IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой е най-прекият път България да се развие и как да спомогна за това?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • На английски vision има същото значение, което те дразни. А "visionary" не е просто човек с концепция, а визионер
    А като гледам, на български то се е наложило вече...


    https://bg.wiktionary.org/wiki/визия


    Аз бих го дал малко по-куул за тези неща, за да можем да се фокусираме върху по-важните. Какво мислиш за неофашистките идеи примерно? Особено пък неофашизъм и много корупция. Как точно ще помогне на България това? Имаш ли виждане?


    Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

    Не проследих до край историята на тази купешка дума, вкарана ненужно в езика ни от журналята.

    Та... по мое наблюдение, след като я поизползваха сравнително вярно, следващото поколение журналя, със затъпяването, реши, че "визия" е равноценно на "виждане" – просто защото започват с една и съща сричка... И заместиха неправомерно предишното й значение със семантично неправилното, което доскоро се и ползваше по този начин.
    Сега, обаче, "визия" е станала толкова аморфно и неопределено понятие, че, като я чуя, ме дразни, а и си правя някакъв извод за индивида, който я използва.
    Last edited by Money; 30.05.2018, 13:01.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

      http://rechnik.info/%D0%BA%D0%BE%D0%...86%D0%B8%D1%8F

      Думата не е лоша.
      Лошо е използването й, особено пък когато е ненужна, защото имаме български думи, къде по-точни от начина, по който се използва.

      Коренът на тази дума означава "забременяване", според мен.
      ...яко. Раждането, тогава, не се ли доближава до „отбременяване”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

        Виж първото, изходно тълкувание на думата:
        http://talkoven.onlinerechnik.com/du...B7%D0%B8%D1%8F
        „ Visio”, „Виждам”. „ Външен вид” НЕ Е „образност”. Оциганихме си езика. Лош атестат е това. Народ, допуснал да му подменят изконната същност, не заслужава ли да изчезне?
        Обратното са циганите: Навсякъде се инфилтрират, промъкват своя опростенчески начин на мислене, действие и т.н. и, в резултат, ни завладяват. Без бой. Ако това искаме, просто, трябва да си затворим очите...
        ​​​​​

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Добре, зарежи визията. Какво ще кажеш за придобилата вече гражданственост "концепция" или и тя е лоша защото произхожда от римската империя?
          http://rechnik.info/%D0%BA%D0%BE%D0%...86%D0%B8%D1%8F

          Думата не е лоша.
          Лошо е използването й, особено пък когато е ненужна, защото имаме български думи, къде по-точни от начина, по който се използва.

          Коренът на тази дума означава "забременяване", според мен.
          Last edited by П.Ф.Изеров; 30.05.2018, 12:16.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

            Не проследих до край историята на тази купешка дума, вкарана ненужно в езика ни от журналята.

            Та... по мое наблюдение, след като я поизползваха сравнително вярно, следващото поколение журналя, със затъпяването, реши, че "визия" е равноценно на "виждане" – просто защото започват с една и съща сричка... И заместиха неправомерно предишното й значение със семантично неправилното, което доскоро се и ползваше по този начин.
            Сега, обаче, "визия" е станала толкова аморфно и неопределено понятие, че, като я чуя, ме дразни, а и си правя някакъв извод за индивида, който я използва.
            Добре, зарежи визията. Какво ще кажеш за придобилата вече гражданственост "концепция" или и тя е лоша защото произхожда от римската империя?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

              Требваше да ме питаш и за "политиките", щото също е модерна дума...

              За да си дам визията, трябва да публикувам моя снимка, а не искам. На времето тази дума се използваше паралелно с "образ" от журналята и все повече го измести, щото тя звучи некак по-"умно". Сега пък хептен я използват, заедно с политюгите, под път и над път за щяло и нещяло.

              Не искам да говоря по журналистически.

              А мнение вече съм дал.
              Чети, Пенчо.
              Т.е. някъде по-надолу си изрекъл конкретни идеи. Ок, ще ги видя ако ги има.

              Дума дупка не прави .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                Щото „визия” =„виждане, гледна точка” и, ама нищо общо, с муцуна.
                Виж първото, изходно тълкувание на думата:
                http://talkoven.onlinerechnik.com/du...B7%D0%B8%D1%8F

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  Тя, неграмотността, крачи с бидеа крачка из джурналЯстиката но,нали сам казваш, че не искаш като джурналЯст? Ами тогава,се върни на същинското значение на думата „визия”, и НП. Щото „визия” =„виждане, гледна точка” и, ама нищо общо, с муцуна.
                  Не проследих до край историята на тази купешка дума, вкарана ненужно в езика ни от журналята.

                  Та... по мое наблюдение, след като я поизползваха сравнително вярно, следващото поколение журналя, със затъпяването, реши, че "визия" е равноценно на "виждане" – просто защото започват с една и съща сричка... И заместиха неправомерно предишното й значение със семантично неправилното, което доскоро се и ползваше по този начин.
                  Сега, обаче, "визия" е станала толкова аморфно и неопределено понятие, че, като я чуя, ме дразни, а и си правя някакъв извод за индивида, който я използва.

                  Коментар


                  • Какъв Орбан, каква визия, какви пет лева. Унгария е държава управлявана от една крадлива корумпирана клика. И страната става все по-смотана с всеки изминал ден. Откакто е дошъл Орбан няма никакво подобрение в доходите на обикновения унгарец, има регрес.

                    Разбирам Iv_max да каже искам Орбан и да съм му приятел, че да стана по-“успешен”. Но за другите не разбирам.
                    Last edited by Money; 30.05.2018, 11:39.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

                      Требваше да ме питаш и за "политиките", щото също е модерна дума...

                      За да си дам визията, трябва да публикувам моя снимка, а не искам. На времето тази дума се използваше паралелно с "образ" от журналята и все повече го измести, щото тя звучи некак по-"умно". Сега пък хептен я използват, заедно с политюгите, под път и над път за щяло и нещяло.

                      Не искам да говоря по журналистически.

                      А мнение вече съм дал.
                      Чети, Пенчо.
                      Тя, неграмотността, крачи с бодра крачка из джурналЯстиката но, нали сам казваш, че не искаш като джурналЯст? Ами тогава, вземи и се върни на същинското значение на думата „визия”, и НП. Щото „визия” =„виждане, гледна точка” и, ама нищо общо, с муцуна.
                      Last edited by Pyramid; 30.05.2018, 11:41.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                        Зарежи и темата, като гледам си влязъл за спам тук. Непризнати модерен Леонардо
                        ...и къде видя спам до тук?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                          Дай сега твоята визия за България. Или ти и кучето ти само ще наблюдавате без да се намесвате?
                          Требваше да ме питаш и за "политиките", щото също е модерна дума...

                          За да си дам визията, трябва да публикувам моя снимка, а не искам. На времето тази дума се използваше паралелно с "образ" от журналята и все повече го измести, щото тя звучи некак по-"умно". Сега пък хептен я използват, заедно с политюгите, под път и над път за щяло и нещяло.

                          Не искам да говоря по журналистически.

                          А мнение вече съм дал.
                          Чети, Пенчо.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            На твоята маса, два крака по диагонал, са по-къси от другите два. Щях да ти разправям, че простащината не ти прави чест, ама не личи да знаеш, що е туй. Зату, зарязах. Толкова си можеш, яяно.
                            Зарежи и темата, като гледам си влязъл за спам тук. Непризнати модерен Леонардо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              С удоволствие ще се лиша от лянкането ти - и без това не видях нищо приложимо от теб дотук, освен обичайната плява колкото да участваш.
                              Не съм тук да ви лекувам психичните отклонения на тънкообидната българска душевност. Сложих нещата на масата, като не можете да се справите - ще си останете с жалкия плач как в Б-стан не върви. Още по-зле ще върви, докато не възприемате опит, внесен отвън. Искате да станете балканската Швейцария? Не може, защото не харесвате правилата по швейцарски. Това е положението, затова и не мърда наникъде.
                              На твоята маса, два крака по диагонал, са по-къси от другите два. Щях да ти разправям, че простащината не ти прави чест, ама не личи да знаеш, що е туй. Зату, зарязах. Толкова си можеш, яяно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Сакън, само тебе ще те четем и другите въобще няма да се изказват. Снощи рано си легна, щото на другия ден арбайт. Все пак си се усмихнал. Имаме прогрес.

                                С теб ще направим така. Ако обиждаш събеседника няма да ти се отговаря. Ако се държиш нормално можем да поспорим нормално. Не е необходимо да ни съвпадат мненията. Ауфвидерзеен.
                                С удоволствие ще се лиша от лянкането ти - и без това не видях нищо приложимо от теб дотук, освен обичайната плява колкото да участваш.
                                Не съм тук да ви лекувам психичните отклонения на тънкообидната българска душевност. Сложих нещата на масата, като не можете да се справите - ще си останете с жалкия плач как в Б-стан не върви. Още по-зле ще върви, докато не възприемате опит, внесен отвън. Искате да станете балканската Швейцария? Не може, защото не харесвате правилата по швейцарски. Това е положението, затова и не мърда наникъде.

                                Коментар

                                Working...
                                X