IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ползите от пушенето

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не пуша. Никога не съм пушила.
    Една от ползите при тютюнопушенето е регулиране на телесното тегло.
    Наличието на никотин в кръвта засилва метаболизма и способства за намаляването на излишните мазнини в организма. Също така никотина провокира отделянето на ендорфин и по този начин намалява чувството на глад.
    Сигурно има и други ползи, но според мен травмите от пушенето на цигари са далеч по-малки от последиците от наднорменото тегло.
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Естествено, че най голямата полза е за бюджета Манго, който пуши цигари без бандерол потребява от моето тютюнопушене.
      Пуша цигари, които с печалбата на производителя и всички транспортни разходи струват 1,37 лева. Продават ми ги по 5,20. На всяка изпушена от мен кутия, вкарвам в бюджета 3,83лв /ДДС и акциз/
      Според доста изследвания разходите за лекуване на болните от болести свързани с тютюнопушенето са по големи от приходите от данъци и акциз, но нали е важно да се рзвива икономиката и да има алъшвериш Тютюнопушенето реално развива две индустрии, от една страна производството на тютюн, а от друга здравеопазването!

      Коментар


      • Естествено, че най голямата полза е за бюджета Манго, който пуши цигари без бандерол потребява от моето тютюнопушене.
        Пуша цигари, които с печалбата на производителя и всички транспортни разходи струват 1,37 лева. Продават ми ги по 5,20. На всяка изпушена от мен кутия, вкарвам в бюджета 3,83лв /ДДС и акциз/

        Коментар


        • От много време в научните среди са известни ползите за нашия организъм при приемането на Ниацин /витамин Б3 , никотинова киселина/ както и заболяванията , които се свързват с неговия недостиг.
          С началото на масовата истерия първо спря да се говори , че Ниацина се синтезира и от никотин а вече се говори само за синтеза му от Триптофан

          Коментар


          • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
            Пушачите по-рядко боледуват от Болест на Паркинсон.
            'щото умират по-млади и не стигат до паркинсона...
            "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

            Коментар


            • бири
              "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

              Коментар


              • Пушачите по-рядко боледуват от Болест на Паркинсон.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                  хем ще имаш повеше пари в джоба за инвестиции или купуване на далече по смислени неща от цигарите!
                  бело?

                  Коментар


                  • Най-голямата полза от пушенето е, че след като го откажеш, хем ще можеш да водиш по здравословен живот, хем ще имаш повеше пари в джоба за инвестиции или купуване на далече по смислени неща от цигарите!

                    Коментар


                    • Ползите от пушенето

                      В последно време се наслушахме и начетохме за вредите от тютюнопушенето .
                      Разгледани бяха здравните, социалните , икономическите и дори моралните вреди нанасяни на индивида и обществото от вредния навик.
                      Дискусията обхвана известни и по-малко известни медицински аспекти като единственото и неоспоримо заключение , което ни се налага е вреда , вреда и пак вреда.
                      В набраната и постоянно подклаждана антипатия се стигна до погазване на елементарните и в друга ситуация неоспорими права на пушачите като това да имат правото на заведения или поне частни клубове.

                      В съвременната история на човешката цивилизация обаче има едно неотменимо правило:

                      Каквото и да ви говорят става въпрос за пари!

                      Някой тук ще каже : Добре , като пак става въпрос за пари кое лоби е намесено?

                      Отговора на този и други подобни въпроси очаквам да открием заедно
                    Working...
                    X