IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ползите от пушенето

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • никакви.само те загрозяват.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
      при контрабандните цигари акциза не е ли по-скоро лиспващ, отколкото постъпващ
      Огромния акциз е предпоставка за контрабандни цигари.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от magi208 Разгледай мнение
        Ми за тука смятай - от един тир контрабандни цигари печалбата е около 200000 лева - има и за митничари и за каквото си помислиш.

        От акциз пък не ми се смята колко са постъпленията...
        при контрабандните цигари акциза не е ли по-скоро лиспващ, отколкото постъпващ
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от stone-bi Разгледай мнение
          За навън lobby да, за тука къде?
          Ми за тука смятай - от един тир контрабандни цигари печалбата е около 200000 лева - има и за митничари и за каквото си помислиш.

          От акциз пък не ми се смята колко са постъпленията...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
            Много мъчна работа е да се правят подобни статистики. Тъй като в последните 20-30 години има безпрецедентно увеличаване на спорт/фитнес активността на населението навсякъде по света, съответно има и безпрецедентно увеличаване на ставните проблеми. Особено в резултат на джогинг. Без да знам със сигурност, бих предположил, че бегачите са предимно непушачи... Т.е. причината за по-здравите стави на пушачите вероятно не са свързани с благотворното влияние на тютюна, а с непрактикуването на интензивен аеробен спорт.
            РАБОТАТА Е ТАМ,ЧЕ НЕ ТРЯБВА ДА СЕ БЯГА,А ДА СЕ ВЪРВИ!

            колкото и да не ви изглежда правдоподобно,много по-полезно е вървенето,тялото ни е пригодено за вървене,ползите от него са много по-големи от тези при бягането!
            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
              Кво и е странното? Ти за tobacco lobby не си ли чувал? Отстояват си интересите...
              За навън lobby да, за тука къде?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                Кво и е странното? Ти за tobacco lobby не си ли чувал? Отстояват си интересите...
                Именно и аз за това говоря ! Някой някъде има жесток икономически интерес от забраните за пушене на обществени места и цялата тази промивка на обществения разум.
                Първо правителствата се усетиха , че това е доста тлъсто перо под формата на акциз , а след това и трафикантите , които печелят повече от трафика на цигари , отколкото на наркотици.
                Много интересно е и становището на американското здравеопазване по въпроса , след като е изцяло платено

                Коментар


                • Кво и е странното? Ти за tobacco lobby не си ли чувал? Отстояват си интересите...

                  Коментар


                  • Това е странна тема, особено за Инвестор, ама айде - щом има интерес да се пише, че даже е и на първа страница...

                    Коментар


                    • А аз и не бягам и не пуша

                      Статистически обаче непушещите бегачи са със сигурност много повече от пушещите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                        Много мъчна работа е да се правят подобни статистики. Тъй като в последните 20-30 години има безпрецедентно увеличаване на спорт/фитнес активността на населението навсякъде по света, съответно има и безпрецедентно увеличаване на ставните проблеми. Особено в резултат на джогинг. Без да знам със сигурност, бих предположил, че бегачите са предимно непушачи... Т.е. причината за по-здравите стави на пушачите вероятно не са свързани с благотворното влияние на тютюна, а с непрактикуването на интензивен аеробен спорт.
                        Е, аз бягам и пуша

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от magi208 Разгледай мнение
                          Според първото по рода си изследване на връзката между годините пушене и ставните операции , е установено, че пушачите със 47 годишен стаж са оперирани с 51% по-малко от не-пушачите.
                          Изследването е проведено сред 11000 възрастни пушачи от Екип на д-р Джордж Мнацаганиан от университета в Аделаида.
                          Публикувано е за пръв път в Health.com .

                          Много мъчна работа е да се правят подобни статистики. Тъй като в последните 20-30 години има безпрецедентно увеличаване на спорт/фитнес активността на населението навсякъде по света, съответно има и безпрецедентно увеличаване на ставните проблеми. Особено в резултат на джогинг. Без да знам със сигурност, бих предположил, че бегачите са предимно непушачи... Т.е. причината за по-здравите стави на пушачите вероятно не са свързани с благотворното влияние на тютюна, а с непрактикуването на интензивен аеробен спорт.

                          Коментар


                          • „Ислямска държава” ще наказва пушачите със затвор

                            Терористичната организация „Ислямска държава” е взела решение да наказва тютюнопушенето със затвор и налагане на глоба в размер до 400 долара, съобщава IraqiNews. „ ИДИЛ публикува обръщение, в което се посочва, че човек, който пуши цигари ще бъде вкарван в затвора и ще трябва да плати глоба от 200 долара. Ако бъде заловен да пуши за втори път, ще му бъде налагана глоба от 400 долара и ще бъде вкаран в затвора за срок от 6 месеца”, заяви източник на агенцията от град Мосул. http://www.segabg.com/article.php?id=725157

                            Аллах Акбар - Пак добре, защото само до преди дни за пушене се биеше с камшици и можеше и главата да ти отрежат.
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                              Според мен няма никаква връзка между пушенето и продължителността на живота.Пушенето влошава качеството но няма отношение към продължителността
                              Според световна статистика която бях гледал преди няколко г., пушачите живеят средно с 3-4 месеца по-малко от непушачите и по-малко натоварват по този начин здравната система, понеже умират няколко месеца по-рано, средно претеглено.
                              Ползи от пушенето едва ли има, но няма и чак такива вреди както смятат талибаните от Ислямска държава в Ирак и Леванта, които забраняват пушенето във всяка завладяна територия.
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Според първото по рода си изследване на връзката между годините пушене и ставните операции , е установено, че пушачите със 47 годишен стаж са оперирани с 51% по-малко от не-пушачите.
                                Изследването е проведено сред 11000 възрастни пушачи от Екип на д-р Джордж Мнацаганиан от университета в Аделаида.
                                Публикувано е за пръв път в Health.com .

                                Коментар

                                Working...
                                X