IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глобалното затопляне мит или реалност?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    По идея е ясно, че се полива. Обаче, източниците на вода като пресъхват, какво правим? За огромни площи, вече няма вода и проблемът не е само заради разрушените поливни системи. Тук, дори те и да са налице, няма с какво да ги захраниш, схващаш ли?
    Кои източници на вода пресъхват?МОСВ издава ежедневно бюлетин за нивото на язовирите в България. И към днешна дата са пълни на 53.3 процента. Ама краят на август е периода от годината, когато нивото ВИНАГИ е най-ниско.Тепърва ще има есенни дъждове и сняг през зимата. Така че след няколко месеца ще се понапълнят.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
      Очаквах подобна твоя ПРОИЗВОЛНА теза.

      Метрологията и техническите измервания - с които "атакуваш" един юрист - е произволна теза, която НЕ ИЗЧЕРПВА ДОРИ 5 % от смисъла на "твоята " теза и на ВАШИТЕ дебати.

      Твоят опонент (Вергил) замълча, защото правилно оцени твоето перчене във форума, което е подплатено с прекалено рехави знания в много от областите, в които се включваш.

      Ясно е защо търсиш образование и компетентности от твоите опоненти. Когато разбереш, че опонентите се развиват в различна област от твоята - веднага хвърляш някакъв термин - който НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да изчерпва темата, а не е така популярен сред хората. (това е истината, ако мислиш, че хората тук не я разбират!)

      А, да - също имаш и кой да "замазва" всички гафове след теб, което отношение услужливо връщаш, когато другият сгафи.... За вас няма никакво значение, че хвърляте тук откровени глупости, за които ВСЕКИ научен съвет, който държи на реномето си - би ви шкартирал от раз.

      Защо не развиете тезите си на подходящо място - това е непонятно. Очевидно е, че научни титли и участия в международни научни форуми - не са ви необходими. Нямате реално с какво да участвате...

      Инвестиционен форум си е различно...
      НАИСТИНА ли мислиш че, поведението на стара недоклатена мома е оптималното за теб? Щото, ако тъй, кой съм аз, че да споря? Виж, за "образованието", илигрешно си ме разбрал, или съвсем не си затова, да поясня - а също, и за Протокола:
      1. АЗ СЪЩО НЕ СЪМ ЗАВЪРШИЛ специалност "метрология". (По щастливо стечение на обстоятелствата обаче, в техникума, имаше предмет "електрически измервания" и "лаборатория ел.измервания", а в ТУ имаше предмет "метрология". Та, ТАМ се разясняват ред моменти като точност, грешки, методи и т.н.и един просветен човек знае че, нещо, отчетено по някакъв начин, винаги - ако и да дава някакви числени стойности - се намира "някъде там" и то, с определена ВЕРОЯТНОСТ, докато, от един неподготвен човек, нещата се възприемат опростено : " колкото показа уредът - толкова е". И човекът, в случая. Вергилчо, с чиста съвест, се бори за това, което вижда : Някъде в.медиите, някой вписал някакви стойности и той, ги мисли за истински. ДА, АМА НЕ, както се оказва, той няма (ше?) представа че, едно е да го видиш на екрана, други са ФАКТИЧЕСКИТЕ стойности. Пък и да не забравяме че, И ТЯХ, ПРЕДХОДНИТЕ ДАННИ, СЪЩО НЯКОЙ ГИ Е ВЗЕМАЛ, ОТЧИТАЛ...И ТОЙ, "НЯКАК". А ние, да се хващаме за гушите за толкова несигурни неща, че и капитални изводи да правим, ами просто, не е редно.
      2.Вергилчо се бори мъжки, каквото и да казва някой. Не си спомням да съм "хвърлял теми" а, звания и титли не ме впечатляват. Защо? Ами напоследък, те така олекнаха, да ти се дореве. Всеки втори - "професор" но, само номинално. Преписвачи, плагиати, безпогрешни цитатори-митатори а, като ги разтръскаш - нито една собствена мисъл под шапката. Моите "прости даскали", в техникума, пред ТАКИВА, си бяха точно Учители на място, читави, знаещи, можещи И ПРАВЕЩИ, хора.
      Та, ако сам се чувстваш обиден и (или И?) недооценен явно, повредата не е в моя телевизор.
      3.Да намесваш някой трети (сещам се за кого говориш) при положение, че сам не предеш, знаеш ли, това си е подло и дребно малодушие, ама твое, собствено и те оставям да му се радваш. Шушумигата си остава шушумига.
      Last edited by Pyramid; 29.08.2024, 08:45.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
        Между другото, Безименни, трябва да похваля Вергилчо тук и при това напълно искрено: Имахме и имаме разминавания но, в момента, той се държи по-достойно от теб. Вероятно е разбрал, защо го критикувам и (поне напоследък), не пресича линията на приличието. За което, БРАВО. Пък, ако се е и захванал да прочете малко по-задълбочено литература по метрология, просто браво на квадрат. Разбираш ли, аз имам основания да допускам недостатъчно разбиране на процестите, затова ив изводите му се съмнявам но, че е искрен, Кито за секунда не съм и допускал друго.

        Очаквах подобна твоя ПРОИЗВОЛНА теза.

        Метрологията и техническите измервания - с които "атакуваш" един юрист - е произволна теза, която НЕ ИЗЧЕРПВА ДОРИ 5 % от смисъла на "твоята " теза и на ВАШИТЕ дебати.

        Твоят опонент (Вергил) замълча, защото правилно оцени твоето перчене във форума, което е подплатено с прекалено рехави знания в много от областите, в които се включваш.

        Ясно е защо търсиш образование и компетентности от твоите опоненти. Когато разбереш, че опонентите се развиват в различна област от твоята - веднага хвърляш някакъв термин - който НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да изчерпва темата, а не е така популярен сред хората. (това е истината, ако мислиш, че хората тук не я разбират!)

        А, да - също имаш и кой да "замазва" всички гафове след теб, което отношение услужливо връщаш, когато другият сгафи.... За вас няма никакво значение, че хвърляте тук откровени глупости, за които ВСЕКИ научен съвет, който държи на реномето си - би ви шкартирал от раз.

        Защо не развиете тезите си на подходящо място - това е непонятно. Очевидно е, че научни титли и участия в международни научни форуми - не са ви необходими. Нямате реално с какво да участвате...

        Инвестиционен форум си е различно...


        Коментар


        • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

          Доста години чета в този форум и съм забелязал, че тук средата е мъчително токсична и злонамерена. И съответно, всяка информация, която споделиш, ще бъде неуморно използвана срещу теб. Така че, представи си най-лошото възможно за моето образование, квалификация и финансово състояние, и имай предвид, че вероятно нещата са по-зле.

          Но тук пиша от стабилната си позиция на ЕКСПЕРТ по разобличаване на алабалистика и измишльотини. И от тази позиция, да те фактчекна, как точно нивото на океана е по-инакво баш при бедните тихоокеански острови, които по случайност са в прицела на троянското конче на една от най-злонамерените аджендички - че трябва да се крадат пари от богатите държави и УЖКИМ да се дават на бедните, понеже клаймътченч. Абе то човек, ако погледне безпристрастно отстрани, все едно има някаква магия - точно ама баш пък там да е най-дълбок океана, бре бре. Все едно някаква лъжа, манипулация, измишльотина и стъкмистика ни пробутва почитаемия Готериш.
          Че те си злоупотребяват системно, тези гадове. С каквото се сетиш. Тук нямаме противоречия. За финансовото ти състояние пък съвсем не ми прилича да те хуля, и сам не съм цвете за мигисане. А, че средата е отровена, определено, Е факт. По-добра, беше някога във форума.на Матеев но, вече втора година, не съм стъпвал там дори за секунда.
          За моженето, винаги съм можел, ама интерес изгубих.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Честно казано, аз не съм и искал точно да "декларира" Циклопът каквото и да е. Помолих го да ме светне, ама неще нещо, знам ли, що.
            Доста години чета в този форум и съм забелязал, че тук средата е мъчително токсична и злонамерена. И съответно, всяка информация, която споделиш, ще бъде неуморно използвана срещу теб. Така че, представи си най-лошото възможно за моето образование, квалификация и финансово състояние, и имай предвид, че вероятно нещата са по-зле.

            Но тук пиша от стабилната си позиция на ЕКСПЕРТ по разобличаване на алабалистика и измишльотини. И от тази позиция, да те фактчекна, как точно нивото на океана е по-инакво баш при бедните тихоокеански острови, които по случайност са в прицела на троянското конче на една от най-злонамерените аджендички - че трябва да се крадат пари от богатите държави и УЖКИМ да се дават на бедните, понеже клаймътченч. Абе то човек, ако погледне безпристрастно отстрани, все едно има някаква магия - точно ама баш пък там да е най-дълбок океана, бре бре. Все едно някаква лъжа, манипулация, измишльотина и стъкмистика ни пробутва почитаемия Готериш.

            Коментар


            • Между другото, Безименни, трябва да похваля Вергилчо тук и при това напълно искрено: Имахме и имаме разминавания но, в момента, той се държи по-достойно от теб. Вероятно е разбрал, защо го критикувам и (поне напоследък), не пресича линията на приличието. За което, БРАВО. Пък, ако се е и захванал да прочете малко по-задълбочено литература по метрология, просто браво на квадрат. Разбираш ли, аз имам основания да допускам недостатъчно разбиране на процестите, затова ив изводите му се съмнявам но, че е искрен, Кито за секунда не съм и допускал друго.

              Коментар


              • Толкова елементарни въпроси си задаваш: Защо "не ЩЕ"?

                Не иска - най-вероятно, защото иска да изпълни моето мнение (алтернативно) на твоето, което - ДА НАПОМНЯ: не желая някой да ми декларира образование, за да участва в ТОЯ ФОРУМ.

                Може да има и други причини - да подскажа (неангажиращо): ако твоят опонент е завършил Сорбоната, а ти - ТУ в СССР ( защото си казвал, без никой да се интересува къде точно си завършил...) - нещата са ми някак несъпоставими...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
                  И ти толкова си можеш, когато се концентрираш върху нечии качества и "знания", върху които по твои думи - монопол имаш единствено ти.

                  Няма как да ти се получи ( не ти се сърдя - ти толкова си можеш!)
                  1. Свършват ти доводите срещу опонента.
                  2. Почваш с намеци и обиди (които някои от модераторите пропускат)
                  3. Когато ти отговорят подобаващо с квалификации и обиди - НЯКОИ от модераторите се "самосезират" и изтриват мненията на твоите опоненти... (вече подозирам, че имаш "селски" от Горна Оряховица между модераторите...)
                  .......
                  Ще повторя: имам алтернативно на твоето мнение:НЕ желая опонентите ни тук да декларират образование, нито интереси.

                  (все ми е тая, как ти самият тълкуваш последното ми изречение и колко още неща ще чуя за себе си, преди отново да ме изтрие твоята селска...)
                  Не е ясно, защо трябва да съм "срещу опонента" и дали изобщо сме опоненти с него. Доводи в лично качество не съм имал и нямам срещу него най-малко затова, защото не знам личността зад един ник. Пък и се държи достойно, иначе. И срещу теб доводи нямам, имам срещу поведението ти, ама това са различни неща, ако се сещаш. Нищо не намеквам. Казвам само че, не виждам подготовката на човека, за разлика от слабите места в позицията му която, забележи, той изказва но, не защитава. Изобщо, случаят е странен, меко казано. За "селски" сред модераторите, не ми е озвестно, (никого лично не познавам) но, не изключвам постепенно, някои от тях, да са се проникнали с частица уважение към един започнал да узрява и сериозен мъж. Съответно, като ти видят ... спорните изречения и намират за редно да те поскастрят. И мен ме кастрят (аз забелязвам, когато се случи) но, хората нямат пълна свобода и не е редно да трупата обиди един срещу друг.
                  Иначе, за алтернативното ти "мнение" (гледам,.споделяш (не)желание за нещо, а това са различни неща) имаш право на него. Честно казано, аз не съм и искал точно да "декларира" Циклопът каквото и да е. Помолих го да ме светне, ама неще нещо, знам ли, що.
                  Last edited by Pyramid; 28.08.2024, 18:19.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    Явно, не разбираш какво се пита (не ти се сърдя, толкова си можеш.) и се увличаш в глупости. Какви "качества" те гонят, какви 5 лева? Питам го от какво разбира, и толкова. Защото, тезата му олеква, звучи като заяждане. Иначе, мой сайт нямам от доста време, по ред причини дето не са твоя грижа. Смятам, няма нищо срамно тук да си рече "- Завършил съм...1,2,3, работя като... 4,5,6",.колко му е. Да знаем, дали да му се или да не му се сърдиш, или пък, да го бъзикаме. Въпросът е свързан с темата, така че, възражението ти се отхвърля.

                    И ти толкова си можеш, когато се концентрираш върху нечии качества и "знания", върху които по твои думи - монопол имаш единствено ти.

                    Няма как да ти се получи ( не ти се сърдя - ти толкова си можеш!)
                    1. Свършват ти доводите срещу опонента.
                    2. Почваш с намеци и обиди (които някои от модераторите пропускат)
                    3. Когато ти отговорят подобаващо с квалификации и обиди - НЯКОИ от модераторите се "самосезират" и изтриват мненията на твоите опоненти... (вече подозирам, че имаш "селски" от Горна Оряховица между модераторите...)

                    .......

                    Ще повторя: имам алтернативно на твоето мнение:НЕ желая опонентите ни тук да декларират образование, нито интереси.

                    (все ми е тая, как ти самият тълкуваш последното ми изречение и колко още неща ще чуя за себе си, преди отново да ме изтрие твоята селска...)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                      парниковите газове, генерирани в огромната си част от изгарянето на изкопаеми горива, буквално сготвят нашата планета“, предупреди той в речта си на форума.

                      https://btvnovinite.bg/svetut/rakovo...ichki-nas.html
                      Ако си спомняш, как беше "избран" Антонио Гутериш, как се държа по време на пандемия и т.н. е съвсем близко до ума, защо мнозина да скептични към изявите му.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
                        И защо ти е необходимо да знаеш - кой-какво е учил?

                        Напълно достатъчно е - всеки да отговаря на условията за участие в сайта.

                        Доколкото помня - самият ти имаше някакъв сайт. Ако е така - поканИ го в сайта си и го интервюирай ТАМ. Ако нямаш сайт - НЕ МОЖЕШ да поставяш свои условия за участие ТУК.

                        Аз нямам интереси в посока -да зная кой-какво е учил и се отнасям с УВАЖЕНИЕ КЪМ ВСИЧКИ ТУК - именно на база адекеатността в тезата, която те защитават!

                        Айде, стига сме се втренчвали в качествата на хората, които изразяват ТУК мнения.

                        Коментирай и доказвай СВОИТЕ ТЕЗИ, щом имаш друго мнение, но НЕ коментирай качествата на хората, които изказват противна на твоята теза!
                        Явно, не разбираш какво се пита (не ти се сърдя, толкова си можеш.) и се увличаш в глупости. Какви "качества" те гонят, какви 5 лева? Питам го от какво разбира, и толкова. Защото, тезата му олеква, звучи като заяждане. Иначе, мой сайт нямам от доста време, по ред причини дето не са твоя грижа. Смятам, няма нищо срамно тук да си рече "- Завършил съм...1,2,3, работя като... 4,5,6",.колко му е. Да знаем, дали да му се или да не му се сърдиш, или пък, да го бъзикаме. Въпросът е свързан с темата, така че, възражението ти се отхвърля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          Аз гледам, ти си учен.човек, работиш в сферата. Ще ни просветиш ли малко повече относно твоята собствена квалификация? Така де, да знаем какво си учил, в какво си специалист, такива работи? Не е обидно, даже напротив, с уважение се отнасяме към истинските специалисти. Думай, да видим.

                          И защо ти е необходимо да знаеш - кой-какво е учил?

                          Напълно достатъчно е - всеки да отговаря на условията за участие в сайта.

                          Доколкото помня - самият ти имаше някакъв сайт. Ако е така - поканИ го в сайта си и го интервюирай ТАМ. Ако нямаш сайт - НЕ МОЖЕШ да поставяш свои условия за участие ТУК.

                          Аз нямам интереси в посока -да зная кой-какво е учил и се отнасям с УВАЖЕНИЕ КЪМ ВСИЧКИ ТУК - именно на база адекеатността в тезата, която те защитават!

                          Айде, стига сме се втренчвали в качествата на хората, които изразяват ТУК мнения.

                          Коментирай и доказвай СВОИТЕ ТЕЗИ, щом имаш друго мнение, но НЕ коментирай качествата на хората, които изказват противна на твоята теза!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение
                            "В доклада на Световната метеорологична организация за състоянието на климата в югозападната част на Тихия океан се казва, че този регион е изправен пред тройна заплаха - ускорено повишаване на морското равнище..."

                            НЕ БЕ СЕРИОЗНО ГО ПИШАТ ТОВА, СЯКАШ Е ФАКТ?? И ние трябва да приемаме организацията, от която изKENZOха тази гига-пародия на "наука" за някаква сериозна и адекватна организация???
                            Аз гледам, ти си учен.човек, работиш в сферата. Ще ни просветиш ли малко повече относно твоята собствена квалификация? Така де, да знаем какво си учил, в какво си специалист, такива работи? Не е обидно, даже напротив, с уважение се отнасяме към истинските специалисти. Думай, да видим.

                            Коментар


                            • Bailor, СО2 е тежък газ и пада на повърхноста и се и разтваря във вода. Свойствата на този газ се изучават от учениците в часовете по химия, това се демонстрира като се напълни чаша с СО2 и се поднесе в нея запалена клечка, поради недостига на кислород тя изгасва. Газовете които имат парников ефект са въглеводороди по леки от въздуха, напълва се балон с метан и той се изсига, фреоните също са въглеводороди. Те имат парников ефект и образуват високо в атмосферата пелена. Трябва да се намали изтърването на въглеводороди в атмосферата, ако искаме да си върнем климата, но вече има такъв слой и той трябва да се прибере което не е невъзможно но не виждам кой ще го направи. Това за въглеродния диоксид е измама и тя се тиражира мащабно. В същото време проблем има и никой не реагира.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                                парниковите газове, генерирани в огромната си част от изгарянето на изкопаеми горива, буквално сготвят нашата планета“, предупреди той в речта си на форума.

                                https://btvnovinite.bg/svetut/rakovo...ichki-nas.html
                                "В доклада на Световната метеорологична организация за състоянието на климата в югозападната част на Тихия океан се казва, че този регион е изправен пред тройна заплаха - ускорено повишаване на морското равнище..."

                                НЕ БЕ СЕРИОЗНО ГО ПИШАТ ТОВА, СЯКАШ Е ФАКТ?? И ние трябва да приемаме организацията, от която изKENZOха тази гига-пародия на "наука" за някаква сериозна и адекватна организация???

                                Коментар

                                Working...
                                X