IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо европейската младеж е обсебена от левичарството?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    Я да попитам -четенето или интереса към Маркс левичарство ли се таксува!?!?)))
    Комунист - прочел Маркс.
    Анти-комунист - прочел и разбрал Маркс.



    Та зависи дали си го прочел или си го и разбрал, че са пълни глупости на търкалета.

    Коментар


    • Я да попитам -четенето или интереса към Маркс левичарство ли се таксува!?!?)))
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Я да попитам -четенето или интереса към Маркс левичарство ли се таксува!?!?)))
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • [QUOTE=majnata;n3208695]
          Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
          3D - няма как да възроди занаятчийството, което разчита на уникалността на направеното. 3D си е абсолютна конфекция, която, поради тая причина ще пълни домовете със стоки от типа "за левче". Разликата е в това, че цените ще са много високи и ще се задържат дълго така, няма да има масово купуване, въпреки че ще се предлагат перфектни копия - милиони на брой. Уникатът, който ще бъде изработван, ще може да се мултиплицира в милиони бройки. Как ще мотивира този факт купувачите?

          Отделно от това, методът е неприложим за детайли с високи механични качества при масови производства.
          Занаятчийството е именно това - авторски продукти произведени масово. Умението и въображението се подпомагат за ефективна пазарна, стойностно оправдана изява. И едва ли ще са милиони бройките.




          Прав си , така е ...да си представим Давид на Микеланджело принтиран на 3Д...
          Занаятчийството е именно това, масово възпроизвеждане на авторски продукт. Това прави произведеното пазарно ефективно, стойностно оправдано и достъпно.
          Last edited by Trakatrak'; 18.06.2017, 10:26.

          Коментар


          • По-скоро си представям как 3D принтирането може да доведе до ренесанс на занаятчийството.
            Не се оглеждай за 3D принтирани занаяти, Мишо. Виж, по света се случват и напълно сериозни пробиви.


            :
            Successful launch of low cost rocket seen as bringing down barriers to space while also making New Zealand a hub

            Коментар


            • [QUOTE=безимeн;n3208692] 3D - няма как да възроди занаятчийството, което разчита на уникалността на направеното. 3D си е абсолютна конфекция, която, поради тая причина ще пълни домовете със стоки от типа "за левче". Разликата е в това, че цените ще са много високи и ще се задържат дълго така, няма да има масово купуване, въпреки че ще се предлагат перфектни копия - милиони на брой. Уникатът, който ще бъде изработван, ще може да се мултиплицира в милиони бройки. Как ще мотивира този факт купувачите?

              Отделно от това, методът е неприложим за детайли с високи механични качества при масови производства.





              Прав си , така е ...да си представим Давид на Микеланджело принтиран на 3Д...

              Коментар


              • 3D - няма как да възроди занаятчийството, което разчита на уникалността на направеното. 3D си е абсолютна конфекция, която, поради тая причина ще пълни домовете със стоки от типа "за левче". Разликата е в това, че цените ще са много високи и ще се задържат дълго така, няма да има масово купуване, въпреки че ще се предлагат перфектни копия - милиони на брой. Уникатът, който ще бъде изработван, ще може да се мултиплицира в милиони бройки. Как ще мотивира този факт купувачите?

                Отделно от това, методът е неприложим за детайли с високи механични качества при масови производства.



                Другият въпрос може да бъде тълкуван по много начини. Какви са възможностите пред фантазията на фотографите? Неограничени!
                https://dariknews.bg/novini/liubopit...-sveta-1607282 Добрата фотография е плод на личното отношение на този, който снима, а опитът и талантът на човек могат да направят шедьовър от всичко, което го е развълнувало.
                Вижте кои са най-скъпите фотографии в света
                "Каубой"
                Интересът на фотографа Ричърд Принс към изкуството се заражда, когато той започва работа за списание Times. Там той трябвало да изрязва статии от различни вестници и списания. Така от страниците оставали само снимките и рекламите. Това го вдъхновило да започне да се занимава с фотография.
                Световна известност получава с три снимки, една от които е „Каубой". Направена е специално за рекламната кампания на цигарите Marlboro. Снимката е продадена за 3.4 милиона долара на търг през 2007 година.
                "Разговор на мъртви войници"
                Подзаглавието обяснява сцената, която е изобразена на снимката - „Гледка след засадата, в която попадат съветски войници в Афганистан, Зима, 1986". Въпреки реалистичния вид на сцената, кадърът всъщност е плод на аранжирана постановка - всички хора на снимката са актьори.
                Снимката била заснета в студио, а по-късно обработена на компютър. През 2012 година тя е продадена за 3.7 милиона долара.
                "Номер 96"
                Автор на тази фотография е Синди Шърман. Тя е известна с провокативните си творби. Имена на своите произведения тя не дава - предлага всеки да помисли върху изображението и неговата история. Номер 96 e една от 12-те фотографии, направени по поръчка на списание. Героинята от снимката е младо момиче, едновременно съблазнително и невинно, в ръката си държи изрезка от вестник с обяви за запознанства.
                "Рейн II"
                Немският фотограф Андреас Гурски е известен със своите широко форматни фотографии на архитектура и ландшафт. През 1999 г. той създава серия от шест снимки на река Рейн, най-голямата и най-известната от които е „Рейн II". За тази фотография авторът казва: „За мен това е една алегория на смисъла на живота". За да постигне усещането за пустинен пейзаж, Гурски прибягва до помощта на компютъра и отстранява някои елементи от снимката. Картината е продадена през 2011 година на неизвестен купувач за 4.3 милиона долара.
                "Фантом"
                Австралийският фотограф Питър Лик чупи всички рекорди за най-скъпа фотография със своя черно-бял „Phantom", който беше купен на търг за 6.5 милиона долара през 2015 година. „Целта на моите снимки е да заснема силата на природата", казва Лик за работата си.
                Фотографът е заснел „Phantom" в Каньона на антилопата в Аризона, САЩ.
                Снимката е запечатала светлинен лъч, който се спуска в пещера през малък отвор, а изпаренията във въздуха създават илюзията за призрачно видение.


                Може много да се разсъждава по написаното горе. Навсякъде може да се полагат усилия и да се печели..., но може и да не се печели /което е много по-лесно/... Болшинството "предпочитат" да не печелят. Те никога не правят опити в тая посока, или казват, че - например - няма свободни пазарни ниши... Повечето предпочитаме да говорим и да доказваме, как нещо не може да се направи /това също е начин за "изява"/... ))

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                  Ситизен, ще се радвам да дадеш и двете решения
                  За двете решения общо взето е ясно от историята. Нали това уж е обяснението за прогреса и умирането на робовладелството(аз имам включително и по-различно, чисто политическо обяснение), за замяна на робите със свободни селяни и оземляването им? Каква е разликата между роби и наемни работници без собственост?

                  Добър например е принципът на съдружие - от единия средствата за производство, а работата е от кандидатите да работят. Възвращаемост на капитала около или малко над това дето вземат официалните лихвари(банките) за капиталиста, останалото за работниците и всички са доволни. Интересът на работниците е да постигнат възможно най-голяма печалба. Ако ламтиш обаче да станеш милионер за един ден при по-скромен капитал обаче не е подходящ.
                  На този принцип работят и най-големите тарикати - банкерите, а бизнесът им е "магарето" и "магарето" опъва здраво щом иска да яде.

                  Лошо става обаче, със средствата за производство, ако я докараме до положението като във вица - дето французинът казал, че може и иска да купи нещо си, германецът - друго, третият - трето, а евреинът казал, че нищо не продава.

                  Коментар


                  • [QUOTE=majnata;n3208672]
                    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                    Да, бедният Ван Гог рисува слънчогледи, а милиардерите му купуват картините за десетки милиони. Идилия :-)

                    Е къде ти е далаверата че ше забогатееш чак след като гушнеш китката...и тогаз няма гаранции де ...
                    Горкият, сигурно се е превърнал на пумпал в гроба като гледа как го разпродават.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                      Да, бедният Ван Гог рисува слънчогледи, а милиардерите му купуват картините за десетки милиони. Идилия :-)

                      То и сега е така. Андреас Гурски снима и после богаташите му купуват снимките за милиони. Но има милиони доста добри фотографи, които нищо не печелят. The winner takes it all.
                      Не може да се отрече, че чрез изкуството се създават депа за запазване на стойност. Пак повтарям, това е то богатото общество, в което се повишава многобразието чрез създаване на уникати, оценявани високо и предизвикващи засилено конкурентно търсене.

                      Коментар


                      • [QUOTE=Misho ILIEV;n3208668]

                        Да, бедният Ван Гог рисува слънчогледи, а милиардерите му купуват картините за десетки милиони. Идилия :-)

                        Е къде ти е далаверата че ше забогатееш чак след като гушнеш китката...и тогаз няма гаранции де ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                          Никога не е баш безплатно. Ако хората с пари се занимават със скъпоструващи дейности за развлечение или артреализация, те създават заетост по веригата докато си пръскат парите. Ако бедни музикални изпълнители, художници, писатели и пр. чрез нета придобиват популярност, те също повишават разнообразието в тези сфери и част от тях реализират финансови или други ползи. Заетостта в информационната сфера ще измества тази в реалния сектор. Търговията в нета също разширява възможностите, особено на сивата икономика. Връзките се улесняват и почти всякакви възможности за контакт или издирване стават достъпни. Гугъл малко пречи като дава приоритет на едни пред други. И все пак като пуснеш предложение в нета достатъчно грамотно, очаквай да те намерят. Каквото и да произвеждаш или предлагаш.
                          Да, бедният Ван Гог рисува слънчогледи, а милиардерите му купуват картините за десетки милиони. Идилия :-)

                          То и сега е така. Андреас Гурски снима и после богаташите му купуват снимките за милиони. Но има милиони доста добри фотографи, които нищо не печелят. The winner takes it all.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                            Разкажи по-подробно моля
                            Нямам конкретен бизнес план все още

                            Но 3D принтирането би трябвало да преодолее предимството на масовото производство, тъй като икономиите от мащаба изчезват. 3D прави възможно сравнително евтиното производство на много къси серии от продукти. Но може и предимставата на 3D-то да са силно преувеличени.

                            Преставям си космически кораб, който пристига на друга планета и хората там си изпринтват на място нещата, от които имат нужда - мебели, посуда, дори сградите :-)
                            Last edited by Misho ILIEV; 17.06.2017, 22:55.

                            Коментар


                            • https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

                              "Автоматизацията и машините ще предизвикат масова безработица и криза."
                              - Учени, 6000 г. пр.н.е.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                                С виртуалната култура не може да се създаде кой знае какъв поминък. Правиш примерно блог и се надяваш на трафик? Сигурен съм, че по-малко от 1% от блоговете са успешни комерсиално.

                                Ставаш любител фотограф и си правиш уеб сайт и печелиш от него? Забрави, освен ако не си топ фотограф, дори за топ фотографите живота сега е доста труден, именно заради конкуренцията от сериозните любители, които имат доста добра продукция и често я предоставят за ползване безплатно.
                                Никога не е баш безплатно. Ако хората с пари се занимават със скъпоструващи дейности за развлечение или артреализация, те създават заетост по веригата докато си пръскат парите. Ако бедни музикални изпълнители, художници, писатели и пр. чрез нета придобиват популярност, те също повишават разнообразието в тези сфери и част от тях реализират финансови или други ползи. Заетостта в информационната сфера ще измества тази в реалния сектор. Търговията в нета също разширява възможностите, особено на сивата икономика. Връзките се улесняват и почти всякакви възможности за контакт или издирване стават достъпни. Гугъл малко пречи като дава приоритет на едни пред други. И все пак като пуснеш предложение в нета достатъчно грамотно, очаквай да те намерят. Каквото и да произвеждаш или предлагаш.

                                Коментар

                                Working...
                                X