IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой е най-прекият път България да се развие и как да спомогна за това?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    Айде почна и от французи, и от японци да разбираш Колкото и от останалото досега.
    Като чета "регулации", "Орбан" и Хаяско - се чудя за каква точно далновидност и гъвкавост в мисленето говориш? Външната обстановка била усложнена? Хайде бе, кое точно и е усложненото, още по-малко кое точно засяга България?
    Сакън, само тебе ще те четем и другите въобще няма да се изказват. Снощи рано си легна, щото на другия ден арбайт. Все пак си се усмихнал. Имаме прогрес.

    С теб ще направим така. Ако обиждаш събеседника няма да ти се отговаря. Ако се държиш нормално можем да поспорим нормално. Не е необходимо да ни съвпадат мненията. Ауфвидерзеен.

    Коментар


    • Red cretino, Ако и да съм имал ммм...подозрения, че може и да си нормален, изпариха се.
      Last edited by Pyramid; 30.05.2018, 11:12.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
        Ти твърдеше по-долу, че неделноучилищното образование на българчетата в чужбина е равноценно на българското, ако целта им е да живеят в България. Е, не е равноценно в българската му част.
        Не е лошо да се заинтересуваш от опаричване на либерастията си. БХК, "Отворено общество" – питай ги. Ми така де, и пари към това ще вземаш.
        Така си го разбрал. По принцип ти от твоята камбанария. С Отворено общество нямам нищо общо. Даже си мисля едни орбански работи ... Пари достатъчно си изкаравам в частнен сектор. Мерси.

        Между другото бъркаш категориите пак. Едно е либераст, а съвсем друго човек, който е видял картинката от двете й страни и мислещ в перпектива.

        Дай сега твоята визия за България. Или ти и кучето ти само ще наблюдавате без да се намесвате?
        Last edited by Selena; 30.05.2018, 11:10.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Интересът на българските деца при една добра регулация остава непокътнат. Но не можеш да не дадеш равен шанс и на другите български деца. Достатъчно малко сме и продължаваме да намаляваме. Никакви грантове лично аз за нищо не вземам. Имам собствен бизнес. Точно за мен квалификацията “либераст” не върви. Проследи мненията ми, харесвам Орбан, не когато изпада в крайности, а когато вкарва здрав разум по чувствителни теми и донякъде политиката на Путин за стимулиране на раждаемостта. Не харесвам диктатурите. Смятам, че западните общества прекалиха с криворазбраната си толерантност към малцинства, на които вместо права раздадоха привилегии, поради ооето ще си теглят последиците. Виж Италия.

          И да се върнем на темата. Къде е мястото на България във всичко това? Според мен при толкова усложнена външна обстановка, само далновидност и гъвкавост в мисленето ни спасява.

          Доста участници споменаха правосъдието.
          Айде почна и от французи, и от японци да разбираш Колкото и от останалото досега.
          Като чета "регулации", "Орбан" и Хаяско - се чудя за каква точно далновидност и гъвкавост в мисленето говориш? Външната обстановка била усложнена? Хайде бе, кое точно и е усложненото, още по-малко кое точно засяга България?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Интересът на българските деца при една добра регулация остава непокътнат. Но не можеш да не дадеш равен шанс и на другите български деца. Достатъчно малко сме и продължаваме да намаляваме. Никакви грантове лично аз за нищо не вземам. Имам собствен бизнес.
            Ти твърдеше по-долу, че неделноучилищното образование на българчетата в чужбина е равноценно на българското, ако целта им е да живеят в България. Е, не е равноценно в българската му част.

            Не е лошо да се заинтересуваш от опаричване на либерастията си. БХК, "Отворено общество" – питай ги. Ми така де, и пари към това ще вземаш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

              Ударението е от другата страна: защитавам интереса на българските деца и образование, както правят във всички страни, от либерасти като теб, които все гледат да си намерят някой "страдащ" и да започнат да го "защитават"; ако може – професионално, със заплата, грантове и подобна шорошовска подкрепа.

              Не съм казал нищо лошо за децата, израснали в чужбина. Даже и това, че не знаят или лошо знаят българския, не е лошо. Освен ако държат да живеят в България.

              Но това е офтоп, по него свършвам.
              Интересът на българските деца при една добра регулация остава непокътнат. Но не можеш да не дадеш равен шанс и на другите български деца. Достатъчно малко сме и продължаваме да намаляваме. Никакви грантове лично аз за нищо не вземам. Имам собствен бизнес. Точно за мен квалификацията “либераст” не върви. Проследи мненията ми, харесвам Орбан, не когато изпада в крайности, а когато вкарва здрав разум по чувствителни теми и донякъде политиката на Путин за стимулиране на раждаемостта. Не харесвам диктатурите. Смятам, че западните общества прекалиха с криворазбраната си толерантност към малцинства, на които вместо права раздадоха привилегии, поради ооето ще си теглят последиците. Виж Италия.

              И да се върнем на темата. Къде е мястото на България във всичко това? Според мен при толкова усложнена външна обстановка, само далновидност и гъвкавост в мисленето ни спасява.

              Доста участници споменаха правосъдието.
              Last edited by Selena; 30.05.2018, 09:58.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                Линчувахте redcretin. Защото ви каза много истини и защото не желае да кряка във вашето блато цял живот.
                Аз го разбирам защо понякога "виси тук" - писва му от нормални хора, иска да види и антиподите им как мислят.
                Квакайте си щастливо.
                Ние наистина живеем на различни планети
                Чакай малко сега, едно мнение може да бъде споделено по сто различни начина, които да не включват обиди за опонента. Вярно, спорът води до емоционално разгорещяване, но сме възрастни хора все пак.

                Аз също разбирам защо аз, ти и той висим тук. Причините, които изброяваш не са само тези. Хубаво не ти харесва нещо в България. Вариантите на културния човек, а като те гледам не си прост, са два: 1. не пишеш тук, а се изявяваш във форуми на приелата те държава или 2. Пишеш тук, казваш какво не ти харесва, но не обиждаш отсрещната страна или има и един трети вариант - споделяш твоя външен опит, но не от позицията на дядо Господ, защото никой не е последна инстанция за нищо. Ти сподели опит, останалото е въпрос на съзряване.

                Но да стоиш тук и само да обиждаш, не визирам теб конкретно, е най-малкото неефективно. Тя външната реалност ни създава достатъчно отрицателни емоции, та да си ги усилваме зорлем и тук. Не виждам голям смисъл в цялата работа.

                Във французите не харесвам много неща, обаче харесвам възпитанието. Те са усвоили формата до съвършенство. Заедно с японците бих ги нарекла кралете на формата във всеки един аспект от човешкото общуване. Перивнеси нещо от тази култура тук. Няма да ни дойде в повече.

                Помисли и за модераторите. И те са хора. Представи си какъв труд е да четеш и коригираш толкова текст.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power

                  Не мога да бъда едно с такива агресивни всезнайковци и простаци.Бано всички такива да емигрират.Тоя се пеняви във форума иначе на улицата е незабележим.Ако е тука и на улицата ми се озъби веднагически го нокаутирвам само с едно кроше.Ше му строша и двете ченета.Дрисльо.За съжаление обаче модераторите не взимат мерки
                  Ако съдя по изрзяването ти, смятам че такива патриоти като теб са проблема !!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power

                    Не мога да бъда едно с такива агресивни всезнайковци и простаци.Бано всички такива да емигрират.Тоя се пеняви във форума иначе на улицата е незабележим.Ако е тука и на улицата ми се озъби веднагически го нокаутирвам само с едно кроше.Ше му строша и двете ченета.Дрисльо.За съжаление обаче модераторите не взимат мерки
                    улици, крошета, нокаути.... Пфффф... пет ченета наведнъж...
                    ехааааааааааааClick image for larger version

Name:	crying-tears-of-joy-emoji-250x248.jpg
Views:	1
Size:	7.6 КБ
ID:	3341152 Пффф, намери се кой да определя какви са другите, свинаря от село...
                    За да помогнеш на България, се обеси някъде, това е единственото, което можеш да свършиш полезно.
                    The strongest stand last.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Т.е., понеже родителите са емигрирали за да се хранят ти осъждаш и стигматизираш децата им, които искат да се завърнат?
                      Ударението е от другата страна: защитавам интереса на българските деца и образование, както правят във всички страни, от либерасти като теб, които все гледат да си намерят някой "страдащ" и да започнат да го "защитават"; ако може – професионално, със заплата, грантове и подобна шорошовска подкрепа.

                      Не съм казал нищо лошо за децата, израснали в чужбина. Даже и това, че не знаят или лошо знаят българския, не е лошо. Освен ако държат да живеят в България.

                      Но това е офтоп, по него свършвам.
                      Last edited by П.Ф.Изеров; 30.05.2018, 09:47.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                        Момиче, чети.
                        В поста си ненапразно написах образователна програма, което е много над 3-4 часа по родна реч в неделното училище на Том Сойер с учителка някоя от наличните български лелки.
                        Да повторим, деца!
                        Българско образование е това, което получават учениците в резултат на преминаване на много часове по литература, география, история, обществени науки, рисуване, пеене, а не в резултат само на 4 часа родна реч на седмица в условията на потопеност в чуждия език.
                        Това запомнихме ли го, деца? Тогава - следващото:
                        Дискриминация ще е към българските ученици в България да бъдат приравнени по образование към едвам ломотещите на български чужденчета, а не - обратното.
                        И, факултативно, деца: криворазбраният либерализъм, макар и модерен, е много вреден за ограничения интелект, за неукрепналия мозък; по-вреден от пушенето. Анадъм?
                        Момче, и ти чети, само разни лоредани са ти в главата, това може да се компенсира с допълнителни подготвителни часове и те да си вземат матурите. Позицията ти е меко казано тесногръда и не познаваш нещата, за които приказваш.

                        С това мислене е ясно докъде ще стигнем. После да не ревеш, че нямало образовано и въобще нямало население.Някой вече спомена, че най-голямото обезкървяване на България е именно по линия на населението. Помисли в перспектива, а не на парче. Как щяла да се оправи България. С население и то грамотно, защото ако няма население, няма България. С какви механизми можеш да увеличиш населението? С какви механизми можеш да увеличиш грамотността и образоваността на това население?

                        Между другото имам за теб една стряскаща новина: светът е вече отворена система. Не можеш да забраниш на хората да пътуват и да сравняват, както и не можеш да им забраниш да се завръщат и да могат да го направят при равни условия. Могат да се завърнат, да те конкурират и да те натикат в ъгъла ако са по-добри от теб в нещо. И ти, ако си конкурентен можеш да направиш същото в обратен ред. Това ли те плаши?

                        Колкото до “ломотенето”, те и у дома доста си ломотят. Едни ломотят, а други печелят международни олимпиади по математика. Абсолютно същата пропорция я има и с децата на българите в чужбина.

                        Ти ги постави в изпитна обстановка ПРИ РАВНИ ИЗПИТНИ УСЛОВИЯ и им дай тестовете. Ако ги решат и покрият образователните изисквания, току виж те опровергали. Т.е., понеже родителите са емигрирали за да се хранят ти осъждаш и стигматизираш децата им, които искат да се завърнат? Страх те е от конкуренция може би? Давай направо да им лепнем и по една жълта значка на ревера, за да ги различаваме, щото само по ломотенето няма да стане.

                        Много прогресивно, Айнщайн. Гениално. И моля точно ти след долното ти изказване, не ми споменавай чий интелект е ограничен и чий мозък е неукрепнал, защото се развеселявам. Еба ти тесногръдието и късогледството. Еба ти пещерното мислене.

                        Излез малко от кутията и мисли в перспектива. Утре пак мякой ще пропищи, че нямало население и трябвало да се внася работна ръка. Пак някой ще гони дивото след като е изпуснал питомното. Ама нещо арабите в Германия не се оказаха точно лелеяната работна ръка..., нито в Белгия..., нито въе Франция ..., да не продължавам за Швеция ...и т.н.

                        “Ломотенето” в говора е поправим дефект, понякога е просто лек акцент, обаче, “ломотенето” в мисленето обаче понякога е нерешим дефект.

                        Ум царува, ум робува, ум патки пасе ...
                        Last edited by Selena; 30.05.2018, 09:34.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                          Линчувахте redcretin. Защото ви каза много истини и защото не желае да кряка във вашето блато цял живот.
                          Аз го разбирам защо понякога "виси тук" - писва му от нормални хора, иска да види и антиподите им как мислят.
                          Квакайте си щастливо.
                          Ние наистина живеем на различни планети
                          Прочети мненията след твоето и се сещай за Андрешко хахаха
                          Как да обясниш на андрешковците че има и друг, нормален свят? А темата е уж точно в тая посока...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Айнщайн, те вървят по такава на българското министерство на образованието. Нарича се родна реч. Учат по същите учебници. И са страхотни деца. Не ти прави чест този пост.
                            Момиче, чети.
                            В поста си ненапразно написах образователна програма, което е много над 3-4 часа по родна реч в неделното училище на Том Сойер с учителка някоя от наличните български лелки.

                            Да повторим, деца!
                            Българско образование е това, което получават учениците в резултат на преминаване на много часове по литература, география, история, обществени науки, рисуване, пеене, а не в резултат само на 4 часа родна реч на седмица в условията на потопеност в чуждия език.
                            Това запомнихме ли го, деца? Тогава - следващото:
                            Дискриминация ще е към българските ученици в България да бъдат приравнени по образование към едвам ломотещите на български чужденчета, а не - обратното.
                            И, факултативно, деца: криворазбраният либерализъм, макар и модерен, е много вреден за ограничения интелект, за неукрепналия мозък; по-вреден от пушенето. Анадъм?
                            Last edited by П.Ф.Изеров; 30.05.2018, 06:52.

                            Коментар


                            • barbaron - Комунистите са най хубавите хора, социалистите са измет - отрепки и робовладелци.

                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Линчувахте redcretin. Защото ви каза много истини и защото не желае да кряка във вашето блато цял живот.
                                Аз го разбирам защо понякога "виси тук" - писва му от нормални хора, иска да види и антиподите им как мислят.
                                Квакайте си щастливо.
                                Ние наистина живеем на различни планети
                                Last edited by barbaron; 30.05.2018, 02:17.

                                Коментар

                                Working...
                                X