IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде да набутам КЕШ-а?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от falafel Разгледай мнение
    Кой е пенсионният фонд, който носи 10% годишно, коя е облигацията, която носи 10% годишно и т.н. Не виждам стойност в поста ти иначе, освен да трупаш бройка над двайсетте хиляди.
    Фалафелов: просто не разбрах какво искаш да речеш.

    За акциите: както посъветва Процентов - виж темата за Портфейлът и моето колелце (това дето се отнася само за БФБ и е за времето около пролетта). Дивидентна доходност мисля между 13 и 14%. Догодина заради една-две от компаниите може да е по-ниска, но вероятно пак ще е над 10%.
    За пенсионните фондове - 10% още няма - миналата година немалко от тях направиха над 8%, там ползваш и данъчни облекчения, може да се ползват и някои човекозастрахователни продукти.
    За облизвациите: скоро ще излезе емисията на Златният Жабок с 12% доходност.

    Ето.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      е 5К са си пари все още в БГ!
      Така е Тони, но той като си купи поне 2-3 компании и ще се получи сума, с която ще може да излезе лесно.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
        @lpef
        И не купи от предпочитаните
        Допълних от моите
        Lian4o Private Equity Fund

        Коментар


        • @lpef
          И не купи от предпочитаните

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
            В такъв случай за мен най-добре погледни компаниите с дивидентна политика /не само АДСИЦ/. За мен лично тези, инвестиращи в земеделска земя са изчерпали потенциала си за ръст - както на цените си, така и на печалбите си. Хубавото в твоя случай е, че сумата не е голяма, което ти позволява да влизаш и в по-неликвидни компании, които са избягвани от големите /оттам и можеш да си вземеш на ниска цена/ точно поради този проблем.
            +1
            е 5К са си пари все още в БГ!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
              Да тази тема много ми харесва, но там са изброени цели порфейли. На мен ми трябва всеки да посочи кое е най-доброто за него и да се обоснове. Може би трябваше да кръстя темата "Коя е перлата в БФБ короната ви?
              Лорде, аз какво направих (тъй като и аз търся място за мои свободни пари), извадих портфейлите на хората, които си ги публикуваха и си ги подредих. После се видя къде са им предпочитанията.....това е.
              Lian4o Private Equity Fund

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                Искам да е някаква алтернатива на депозита. Дългосрочно, но не задължително дивидентоносимо.
                В такъв случай за мен най-добре погледни компаниите с дивидентна политика /не само АДСИЦ/. За мен лично тези, инвестиращи в земеделска земя са изчерпали потенциала си за ръст - както на цените си, така и на печалбите си. Хубавото в твоя случай е, че сумата не е голяма, което ти позволява да влизаш и в по-неликвидни компании, които са избягвани от големите /оттам и можеш да си вземеш на ниска цена/ точно поради този проблем.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                  Искам да е някаква алтернатива на депозита. Дългосрочно, но не задължително дивидентоносимо.
                  Пак си тръгнал да депресираш хората. Недей така, Лордич, пор фавор.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    По това колко % има от дадена акция, горе-долу ще разбереш и кое е най-добро за него.
                    Според мен преди да се дава какъвто и да е акъл, ти трябва да споделиш какво целиш с този кеш:
                    Искаш да взимаш дивиденти дългосрочно
                    Искаш да направиш максимална доходност за кратко време
                    Дали ще ти се наложи да теглиш парите, кога и т.н.
                    Искам да е някаква алтернатива на депозита. Дългосрочно, но не задължително дивидентоносимо.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                      Може би трябваше да кръстя темата "Коя е перлата в БФБ короната ви?
                      Лорде, 5000 кинта къде не си ги загубил. Една акция на БФБ направи 450% миналата седмица. Енергони И то при солидни обеми

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                        Да тази тема много ми харесва, но там са изброени цели порфейли. На мен ми трябва всеки да посочи кое е най-доброто за него и да се обоснове. Може би трябваше да кръстя темата "Коя е перлата в БФБ короната ви?
                        По това колко % има от дадена акция, горе-долу ще разбереш и кое е най-добро за него.
                        Според мен преди да се дава какъвто и да е акъл, ти трябва да споделиш какво целиш с този кеш:
                        Искаш да взимаш дивиденти дългосрочно
                        Искаш да направиш максимална доходност за кратко време
                        Дали ще ти се наложи да теглиш парите, кога и т.н.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                          Лорде, погледни темата "Моят портфейл е .......", там мисля всички са си казали пристрастията и най-лесно ще се ориентираш.
                          Да тази тема много ми харесва, но там са изброени цели порфейли. На мен ми трябва всеки да посочи кое е най-доброто за него и да се обоснове. Може би трябваше да кръстя темата "Коя е перлата в БФБ короната ви?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lpef Разгледай мнение
                            Аааахааа, Пирамиде, умрях от смях с твоя пост! Поклон!
                            Не бързай с поклоните, още съм жив. Виж, там, след около...колко бяха, 4 хиляди години, може да дойдеш, па да ми поднесеш един

                            Коментар


                            • Аааахааа, Пирамиде, умрях от смях с твоя пост!
                              Last edited by lpef; 14.09.2013, 17:40.
                              Lian4o Private Equity Fund

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                                Благодаря Пип, ама NYSE не е за мен. Дай идея за родната БФБ нещо!
                                Лорде, погледни темата "Моят портфейл е .......", там мисля всички са си казали пристрастията и най-лесно ще се ориентираш.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X