IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Били ли сме в болница без да знаем???

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Преди цяло пълнолетие (т.е.отдавна беше, преди Боко) изкарах хууубава двустранна пневмония. В съответно заведение, яки антибиотици венозно, и т.н. Когато си тръгнах, се оказа, че понадписали, в епикризата, и лекарства, и дни, и дози. С малко, с около 10%, ала все пак. Поне ме изправиха на крака.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение

      Искай им кинти на тия мизерници.
      И на мен веднага това ми мина през ума...Както се бъзикаше един приятел със себе си - Егати и корумпираното копеле съм,ама все не мога да се добера до правилното място да взимам решвети с шепи....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

        Влизаш с ел.подписа и си преглеждаш дейностите.
        Един подпис вече е 3.60 лв. на година.
        Бях на преглед, после съм "бил" още на два последващи. В резултат ИАМО почнаха проверка и аха до затвор (затварянето на практиката се подразбира) се стигна, та се почнаха едни молби, едни увещания...
        Искай им кинти на тия мизерници.
        http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

        Коментар


        • На зъбар съм бил без да знам

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
            Благодаря за линка. Влязох с електронния си подпис и разгледах сайта от А до Я. Всичко с натрупаната информация в него си е наред. Няма лъжи и измами, че уж съм бил в болница или при зъболекар тогава, когато всъщност съм бил здрав. Всичко си е точно така, както се е случвало в действителност.

            Имаше пропуски или недонаписана информация, които се постарах да попълня. Например телефон, адрес, роднини, лица за контакт и т.н. Интересното е, че вече съм ваксиниран с първа игла на Пфайзер, но това не беше отразено в медицинското ми досие.

            В общия случай според мене този сайт е една добра идея, но страда от това, че явно не всички лекари коректно попълват това, което се е случвало в медицински аспект с даден човек.

            ПП: Още веднъж благодаря за линка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
              Влизаш с ел.подписа и си преглеждаш дейностите.
              Един подпис вече е 3.60 лв. на година.
              Бях на преглед, после съм "бил" още на два последващи. В резултат ИАМО почнаха проверка и аха до затвор (затварянето на практиката се подразбира) се стигна, та се почнаха едни молби, едни увещания...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от night_lord Разгледай мнение
                Може да се направи сайт в който всеки може да провери всеки за себе си кога е бил в болница и какви диагнози има.
                Както е сега имаш си ПУК за НАП и влизаш и гледаш какви данъци трябва да платиш.
                Защо не се направи със същият Код ПУК да се проверява и здравна информация.
                +10.

                Коментар


                • https://pis.nhif.bg/main/

                  Коментар


                  • Може да се направи сайт в който всеки може да провери всеки за себе си кога е бил в болница и какви диагнози има.
                    Както е сега имаш си ПУК за НАП и влизаш и гледаш какви данъци трябва да платиш.
                    Защо не се направи със същият Код ПУК да се проверява и здравна информация.
                    advokatfilipova.eu

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
                      Навремето Москов затова предложи пръстовите отпечатъци - за да не може да те пишат лежал, а ти да не знаеш...Не ме кефи, но нещото в тази посока беше положително
                      Така е! Но защо беше отсвирен от системата. ?
                      Защото е жадна за кръв и за пари!!!
                      За Пари. Отвратителна низост - просто за пари!
                      Не е препоръка

                      Коментар


                      • Навремето Москов затова предложи пръстовите отпечатъци - за да не може да те пишат лежал, а ти да не знаеш...Не ме кефи, но нещото в тази посока беше положително

                        Коментар


                        • повече е за темата за вицовете, но първото нещо, за което направих асоциация е:

                          - Ало, Бърза помощ ли е?
                          - Да, кажете!
                          - Елате бързо! Тук всички сме много зле.
                          - Кажете адрес!
                          - България

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение


                            Мисля, че един от въпросите е много резонно зададен: за кандидатстването за нова работа.

                            Бъдещият (ти) работодател може да изиска от теб представянето на Медицинско свидетелство за конкретната работа. Този документ може да издаде Личният ти лекар, който, разбира се разполага с твоя здравен статус.
                            Тук вече става интересно: АКО личният ти лекар няма данните от назначеното ти "болнично лечение" - нещата според мен излизат от контрол. Би трябвало Личният лекар да получи епикризите от проведеното лечение. Би трябвало да има достъп до проведеното лечение на своите пациенти.

                            Ако Личният лекар няма такива данни - не зная как се тълкува подобен казус, но е доста интересно развитието му.

                            Как може да рефлектира подобна ситуация върху назначен вече служител, без Личният лекар да знае действителното състояние на пациента? Много зависи от Работодателя, но... Работодателят най-често не е Едноличен търговец и, самият той (Работодателят) е длъжностно лице, от което може да зависи някакво производство, или дейност по реализиране на услуги... Нещата са доста овързани, когато почне да се търси отговорност...

                            А как би рефлектирало върху НЕНАЗНАЧЕН по някакви причини на работата служител?
                            Личния лекар не знае. Само от тебе зависи да му дадеш епикризите. ГП само ти дава направление за хоспитализация, а ако си по спешност и това не ти дава. После ако те разходят по 2-3 отделения (при мен беше редовно) си няма и идея. Иначе си ти води досие. Моето е 3 страници - всяко влизане в болница с направление го има. Всичко го въвеждат на компири ама накрая пациента разнася хартишките включително при телк. Едва от месец не разнасяш рецептите, а па с тях какви ядове имах покрай кУроната .....
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • ПО ДОБРЕ ДА НЕ ЗНАЕШ.
                              КАТО СИ ВИДИШ ДИАГНОЗИТЕ И КОЛКО ПЪТИ В ГОДИНАТА СИ
                              ЛЕЖАЛ В БОЛНИЦА ИЛИ СИ С ПОЖИЗНЕН ТЕЛК ИЛИ ПРЕД УМИРАНЕ.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от night_lord Разгледай мнение
                                Здравейте
                                От няколко дни се говори по медиите за хора които са били в болница без да знаят. Даже тези хора имат епикризи и назначено лечение, без да знаят за това.
                                Един от тези хора е бил сегашния министър на здравеопазването.

                                Въпроса ми е: Как всеки от нас може да провери дали е бил в болница без да знае?
                                и още няколко въпроса
                                Какво трябва да се направи ако се окаже , че е бил в болница без да знае?
                                Къде трябва да се подаде жалба в полиция в здравна каса или ????
                                Как може да разберем каква диагноза имаме?
                                Може ли тази диагноза да ни навреди ако кандидатстваме за някаква работа.
                                Има ли нашият бъдещ работодател достъп до тази информация и как???
                                Май станаха много въпроси.
                                Всички сме в болница. КАкво си се запритеснил
                                Не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X