Първоначално изпратено от Money
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Кой е най-прекият път България да се развие и как да спомогна за това?
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнениеДали не говорите за различни страни и двамата?
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
Стига плещи глупости, между 2007 и 2014 имаше облекчен режим за списък от професии - при които не се налагаше да се доказва, че няма местен специалист, годен да бъде нает. От 2014 това не се налага, но дипломите се приравняват според хорариумите в учебни заведения - т.е. не автоматично.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
Някои от тях го правят. Таксите са по-ниски, имат шанс за държавна поръчка и не плащат наем. От 2007ма дипломите се признават в целия ЕС почти автоматично. Техническите ни специалности са атрактивни. Има и кандидат медици. Въпросът е разни бюрократи да не им пречат да се върнат.
Други държави имат специални програми “завръщане”.
Коментар
-
Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнениеВъпросът е ако само завършат тук с българският паспорт и после отидат в ЕС, където дипломата се признава... това ок ли е? правят го с моите данъци, които могат да идат за децата, които ще завършат и останат в България. Не мисля, че е редно. Ако се завръщат и останат примерно 5 години да работят в България особено лекари...тогава съм ОК, но ако мама и тате плащат данъци в Испания 15 години , а после детенце да дойде да завърши държавна поръчка вместо да си плаща наравно с испанците и след като завърши да каже чал и айде с дипломата в Испания... не мисля, че морално спрямо децата тук.
Ти сама каза програми по завръщане, а не завършване и чао отново.
Коментар
-
Човек може да се отчае или разочарова само ако има някакви фиксирани очаквания, че еди какво си ще се случи. Изходът е да вярваш без да вярваш. Според мене трябва да продължиш и да възпиташ децата си така пък каквото стане.
А може да си спомниш и какво е казал Лао Дзъ
79.
Човекът с Добродетел
изпълнява своята част,
но човекът без Добродетел
изисква постоянно от другите
да изпълняват задълженията си.
”Човекът с добродетел” в някои преводи е “мъдрецът”.
Интересното е, че никой не желае да направи и най-малкото усилие. Решението е хем елементарно, хем явно е и дяволски трудно.
Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
Това съм си го поставил за цел през последните 10 години в една минимална подвластна ми област. Резултат няма, освен че, цитирам: "Пречи на хората да си изкарват хляба!" Отношението към корупцията не е лежерно, а доста активно - всеки се стреми да участва...
Коментар
-
Първоначално изпратено от national powerЧакай сега нали го хвалеше......
По-скоро ми е интересен механизмът на самоомразата. Мразейки нас, той всъщност мрази себе си. Ние сме едно дали вътре или извън България. С едни и същи недостатъци между другото, които ни е много трудно да изгладим. Като основен недостатък дотук поне аз откроявам тесногръдието и късогледството.
Той е идеален работен екземпляр. Понеже вече сме малко и намаляваме, дай да продължаваме да се делим и дърляме. Даваш ли си сметка колко е шизофренична подобна позиция? Колко е комплексарска и колко е деструктивна?
Той е насъбрал гняв. То всеки емигрант събира гняв. Местните и те са събрали гняв. И се получават много грозни картинки.
Но вместо този гняв да се насочи за нещо конструктивно се саморазрушаваме. Не ми е много интелигентно като позиция.
Каквото можах направих. Имат още да зреят тиквите. Поне опитах . Хайде лека вечер от мен.Last edited by RUBLA; 29.05.2018, 22:49.
- 3 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
Въпросът е ако само завършат тук с българският паспорт и после отидат в ЕС, където дипломата се признава... това ок ли е? правят го с моите данъци, които могат да идат за децата, които ще завършат и останат в България. Не мисля, че е редно. Ако се завръщат и останат примерно 5 години да работят в България особено лекари...тогава съм ОК, но ако мама и тате плащат данъци в Испания 15 години , а после детенце да дойде да завърши държавна поръчка вместо да си плаща наравно с испанците и след като завърши да каже чал и айде с дипломата в Испания... не мисля, че морално спрямо децата тук.
Ти сама каза програми по завръщане, а не завършване и чао отново.
С тая диплома не знам какво могат да направят после. То не че и с другите можеш кой знае какво да направиш с изключение на няколко престижни унита из САЩ и УК. Ама както се вика там връзките са повече важни дето ги изграждаш.
Коментар
-
Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнениеТочно във въпроса ти се вижда: огромна, реална разлика
Питаш: "Колко от трудещите се у нас са наистина на минимална заплата и колко само осигурителният им доход е минимален?"
Аз питам: "Как е възможно това да остава безнаказано !!!"
Тук във Фр. такива аномалии се откриват и наказват много бързо !
Щото ефектът беше че фирмите аха да стигнат 50 човека персонал и опс нова фирма или фирма в чужбина където се оутсорсва част от дейността. И така все си седят на 50 човека.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
Някои от тях го правят. Таксите са по-ниски, имат шанс за държавна поръчка и не плащат наем. От 2007ма дипломите се признават в целия ЕС почти автоматично. Техническитени специаности са атрактивни. Има и кандидат медици. Въпросът е разни бюрократи да не им пречат да се върнат.
Други държави имат специални програми “завръщане”.
Ти сама каза програми по завръщане, а не завършване и чао отново.
това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции
Коментар
-
Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнениеНаправо с хиляди. Ама в обратната посока. Сигурно е от любовта народна точно.
Не те разбирам, би ли обяснил.
- 4 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнениеаз казах моите доводи по линия на турците, а ти си права за децата на емигрантите (някои са си чисто гастарбайтери)
хората за които говориш в 99% са си с българско гражданство, а тези с чуждо...честно да си кажа не мисля, че ще си пратят децата тук да завършват гимназия или университет.
поздрави
Други държави имат специални програми “завръщане”.Last edited by Selena; 29.05.2018, 22:28.
Коментар
-
Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
Тъй. Харц4 е 370 евро. ДЖОБНИ. С платен наем, транспорт и прочие ОТДЕЛНО. В София всичко освен наемите е по-скъпо от Германия. Опа - и кръчмите. Голям критерий, няма що. Да, удобно ми е - щото средният софиянец е по-беден от немец на помощи за трайно безработен... срам и то голям. Софийския стандарт бил 3 пъти над Харц4? Кога 1170 лева станаха 1110 евро, че и без разходи за наем и транспорт? Кое е 2 пъти по-ниско в София, че не се сещам? Я се замисли защо немски безработни и пенсионери плажуват на Слънчака - а българските карат на кисело мляко, от троен стандарт ли?
Да, сравнението с Африка и на мен ми изглежда глупаво. За Бога, повечето африкански страни имат по-добър стандарт от Б-стан!
Аз приключвам с офтопик дискусиите. Отсега нататък ще отговарям само на въпросите и предложенията, които са по темата и са градивни.
Лека вечер.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
За неграмотни като теб - Саксония е друг "щат". Това, което си хванал да сричаш е Долна Саксония и нямат допирна точка. Ако отвориш едно атласче, може да видиш още и че съм на границата между Долна Саксония и Северен Рейн-Вестфалия. Която пък е икономическият локомотив на Германия.
Опитай да ме впечатлиш с нещо друго, нестинарски танци примерно - икономиката не ти е сила
https://de.wikipedia.org/wiki/Niedersachsen
казах ти си най-великия, първи в село!
плувайLast edited by bertram; 29.05.2018, 22:26.това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции
Коментар
-
Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
Както върви светът не бъди толкова сигурен. Връщат се цели семейства. И каква любов ги обгражда ...
Коментар
Коментар