доходност за периода: 8.03%

          Елана балансиран евро фонд
          01.01.2006 - 99.06 лв
          01.10.2006 - 108.58 лв
          Доходност за периода: 9.61%

          Коментар


          • Учасник съм и в ЕЛАНА и в TBI мнението ми е пристрастно, но все пак в TBI се справят доста по-добре.

            Коментар


            • [quote="nide"]
              Първоначално изпратено от sunshine
              izvini me - prosto za informacia pitam - na BenchMark Fond 2 dohodnostta ot nachaloto na tazi (2006) godina poslednia mesec se dviji : ~45-49%
              БенчМарк Фонд-2
              Дата на стартиране: 01 Март 2006 г.
              02.03.2006 Емисионна стойност (продава) - 97.87 лв
              14.11.2006 Цена на обратно изкупуване (купува) - 128.209 лв
              Доходност за периода 02.03.2006 - 14.11.2006: 31 %

              - - izviniavam se - ne biah smiatal lichno dohodnostta - citirah dohodnostta koiato e napisana na tiahnata stranica - sushtata kum koiato vodi i link-a koito si past-nal!

              interesno e za Capman Capital fonda naistina kak pochti cialata 2005 ne mrudna poziciata i beshe okolo 14 BGN a proletta na 2006 skochi napravo na 17 i tn. - bih se radval niakoi koito e sledil detailno protfeila da spodeli na koi pozicii se dulji tova??

              - do kolkoto ima znachenie - nabludavam che Adv Invest pravi dobra dohodnost suizmerima s indexite
              - v predishnia kapital mnogo detailno biaha predstaveni vsichki fondove i pomnia che sred nai-dohodnite biaha i agresivnite fondove na Standard i na DSK - ako imate prilojenieto tam ima pulna informacia!

              pozdravi!

              Коментар


              • Категорично ОББ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sunshine
                  izvini me - prosto za informacia pitam - na BenchMark Fond 2 dohodnostta ot nachaloto na tazi (2006) godina poslednia mesec se dviji : ~45-49%
                  БенчМарк Фонд-2
                  Дата на стартиране: 01 Март 2006 г.
                  02.03.2006 Емисионна стойност (продава) - 97.87 лв
                  14.11.2006 Цена на обратно изкупуване (купува) - 128.209 лв
                  Доходност за периода 02.03.2006 - 14.11.2006: 31 %
                  източник: http://www.benchmark.bg/bg/index.php...phics&FondID=2

                  Коментар


                  • Много ясно, че Бенч като имат три фонда поне единия ще им е по-силен от средното за пазара. За над 40% инфото обаче е силно манипулируемо. Трябва да се има предвид, че те са започнали публичното си предлагане с 3-4% под номинала, тъй като са губили в началото.

                    Коментар


                    • Никой никога и никъде не би се погрижил за парите ви със същата загриженост и отговорност, с която бихте го направили вие.

                      Коментар


                      • viva KD

                        Балансирания и агресивния фонд на КД Инвестмънтс инвестират част от активите си в зад граница,видно е от отчетите им,който са публично достояние.Имат ЦК на Deusche Telekom,BNB Paribas,BMW и някои Румънски компании.Аз съм при тях и съм напълно доволен от доходността им,от 10 до 17 % при тези два фонда от началото на годината.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ОК
                          Тук май пак го обръщаме на реклама. Бенч не са най-добре в нито едно отношение.

                          izvini me - prosto za informacia pitam - na BenchMark Fond 2 dohodnostta ot nachaloto na tazi (2006) godina poslednia mesec se dviji : ~45-49%

                          naistina chestno iskam da razbera tova za horata ot foruma losha dohodnost li e?

                          Коментар


                          • По мое мнение ЕЛАНА са достатъчно коректни и фондовете им са с достатъчно висока доходност. Но и на мен би ми било интересно кои са фондовете инвестиращи в чужбина.
                            Let's talk about sex.

                            Коментар


                            • Не споменавате фондовете на Райфайзен, все пак зад тях стои толкова солидна институция а са и едни от най-активните на БФБ. Аз си инвестирам сам на борсата, но на мой познат препоръчах балансирания на Райфа и той влезе преди месец с 15к. Доволен е че вече има 15 500 лв
                              Все пак него го е страх много от пирамиди и ме помоли да му препоръчам стабилна институция, а не толкова висока доходност.

                              Коментар


                              • Тук май пак го обръщаме на реклама. Бенч не са най-добре в нито едно отношение.

                                Коментар

                                Working...
                                X