IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде да набутам КЕШ-а?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    По добре такъв роб, отколкото фиксиран жълтурковски маняк
    .
    Друга песен ще запеете след някоя друга година.
    Фиксирания (вързания) ако го пуснат, зеленио ша иде у ряката.А това ще стане.Въпроса е: не дали ,а кога?

    И за финал -не забравяй исторически се хващаме винаги на губещ влак и то на финала.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от panterata na pop folka Разгледай мнение
      купувайте долари.30% очаквам да скочи долареско а може и 35% за година и половина
      Ако купуваме, нищо чудно...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hunter of fools
        ъ-хъ за робите
        По добре такъв роб, отколкото фиксиран жълтурковски маняк
        Добре че има немалко такива та да правим допълнително $ от маниите и страховете им.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от panterata na pop folka Разгледай мнение
          купувайте долари.30% очаквам да скочи долареско а може и 35% за година и половина
          Продавайте долари.Аз очаквам 7-11 % спад след атаката над Сирия.
          При този печатарски ентусиазъм QE, може да се движи само по надоле.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от panterata na pop folka Разгледай мнение
            купувайте долари.30% очаквам да скочи долареско а може и 35% за година и половина
            35% ме съмнява, ама съвета никак не е лош.
            Аз съм го отиграл по мой си начин - скъсявайки БФБ и пренасочвайки 1/3 от портфейла в евтини $ деноминирани артии.
            Отделно $ кеш в бойна готовност за пазарна корекция.
            Зеленото е царя, все още....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Vola.X Разгледай мнение
              Евала. 6*.75*.95 = 4.28
              След още един дивидент и вече изцяло си прибрал "главницата" Останалото ще е чист профит
              Не шеста година подред, а от 2006 година - откак излязоха на БФБ. Седма-Осма година, на високите цени - само Жабоци и златце и сребърце си купувах.
              То аз пазарувах Жаби до миналата година, ама и тях - след един дивидент, ги продадох на доста повече, отколкото покупната цена.
              Дори продадох повече бройка, отколкото си мислех - бях пуснал една поръчка на цена, за мен почти абсурдно висока, ама и тях ми ги зеха преди около седмица. Но въпреки това, по-голямата част от пакетът си го запазих, за да продължа да си папкам дивидентченца... с повечето от паричките от останалите - някоя и друга облизвациика.
              Last edited by Императорът; 16.09.2013, 20:04.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                Някой да ме ощипе
                Хората са казали да внимаваме какво си пожелаваме, знаеш. :P
                От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

                Коментар


                • купувайте долари.30% очаквам да скочи долареско а може и 35% за година и половина

                  Коментар


                  • Не, ти не ми се случваш. Не е истина.

                    - Някой да ме ощипе, да се събудя !?!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      Ей така, като ви гледам, за Н-ти път ми светква, защо някои пророчества, предсказания, нашепвания, имат свойството да се самосбъдват: Трябва, само, да се пуснат в подходящата група вярващи...
                      Тъжна гледка.

                      Да ви е честита новата учебна година!
                      Да ти е честита и на тебе! А дано тази учебна година излезе нещо от "продукта" -въртящ уширител с мръсна вода за балъчонки"......А дано, ама надали

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        ...шеста година си печеля сосно от тях и съм се убедил в тяхната коректност.
                        Евала. 6*.75*.95 = 4.28
                        След още един дивидент и вече изцяло си прибрал "главницата" Останалото ще е чист профит
                        Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

                        Коментар


                        • Ей така, като ви гледам, за Н-ти път ми светква, защо някои пророчества, предсказания, нашепвания, имат свойството да се самосбъдват: Трябва, само, да се пуснат в подходящата група вярващи...
                          Тъжна гледка.

                          Да ви е честита новата учебна година!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Да, депозитите - не са опция. При имотите - напротив - има известно раздвижване. Акциите: оборотите малки, ама и ти надали си Бъфет, та да наливаш милиарди. Ако инвеститорите се разбягат, качествените акции ще поевтинеят, което ще увеличи доходността им. Това, че като цяло икономиката е зле, не означава, че няма силни и печеливши компании. Аз примерно нямам против да си купя още малко Трейдинги на 1.78. За облизвациите - някои компании предпочитат тоя начин на финансиране и в това няма нищо лошо. Тези, за които говорим: аз от Шеста година слушам колко са "съмнителни" Жабоците, ама от шеста година си печеля сосно от тях и съм се убедил в тяхната коректност.

                            Така че всеки си преценява - ти какво предлагаш като алтернатива?
                            За имотите - къде го това раздвижване? Аз гледам София град - http://www.bulgarianproperties.bg/no...13-g-5075.html .

                            Нямам наблюдения върху конкретни акции и облигации на БФБ, по-скоро имам притеснения за цялостното представяне на борсата. От статистика за седмичния оборот за 26-30 август 2013, Сегмент акции Standard - 303 хиляди лв. среднодневен оборот. Извинявай, ама... не е нужно да наливам милиарди, едни 10к ако превъртя ще направя 3% от дневния оборот на цялата борса. За облигациите е още по-зле, 243к.

                            Какво предлагам - инвестиция на международните пазари. Кеф ти EU, кеф ти Азия, кеф ти USA.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от falafel Разгледай мнение
                              - Депозити - ниска доходност ако изключим КТБ, но там нещата са на приключване.
                              - Недвижими имоти - очаквам да не достигнем дъното през следващите 6 месеца, като гледам как се развива икономиката и какво твори правителството. Тази зима ще е тежка, има дори вероятност да изпаднем в рецесия, няма откъде да дойде отскок в цените на имотите. Ако цените на имотите падат, ще паднат и наемите.
                              - Акции на БФБ - Икономиката в БГ е алогична, а оборотите са много малки. При евентуална оставка на правителството или друг повод, инвеститорите ще се разбягат моментално, независимо от качеството на компаниите. Няма логика цената на акциите да се качва, а икономиката да върви зле.
                              - Облигации на БГ фирми - считам, че риска да дам заем на някой, на който банките вече са отказали е голям, на фона на гореизброеното - нестабилна политическа обстановка, свиващ се вътрешен пазар.
                              Да, депозитите - не са опция. При имотите - напротив - има известно раздвижване. Акциите: оборотите малки, ама и ти надали си Бъфет, та да наливаш милиарди. Ако инвеститорите се разбягат, качествените акции ще поевтинеят, което ще увеличи доходността им. Това, че като цяло икономиката е зле, не означава, че няма силни и печеливши компании. Аз примерно нямам против да си купя още малко Трейдинги на 1.78. За облизвациите - някои компании предпочитат тоя начин на финансиране и в това няма нищо лошо. Тези, за които говорим: аз от Шеста година слушам колко са "съмнителни" Жабоците, ама от шеста година си печеля сосно от тях и съм се убедил в тяхната коректност.

                              Така че всеки си преценява - ти какво предлагаш като алтернатива?
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от falafel Разгледай мнение
                                - Депозити - ниска доходност ако изключим КТБ, но там нещата са на приключване.
                                - Недвижими имоти - очаквам да не достигнем дъното през следващите 6 месеца, като гледам как се развива икономиката и какво твори правителството. Тази зима ще е тежка, има дори вероятност да изпаднем в рецесия, няма откъде да дойде отскок в цените на имотите. Ако цените на имотите падат, ще паднат и наемите.
                                - Акции на БФБ - Икономиката в БГ е алогична, а оборотите са много малки. При евентуална оставка на правителството или друг повод, инвеститорите ще се разбягат моментално, независимо от качеството на компаниите. Няма логика цената на акциите да се качва, а икономиката да върви зле.
                                - Облигации на БГ фирми - считам, че риска да дам заем на някой, на който банките вече са отказали е голям, на фона на гореизброеното - нестабилна политическа обстановка, свиващ се вътрешен пазар.
                                И какво сега - да си бием ножа ли
                                Какво предлагаш?
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X