IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глобалното затопляне мит или реалност?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Pyramid, те го напомпват тока като го подават в момент на смяна на посоката на магнитното поле, понеже трудно поема ток. Това което са разбрали е че неутроните могат да увреждат полупроводникови преходи и ако те са с размер нанометри може да стане с много малко неутрони, които хора няма и да усетят дори. По точно ще ги усетят като спре всичко електронно, гордоста на съвременната антицивилизация. Разбрали са че сме доста уязвими, точно за войни, военни съюзи.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • mikomikov , ти още ли не си разбрал че електромобилите както са направени са недоразумение, а китайците са се нахвърлили да го муртиплицират. Те са еко катастрофа с много голям замърсяващ фактор. Много малко автомобили е полезно да са електромобили. Батериите за да се произведат много мръсотия и ако не се използват максимално са катастрофа. На тях толкова им пука че дори не ги правят с предварително заложено евтино рециклиране да са създадени автомати които да ги разглобят, електродите да се почистят механично от слоевете материал и той много по лесно без голям разход на енергия да се рафинира. Бързат да не изпуснат печалбата.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
        Мисля, че ти се губи смисъла на използването на тиристора в пусковата схема на токамака. Какво ЛИ регулира този елемент с три P-N - прехода?

        Ти журналистите не ги закачай - те толкова си знаят, ами, попрочети нещо повече и ще си обясниш защо токамакът използва токове за задвижване на плазмата през корпуса си ("поничката") и как- и защо се регулира захранването.

        И не се прави на ученичка! Зная, че го можеш.
        Точно в свеъхпроводяща намотка, И ДА ИСКАШ, не можеш да вкараш или да изкараш "просто така" гигантските токове, дето могат са протекторат, т.к. тя, е еквивалент на БЕЗКРАЙНА самоиндукция, Безименни. Другаде в заринато кучето.

        Коментар


        • https://carmarket.bg/drugi/kogato-pa...omobilite-9349

          Мъск дарява $45 млн. на Тръмп..., но все пак Тръмп щял да премахВА субсидиите! Тръмп да не е изгубил връзка с "главния", или китайците - от другата страна - също плащат и трябва да се търси "баланса"?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            На така наречените "свръхпроводящи магнити", ИМЕННО НАМОТКИТЕ СА СВРЪХПРОВОДЯЩИ. Някой дреме и не внимава. И гълта всякакви глупости, публикувани от невежи "журналисти"

            Мисля, че ти се губи смисъла на използването на тиристора в пусковата схема на токамака. Какво ЛИ регулира този елемент с три P-N - прехода?

            Ти журналистите не ги закачай - те толкова си знаят, ами, попрочети нещо повече и ще си обясниш защо токамакът използва токове за задвижване на плазмата през корпуса си ("поничката") и как- и защо се регулира захранването.

            И не се прави на ученичка! Зная, че го можеш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение



              Можеш да зададеш въпроса си към учените в университета. Също - можеш и да оспориш някоя научна степен (ако имаш основания за това).

              Но, мисля си - нещо ги бъркаш двата щата: ти споменаваш "СВРЪХпроводници", а ТЕ ТИ говорят за свръхпроводящи магнити, НО И за "теристорите, включени в демпфиращата верига, която предпазва свръхпроводящите магнити"...

              Оставам с впечатлението, че тия (малко) са те изпреварили в познанията си в областта...

              Задай си въпросите и към Супертрейдъра. Сигурен съм, че има мнение, но неоснователно скромничи..., или ПОНЕ чака, за да го почерпиш.... така де, може да си има девиз - нещо от вида: "За мерси - не ме търси!"...


              На така наречените "свръхпроводящи магнити", ИМЕННО НАМОТКИТЕ СА СВРЪХПРОВОДЯЩИ. Някой дреме и не внимава. И гълта всякакви глупости, публикувани от невежи "журналисти"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                ...абе, не бяха ли отСВРЪХпроводници тези електромагнити?


                Можеш да зададеш въпроса си към учените в университета. Също - можеш и да оспориш някоя научна степен (ако имаш основания за това).

                Но, мисля си - нещо ги бъркаш двата щата: ти споменаваш "СВРЪХпроводници", а ТЕ ТИ говорят за свръхпроводящи магнити, НО И за "теристорите, включени в демпфиращата верига, която предпазва свръхпроводящите магнити"...

                Оставам с впечатлението, че тия (малко) са те изпреварили в познанията си в областта...

                Задай си въпросите и към Супертрейдъра. Сигурен съм, че има мнение, но неоснователно скромничи..., или ПОНЕ чака, за да го почерпиш.... така де, може да си има девиз - нещо от вида: "За мерси - не ме търси!"...



                Коментар


                • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                  Не разбирам това какво отношение има към каквото и да е. Високоенергетични неутрони (14MEV) предизвиквали дефекти в полупроводници... Не знам защо не съм нито стъписан, нито дори леко учуден.
                  При облъчване с неутрони, атоми от силиция постепенно се превръщат във фосфор. Фосфорът е от 5-та група, сиреч, донорен примес. Съответно, освен увеличаване концентрацията на електрони, се вдига и времето на живот на токоносителите, стеснява p-n преходът, и може да се стигне до отказ за изключване на тиросгорите при преминаване през нулата (100 пъти в секунда) и голям БАБАДУМ. За капак, там потоците от радиация са милиони (да не е и повече) пъти над нормалния фон а значи, отказите са с милиони пъти по-вероятни от при нормална обстановка. Мазалото е пълно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение

                    Дори ДА СМЕ "леко учудени", търсим отговор на онова, което по някакви причини не разбираме..

                    Не разбирайки идеята на налагащите ни "зелената" енергия, аз си обяснявам част от нещата така: свръхпроводящите магнити участват в процеса (осигуряват "прибирането" на плазмата в централната част на "поничката" (пардон на токамак-а)... Защо? Защото стените му няма да издържат на високата температура.

                    Е, въпросните полупроводници са част от веригата.

                    Сигурно може да се обясни много по-пълно.
                    ...абе, не бяха ли отСВРЪХпроводници тези електромагнити?
                    Last edited by Pyramid; 07.08.2024, 20:25.

                    Коментар


                    • Към 600 милиарда евро трябвали през следващите 6 години за мрежата за електромобили в ЕС. Покрай тази криза и бюджетни дупки тези пари няма откъде да ги набавят.
                      Това оборудване не се произвеждало в Европа, ще се внесе от Китай и там ще изкарат половин трилион.
                      Last edited by supertrader; 07.08.2024, 18:54.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                        Не разбирам това какво отношение има към каквото и да е. Високоенергетични неутрони (14MEV) предизвиквали дефекти в полупроводници... Не знам защо не съм нито стъписан, нито дори леко учуден.
                        Дори ДА СМЕ "леко учудени", търсим отговор на онова, което по някакви причини не разбираме..

                        Не разбирайки идеята на налагащите ни "зелената" енергия, аз си обяснявам част от нещата така: свръхпроводящите магнити участват в процеса (осигуряват "прибирането" на плазмата в централната част на "поничката" (пардон на токамак-а)... Защо? Защото стените му няма да издържат на високата температура.

                        Е, въпросните полупроводници са част от веригата.

                        Сигурно може да се обясни много по-пълно.
                        Last edited by mikomikov; 07.08.2024, 16:48.

                        Коментар


                        • Pyramid, карат по 6 000 км на година, няма смисъл да е електричка. Те ако си вземат хибрид с малка батерия 10киловатчаса ще карат само на ток стига да има къде да заредят. И 10 киловатчаса се зареждат за час на бавна станция. Само че няма пари народа да си купи нови коли. Американците ги гледам и те карат някакви бангии, нали имат пари колкото искат, да раздадат на хората за по един нов хибрид поне.
                          Ще вдигнат народа с тези прегледи на колите, а нахалството да задължат всички да си хвърлят над 15 годишните коли..работата върви на бунт.
                          Маса гори изгоряха, маса СО набутаха в атмосферата, те за колите се сетиха. Тя идеята е да се продадат нови коли, с какво ще ги купи народа новите коли ? А и ние нито една кола не произвеждаме, какъв ни е на нас интереса..
                          Last edited by supertrader; 07.08.2024, 16:11.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
                            https://www.kaldata.com/it-%D0%BD%D0...82-501715.html

                            Нови постижения в правилната посока.


                            Не разбирам това какво отношение има към каквото и да е. Високоенергетични неутрони (14MEV) предизвиквали дефекти в полупроводници... Не знам защо не съм нито стъписан, нито дори леко учуден.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Как мислиш, мрежа с много мощни зарядни станции които да са насякъде по дефолт не може да се направи чисто технически. Понеже и метан не може да се закара навсякъде и ще го карат в бутилки до зарядната станция.
                              Метанът върви потръбитр от газовата компания. Няма.да стане отведнъж но, все някога, ще

                              Коментар


                              • https://www.kaldata.com/it-%D0%BD%D0...82-501715.html

                                Нови постижения в правилната посока.

                                (моля, ако ще коментираме, опонентите да са по темата, след като имаме началните си - специфични - познания за термоядрения синтез, а не най-общо да опонираме с "компетентни" препратки и аналогии с темата за ... краставицата и краставичаря, който ни ги пробутва неусетно...)


                                Коментар

                                Working...
                                X