IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да изкарваме достатъчно пари в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от FareL Разгледай мнение
    Въпросът е към хора които живеят и работят в България . По повод световната криза много от гастарбайтерите се прибират в Бг и незнаят от къде да започнат след дългогодишен престой в чужбина. Имат променен начин на мислене и ситуациата в Бг ги изнервя до неузнаваемост .
    Това понятие достатъчно пари е относително и различно за всеки човек.Който не му харесва тука отива където му харесва а не мрънка.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
      Неадекватен въпрос и неадекватни отговори.
      Нещата били много по-зле отколкото преди. Абе вие нормални ли сте или и вие си тъгувате по комунизма? Кое му е по-зле като доходите са нараснали в пъти за 15 год? Просто ви е къса паметта и сте си мрънкала.
      А що се отнася до гаст арбайтерите дет се връщали.. ами като нищо не умееш, и тук и на запад ще ти е тежко.
      Който си мисли, че може да не умееш нищо и да живееш като тарикат е объркАл рейса.
      Правосъдие вътрешен ред строителство качество на храните и социалната сфера не могат да се мерят с онова време.Просто днес е много много по зле

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
        В София може би и то с клизма, но никъде другаде в страната.
        Бе във Варна какво се оплаквате, много сте си добре даже

        Коментар


        • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
          Ами аз и тук не виждам да има разлики.
          Боян Радев, като го питали кое е най-важно в живота му, след поредната титла, отговорил
          "Боба, леба, и га еба"
          Та.. такива хора си искат комунизма няма спор но това вече няма да се върне и слава Богу.
          Тук обаче сме се събрали уж етеуегентни хора и според мен, увлечени в любовта си към мрънкането и самосъжалението, не виждаме развитието. Ако някой се върне сега 15 год. назад някак, ще бъде изненадан колко е било "добре", а да не говорим да се върне 30 год.
          Само ще кажа, че преди 15 год, заплата от 500$ беше СЪН ЛЕЛЕЯН!
          Да не говорим за визите, за цените на новите коли в сравнение със стандарта на живот и за това, че и Тирция и Малакия, които са ни сега като в къщи бяха сън за 80% от хората
          И с комунизъм и без комунизъм развитие винаги има.Природата си знае работата а Бог има планове за всеки от нас.Не раздавай генерални заключения и не дърпай дявола за опашката.Щото утре може да ти запалят колата да изнасилят баба ти да ти окрадат апартамента да прегазят жена ти на автобусната спирка или децата ти на пешеходна пътека а извършителя на деянието да го осъдят една година условно и две години без книжка.Тогава ще те видя каква песен ще запееш.Много е лесно да си ербап когато си млад здрав и имаш пари.Като те чукне Природата по главата ще разбереш какво ти говоря.Щото явно и ти си от тия дето си мислят това на мен не може да се случи.Бъди по скромен и не предизвиквай съдбата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
            Аз пък всички програмисти които познавах в провинцията изчезнаха да работят в чужбина. Има сега един младеж от Варна в София, той наистина вади над 1500 ама като си плати квартирата пак е мизерия и се стяга да си отиде в Лондон където са му предложили 6000 паунда.
            Джей, 1500 лева е смешна заплата за програмист. Някой просто се е опитал да го прекара.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Специално за ИТ, но не подържане на мрежи, а сериозно програмиране 1500 е смешна заплата и силно ме съмнява някой да си намери свестен човек с подобна мизерна заплата. Имам познати в тази сфера парите, които взимат са си горе долу колкото биха взимали в Германия.
              така е, само дето дивелъпърите са много малко, осоновната част ИТ-та са поддръжка на мрежи и затова и казах, че средната заплата е около 1 500 лева чисти (има и по-малко, но не под 1 200, както и повече, но рядко над 2 000 - лични наблюдения). Същата е работата с кол центровете, където редовно вземат 20 годишни, при това още студенти и пак за подобни суми. Говоря за София и Джей е прав (макар да не споделям крайният му регионализъм), че тук заплатите са по-високи, но не са двойни - това е поредният мит
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Как да изкар....

                Разбира се,че не трябва да мрънкаме.....
                Трябва ,като Кубратчо Пулев,да се научим да ядем бой....и да не вдяваме къде сгрешихме, и да си продължаваме по-старо му
                Даже предлагам да си сменим герба със глава на хипопотам
                До гуша сме в тиня,но с голяма отворена уста:
                Дерзайте българи-може да се насерем,но няма да се изложим:
                www.emodim.blogspot.com

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Специално за ИТ, но не подържане на мрежи, а сериозно програмиране 1500 е смешна заплата и силно ме съмнява някой да си намери свестен човек с подобна мизерна заплата. Имам познати в тази сфера парите, които взимат са си горе долу колкото биха взимали в Германия.
                  Аз пък всички програмисти които познавах в провинцията изчезнаха да работят в чужбина. Има сега един младеж от Варна в София, той наистина вади над 1500 ама като си плати квартирата пак е мизерия и се стяга да си отиде в Лондон където са му предложили 6000 паунда.
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                    В София може би и то с клизма, но никъде другаде в страната. Моя позната от София дойде във Варна с идеята да живее тук. Лятото се опитах да я приземя и да и обясня, че тук живота не е песен. Банкерка е, бивш директор в голяма банка, която е в час с всичко от европроекти, до пране на пари и какво ли не. Знае 5 езика при това перфектно (баща и е бил дипломат), още 3 горе-долу, СВ то и е такова, че може да ти падне шапката от него и не е напудрено, дори обратното. Кандидатства за какви ли не длъжности. Първо се оказа, че работа няма. Там където има (например в една от банките я взеха и то на много сериозна длъжност) се оказа, че заплатата и е точно 2 пъти по-ниска от тази в София. Напусна ги по ясни на мен причини, но които няма как да спомена тук, не само заради заплатата. Но дори в банката работеше по 12 часа на ден, вместо както е в София по 8 часа. Тръгна да си търси нова работа и ми казва "Ако поискаш дори 1000 лв. те гледат сякаш си абсолютен нахал!"
                    Впрочем в София не знам как е точно, но например и там в 2008 г. мой познат точно ИТ кандидатства за работа в БНБ, след като няколко години бе поддържал софтуера и компютрите на всички клонове в ОББ. Поискал им 1200 лв. заплата, а ония му казали "Аааааа, ние такива пари не даваме!" - Сега работи в централата на IBM в Бърно и няма намерение да се прибира. Та тия 15000 лв. може и някои да ги вземат, но повечето не. Ако човек е без връзки и то дебели и всички езици на планетата да знае и да е нобелов лауреат, ще духа супата. Въпреки, че страната само за последните 5-6 години е напусната от 1 000 000 човека, безработните са пак реално над 700 000 - 800 000 дори повече.
                    Специално за ИТ, но не подържане на мрежи, а сериозно програмиране 1500 е смешна заплата и силно ме съмнява някой да си намери свестен човек с подобна мизерна заплата. Имам познати в тази сфера парите, които взимат са си горе долу колкото биха взимали в Германия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      ... понаучете малко ИТ (това се търси) или чужд език (поне 1 на отлично ниво) и 1 500 кинта са ви гарантирани...
                      В София може би и то с клизма, но никъде другаде в страната. Моя приятелка от София дойде във Варна с идеята да живее тук. Лятото се опитах да я приземя и да и обясня, че тук живота не е песен. Банкерка е, бивш директор в голяма банка, която е в час с всичко от европроекти, до пране на пари и какво ли не. Работи известно време в банка в една северна страна в която лятото е от 2 седмици, но не издържа, климата не и понесе и това, че става тъмно и се свечерява в 3 часа след обяд. Знае 5 езика при това перфектно (баща и е бил дипломат), още 3 горе-долу, СВ то и е такова, че може да ти падне шапката от него и не е напудрено, дори обратното. Кандидатства за какви ли не длъжности. Първо се оказа, че работа няма. Там където има (например в една от банките я взеха и то на много сериозна длъжност) се оказа, че заплатата и е точно 2 пъти по-ниска от тази в София и то за същата длъжност в столицата. Напусна ги по ясни на мен причини, но които няма как да спомена тук, не само заради заплатата. Но дори в банката работеше по 12 часа на ден, вместо както е в София по 8 часа. Тръгна да си търси нова работа и ми казва "Ако поискаш дори 1000 лв. те гледат сякаш си абсолютен нахал!" Сега напуска Варна и се връща пак в София въпреки, че въобще не и се прибираше там, но поне на новата си работа пак в банка, ще взема прилична заплата. И в София може да не е песен, но е по-добре е от провинцията, но например и там в 2008 г. мой познат точно ИТ кандидатства за работа в БНБ, след като няколко години бе поддържал софтуера и компютрите на всички клонове в ОББ. Поискал им 1200 лв. заплата, а ония му казали "Аааааа, ние такива пари не даваме!" - Сега работи в централата на IBM в Бърно и няма намерение да се прибира. Та тия 15000 лв. може и някои да ги вземат, но повечето не. Ако човек е без връзки и то дебели и всички езици на планетата да знае и да е нобелов лауреат, ще духа супата. Въпреки, че страната само за последните 5-6 години е напусната от 1 000 000 човека, безработните са пак реално над 700 000 - 800 000 дори повече.
                      Last edited by Jay Gould; 20.11.2014, 11:49.
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • #режемсивените #богдапрости
                        Custodite sortem vestram

                        Коментар


                        • FareL

                          В условия на дефлация правенето на нещо се заплаща със загуби на средства. Така че без мрънкане трябва да не се прави нищо тук за да не се търпят загуби.Вече и продавачите на насъщния почнаха да търпят загуби въпреки че бяха безкрайно уверени че той - насъщния винаги ще се харчи.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                            Мрънкаме колко е скапан живота.

                            То това е най-лесното ...мрънкането ,оплакването ,правенето на нищо и т.н. са сред уникалните способности на повечето българи !

                            Коментар


                            • FareL

                              Именно това и правят, смъртността е добра и на ниво.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от FareL Разгледай мнение

                                К'во прайме тогава ?
                                Мрънкаме колко е скапан живота.

                                Коментар

                                Working...
                                X