IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо европейската младеж е обсебена от левичарството?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • SPART - за да има такова нещо трябва да има евтин транспорт, сега автомобилите са много но повечето не могат да си позволят да си подадат носа извън града. Това е причината селата буквално да загинат.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

      Жалко, че днес го няма това.
      Има толкова пустеещи общински земи и безимотни хора
      Да не говорим за създаването на трудова култура и мотивация

      Впрочем, точно същата форма съществува днес в Холандия.
      Дори в големи градове, в свободни площи до жилищни сгради, общината дава на желаещи парцели за отглеждане на зеленчуци за лични нужди
      Има го и Щатите

      Тук, явно "демократите" го приемат за комунистическа отживелица

      Според мен има и друга причина... Не за друго я няма тази форма на самозадоволяване /в селското стопанство/, а защото едно време /оно/ - милицията биеше... Може и да са "съветвали" - не зная дали употребявам правилния израз, де... ))

      Сега тази форма - от самозадоволяване - вероятно би трябвало да се нарече "задоволяване на ромската общност", защото, ако не знаят как да работят, те задължително знаят как се вадят лук и картофи /изобщо не ги търсят по дърветата/, а останалите плодове и зеленчуци са още по-лесни за намиране...

      Изобщо, циганията /която гласува срещу 20-30 кинта на ръка и се стряска, мотивирана от това, че които нови и да дойдат ще им спрат помощите.../ - та те - циганите - със сигурност биха приветствали българското самозадоволяване в областта на селското стопанство...

      Сега - кВо? Ще въведат самозадоволяването, гладните българЕ ще се Фанат, ще се скапват от бач, ония отстрани ще следят /при обирането на орехите циганията нямат грешка/..., нооо - полицията ще ги излови... И кВо? Ми ще наскачат едни "правозащитни" организации, Страсбург и нам де си... и циганинът Ше си подкара новият мерцедес, след като същият самозадоволяващ се бачкатор си плати и данъците - та държавата пък ще плати от неговите пари обезщетението според съдебното решение...

      В заключение: колко са им циганите в Холандия? Може и да има някой друг... Ама, вероятно и тяхната полиция респектира и дори без да се съобразява /при кражба/ с "правата на "човека" - циганин"...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

        АПК-тата предоставяха безвъзмездно парцели от около 200 - 500 кв.м на места където уедряването им беше невъзможно.Специално това за което аз говоря беше близо до електростанция със стълбове Високо напрежение,но в непосредствена близост имаше промишлен воден канал от който напояването не беше проблем(напълно безплатно - дори си бяхме прекарали и ел.помпа през лятото за да облекчим напояването).Условията бяха благоприятни за домати,краставици,картофи,зеле и пр.популярни зеленчуци.Не е имало забрана за продажба по пазарите,но се предполагаше,че тия дребни парцели ще докарат добиви само за лични нужди - затова и програмата така се казваше "за самозадоволяване".Разбира се който е трудолюбив и ако природата позволява си докарваше повече от нуждите на 4-членно семейство.
        Важно е да кажа,че никой от никъде не спускаше директиви какво и кога да се сее! Никой не следеше и дали обработваш парцела - имаше и такива които по разни причини не можеха или не успяваха - санкции нямаше защото така или иначе тези парцели не предполагаха механизирана обработка.
        Спазваше се принципа - копам наесен - сея напролет - прибирам наесен!
        Жалко, че днес го няма това.
        Има толкова пустеещи общински земи и безимотни хора
        Да не говорим за създаването на трудова култура и мотивация

        Впрочем, точно същата форма съществува днес в Холандия.
        Дори в големи градове, в свободни площи до жилищни сгради, общината дава на желаещи парцели за отглеждане на зеленчуци за лични нужди
        Има го и Щатите

        Тук, явно "демократите" го приемат за комунистическа отживелица

        Коментар


        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
          в какво се е изразявало това, тази форма
          АПК-тата предоставяха безвъзмездно парцели от около 200 - 500 кв.м на места където уедряването им беше невъзможно.Специално това за което аз говоря беше близо до електростанция със стълбове Високо напрежение,но в непосредствена близост имаше промишлен воден канал от който напояването не беше проблем(напълно безплатно - дори си бяхме прекарали и ел.помпа през лятото за да облекчим напояването).Условията бяха благоприятни за домати,краставици,картофи,зеле и пр.популярни зеленчуци.Не е имало забрана за продажба по пазарите,но се предполагаше,че тия дребни парцели ще докарат добиви само за лични нужди - затова и програмата така се казваше "за самозадоволяване".Разбира се който е трудолюбив и ако природата позволява си докарваше повече от нуждите на 4-членно семейство.
          Важно е да кажа,че никой от никъде не спускаше директиви какво и кога да се сее! Никой не следеше и дали обработваш парцела - имаше и такива които по разни причини не можеха или не успяваха - санкции нямаше защото така или иначе тези парцели не предполагаха механизирана обработка.
          Спазваше се принципа - копам наесен - сея напролет - прибирам наесен!
          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

            ...През 80-те години на миналия век БКП въведе формата на самозадоволяване в селското стопанство и ....
            в какво се е изразявало това, тази форма

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Ако една държава иска да просперира тя трябва да забрани соца - пасивните доходи и те уверявам че бедността просто ще си отиде с бързи крачки - ще бяга от това място.
              Не разбрах само защо трябва да се забранява соца?! През 80-те години на миналия век БКП въведе формата на самозадоволяване в селското стопанство и аз лично като пряк участник бях много доволен...Единственото "лошо" беше, че се бачкаше нон-стоп от изгрев до залез,но никой не ми беше господар на кесията!

              Аз лично смятам че трябва да се позабрани интернет понеже много от потребителите му качват и споделят неща които изобщо не са преживели, а са от типа :"Дядото на комшията ми каза!...."
              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

              Коментар


              • Спарт, чистото отрицание може и да пречиства, но не води до израстване

                А само да се наблюдава отстрани и да се реят мъдрости, едва ли има полза за някого, дори за мъдреца

                Имаш ли лични предпочитания за политика и прокламиращи я...тук, не някъде другаде?

                * * *
                Не знам нищо за рода на Проданов, благодаря за инфото. Но нищо не ми говорят тези отдели в ДС... Кажи с две думи - от лошите ли е бил бащата ))

                Иначе, по-назад мисля някой беше споменал Маккартисткия период в Щатите. Нашето ДС ряпа да яде...
                И се сетих за един харесван автор - Елия Казан, първо бях чела няколко романа и после биографията му ... Низвергнат в един период от гилдията си, защото притиснат от местното ДС споделя някои приказки с хората около него, нехаресващи режима... Да, кофти... Но, колко хора днес, имат смелостта да казват истината или ....не "споделят" с шефа си кой не го харесва.
                А в нета Днес какво се следи?
                Неслучайно, аватарът ми е това, което е.
                Не харесвам крайностите, но харесвам пътя към истината...

                Та, и след като разбрах тези факти, романите на Е.К. все така ми харесват

                * * *
                Спарт, забелязал ли си защо са силни теченията на налаганото статукво... силна медийна и ....тролска подкрепа.
                Last edited by съни(тя); 30.03.2017, 19:54.

                Коментар


                • DELCHO SMOKA - това което се вижда в момента са едни националсоциалистически отрепки и доналдът и терезката са едно откровенно нищо. Какво ще направят те ? Мисля че народа бързо ще се обедини накрая срещу тях - икономиката пада само като си отворят устата и това е достатъчно. Пасвните доходи са ключа към бъдещото развитие и просперитет на едно общество и там където те са забранени ше има ход напред, където са приети ще има упадък и демографски срив. В Китай са абсолютно забранени и за да ги няма и все пак да спасят хора останали без доходи те са въвели изкупуването на смет, държавата плаща за смет която ако някой е безпаричен и закъсал може да занесе на сметище и да получи пари но тези пари са АКТИВЕН доход. Ако една държава иска да просперира тя трябва да забрани соца - пасивните доходи и те уверявам че бедността просто ще си отиде с бързи крачки - ще бяга от това място.
                  Тези националсоциалисти ще правят някакви стени, някакви мигранти които прииждали за социалки ще спират. Няма нужда нито от стени и никакви мегранти няма нужда да спират, Китай защо няма такъв проблем ?
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                    Аз ли се оливам?

                    С това, че не плюя безумно и единствено бившия комунистически режим, забравяйки днешния какъв е?

                    Има ли нормален човек в нормална държава, който в днешната мизерия да обвинява "неща" отпреди 30 години??
                    И да търси отговорност от миналото??

                    п.с....пиша какво е взело днешното развитие, но го сравнявам с днешната реалност на други места, а не с миналото
                    Макар и сравнението с миналото да не е в днешна полза в тази сфера. Големите световни класици съм ги чела тогава, включително и заради училищно задължение и заради богати библиотеки. Идеологическото образование, явно мен и широк кръг от приятели не ги е засегнало.
                    Днес промитите мозъци от някои либерални внушения за ценности и псевдо свободна социална среда в нета са масивно число
                    Съни остави безсмислено е....Чипът не мое се смени толко лесно..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                      Реалното ляво, което за мен е изразител на идеята е АБВ с новия К.Проданов, ако успее да събере подходящ екип и съмишленици и без старите муцуни.
                      Лявото ще се появи едва когато олевее(т.е обеднее) тълпата - това едно.Второ, вариант много малко вероятен за БГ, е когато се наяде - както в Русия през Февруари 1917 - и от "скука" тръгне да прави промени.

                      За абв нямам положително мнение освен ако спомената от теб особа не е търгувала деривати за собствена сметка.Но като го гледам е бил само "Въвел" - "Извел" в Goldman и UBS,което в очите на простолюдието изглежда гордо,но не и в тези на останалите....

                      А относно старите муцуни - няма как да стане,след като те са го създали с емблемата "европейска младеж обсебена от левичарството":

                      Проданов е син на д.ф.н. Васил Костадинов Проданов, директор на Института за философски изследвания към БАН (1995-2010), директор на Института за философски науки (1988-1992), член-кореспондент на БАН и преподавател в УНСС.

                      Васил Проданов е работил за VІ-І-І и VІ-І-ІІІ-во управление на ДС под псевдоним "Иванов".
                      Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                      Коментар


                      • Спарт, няма как да нарека ГЕРБ дясна партия ))
                        единият плосък данък, който ужасно й отърва и липсата на (адекватна) социална политика не я правят дясна!
                        Нито е партия, поне не демократична... Босът нарежда и подрежда, барабар и ....законите

                        Под дясно имам предвид мънъците, които не влязоха и сега ... И Радан има много добри идеи, дори и Хр. Иванов но пуст нарцисизъм

                        Реалното ляво, което за мен е изразител на идеята е АБВ с новия К.Проданов, ако успее да събере подходящ екип и съмишленици и без старите муцуни.

                        Крайно време е да се гледат реални политики и идеи ...и да се променят законите и правилата

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                          Ако десните успеят да възпрат нарцистичните си изживявания биха могли да бъдат една здравословна среда в развитието и управлението.
                          Снимка на два нарциса от Малта от конгреса на еврейската народна партия:

                          https://www.ridus.ru/news/248819

                          За тези които не успеят да познаят в чия компания е борисоф ще кажа,че това е последния губернатор на Одеса и бивш президент на една варварска кавказка държава скъсала отношения с Русия през 2008г.

                          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                            Какъв да е днешният режим- ами старият е, хората по върховете са същите, но това червените ескадрони сякаш удобно не го виждате. Какво отне демокрацията?- отне социалната сигурност за обикновеният човек и нищо друго, във всяко друго отношение сега е много по-добре от преди. Защо трябва да се изписват хиляди страници за нещо толкова елементарно?
                            Тази психологическа проекция в миналото, омаловажава настоящето.
                            Неглижира днешните управленски престъпления.
                            Няма значение какво вършат днешните, щото се пазим от въображяемото минало

                            Лустрация трябва да се прави веднага или първите 10на години, после вече идват поколенията на деца, внуци, братовчеди...
                            Днес, дори няма говорене за подобен пречистващ процес, а само анти-говорене ....за миналото, давайки път за безобразия на днешните, които са същите стари, но умело преоблекли се и силно крещящи

                            Ако десните успеят да възпрат нарцистичните си изживявания биха могли да бъдат една здравословна среда в развитието и управлението.

                            Коментар


                            • Огромното разделение в обществото, което е налично към момента, се вижда прекрасно и в темата!
                              Хората не са готови да отстъпят и на метър от принципните си виждания. Ако се стигне да улична разправа не знам, коя група би надделяла, за да вземе властта и да наложи волята си! Ние някак си все още сме далече от такъв сценарий, но други страни са все по-близко до подобна развръзка.

                              Интересното е, че подобни процеси на крайно разделение се наблюдават в целия Западен свят!

                              Хубава статия на Майкъл Снайдер за САЩ по този въпрос!
                              http://theeconomiccollapseblog.com/a...broken-america

                              Коментар


                              • Какъв да е днешният режим- ами старият е, хората по върховете са същите, но това червените ескадрони сякаш удобно не го виждате. Какво отне демокрацията?- отне социалната сигурност за обикновеният човек и нищо друго, във всяко друго отношение сега е много по-добре от преди. Защо трябва да се изписват хиляди страници за нещо толкова елементарно?

                                Коментар

                                Working...
                                X