IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глобалното затопляне мит или реалност?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sosi Разгледай мнение


    Хайде дай линк за учения Ал Гор и ни обясни защо го наричаш "учените".

    .

    Toя ненормалник имаше реален шанс да стане президент на САЩ .

    Обаче учените го оплетоха с тия ледове и снегове дето отказваха да се стопят.

    https://www.npr.org/sections/thetwo-...c_ice_mis.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
      В САЩ 16% от електроенергията за миналата година - са произведени от въглища...

      Никелът за батериите на електромобилите се произвежда с използване изгарянето на огромно количество въглоща (все едно дали са високо- или нискокачествени)...

      Да не говорим за това, че и Полша се върна към въглищата...
      Докато новите комунисти извършват ритуално сепуко, старите в Китай строят по две нови въглищни електроцентрали седмично. В неделя почиват и се превиват от смях да гледат видиотените европейци.

      Коментар


      • Концепцията на еврошмекерите е антинаучна, учените затова и протестираха, имаше и доклади на НАСА за ползата от CO2,

        Коментар


        • Не, че ми се споменават такива грозни факти, които застават срещу този бленуван (глобалистки) "зелен преход", но е ясно, че Светът няма да се откаже от постигнатото.

          Лаф-моабет на тема: какво били написали "учените", които - именно своите "научни трудове" получават своите научни степени, докторантури, стават професори... В общи линии - скачат "според тоягата" (финансирането отвън). Нищо ново под слънцето.

          Същото е и с "ИИ" - който разчита на същите "данни", които са включени в същите "научни трудове", дори без да вземаме предвид факта, че многи от "отговорите на "ИИ"" - са написани точно като от дилетанти, предназначени за деца от 1-2 класове...

          Линкчето показва реалната невъзможност за "зелен преход".

          Два факта ми направиха впечатление:

          В САЩ 16% от електроенергията за миналата година - са произведени от въглища...

          Никелът за батериите на електромобилите се произвежда с използване изгарянето на огромно количество въглоща (все едно дали са високо- или нискокачествени)...

          Да не говорим за това, че и Полша се върна към въглищата...

          Да не говорим и за добива на огромни количества материали (неекологично и унищожаващо огромни площи в природата...) - за производство на роторите на същите тези електромобили и ветрогенератори...

          Да не говорим за...

          Някакъв коментар от "ИИ" - като за първокласници? Може и с 5-6 загкавия на "видни учени, с високи научни степени"...


          https://www.bloombergtv.bg/a/4-anali...-i-vezdesashti

          Коментар


          • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение
            "дай линк за учения Ал Гор"... С този човек спорите като с нормален събеседник?
            Отсега нататък спирам да им обяснявам каквото и да е било, щото няма смисъл. Ще публикувам единствено данни,които потвърждават,че "глобалното затопляне "е една голяма измама .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение
              "дай линк за учения Ал Гор"... С този човек спорите като с нормален събеседник?
              Аз се бъзикам с конспираторите, за да видя какви неща могат да родят главите им. Къде ти ще тръгна да водя спор с тях.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение
                "дай линк за учения Ал Гор"... С този човек спорите като с нормален събеседник?
                ...А, отделно, на Интернет, да се гледа като на (ВМЕСТО КАТО НА БЪРЗ), КАТО НА ДОСТОВЕРЕН ИЗТОЧНИК НА ИНФОРМАЦИЯ. Което, е безумие: Я, колко нечисти хора се изявяват, както и НПО и др. Та, повечето интернет ресурси, ПОНЕ ЕДИН ГРАМОТЕН РЕДАКТОР СИ НЯМАТ, какво остава, да пишат
                Истината, само Истината И НИЩО ДРУГО освен Истината.
                Например, неизкуше и в темата хора, повярваха (понеже добре звучи, факт! ) на фрази, като "измерени със сателит температури" и т.н. Не упреквам Вергилчо, той наистина НЕ Е БИЛ длъжен да познава ИЗДЪЛБОКО материята но... ВСЯКО (АБСОЛЮТНО ВСЯКО!) сериозно измерване с научна цел, ВКЛЮЧВА препратки към собствената си ТОЧНОСТ, за това, се съставят специални протоколи, съдържащи и формация за схема, метод, кратност и т.н.на постановката, ЗА ДА СЕ ЗНАЕ, доколко може да се разчита на тези данни и т.н.
                Сега, предлагам, напълно конструктивно, да спрем със заяжданията. Няма смисъл, никой не печели от нервната обстановка. Особено, Истината. Глаголи всякакви приказки и после, сме се хванали за гушите. От какъв зор?

                Last edited by Pyramid; 26.07.2024, 18:17.

                Коментар


                • "дай линк за учения Ал Гор"... С този човек спорите като с нормален събеседник?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от sosi Разгледай мнение

                    Какъв линк си дал? Който го отвори веднага вижда, че ти лъжата за нищо я нямаш. И не прочете ли как трябва да си преведеш едно изречение което не си могъл или само си пишеш?
                    Хайде дай линк за учения Ал Гор и ни обясни защо го наричаш "учените".
                    Ал Гор е виден затоплист, колко му е и учен да го изтупат.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                      Ал Гор го заяви през 2009г,че до 5-7 години Арктика щяла да е без ледове.,Последно се твърди ,че това щяло да стане до 2030г.После ще е 2050г и така нататък.
                      И ледената покривка е с по-голяма площ от 11 други години. При глобално затопляне не би ли трябвало да е с най-малка площ в момента?
                      Дал съм линк,в който се вижда, че има 11 години с по-малка площ на леда,както и линк,от който се вижда, че от 52 години насам няма намаляване та снежната покривка в Северното полукълбо. Аз вярвам на потвърдени доказателства ,а ти вярвай и в дядо Коледа ако щеш.
                      Какъв линк си дал? Който го отвори веднага вижда, че ти лъжата за нищо я нямаш. И не прочете ли как трябва да си преведеш едно изречение което не си могъл или само си пишеш?
                      Хайде дай линк за учения Ал Гор и ни обясни защо го наричаш "учените".

                      И толкова ли ти е акъла, та не ти е е направило впечатление, че както си превеждаш "двнайстата най-ниска стойност" няма абсолютно никакъв смисъл - това е просто "12то подобрение на рекорда за 15 години". Ако и това не схващаш никой не може да ти помогне.
                      Last edited by sosi; 26.07.2024, 15:18.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                        И защо трябва да бъда поставян в някаква група?Аз си имам мнение по всеки въпрос, без да се съобразявам кой какво щял да каже.Либерастията както и руската имперска политика са еднакво вредни. Даже либерастията е по-вредна,щото Русия е много по-слаба,отколкото я представят и няма такива възможности да влияе негативно. А и така се оплете с тая война, че десетилетия ще им трябват да се съвземат.
                        Съгласен съм, либерастите са по-вредни. Работата е там че, те, рушат западния свят ОТВЪТРЕ, като разделят хората и нациите, докато Русия няма нито тази цел, нито интерес от това. И не тя руши Запада, той сам си стреля в краката. Сега, доколко е "слаба" Русия, е спорен въпрос. Не и достига население, според мен, че да поддържа (по-високо) вътрешно потребление, че да е (още по-) неуязвим от санкциите. А, по десетилетията... то ние себе си да оправим за рвзи десетилетия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          На когото и да вярваш, не стигнеш линотвъд вярата (т.е., не предприемеш ли действия /каквито и да са/), нещата няма да сеизменят извън онова, неизбежното, дето и без теб ще стане. Факт е, обаче че, многомот прогнозите на учените, не са се сбъдвали ... и какво от това? Глобалното затопляне е факт, с който,някои не са съгласни...ама не могат да го отменят (само каква Красота!) и то продължава. Вергилчо изпуска факта.че, животът, в т.ч.ежедневният ход на температурите, е една такава нагъната крива, в която, въренчим ли се, пропускаме тенденцията, хода на СРЕДНАТА стойност за дълги и много дълги периоди. ЗАТОВА, той си мисли, че го лъжат а, като добавим справедливото негодувание срещу либерастките злоупотреби (в които, кой знае защо, ТОЙ СИ МИСЛИ, че и ние сме замесени) и известно количество русофобия и липсата на спомени от еднонвреме, в което още не се е бил родил, се получава взривоопасната смес от гняв, неразбиране и отричане, дето и бере киселите плодове.
                          ...а би могъл, поне с останалите русофоби като теб, да не се конфронтира. Нищо не му носи това, освен още ядове. И се изяждат помежду си, вместо заедно- мен, примерно.


                          И защо трябва да бъда поставян в някаква група?Аз си имам мнение по всеки въпрос, без да се съобразявам кой какво щял да каже.Либерастията както и руската имперска политика са еднакво вредни. Даже либерастията е по-вредна,щото Русия е много по-слаба,отколкото я представят и няма такива възможности да влияе негативно. А и така се оплете с тая война, че десетилетия ще им трябват да се съвземат.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sosi Разгледай мнение
                            Още чакам да ни обясниш кога учените са твърдели, че ледовете ще изченат до 2022г, а пък сега ледовете били на макс? Не считаш ли, че човек трябва да държи поне малко на думите си? Е аз като гледам такива безумни и долнопробни конспираторски лъжи на учените ли да вярвам или на астролози, врачки и конспиратори?
                            На когото и да вярваш, не стигнеш линотвъд вярата (т.е., не предприемеш ли действия /каквито и да са/), нещата няма да сеизменят извън онова, неизбежното, дето и без теб ще стане. Факт е, обаче че, многомот прогнозите на учените, не са се сбъдвали ... и какво от това? Глобалното затопляне е факт, с който,някои не са съгласни...ама не могат да го отменят (само каква Красота!) и то продължава. Вергилчо изпуска факта.че, животът, в т.ч.ежедневният ход на температурите, е една такава нагъната крива, в която, въренчим ли се, пропускаме тенденцията, хода на СРЕДНАТА стойност за дълги и много дълги периоди. ЗАТОВА, той си мисли, че го лъжат а, като добавим справедливото негодувание срещу либерастките злоупотреби (в които, кой знае защо, ТОЙ СИ МИСЛИ, че и ние сме замесени) и известно количество русофобия и липсата на спомени от еднонвреме, в което още не се е бил родил, се получава взривоопасната смес от гняв, неразбиране и отричане, дето и бере киселите плодове.
                            ...а би могъл, поне с останалите русофоби като теб, да не се конфронтира. Нищо не му носи това, освен още ядове. И се изяждат помежду си, вместо заедно- мен, примерно.
                            Благодаря ти, Боже, че съм още жив!



                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от sosi Разгледай мнение

                              Още чакам да ни обясниш кога учените са твърдели, че ледовете ще изченат до 2022г, а пък сега ледовете били на макс? Не считаш ли, че човек трябва да държи поне малко на думите си? Е аз като гледам такива безумни и долнопробни конспираторски лъжи на учените ли да вярвам или на астролози, врачки и конспиратори?
                              Ал Гор го заяви през 2009г,че до 5-7 години Арктика щяла да е без ледове.,Последно се твърди ,че това щяло да стане до 2030г.После ще е 2050г и така нататък.
                              И ледената покривка е с по-голяма площ от 11 други години. При глобално затопляне не би ли трябвало да е с най-малка площ в момента?
                              Дал съм линк,в който се вижда, че има 11 години с по-малка площ на леда,както и линк,от който се вижда, че от 52 години насам няма намаляване та снежната покривка в Северното полукълбо. Аз вярвам на потвърдени доказателства ,а ти вярвай и в дядо Коледа ако щеш.
                              Last edited by Vergil1975; 26.07.2024, 13:54.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение
                                Браво, модераторите. Допускате несанкционирани обиди, пък после да не се чудите защо тоя форум запада и все по-малко хора пишат в него.
                                Още чакам да ни обясниш кога учените са твърдели, че ледовете ще изченат до 2022г, а пък сега ледовете били на макс? Не считаш ли, че човек трябва да държи поне малко на думите си? Е аз като гледам такива безумни и долнопробни конспираторски лъжи на учените ли да вярвам или на астролози, врачки и конспиратори?

                                Коментар

                                Working...
                                X