IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ползите от пушенето

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vajvaj Разгледай мнение
    Пушач съм и съм сферата на здравеопазването, така че с удоволствие бих прочел малко повече за твоя анализ. Би ли подкрепила това с някакви данни?
    В последно време е мода да обвиняваме цигарите за всички болести едва ли не от настинката та до хемороидите . Хората къде грамотно , къде не толкова се изказват включвайки в палитрата състояния за които са виновни цигарите все по-странни и по нелогични примери.

    Наскоро четох за това , че пушенето водило до затлъстяване , остеопороза и венерически болести .
    Така както са я подкарали няма да се учудя ако дъщеря ми някой ден ми сервира , че е непорочно бременна от пушене.

    Всъщност проблема на пишещите все повече се задълбочава с несекващите през последните 10 години и набиращи скорост научни публикации за ролята на ниацин и NAD в клетъчното дишане и реструктуриране на митохондриалната ДНК .

    Около 5 години интереса на читателите някакси бе удържан с информационна завеса и дори скриване на част от истината.

    А истината е проста - витамин Б3 витамин РР , ниацин и никотинова киселина са различни имена на едно и също нещо .

    Никотинова киселина

    "Проучвания със статини или статини, комбинирани с други медикаменти (като ниацин), доказаха намаление на нежеланите сърдечносъдови събития, налагайки хипотезата, че подобна стратегия води до стабилизация на плаката."
    Източник

    Нови препоръки за лечение на стабилна исхемична болест на сърцето:
    При тези, които не толерират лечението със статини, може да се провежда терапия със секвестранти на жлъчните киселини и/или ниацин (IIaB).
    Източник

    За сега спирам да изброявам проучвания за ниацина / дотук имам събрани 236 от които 216 позитивни и 20 негативни /

    В момента тече най-мащабното в историята по темата проучване под кодовата абривиатура "HPS2-THRIVE"

    Ще продължа да ви запознавам с най интересните при ваше желание

    .................................................. .................................................. .........................
    пп. Държа да отбележа , че не приканвам никого да пуши ! Аз самата не съм активен пушач , но ме дразни всеки опит за манипулация на масите.
    Също така полезните ефекти на никотина могат да бъдат на разположение с приема на определени храни и значително по-евтини от цигарите витаминни добавки.
    Last edited by magi208; 04.11.2014, 13:38.

    Коментар


    • Според мен няма никаква връзка между пушенето и продължителността на живота.Пушенето влошава качеството но няма отношение към продължителността

      Коментар


      • Innergy

        Объркал си се нещо - това е оптимистичната тема за ползите - тук за рак не се пише

        Ако не можеш да потвърдиш, че пушенето е мега далавера и пушачите са ултра кул, по-добре не им разваляй на хората сутрешното кафе с цигарка.

        Коментар


        • Smoking, a main cause of small cell and non-small cell lung cancer, contributes to 80 percent and 90 percent of lung cancer deaths in women and men, respectively. Men who smoke are 23 times more likely to develop lung cancer. Women are 13 times more likely, compared to never smokers.
          Between 2005 and 2010, an average of 130,659 Americans (74,300 men and 56,359 women) died of smoking-attributable lung cancer each year. Exposure to secondhand smoke causes approximately 7,330 lung cancer deaths among nonsmokers every year.
          Nonsmokers have a 20-30 percent greater chance of developing lung cancer if they are exposed to secondhand smoke at home or work.
          http://www.lung.org/lung-disease/lun...act-sheet.html

          Last edited by innergy; 02.11.2014, 09:14.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            Аз данни нямам, но мога да ти го изведа
            Жените живеят с 10% по-дълго.
            Всяка жена е палила цигара.
            Следователно пушачите живеят с 10% по-дълго.

            Преди да кажеш, че е тъпо, замисли се, дали изводите за вредата от тютюнопушенето не са изведени по същия начин
            Знам, че са изведени по същия начин. Знам също, че не съществува адекватна статистика, която да доказва вредата. Въпросът ми е съществува ли такава /все пак има и неща които не знам в областта / която да доказва ползите.

            Много по-силно и адекванто ще се намеся, ако темата се конкретизира и се уточни за какво точно пушене иде реч. Дали за nicotiana tabacum или за друг вид растение
            Last edited by vajvaj; 01.11.2014, 09:29.
            При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

            Коментар


            • Всъщност, единствената теза, която бих подкрепил е, че няма НИКАКВИ достоверни данни, че пушачите умират по-млади. За паркинсона също съм съгласен, но вече не става въпрос за пушене на тютюн, а за добрата стара тревица. Там фактите са неоспорими, както и при лечение и превенция на алцхаймера. Иначе... за конкретни ползи - пушачите по-рядко страдат от височинна болест
              При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vajvaj Разгледай мнение
                Пушач съм и съм сферата на здравеопазването, така че с удоволствие бих прочел малко повече за твоя анализ. Би ли подкрепила това с някакви данни?
                Аз данни нямам, но мога да ти го изведа
                Жените живеят с 10% по-дълго.
                Всяка жена е палила цигара.
                Следователно пушачите живеят с 10% по-дълго.

                Преди да кажеш, че е тъпо, замисли се, дали изводите за вредата от тютюнопушенето не са изведени по същия начин

                Коментар


                • Първоначално изпратено от magi208 Разгледай мнение
                  Много и трудно оспорими . За съжаление общественото мнение се манипулира твърде лесно чрез повтаряне на едни и същи неверни аргументи.

                  След задълбочен анализ стигнах до извода , че статистически пушачите живеят с около 9-11% по- дълго от не-пушачите и това натоварва социално-осигурителната система на всяка държава.
                  Пушач съм и съм сферата на здравеопазването, така че с удоволствие бих прочел малко повече за твоя анализ. Би ли подкрепила това с някакви данни?
                  При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение
                    Егати темата?!? Има ли някакви ползи от пушенето?
                    Много и трудно оспорими . За съжаление общественото мнение се манипулира твърде лесно чрез повтаряне на едни и същи неверни аргументи.

                    След задълбочен анализ стигнах до извода , че статистически пушачите живеят с около 9-11% по- дълго от не-пушачите и това натоварва социално-осигурителната система на всяка държава.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение
                      Егати темата?!? Има ли някакви ползи от пушенето?
                      Утре някой може да пусне тема Ползите от заглупяването

                      По малко стрес, по малко учене, повече свобода да не мислим за нищо и т.н.

                      Коментар


                      • Най-голяма полза от пушачите има Бюджета

                        Акцизът за цигари за 2013 е бил около 2 млрд.лв и около 2.3% от БВП

                        Бюджетът за здравеопазване за 2013 около 3.5млрд или около 3,5% от БВП

                        Добавете 20% ДДС от цената на производителя...

                        Ако греша в числата, ще е с малко, по спомен цитирам
                        Още - акцизът за цигари е близо половината от всички акцизи,които кърпят бюджета - горива, алкохол и т.н

                        Та, пушачите плащат поне 60% от издръжката на Здравната система
                        ...Поне някое заведение даимпозволят, в което спокойно с чаша и цигара да запалят

                        Коментар


                        • Егати темата?!? Има ли някакви ползи от пушенето?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Avalaon Разгледай мнение
                            И една за циганора, полицаите и депутатите. Но само тези три групи !
                            Да видя после как едните ще пишат закони осигурителни за тях, а другите ще ги вардят..........
                            Е има и много честни полицаи те защо да страдат.....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от newkid Разгледай мнение
                              Две са малко. Трябва да има още две отделни за неядящи захар, чипсове, а бе изобщо вредни храни и такава за ядящите. О къде на къде консумиращите ще ползват същите права като дисциплинираните?
                              Да има и за водолазите отделна, за парашутистите, за автомобилните състезатели,
                              за укротителите на животни. Ами ловците, колко народ се застреля.
                              От къде на къде ще ползват моята здравна каса, аз дето не плувам, не скачам с парашут и т.н. Ама ха!
                              И една за циганора, полицаите и депутатите. Но само тези три групи !
                              Да видя после как едните ще пишат закони осигурителни за тях, а другите ще ги вардят..........

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
                                Да се направят 2 здравни каси - една за пушачи и една за не.. и да пушат колкото искат, дреме ми после, ако не стигат парите за лечение..


                                P.S. Да си в една здравна система с пушач е същото като да си с някой в пенсионна система, ама ти да вземаш една пенсия, а той 3..
                                И аз съм съгласен. И целият акциз да отива в здравната каса на пушачите.
                                Сам можеш да си направиш сметката ще има ли пари в касата на непушачите

                                Аман от крайни мнения

                                Коментар

                                Working...
                                X