IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ползите от пушенето

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
    Не е дедо Хю Джордж Бест го е казал и то така : - 'Половината си пари похарчих за пиене ,дрога и курви , а останалите за глупости.'
    Вярно , че той беше ! Мъдър човек !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
      Т'ва не беше ли класикът Вини Джоунс!?

      Иначе по темата, както би казал един небезизвестен съфорумец: "От пушенето има и ползи и вреди, взависимост от гледната точка. С други думи пушенето е и полезно и вредно, какъвто примерно тая вечер би бил резултатът от мача Норвегия - България. Е, при равенство евентуално нещата биха могли да придобият малко по друг характер...
      Класикът Джордж Бест е
      Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от magi208 Разгледай мнение
        И ти като Хефнер : "Похарчил съм стотици хиляди долари за пиене ,жени и хазарт , но съм харчил и много за глупости".
        Т'ва не беше ли класикът Вини Джоунс!?

        Иначе по темата, както би казал един небезизвестен съфорумец: "От пушенето има и ползи и вреди, взависимост от гледната точка. С други думи пушенето е и полезно и вредно, какъвто примерно тая вечер би бил резултатът от мача Норвегия - България. Е, при равенство евентуално нещата биха могли да придобият и малко по друг характер...

        П.П. Сега виждам под моя пост NYSERookie май е написал баш авторът на това откровение
        Last edited by kev; 13.10.2014, 22:02.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от magi208 Разгледай мнение
          И ти като Хефнер : "Похарчил съм стотици хиляди долари за пиене ,жени и хазарт , но съм харчил и много за глупости".
          Не е дедо Хю Джордж Бест го е казал и то така : - 'Половината си пари похарчих за пиене ,дрога и курви , а останалите за глупости.'
          Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от magi208 Разгледай мнение
            Ние тук сме малка и незначителна държава и ни клатят на където си поискат. но при големите нещата са следните:

            Постъпления в бюджета от цигарената индустрия - еди колко си.
            Разходи за пенсионно осигуряване - толкова.
            Внесени под формата на данъци от лечебни заведения - еди колко си.
            Заболели от рак на белия дроб - еди колко си
            Инсулт,Паркинсон, Инфаркти и т.н. и т.н. ......................

            Колежката "tnm" изтъкна един от факторите.

            Забележете , че навсякъде решението на по-горното уравнение е взето еднозначно - не на цигарите.
            Това се отнася и за страните с платено здравеопазване и за останалите.

            И за момент не си помисляйте , че хората , които дърпат конците може да са се объркали - те не грешат!

            Естествения извод от елементарната математика е , че статистически здравната полза от тютюнопушенето надхвърля вредата а това води до повишени разходи за социално осигуряване.
            Това твърдение е също толкова невярно колкото и обратното. Статистическите данни се използват манипулативно и от двете страни.
            Това се отнася не само за пушенето, а за всяка една храна взета поотделно. Винаги могат да се размахат аргументи ЗА и ПРОТИВ и те да са истина от последна инстанция.
            Смятам, че пушачите трябва да имат избор щом отглеждането на тютюн не е инкриминирано. Непушачите- също.
            Last edited by val/she; 13.10.2014, 22:01.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
              Така си е!Мамка му!Ако тръгна да смятам,колко съм изср.л,изпушил и изпил за последните тридесетина години ...,нещата отиват към мезонет ....и то,не един ....Ама ,както казваше един мой познат.."По-важното е не,как да спестяваш повече ,а как да печелиш повече..."
              И ти като Хефнер : "Похарчил съм стотици хиляди долари за пиене ,жени и хазарт , но съм харчил и много за глупости".

              Коментар


              • Ние тук сме малка и незначителна държава и ни клатят на където си поискат. но при големите нещата са следните:

                Постъпления в бюджета от цигарената индустрия - еди колко си.
                Разходи за пенсионно осигуряване - толкова.
                Внесени под формата на данъци от лечебни заведения - еди колко си.
                Заболели от рак на белия дроб - еди колко си
                Инсулт,Паркинсон, Инфаркти и т.н. и т.н. ......................

                Колежката "tnm" изтъкна един от факторите.

                Забележете , че навсякъде решението на по-горното уравнение е взето еднозначно - не на цигарите.
                Това се отнася и за страните с платено здравеопазване и за останалите.

                И за момент не си помисляйте , че хората , които дърпат конците може да са се объркали - те не грешат!

                Естествения извод от елементарната математика е , че статистически здравната полза от тютюнопушенето надхвърля вредата а това води до повишени разходи за социално осигуряване.

                Коментар


                • Абе хора, толкова ли ви куца социалния и сексуалния живот, че пускате такава тема?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
                    а ако знаеш колко съм изср.л вече за моите близо 50 лазарника
                    Така си е!Мамка му!Ако тръгна да смятам,колко съм изср.л,изпушил и изпил за последните тридесетина години ...,нещата отиват към мезонет ....и то,не един ....Ама ,както казваше един мой познат.."По-важното е не,как да спестяваш повече ,а как да печелиш повече..."

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                      да съм написал някъде,че нямам пари.ако нямам пари ще пуша цигари за 2лв от бай манго.много се радвам че смяташ така добре чуждите цигари.за мен не е евтино но не е и скъпо.щом пресмяташ живота в купени апартаменти не е добре.ако изпивам по 10лв на ден колко апартамента са.някой,като оня 70кг колега дето яде като сумо борец да му намалим дажбата а знаеш ли колко апартамента ще изяде.
                      За теб не знам, но повечето пушачи постоянно ми се оплакват, че не им стигат парите! Дори обаче да ти стигат, “полезността“ или удоволствието да пушиш цигари може ли да се сравни с това да имаш жилище за 140 000 лева, кола за 140 000 лева или просто инвестиции за 140 000 лева? С пиенето или прекаленото ядене въпросът стои по абсолютно същият начин! Те също ти вредят едновременно на здравето и финансите!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                        да съм написал някъде,че нямам пари.ако нямам пари ще пуша цигари за 2лв от бай манго.много се радвам че смяташ така добре чуждите цигари.за мен не е евтино но не е и скъпо.щом пресмяташ живота в купени апартаменти не е добре.ако изпивам по 10лв на ден колко апартамента са.някой,като оня 70кг колега дето яде като сумо борец да му намалим дажбата а знаеш ли колко апартамента ще изяде.
                        а ако знаеш колко съм изср.л вече за моите близо 50 лазарника
                        Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                          Повечето пушачи изпушват през живота си един луксозен апартамент и след това се чудят защо нямат пари! За повечето българи пушенето е не просто скъпо, а ужасно скъпо удоволствие!

                          За 50 години 230 лева на месец са 138 000 лева! Не са ли прекалено много тези пари за едно такова тъпо удоволствие, като пушенето?
                          да съм написал някъде,че нямам пари.ако нямам пари ще пуша цигари за 2лв от бай манго.много се радвам че смяташ така добре чуждите цигари.за мен не е евтино но не е и скъпо.щом пресмяташ живота в купени апартаменти не е добре.ако изпивам по 10лв на ден колко апартамента са.някой,като оня 70кг колега дето яде като сумо борец да му намалим дажбата а знаеш ли колко апартамента ще изяде.
                          Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                            3-4 кутии дневно си е бая....
                            Аз ги пуших 20 г и ми стига..Резнаха ми гърлото и професорката от ИСУЛ ( да е жива и здрава...) ми каза " сега прескочи трапа, но следващият път може и да е ..гадост..

                            Излезнах, дръпнах от последната си цигара и хвърлих кутията.....Сега не мога да понасям цигарите...Гади ми се от тях...И така вече 21 години....

                            А по темата - ако нямаше катран и още 70-80 гадости, чистия никотин е направо жизненоважен за метаболизма на човека....Ще загинеш за часове...
                            Е да де!!!Аз затова понякога пуша цяла цигара преди или след кафето,сутрин!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
                              Ти пък. Ми направо една лопата да вземаме и да копаме дупката метър на два на два
                              Това го каза по инерция.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
                                Човек като наближи петдесетте тябва да откаже цигарите, алкохола и в голяма степен яденето.

                                Кажете нещо и за алкохола моля.
                                Ти пък. Ми направо една лопата да вземаме и да копаме дупката метър на два на два
                                Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X