IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде да набутам КЕШ-а?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Къде да набутам КЕШ-а?
    -отговаряме с цитат на една знаменита група от близкото минало:


    ...то хартиените са лесни, ами жилезните, да знайш, как боли! Уф-ъ...


    Коментар


    • Благодаря Пип, ама NYSE не е за мен. Дай идея за родната БФБ нещо!

      Коментар


      • Що се ебаваш ти с българската граматика? Правилно, в случая, е използване на възвратното местоимение "си".

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          къде ги изрови тези ЕТФ бе пиб - не ги намирам!
          http://www.finviz.com/

          Към тези 9 дето писах на лордчето да си вземе може ( и то задължително) да се добавят EZM, RWJ и EES, които са с наблягане на печалбите.
          Тия 12 дето съм изкопал досега са killing dozen дето разказва играта на спая отвсякъде.
          4 вече имам, плюнча се и за останалите 8, ма тая корекция се не иде мамка и...

          ПС В тоя случай имаме подход коренно различен от контрарното инвестиране дето стана дума в другата тема. Там гледаме да спечелим спекулативно от някой друг избушко, а тук търсим подцененост и скрита стойност, способни да бият маркета ( и то не малко, а статистически значимо) in the long run.
          Last edited by pipbel; 14.09.2013, 17:11.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от falafel Разгледай мнение
            Някаква конкретика?
            Кой е пенсионният фонд, който носи 10% годишно, коя е облигацията, която носи 10% годишно и т.н. Не виждам стойност в поста ти иначе, освен да трупаш бройка над двайсетте хиляди.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Нелош съвет/комбинация мисля.
              Аз в момента действам по 1 друга ЕТФ с/ма. Имам вече 4 от изброените долу.
              Понеделник ще си купя останалите.

              Лорде - вземи си тези 9 ЕТФ-а (DES - двойно) и ще ме споменаваш.

              DES (x 2), DFE, IBB, IJS, IJT, VBR, VOE, XLF, XPH

              Бият на общо основание индексите, за 5 години - с 1/3 , последната година са 49% отгоре, а последното тримесечие и месец - двойно !

              Имаш 3 варианта за управлението им :
              = както си решиш
              = пасивно - чоплиш семки и си гледаш кефа. Най ми харесва този, а и може би е най удачния.
              = активно - на всеки 3 месеца - продаваш по 1/3 до 1/2 от двата най добре представили се и ги заменяш със същото количество от най зле представилите се.

              Има и други яки жребци ако решиш да вложиш по голяма сума. Например:
              EFV,SDY,TAN,VGK,VTV,,KRE,ICLN,BBH,XLV,PBE
              къде ги изрови тези ЕТФ бе пиб - не ги намирам!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от falafel Разгледай мнение
                Някаква конкретика?
                Какво: конкретика?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Че какво по-лесно от туй? То дори депозити има, дето ще ти донесат такава доходност, пенсионните фондове тоже - има акции, които от дивидентчета ще ти донесат и повече, облизвации - тоже.
                  Някаква конкретика?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                    Къде да вложа 120000 усд, така че да имам чисти 10000 усд на година, без да правя нещо, без имоти и да е законно? И при нужда да мога бързо да ги изтегля.

                    Имоти не ме интересуват, имам 2, жена ми има 1 и след време ще имаме още 2 наследени.
                    Че какво по-лесно от туй? То дори депозити има, дето ще ти донесат такава доходност, пенсионните фондове тоже - има акции, които от дивидентчета ще ти донесат и повече, облизвации - тоже.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                      Къде да вложа 120000 усд, така че да имам чисти 10000 усд на година, без да правя нещо, без имоти и да е законно? И при нужда да мога бързо да ги изтегля.
                      ЮГОАГЕНТ

                      Коментар


                      • Къде да вложа 120000 усд, така че да имам чисти 10000 усд на година, без да правя нещо, без имоти и да е законно? И при нужда да мога бързо да ги изтегля.

                        Имоти не ме интересуват, имам 2, жена ми има 1 и след време ще имаме още 2 наследени.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          За 5К бих избирал между:
                          ЕТФ - турски акции или СФТРД,

                          Успех!
                          Нелош съвет/комбинация мисля.
                          Аз в момента действам по 1 друга ЕТФ с/ма. Имам вече 4 от изброените долу.
                          Понеделник ще си купя останалите.

                          Лорде - вземи си тези 9 ЕТФ-а (DES - двойно) и ще ме споменаваш.

                          DES (x 2), DFE, IBB, IJS, IJT, VBR, VOE, XLF, XPH

                          Бият на общо основание индексите, за 5 години - с 1/3 , последната година са 49% отгоре, а последното тримесечие и месец - двойно !

                          Имаш 3 варианта за управлението им :
                          = както си решиш
                          = пасивно - чоплиш семки и си гледаш кефа. Най ми харесва този, а и може би е най удачния.
                          = активно - на всеки 3 месеца - продаваш по 1/3 до 1/2 от двата най добре представили се и ги заменяш със същото количество от най зле представилите се.

                          Има и други яки жребци ако решиш да вложиш по голяма сума. Например:
                          EFV,SDY,TAN,VGK,VTV,,KRE,ICLN,BBH,XLV,PBE

                          Коментар


                          • Лорде,
                            това депозита от КТБ ли е? Защо ще го махаш, завареното положение едва ли ще пострада от промените в депозитите от 1 ноември.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              За 5К бих избирал между:
                              ЕТФ - турски акции или СФТРД,
                              + възелин за турските акции купен от аптека на софарма
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • За 5К бих избирал между:
                                ЕТФ - турски акции или СФТРД,

                                Успех!

                                Коментар

                                Working...
                                X