IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Още една тъпа тема "как да инвестирам..."

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Гошо Тъпото Разгледай мнение
    И във Варна има немалко свободни търговски площи, дори и по главната, Наивник и Jay Gould могат да потвърдят.
    Пълно е за съжаление. Тук кризата още гази с пълна сила, а и много зависи от локацията и наема.
    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • Тогавашният период е бил на инфлация, а за такива периоди подобна стратегия е перфектна. Сега имаш ниска инфлация и ниски, но растящи лихви и усещане за предвидимост, което спира златото от поскъпване.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
        Назад може и да изглежда ок, но помисли как изглежда подобна стратегия в настоящата ситуация? Ако настоящите очаквания за силен долар и лек ръст на лихвите се реализират какво става със стратегията през следващата година- СП +0-10 %, ТЛТ -20 %, злато -10-20 %, а ако има и лост...
        От 1970 до 1983 когато лихвите се качват, точно за този период тая стратегия е дала най добрата си доходност - от 13.5% на годишна база.
        Верно че миналото си е минало, ала защо очакваш сега да е точно обратното ?

        Между другото поотделно на горните 3 никаква вяра им нямам понастоящем, ала като комплект - да.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Няма смисъл да се открива топлата вода.
          Още преди Христа смарт пипъл са си го казали.
          По 1/3 в бизнес ( роби, търговийка, едно друго..), земя и злато.
          Сега това изглежда така SPY / TLT / GLD и гарантира минимум едно 7-8% годишно.
          Който си е по алчен и иска двойно може и с лост да го прави - SSO EDV DGP, ала умната...
          Назад може и да изглежда ок, но помисли как изглежда подобна стратегия в настоящата ситуация? Ако настоящите очаквания за силен долар и лек ръст на лихвите се реализират какво става със стратегията през следващата година- СП +0-10 %, ТЛТ -20 %, злато -10-20 %, а ако има и лост...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
            Умна, руса, квото има ...
            За SPY-то - що да влиза на върха?
            Въпроса бе резонен и преди 2-3 години

            Влез си в 3-те и щом чувстваш че спай е най надценен пусни си и къси отделно щом искаш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Няма смисъл да се открива топлата вода.
              Още преди Христа смарт пипъл са си го казали.
              По 1/3 в бизнес ( роби, търговийка, едно друго..), земя и злато.
              Сега това изглежда така SPY / TLT / GLD и гарантира минимум едно 7-8% годишно.
              Който си е по алчен и иска двойно може и с лост да го прави - SSO EDV DGP, ала умната...
              тогава не е имало други опции освен земя и злато. За неандерталеца дори и те са били излишни.
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                В такъв случай, ако бях на твое място, без да е препоръка , аз бих се насочил към имот във Варна, София или друг от по-големите градове. Но не жилищен, а бизнес имот. Малък магазин или гараж, а може и повече от един.
                От това съм се парил. Покупка „на зелено“ на офис/магазин през 1995 година, тогава подобни обекти се отдаваше за около 400 лв/месец. Строежа завърши през 1998, хвана ни кризата и така не успях да го отдам под наем. Междувременно се появиха много подобни обекти. Държах го до преди две години, когато по чудо успях да го продам. През 98 ми излезе крайна с довършителните работи цена $7000, продаден през 2013 за 35 000 лв – долу горе „взел Кольо, дал Кольо“.
                И във Варна има немалко свободни търговски площи, дори и по главната, Наивник и Jay Gould могат да потвърдят.

                pipbel,
                Очаквах твоето включване, отвори много четене, мноого съм бос в тази материя.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                  Да ти имам и познатите и на тебе, моите башалки не падат под 5 К
                  Хубава мацка беше, макар с приятелката и (блондинка) да бяхме по-близки, но което ми правеше впечатление, въпреки, че се правеше на тъпичка пред жертвата си, бе много в час и двете бяха много интелигентни момичета.
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Купи си 100 000 долара и селд 2г. ще имаш 60 000 лева отгоре.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Няма смисъл да се открива топлата вода.
                      Още преди Христа смарт пипъл са си го казали.
                      По 1/3 в бизнес ( роби, търговийка, едно друго..), земя и злато.
                      Сега това изглежда така SPY / TLT / GLD и гарантира минимум едно 7-8% годишно.
                      Който си е по алчен и иска двойно може и с лост да го прави - SSO EDV DGP, ала умната...
                      Умна, руса, квото има ...
                      За SPY-то - що да влиза на върха?

                      Коментар


                      • Няма смисъл да се открива топлата вода.
                        Още преди Христа смарт пипъл са си го казали.
                        По 1/3 в бизнес ( роби, търговийка, едно друго..), земя и злато.
                        Сега това изглежда така SPY / TLT / GLD и гарантира минимум едно 7-8% годишно.
                        Който си е по алчен и иска двойно може и с лост да го прави - SSO EDV DGP, ала умната...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Не мръднаха ного - и това при сериозен спад на златцето... а когато неминуемо то тръгне нагоре?
                          Импе, сега нали следва възстановяване и излизане от кризата, а след това бум и на хартиите. Както го наричаш - яхо. Чак след това следва пак криза и пак злато - сиреч - консервираш и пастьоризираш кеша, все е едно е в бурканбанк. Хората правят репа, а ти си набучил кеша под земята. - вземи пример от батката
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Лорде,
                            Не правя реклама на депозита, търся диверсификация, нищо че „диверсифицира този, който не знае какво да прави.“

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                              Импе, подсети ме , че имам два наполеона вкъщи и не помня къде ги скрих....

                              пп Ще трябва да питам жената, но май тя не знае , че имам...
                              Не се издавай ,търси внимателно

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                                Осрахте темата на човека с простотии

                                .
                                Тя една тема Звучи като реклама на дългосрочен депозит. "Имам над милиард и се чудя какво да ги правя..засега депозита е супер яката работа."

                                Коментар

                                Working...
                                X