IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЕЛАНА, TBI или ОББ взаимни фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Дайте фондове дето инвестират в чужбина. Доколкото разбрах на Бенчмарк инвестират в БГ, пък и честно казано постигнатия доход изобщо не ме впечатли......

    Какво мислите за Фондовете на Пайнър коите се представляват от Булбанк в БГ?
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • за Бенча виж доходността на Ф2, за Ф1 мисля че е добре за балансиан портфейл, би било притеснително ако е много висока. А третия няма как да постигне резултати при тези цени на АДСИЦ

      Коментар


      • хаха, може би си прав. В такъв случай продавай активите, чиято цена се покачва. При участието в колективна инвестиционна схема, разчиташ основно на менджмънта на сьответния фонд. Смятам, че е логично да се довериш на такъв, показал стабилни резултати в предходни периоди. Естествено трябва да се запознаеш и с портфейла на фонда, но ако избраните активи носят доходност по-ниска от пазарната, по-добре да се играе като индивидуален инвеститор. Това ако говорим за рисков фонд, инвестиращ предимно в акции. За балансиран или консервативен портфейл трябва да се вземат предвид и доходността на инструментите с фиксиран доход. По тези показатели изброените от мен фондове са си номер едно

        Коментар


        • За Капман съм съгласен, че имат крайно рисков портфейл. Бенча - като доходност са много зле.

          Коментар


          • Правенето на прогнози, екстраполирайки минали резултати в бъдещи тенденции е най-често срещания метод за прогнозиране. И най-неточния. Така, че ако искайте си правете изводи за бъдещата цена, гледайки досегашното и развитие, но най-вероятно те ще бъдат абсолютно погрешни.

            Коментар


            • абе какво пишете глупости не разбирам, като погледнете доходността, постигната от фондовете ви е напълно достатьчно да вземете решение. Фондовете на Бенча и може би Капман са най-добрите. За капман не сьм сигурен тъй като позициите са им доста спекулативни и заявка за голям обем обратно изкупуване ще бъде трудно изпълнима. А бенчовете къртят кочината. Факт

              Коментар


              • Фондовете за чужбина определено са единствения смисъл да инвестираме в такива схеми (става въпрос за тези от нас, които си търгуваме активно на БФБ). Аз виждам на този етап фонда на Статус и новия фонд на Адванс като перспективни, но още не съм инвестирал. Има ли някой, който вече го е направил?

                Коментар


                • fondovete na KD Investments investirat 4ast ot aktivite si navun, no az li4no ne vi gi preporu4vam.

                  Коментар


                  • споделете верно за фондовете инвестиращи в чужбина

                    Коментар


                    • За мен темата ще е по интересна в друга посока.
                      Така или иначе повечето от нас търгуват на БФБ и имат представа за състоянието на пазара и не се нуждаят от колективни схеми на инвестиране в България.
                      По интересно би било да класираме такива български схеми инвестиращи на чуждите пазари, аз лично отдавна мисля да диверсифицирам една част от активите си в чужбино на не се чувствам достатъчно компетентен в това направление... ...
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ОК
                        Защо си се спрял точно на тези трите? Малко странен избор.
                        Много странен - точно тези три УД биха били последни в моята класация!

                        Иначе ако ми сложат пистолет на главата и трябва да избирам от тях - това би била Елана.

                        Коментар


                        • Защо си се спрял точно на тези трите? Малко странен избор.

                          Коментар


                          • ами шом симпатизираш ....... а доходността и условията сравнява ли, или не

                            Коментар


                            • ЕЛАНА, TBI или ОББ взаимни фондове

                              Имам мнение, но честно казано се нуждая от подкрепа на собственото ми такова. Симпатизирам на ЕЛАНА. Какво е вашето мнение по въпроса. Благодаря предварително.
                              23
                              ЕЛАНА
                              65.22%
                              15
                              TBI
                              4.35%
                              1
                              ОББ
                              30.43%
                              7
                              Не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.
                            Working...
                            X