IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ползите от пушенето

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Човек като наближи петдесетте тябва да откаже цигарите, алкохола и в голяма степен яденето.

    Кажете нещо и за алкохола моля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Не ми се влиза в такива спорове. Пожелавам на всички да са на моя хал с 20 и кусур годишен трудов стаж и без ден болничен
      Лошото е, че от цигарите не се заболява постепенно, а изведнъж. Десетилетия си ок и изведнъж ти откриват рак или някоя друга гадост и почваш ходене по мъките!

      Пожелавам ти да си останеш толкова здрав, колкото си бил и до сега! Не всички пушачи се разболяват, както и не всички форексаджии си губят парите

      Коментар


      • На мен пък не ми се гадят и не ми пречат, не ми и липсват де . Само ония китайските ментета ме задушават. Нормалните не са проблем .
        Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

        Коментар


        • 3-4 кутии дневно си е бая....
          Аз ги пуших 20 г и ми стига..Резнаха ми гърлото и професорката от ИСУЛ ( да е жива и здрава...) ми каза " сега прескочи трапа, но следващият път може и да е ..гадост..

          Излезнах, дръпнах от последната си цигара и хвърлих кутията.....Сега не мога да понасям цигарите...Гади ми се от тях...И така вече 21 години....

          А по темата - ако нямаше катран и още 70-80 гадости, чистия никотин е направо жизненоважен за метаболизма на човека....Ще загинеш за часове...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
            Бе моите са 5,30 или около 230 лв на месец.по твоите сметки почнах да се чувствам, като голям спонсор
            Повечето пушачи изпушват през живота си един луксозен апартамент и след това се чудят защо нямат пари! За повечето българи пушенето е не просто скъпо, а ужасно скъпо удоволствие!

            За 50 години 230 лева на месец са 138 000 лева! Не са ли прекалено много тези пари за едно такова тъпо удоволствие, като пушенето?
            Last edited by MZ/X; 13.10.2014, 19:39.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
              Не ми се влиза в такива спорове. Пожелавам на всички да са на моя хал с 20 и кусур годишен трудов стаж и без ден болничен
              Спри да пушиш и от болнични нема са отървеш Аз общо взето съм доволен , че ги спрях . 3-4 кутии дневно в продължение на 20 години започнаха да ми се отразяват доста зле.
              tnm, дето пише за тегла разни и обмени на веществата от мен да знае. Ако няма вещества няма и обмяна. Живо доказателство за този факт са концлагеристите. Няма ни един дебел Аз също съм си толкова слаб / 70 кила преди , 71 сега / , колкото бях преди да ги хвърля пущините преди 4 години, а ям като някой 100 килограмов.Та едва ли е само никотина
              Last edited by NYSERookie; 13.10.2014, 19:27.
              Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                Аз не коментирам от какво се дебелее, Бате Пешо. А с какво може хипотетично да е полезно пушенето на цигари.
                Пушенето не може да бъде полезно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Да бе яж като свиня па чекай никотино ти опрай сланините.Аз си мисля че се дебелее от много ядене
                  Аз не коментирам от какво се дебелее, Бате Пешо. А с какво може хипотетично да е полезно пушенето на цигари.
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                    Бе моите са 5,30 или около 230 лв на месец.по твоите сметки почнах да се чувствам, като голям спонсор
                    Е, те сметките са прости. Акцизът е 148 лева за 1000 къса. 2,96 на кутия.

                    Този акциз с ДДС е 3,55.

                    Вади от това, което плащаш 3,55 и ти е ясно колко струва кутия цигари с ДДС.
                    Без ДДС, смятам че можеш сам да си намериш

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Естествено, че най голямата полза е за бюджета Манго, който пуши цигари без бандерол потребява от моето тютюнопушене.
                      Пуша цигари, които с печалбата на производителя и всички транспортни разходи струват 1,37 лева. Продават ми ги по 5,20. На всяка изпушена от мен кутия, вкарвам в бюджета 3,83лв /ДДС и акциз/
                      Бе моите са 5,30 или около 230 лв на месец.по твоите сметки почнах да се чувствам, като голям спонсор
                      Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                        Не пуша. Никога не съм пушила.
                        Една от ползите при тютюнопушенето е регулиране на телесното тегло.
                        Наличието на никотин в кръвта засилва метаболизма и способства за намаляването на излишните мазнини в организма. Също така никотина провокира отделянето на ендорфин и по този начин намалява чувството на глад.
                        Сигурно има и други ползи, но според мен травмите от пушенето на цигари са далеч по-малки от последиците от наднорменото тегло.
                        Да бе яж като свиня па чекай никотино ти опрай сланините.Аз си мисля че се дебелее от много ядене

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                          Не пуша. Никога не съм пушила.
                          Една от ползите при тютюнопушенето е регулиране на телесното тегло.
                          Наличието на никотин в кръвта засилва метаболизма и способства за намаляването на излишните мазнини в организма. Също така никотина провокира отделянето на ендорфин и по този начин намалява чувството на глад.
                          Сигурно има и други ползи, но според мен травмите от пушенето на цигари са далеч по-малки от последиците от наднорменото тегло.
                          тютюнджийската кашлица с кафявите бълвочи не мога да я приема за полза, па каквото щат да си приказват. а това, че си е като 100%-това зависимост без почивен ден - също
                          Не е препоръка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                            Според доста изследвания разходите за лекуване на болните от болести свързани с тютюнопушенето са по големи от приходите от данъци и акциз, но нали е важно да се рзвива икономиката и да има алъшвериш Тютюнопушенето реално развива две индустрии, от една страна производството на тютюн, а от друга здравеопазването!
                            Не ми се влиза в такива спорове. Пожелавам на всички да са на моя хал с 20 и кусур годишен трудов стаж и без ден болничен

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от magi208 Разгледай мнение
                              Да де но така излиза , че нямат далавера да го спират

                              А разходите за пенсии при положение , че пушачите средностатистически живеят с около 10% по- дълго дали не са от значение?
                              Пушачите живеят с около 10% повече?!Това не го знаех..Чакай да му пална още една....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                                Според доста изследвания разходите за лекуване на болните от болести свързани с тютюнопушенето са по големи от приходите от данъци и акциз, но нали е важно да се рзвива икономиката и да има алъшвериш Тютюнопушенето реално развива две индустрии, от една страна производството на тютюн, а от друга здравеопазването!
                                Да де но така излиза , че нямат далавера да го спират

                                А разходите за пенсии при положение , че пушачите средностатистически живеят с около 10% по- дълго дали не са от значение?

                                Коментар

                                Working...
                                X