IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бързи 8000лв. на БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
    Дайте идея едни готови 8 каймета как най-правилно според вас да разпределя на БФБ.
    Моля да не ми давате други идеи за харчене на сумата освен на БФБ!
    Благодаря предварително за всички находчиви отговори. Интересува ме разпределението на сумата в проценти или крайни числа в дадени акции.
    Може да купиш акции само на Синергон холдинг. Може да купиш акции на Синергон холдинг, Индустриален холдинг България и Българска роза Севтополис. Майсторлъка е и в това не само да прецениш какво да купиш, но и да прецениш на колко да го купиш и на колко да го продадеш. Понякога маржа между котировки купува и продава е доста голям. Не знам дали си инвеститор който търси бърза печалба или по-скоро си инвеститор, който след като купи акции чака доста време преди да ги продаде със значителна печалба.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
      Маце, объркващо ми се стори заданието - тук казваш слабоволатилни акции, но пишеш, че операцията е умножение на въпросните мизерни 8 хил. ... Това мене ме обърква - едните са едно, другото - друго. Ако гледаш слабоволатилни дивидентни освен атера и чез - жабока, трейдинга. Ако искаш умножения (но те никак не са слабоволатилни)- гледай категориите при батката. Там обаче в зависимост от интервала време освен умножения може да има и деления. Изобщо колко е волатилно нещото се определя от т.нар. коеф. Beta. Виж им бетите в един сайт на всички, подреди ги по бети и може да си избереш неволатилни, неизбушеняци. Истинктивно обаче почти го добутваме до т.нар. коеф. на Шарп - показва как да изберем максималния капиталов растеж, срещу минимална волатилностЪ, т.е. може да си направиш отношението бета/растеж за 1 г. и пак да ги подредиш. Е, това са все пак данни от миналото, бъдещето дори хаосът не го знае 100%, но му е разрешено да го програмира, за радост на всички, които ще ти изпратят различни портфейли Според Бъфет трябва да се гледат и перспективите, сектора и пазарния дял - в държавата, региона, света, в това отношение може да се посочи биовет и мцх, ... но казват биовет има конфликт с фактора "мажовец", а мцх с фактора "много добре предварително оценено" и т.н. изобщо и за мен е въпрос, къде е хем евтино, хем ще умножи едни бързи пари, хем не е волатилно, хем дивидентско, хем моноплист в сектора и т.н. Ако става сложно за избор на 1 дружество - разбий ги в 2 или 3. Цялата хубост на едно място никъде я няма И сега ако кажа, че не е препоръка ще е много яко
      УУУАААААУУУУУУ.....
      Ако ги нямаше политическите ти залитания, щях да направя плах опит да ми станеш финансов консултант.....

      Коментар


      • изобщо колко е волатилно нещо се определя от стандартното отклонение,
        коефициента бета определя как се представя нещото спрямо даден пазар
        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
          Не бих злоупотребила с доверието на човека.
          Жена с ремарке съм-голям син. Оправям се сама. Интересува ме не личния живот на накого, а как да умножа тези мизерни 8 хиляди лева. Давайте съвети за слабоволатилни акции, не избушеняци, ако може! Благодаря на коректните мъже!
          Маце, объркващо ми се стори заданието - тук казваш слабоволатилни акции, но пишеш, че операцията е умножение на въпросните мизерни 8 хил. ... Това мене ме обърква - едните са едно, другото - друго. Ако гледаш слабоволатилни дивидентни освен атера и чез - жабока, трейдинга. Ако искаш умножения (но те никак не са слабоволатилни)- гледай категориите при батката. Там обаче в зависимост от интервала време освен умножения може да има и деления. Изобщо колко е волатилно нещото се определя от т.нар. коеф. Beta. Виж им бетите в един сайт на всички, подреди ги по бети и може да си избереш неволатилни, неизбушеняци. Истинктивно обаче почти го добутваме до т.нар. коеф. на Шарп - показва как да изберем максималния капиталов растеж, срещу минимална волатилностЪ, т.е. може да си направиш отношението бета/растеж за 1 г. и пак да ги подредиш. Е, това са все пак данни от миналото, бъдещето дори хаосът не го знае 100%, но му е разрешено да го програмира, за радост на всички, които ще ти изпратят различни портфейли Според Бъфет трябва да се гледат и перспективите, сектора и пазарния дял - в държавата, региона, света, в това отношение може да се посочи биовет и мцх, ... но казват биовет има конфликт с фактора "мажовец", а мцх с фактора "много добре предварително оценено" и т.н. изобщо и за мен е въпрос, къде е хем евтино, хем ще умножи едни бързи пари, хем не е волатилно, хем дивидентско, хем моноплист в сектора и т.н. Ако става сложно за избор на 1 дружество - разбий ги в 2 или 3. Цялата хубост на едно място никъде я няма И сега ако кажа, че не е препоръка ще е много яко
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
            Тук има нещо сбъркано!
            Значи имаш акции, но не знаеш къде да инвестираш дадена сума пари Ами тези акции дето ги имаш как ги подбра?
            Така изглежда на пръв поглед. Да действително имам акции на БФБ, но реално само в две позиции на БФБ. Другите са ми в непублични , злато и депозит.
            Интересува ме депозита на тази стойност как да влея единствено в БФБ, като диверсификация на портфейла с изключение на 4ЕS и атера. Много малко искам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
              с напипване....
              От чувала с акции....облигацията

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                Тук има нещо сбъркано!
                Значи имаш акции, но не знаеш къде да инвестираш дадена сума пари Ами тези акции дето ги имаш как ги подбра?
                с напипване....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
                  Спонтанно исках да Ви благодаря. Но и чичо като ник звучи много секси за жена на всяка възраст. Едипов комплекс, какво да се прави. Добре, вземам си забележка, никакво умножение, само запазване на актива ако може в дългосрочен план.
                  Е и...?
                  Задаваш въпрос или правиш съждение.....?
                  Попитай за да ти бъде отговорено, поискай за да ти бъде дадено....

                  пп Хората са изтъкани от комплекси...Имаме си тема за секс и преживявания.....Тук май става въпрос за пари....
                  пп Ужасен комплексар съм и мразя да ме оценяват.....( смооценявам се - 3 + )

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
                    Имам акции на БФБ сър. Знам, че може и да загубя. Вие сте опитен играч на тази борса, споделете вашият опит ако губите или печелите, това ми е молбата!
                    Тук има нещо сбъркано!
                    Значи имаш акции, но не знаеш къде да инвестираш дадена сума пари Ами тези акции дето ги имаш как ги подбра?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                      Мнение оценено с 5.Доколкото разбирам се интересуваш от силно ерекцитивни акции .....
                      Преобладаващата част от форума се интересува от същите жиуотни......
                      За жалост попадаме на дълбоки дупки и голяма част от съдържанието се изпразва....

                      пп Напълно добронамерен и коректен съм.....но идеята ти за умножение на финансите е силно амбициозна и не води до никъде....

                      пп Поправи си въпроса и молбата ...Ще ти пише всеки за 4-5 акции , които смята за сигурни с нормална доходност и като събереш мнения, ще си направиш собствена статистика.....

                      пп Ако искаш нещо наготово ще се допиташ до Голямата мечка и той ще ти прати извадка от форума....

                      пп И не ми благодари, че ми става.... хубаво на душата.... 3 -
                      Спонтанно исках да Ви благодаря. Но и чичо като ник звучи много секси за жена на всяка възраст. Едипов комплекс, какво да се прави. Добре, вземам си забележка, никакво умножение, само запазване на актива ако може в дългосрочен план.

                      Коментар


                      • http://www.investor.bg/forum/showthr...91#p1400229483

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Babbitt
                          Смешници не могат ме разсмеят, търся мъжкари........
                          Пиене ли имаш?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
                            ......... а как да умножа тези мизерни 8 хиляди лева. Давайте съвети за слабоволатилни акции, не избушеняци, ако може! Благодаря на коректните мъже!
                            Доколкото разбирам се интересуваш от силно ерекцитивни акции .....
                            Преобладаващата част от форума се интересува от същите жиуотни......
                            За жалост попадаме на дълбоки дупки и голяма част от съдържанието се изпразва....

                            пп Напълно добронамерен и коректен съм.....но идеята ти за умножение на финансите е силно амбициозна и не води до никъде....

                            пп Поправи си въпроса и молбата ...Ще ти пише всеки за 4-5 акции , които смята за сигурни с нормална доходност и като събереш мнения, ще си направиш собствена статистика.....

                            пп Ако искаш нещо наготово ще се допиташ до Голямата мечка и той ще ти прати извадка от форума....

                            пп И не ми благодари, че ми става.... хубаво на душата.... 3 -

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                              Мнение оценено с 5,1/2.Ами ако не ги умножиш тези пари, а ги загубиш?
                              Имам акции на БФБ сър. Знам, че може и да загубя. Вие сте опитен играч на тази борса, споделете вашият опит ако губите или печелите, това ми е молбата!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                                Ами ако не ги умножиш тези пари, а ги загубиш?
                                Ти па ,тук никой не губи

                                Коментар

                                Working...
                                X