IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глобалното затопляне мит или реалност?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ама, разбира се, че с много "неща" не съм наясно!

    Това, че за теб "постът ми е "на посоки"" - нека е така. Твоята "подреденост" и стройна теза са пословични, неподражаеми и недостижими за мен.

    Няма да си първият даскал с толкова "стройно подредена" мисъл. Абе, пиши ми и днес двойката и повече не си губи времето (и енергията) с мен!

    Коментар


    • Той постът ти е напосоки, и ти не си наясно. Значи да се ограничи монооксида няма нищо общо с количеството диоксид. По повод директивите и финасовите възможности без коментар. Ти не си ли забелязал че някои директиви са си чиста проба ограничаващи икономиката, защото налагат абсолютно нечестни конкуретни правила - никой не може да ги покрие, но някой може да мошенничи и лъже и така ще остане само той на пазара.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        [B]mikomikov, има газов катализатор .....

        .......
        Не става ясно, дали постът ти защитава, или обвинява четирите швейцарки, за които говоря долу.

        Каквато и да е причината, за да ме споменаваш - нямам никакво намерение да влизам в нечии отвлечени терзания - клъвнати оттук-оттам, за да потвърждавам или отричам измислени, хвърчащи тези...

        Ако нещо те смущава в бъдеще - пускай линк за хората, от които чакаш коментар.

        Коментар


        • mikomikov, има газов катализатор и много под нормите ще слезе всеки един двигател - ННО го наричат, поставя се едно електролизерче и то не такова което разделя кислорода и водорода а съвсем евтино и СО пада драстично. Той е от това че двигателите горят масло, а дизеловите наистина го горят при това сполучливо и съдържанието на СО е ниско при тях, при бензиновите не достига степента на сгъстяване и налягането. По принцип съм противник на ниските степени на стъстяване, трябва да бъде 14 при бензиновите, вече има десетки начини детонацията да се спира..защо - защото нямат мощност така и имат и преразход и замърсяват с ниска степен на сгъстяване. Производителите обаче имат друг подход, те правят двигатели за еднократна употреба и такъв не може да му се повиши степента на стъстяване защото веднага ще издъхне. Бензин под 100 октана не трябва да се ползва, защото всичкия могат да го произвеждат само 100 октана.
          Last edited by supertrader; 05.08.2024, 20:47.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Сгрешен пост.
            Last edited by Pyramid; 05.08.2024, 23:29.

            Коментар


            • Четири дами са осъдили Швейцария в Европейския съд с основанието (решение на Съда):

              "... неуспех на швейцарските власти да определят количествено, чрез въглероден бюджет или по друг начин, националните ограничения на емисиите на парникови газове“!

              Така че, когато прилагат т.нар. Директиви на Европа - правителствата са длъжни да компенсират данъкоплатците, а не само да налагат глоби на нарушителите, които глоби - да се "усвояват" нерегламентирано..., т.е. - да "потъват" в местните бюджети, а в същото време данъкоплатците да бъдат смачкани от бремето на различни ограничения.


              https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...opeyskiyat-sad

              ************

              (например, нашумелите ограничения за ГТП на бензиновите двигатели У НАС - изискват в крайна сметка трудови възнаграждения в България - АДЕКВАТНИ НА ЕВРОПЕЙСКИТЕ, щом задълженията ни са съизмерими с техните).

              От къде "идват" парите за такива "инициатинициативи" вследствие Решения на съдилища? ЕВРОПЕЙСКИЯТ (И БЪЛГАРСКИЯ) ИЗБИРАТЕЛ ДА РЕШАВА К О Г О ИЗБИРА И КОЙ МУ НАЛАГА Директивите (си) И, разбирасе - КОЙ Е ЛОБИСТЪТ ЗА ПРИЕМАНЕ НА ДАДЕН ЗАКОН (Директива)... От къде, например идват възнагражденията в Гърция (несъизмерими с българските, изключая София) - от задлъжнялостта на страната за сметка Европа....

              *************

              Постът касае 4-те швейцарки, които са осъдили Швейцария за липсата на компенсации във връзка с "въглеродния бюджет на Швейцария"!

              Защото в ЕС и БЪЛГАРИЯ нещата не са такива! (смигам!)

              Коментар


              • Пере с ядрено оръжия някой, то се знае кой..и климата се променя и още ще се променя, докато влезем във фурната и белтъка ни се пресече. Какво се правите че не сте разбрали.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • 1984-понеже народа е технически неграмотен очевидно в момента тези нови технологии са буквално без пари, киловатчаса батерия е на цена 2 кила сирене. Не са скъпи, без пари са. Няма кой да направи най елементарното - да се произвеждат модулите в България и са абсолютно безопасни, да искаш да го запалиш няма да може.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 1984- Разгледай мнение

                    Няма да е по наше време свършването, най–дясната колонка на втората табличка
                    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...n_oil_reserves

                    В миналото пр.газ е бил страничен, нежелан, при добив на нефт. Когато се появява търсене...нараства сондирането и предлагането.
                    Днес започват да се интересуват от природния водород, образуващ се при висока температура и железни руди /природен катализатор/ Има го в Мали, Франция, САЩ, Русия, Албания...
                    https://edition.cnn.com/2023/10/29/c...ate/index.html
                    Нещата са много комплексни, ала едно е ясно: ЛЕСНО И ЕВТИНО ДОСТЪПНИТЕ находища, съвсем не са безгранични. За разлика от трудните и скъпите но, то май с всичко е така.
                    Last edited by Pyramid; 02.08.2024, 00:10.

                    Коментар


                    • АТОМНИ ЦЕНТРАЛИ 2021 г.

                      Коментар


                      • 1984-ако може да се вярва на петролните компании,
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          Когато нефтът свърши, и без тях, изгарянето самО ще. Естествено, някакси. От само себе си. Шъш или беше Шорош, ще стане.
                          Няма да е по наше време свършването, най–дясната колонка на втората табличка
                          https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...n_oil_reserves

                          В миналото пр.газ е бил страничен, нежелан, при добив на нефт. Когато се появява търсене...нараства сондирането и предлагането.
                          Днес започват да се интересуват от природния водород, образуващ се при висока температура и железни руди /природен катализатор/ Има го в Мали, Франция, САЩ, Русия, Албания...
                          https://edition.cnn.com/2023/10/29/c...ate/index.html

                          Коментар


                          • Батериите и бъдещето на ВЕИ

                            Понастоящем Engie работи по още две мащабни системи за батерийно съхранение на енергия в Белгия, за които вече има разрешителни – в Кало с капацитет 100 MW (400 MWh) и в Дрогенбос – с предвидена инсталирана мощност 80 MW (320 MWh). Енергийната група разполага с портфолио от 1,3 GW батерийни съоръжения в експлоатация и още 3,6 GW в процес на изграждане, а плановете й са до края на десетилетието да достигне 10 GW общ инсталиран капацитет.

                            https://powerindustry-bulgaria.com/a...rden-kapacitet

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Бъpзоходко, имаше реактор за синтез който работеше и го бяха пуснали да се наблюдава работа му в интернет чрез уеб камери денонощно, това нещо продължи повече от година. Имаха и сайт и ръководител на екипа беше бивш заместник директор в НАСА, младо момче на под 40 години. Напуснал там по собсвено желание за да се занимават с това нещо в екип който е от хора които са се събрали от различни места, лентата от абсорбираща водород сплав някакъв италианец им я правеше. И така - реактора работеше и тези хора не лъжеха, загряваха с реактора вода в едни бидони и отчитаха мощноста - 70 - 90 вата, малко нестабилен.Търсеха хора за екипа които могат да изведат тази енергия и бяха намерили съучастници със Стърлинг мотори разработват ентусиасти. Те имаха и спектрограма на изходните газове, имаха хелий но имаха още куп газове..значи синтеза не беше закован до хелий само. Работата им остана до топленето на водата в бидоните със сравнително ниска мощност която не могат да извлекат, а стъкления балон в който работи плазмата не могат да го извадят от бидона защото прегрява бързо и няма да преживее цяла година.
                              Уф за студения ядрен синтез хич не исках и да припомням. А за всяка технология която стъпва на бидони принципно съм особено оптимистичен, понеже например от ТОКАМАК, на ангажираните ще им остане само мед и други материали за вторични суровини, а на тези с бидоните ще им останат бидони за кисело зеле.

                              Коментар


                              • Бъpзоходко, имаше реактор за синтез който работеше и го бяха пуснали да се наблюдава работа му в интернет чрез уеб камери денонощно, това нещо продължи повече от година. Имаха и сайт и ръководител на екипа беше бивш заместник директор в НАСА, младо момче на под 40 години. Напуснал там по собсвено желание за да се занимават с това нещо в екип който е от хора които са се събрали от различни места, лентата от абсорбираща водород сплав някакъв италианец им я правеше. И така - реактора работеше и тези хора не лъжеха, загряваха с реактора вода в едни бидони и отчитаха мощноста - 70 - 90 вата, малко нестабилен.Търсеха хора за екипа които могат да изведат тази енергия и бяха намерили съучастници със Стърлинг мотори разработват ентусиасти. Те имаха и спектрограма на изходните газове, имаха хелий но имаха още куп газове..значи синтеза не беше закован до хелий само. Работата им остана до топленето на водата в бидоните със сравнително ниска мощност която не могат да извлекат, а стъкления балон в който работи плазмата не могат да го извадят от бидона защото прегрява бързо и няма да преживее цяла година.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X