IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ползите от пушенето

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
    Да се направят 2 здравни каси - една за пушачи и една за не.. и да пушат колкото искат, дреме ми после, ако не стигат парите за лечение..


    P.S. Да си в една здравна система с пушач е същото като да си с някой в пенсионна система, ама ти да вземаш една пенсия, а той 3..
    Две са малко. Трябва да има още две отделни за неядящи захар, чипсове, а бе изобщо вредни храни и такава за ядящите. О къде на къде консумиращите ще ползват същите права като дисциплинираните?
    Да има и за водолазите отделна, за парашутистите, за автомобилните състезатели,
    за укротителите на животни. Ами ловците, колко народ се застреля.
    От къде на къде ще ползват моята здравна каса, аз дето не плувам, не скачам с парашут и т.н. Ама ха!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
      Да се направят 2 здравни каси - една за пушачи и една за не.. и да пушат колкото искат, дреме ми после, ако не стигат парите за лечение..


      P.S. Да си в една здравна система с пушач е същото като да си с някой в пенсионна система, ама ти да вземаш една пенсия, а той 3..
      Това би било много дискриминационно и скъпо спрямо не-пушачите

      Като говорим за цифри спомняте ли си какво ни обещаваха светилата на медицината ,когато трябваше да се аргументират драстичните забрани за пушене и многократното завишаване на цените на цигарите?

      Лозунга беше "Спрете да пушите и забравяте за инфаркти , инсулти и едва ли не всички видове рак "

      И много хора спряха , а много други намалиха количеството .

      И какво се случи ? - ето какво :
      Attached Files
      Last edited by magi208; 16.10.2014, 03:02.

      Коментар


      • Да се направят 2 здравни каси - една за пушачи и една за не.. и да пушат колкото искат, дреме ми после, ако не стигат парите за лечение..


        P.S. Да си в една здравна система с пушач е същото като да си с някой в пенсионна система, ама ти да вземаш една пенсия, а той 3..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от FxProST Разгледай мнение
          Ще започна така - няма нищо отровно, има предозиране.

          В природата няма нищо което да те отрови, но прието в дози над нормалното се превръща в отрова.

          Дори вещества, смятани за отровни, в малки дози се ползват в лекарства.

          От друга гледна точка, дори комуникацията с даден човек, който ти е бил симпатичен в началото, може да се превърне в отрова във взаимоотношенията, ако се предозира и от там наличие на множество конфликти

          За това - проблемът не е дали, а колко!

          Та, пушенето на цигари не го приемам нито за здравословно, нито за нормално. Пушач съм. И то заклет. един отвратителен и вреден навик. За който всеки ден намирам мотив да го продължавам - било, защото с кафето е екстра, било защото на раздумка е супер, било заради нещо друго. Отвратително е, но продължавам да го правя и не ми харесва това. Правя го, защото първо мога да си го позволя и второ волево не ми е на дневен ред да го спра. Но и този ден ще дойде в който от раз ще ги спра - всичко е до камбанарията

          Пушенето или непушенето не разрешават финансов проблем, както някои калкулират колко се пестяло от непушене! Абстрахирайки се от мен, познавам хора богати - пушачи, и хора бедни - непушачи. А и обратното . Дали пушиш или не - е въпрос на навик, а не на манталитет, който да е предимство или недостатък.

          Пушенето на пура или лула, смятам за предимство, защото там димът не се гълта, а усеща с небцето. Също така вкуса на качествен алкохол - с една глътка може да ти достави блаженство от взрив на вкус. Да се отпуснеш с качествена пура в ръка, с качествен алкохол в нормална доза за върховен вкус - блаженство. Ако има и с кого да го споделиш това - е върха!

          Има и хора които не биха направили разликата - ще гълтат дима от пура и ще крещят нещо от рода "баси гадорията" или ще изпият "Дом Периньон" с лайтмотива - абе на бащата от бъчвата е по-добро...

          Но защо написах всичко това до тук?

          ...

          А сега де - защо?

          Както се пееше в една песен - носете си новите дрехи...

          А бе всеки да си пуши и пие каквото и както може! След като го намира за нормално - значи му е в дозата на личността...

          Всичко друго е предозиране...


          Коментар


          • Ще започна така - няма нищо отровно, има предозиране.

            В природата няма нищо което да те отрови, но прието в дози над нормалното се превръща в отрова.

            Дори вещества, смятани за отровни, в малки дози се ползват в лекарства.

            От друга гледна точка, дори комуникацията с даден човек, който ти е бил симпатичен в началото, може да се превърне в отрова във взаимоотношенията, ако се предозира и от там наличие на множество конфликти

            За това - проблемът не е дали, а колко!

            Та, пушенето на цигари не го приемам нито за здравословно, нито за нормално. Пушач съм. И то заклет. един отвратителен и вреден навик. За който всеки ден намирам мотив да го продължавам - било, защото с кафето е екстра, било защото на раздумка е супер, било заради нещо друго. Отвратително е, но продължавам да го правя и не ми харесва това. Правя го, защото първо мога да си го позволя и второ волево не ми е на дневен ред да го спра. Но и този ден ще дойде в който от раз ще ги спра - всичко е до камбанарията

            Пушенето или непушенето не разрешават финансов проблем, както някои калкулират колко се пестяло от непушене! Абстрахирайки се от мен, познавам хора богати - пушачи, и хора бедни - непушачи. А и обратното . Дали пушиш или не - е въпрос на навик, а не на манталитет, който да е предимство или недостатък.

            Пушенето на пура или лула, смятам за предимство, защото там димът не се гълта, а усеща с небцето. Също така вкуса на качествен алкохол - с една глътка може да ти достави блаженство от взрив на вкус. Да се отпуснеш с качествена пура в ръка, с качествен алкохол в нормална доза за върховен вкус - блаженство. Ако има и с кого да го споделиш това - е върха!

            Има и хора които не биха направили разликата - ще гълтат дима от пура и ще крещят нещо от рода "баси гадорията" или ще изпият "Дом Периньон" с лайтмотива - абе на бащата от бъчвата е по-добро...

            Но защо написах всичко това до тук?

            ...

            А сега де - защо?

            Както се пееше в една песен - носете си новите дрехи...

            А бе всеки да си пуши и пие каквото и както може! След като го намира за нормално - значи му е в дозата на личността...

            Всичко друго е предозиране...


            Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от trader1 Разгледай мнение
              А здравеопазването ( в страните с "безплатно здравеопазване") - всички го плащаме, и здравите плащат за болните. И точно затова в по-развитите (социално) страни - не се гледа с добро око на пушенето. Не че се забранява ('щото всички са учтиви, търпеливи и възпитани), но .... схващате ми мисълта...
              Да де и аз за това говоря ! Само за няколко години селектирха умовете ни до състояние на "търпеливи и възпитани" - това е факт.

              Коментар


              • Кофтито на пушенето не е в никотина, а в десетките други гадости в дима на цигарите.
                Колко пари се харчат за цигари - това е въпрос на избор - някои жени дават стотици (редовно) за обувки и чанти например. Въпроса е в днешно време всеки да знае какво си причинява, а и на тези около себе си, а не после да има "ама аз не знаех, ама то 30 години нищо ми нямаше" . Има пушачи дето цял живот пушат и пак стигат до 90... ама разликата е като да си сипваш кофти бензин и никога да не си сменяш маслото на колата - пак ще върви, някои модели - по-зле от други, но на повечето ще им се отрази кофти. А смрадта дето излиза зад тях - всички я забелязват, някои я гледат с разбиране, а някои и се чудят....
                А здравеопазването ( в страните с "безплатно здравеопазване") - всички го плащаме, и здравите плащат за болните. И точно затова в по-развитите (социално) страни - не се гледа с добро око на пушенето. Не че се забранява ('щото всички са учтиви, търпеливи и възпитани), но .... схващате ми мисълта...
                life is simple and clear when you make the right choices

                Коментар


                • Между другото поне 90% от течностите за ел.цигари в България са пълно менте без грам никотин в тях . Голям зор докато открия истинска . Няма да кажа коя за да не е реклама пък и вече не е трудно да се открие във форумите за ел.цигари.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Big6ha Разгледай мнение
                    Е аз не пуша от две години. Още две и до асансьора ли няма да мога да стигам МА? Ебаси
                    Аз като ги спрях и качих 6 кила за 3 месеца а за мен това е ужасно много защото обикновено съм 50 кг. .След първите 3 месеца на "атоксикация" имах кратък период около 1 месец през който си повярвах , че съм направила нешо добро за себе си.
                    Уви за кратко Първо се появи остра форма на депресия , която ми лекуваха с амитриптилин . След това болки в ставите , кръвно и непрестанна умора . След серия изследвания на които бях съвършенно здрава започнах да чета ама здраво !
                    Като казвам здраво - ако гугъл ми даде 50 страници по темата значи се изчитат 50.

                    След много четене и разговори с невролог и двама ендокринолози на своя глава започнах да пия метформин 800 милиграма и по 5 никотинови дъвки на ден от по 4 милиграма.

                    Старата ми форма се върна след 2 дни..изведнъж...като че някой дръпна воал и с него си отидоха умората и болките . Кръвното ми се нормализира след 10 дни.Килограмите за 5 месеца.

                    Една година не го споделих с никого от страх . Всяка сутрин съм се събуждала със страх да не се върне умората./може би не точно умора а просто се чувстваш много стар/

                    Постепенно замених дъвките с електронна цигара не защото толкова нямам пари а защото ме е яд да давам такива безбожни суми за нещо което излиза стотинки за производство.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
                      Класикът Джордж Бест е
                      Абсолютен класик....

                      " - Спряхте ли алкохола?
                      - Да, може да се каже, че спрях да пия. Когато спя, не пия.
                      (Диалог между репортер и Джордж Бест)"

                      Коментар


                      • Трябва да правиш кардио упражнения.
                        Ако водиш застоял начин на живот, съвсем естествено е изкаването на стълби, от време на време, да бъде предизвикателство.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                          А дали не е от ЕГН-то?
                          Е аз не пуша от две години. Още две и до асансьора ли няма да мога да стигам МА? Ебаси
                          Last edited by Big6ha; 13.10.2014, 23:00.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Big6ha Разгледай мнение
                            Един друг аспект. Преди пушех и първите 4 етажа в панелата ги изкачвах и "изплезвах език". Сега не пуша, качих десет килограма и вече изплезвам езика на втория етаж. Разходите ми бяха доста, сега ги нямам но се появиха други. Мезонет не съм си купил няма и да си купя от цигари. Дори и тостер не съм си взел. Това не е начин. Пушете си не се излагайте. Сички ше омрем и с предимство са непушачите ако съдя по мен.
                            А дали не е от ЕГН-то?

                            Коментар


                            • Един друг аспект. Преди пушех и първите 4 етажа в панелата ги изкачвах и "изплезвах език". Сега не пуша, качих десет килограма и вече изплезвам езика на втория етаж. Разходите ми бяха доста, сега ги нямам но се появиха други. Мезонет не съм си купил няма и да си купя от цигари. Дори и тостер не съм си взел. Това не е начин. Пушете си не се излагайте. Сички ше омрем и с предимство са непушачите ако съдя по мен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                                бело?
                                Тука стана като оня виц
                                - "Ако откажеш пушенето за 30 години ще събереш пари за ей това Ферари паркирано там!"
                                - Че то е мое! А ти в какво се возиш като не пушиш?!
                                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                                Коментар

                                Working...
                                X